Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

39 minutes ago, izibajker said:

Pred časom smo dobili en starejši prenosnik, ki ga bo uporabljala naša šolarka. Gor je Windows 7 ..

Je kakšna rešitev v smislu brezplačnih nadomestkov (za Word, Power Point). 

OpenOffice, FreeOffice, LibreOffice, WPS, Google docs za kaj na hitro natipkati in sprintati itd. Lahko se pa zrihta tudi gusarska MS pisarna. :)

Ce bos potreboval pomoc, se oglasi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Windows 10 Home so me zelo razočarali, ker imam velikokrat težave pri izklapljanju prenosnika, ker "v ozadju windows kar nekaj meljejo v nedogled", tako da ga ponavadi v takem primeru ugasim kar s tipko, če mi to sploh uspe, in imam potem seveda zopet težave pri naslednjm zagonu, ker windows zopet "kar nekaj meljejo in meljejo = mislim da se sliši disk" ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, RobiRoberto pravi:

Windows 10 Home so me zelo razočarali, ker imam velikokrat težave pri izklapljanju prenosnika, ker "v ozadju windows kar nekaj meljejo v nedogled", tako da ga ponavadi v takem primeru ugasim kar s tipko, če mi to sploh uspe, in imam potem seveda zopet težave pri naslednjm zagonu, ker windows zopet "kar nekaj meljejo in meljejo = mislim da se sliši disk" ... :blush:

Za "mletje" diska in upočasnitev računalnika je definitivno kriv Win 10, ampak ne zato, ker bi bilo z operacijskim sistemom kaj narobe, temveč je (predvidevam) konfiguracija računalnika prestara za normalno delovanje Win 10. Za tako močan OS je že fajn imet kakšen - vsaj i3 procesor in enih 8GB Ram-a.

Verjetno Roberto ni bilo potrebe po nadgradnji OS iz 7 , 8 , 8.1 na win10 ali pač?
Tako, da za tvoje razočaranje ni kriv OS, ampak konfiguracija notesnika na katerem omenjen sistem poganjaš.

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da mi je zamenjavo operacijskega sistema predlagal fant od moje hčerke, ki ga je na fakulteti dobil v testiranje ??? Mogoče so pa tudi moji "kliki" prehitri, tako da sedaj,kljub windowsoemu osnovnemu namenu, ne bom več "klikal" novih stvari, dokler se trenutno delujoča še ne konča. Danes, do sedaj, se je to izkazalo za pravilno in če se bo kasneje vseeno pokazalo, da to ni to, bom nekoga prosil, da mi bo znova namestil windows 9 ...

Tole imam:

Procesor Intel(R) Core(TM) i3-2328M CPU @ 2.20 GHz

Ram 4 GB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti uspe dat windows 9, ti plačam kosilo ;)

Za osnovno uporabo svetujem, vrži vn win 10, in daj nazaj 7, jaz sem pristal na 8.1 ker sem si sestavil 3 mesece nazaj nov računalnik in za tačas da nadgradim win7 da nvse nove koponente je katastrofa.

Windows 7 je super ampak ga je dorbro vsake 2 leti reinštalirat ker se nabere miljon mali programčkou ki laufajo brezveze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Win 10 laufajo komot tut na starih konfiguracijah...men recimo na intel core duo, bistvo je kot je omenil Jskrablin, velik rama pa hitr disk(SSD)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem danes prikolesaril iz Idrijske Bele, sem seveda takoj sedel za računalnik, ki sem ga med njegovim "struženjem diska" kar trikrat resetiral in znova vklopil, kar je zmeraj trajalo približno 1/2 ure :blush: in sedaj po kosilu, ko se je očitno vse naložilo z interneta, kar se je imelo za naložit, moja Toshiba zopet dela kakor mora. What to do?   :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, RobiRoberto pravi:

Ko sem danes prikolesaril iz Idrijske Bele, sem seveda takoj sedel za računalnik, ki sem ga med njegovim "struženjem diska" kar trikrat resetiral in znova vklopil, kar je zmeraj trajalo približno 1/2 ure :blush: in sedaj po kosilu, ko se je očitno vse naložilo z interneta, kar se je imelo za naložit, moja Toshiba zopet dela kakor mora. What to do?   :hmm:

Da nisi prejel posodbitvenega paketa za win10 pa je zato mlelo in nalagalo?

Kakorkoli, če sedaj normalno dela, potem dela. Sam gas pa fotke spet na ms lepit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi danes je bilo enako ... :blush: ... in sicer tako, da je računalnik zopet rabil dve ali tri ure, "da je speljal". Moji dragi tudi današnjih fotografij niem mogel poslati, ker mi Thundrbrd (?) nikakor ni hotel "speljati" ... :blush:

Danes popoldne naj bi nas sicer obiskal moj software "serviser" in če tudi on ne bo mogel ničesar pametnega ugotoviti, bom mojo toshibo "popravil kar sam" in sicer tako, da jo bom dopoldne pred mojim kolesarskim odhodom od doma vklopil in se od doma odpeljal z upanjem, da se bo do moje vrnitve nazaj domov "že naložilo vse, kar se je imelo za naložiti" .... Prej bom pa še sam poizkusil ugotoviti, če nimam slučajno vklopljenega kakšnega "mirovanja" ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je "moj software guru" najprej preveril, če je na računalniku kakšen virus, nato je preveril še za kakšen spy in ker nič od teg ni našel, je najprej naredil še "hitri test" diska, in ker tudi ta ni pokazal kakšne nepake je naredil še "daljši test", keteri tudi  danes zjutraj ni izpisal kakšnega "zadetka". Danes je računalnik "oživel" tako kakor bi moral zmeraj, naenkrat sem poizkusno imel odprtih kar  6 programov, težava pa se jo pokazala edino pri zaganjanju poštnega programa Thunderbird, tako da sem moral svoj današnji mail poslati svoji dragi s pomočjo "internetnega siola". Sedaj mi tudi thunderbird deluje brez težav ...

Seveda sem nekaj pozabil napisati. :blush:

Edino s svojimi fotografijami in njihovo obddelavo danes  še nisem imel "nobenega opravka".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se vrnil iz Idrjske Bele, so se mi Windows "zaganjali" približno 15 minut :blush: in zato ker več ljudi več ve, bo danes moja Toshiba odpotovala v Novo Gorico, tako da če se mi na našem staaarem službenem računalniku ne bo uspelo priklučiti na ta forum, boste vedeli kje je za to vzrok ... :blush:

S pomočjo forumskega iskalnika v katerega sem vpisal "prenosnik toshiba" sem rešil tudi vprašanje, za katerega odgovor ni  vedel nihče in sicer, koliko je toshiba stara = dobil sem jo in to tudi objavil 26.11.2012 ... :OK:

26112012.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Take imamo danes" = "stari dobri windows XP" :worship: , le resolucije mojih današnji fotografij mi ni uspelo zmanjšati, ker mi manjka program ?????, s katerim sem to na Toshibi počel ...

IMG_7270.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, RobiRoberto pravi:

"Take imamo danes" = "stari dobri windows XP" :worship: , le resolucije mojih današnji fotografij mi ni uspelo zmanjšati, ker mi manjka program ?????, s katerim sem to na Toshibi počel ...

Odpreš sliko v "slikarju" in jo zmanjšaš....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Slikarja sem pa čisto pozabil ... :blush:

Ker ima "družinska mladina prenosnikov na kilograme", sem sedaj zopet na mojem najljubšem domačem mestu, na kavču v dnevni sobi in s prenosnikom Lenovo G50 pred sabo :OK: ... Fotografija je by internet ... 

lenovo-g50.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm tud mal guglal če se da zrihtat da bi se racunalnik hitreje prizigal...

Tole sem našel.. in naredu tko kot pise in se res hitrej priziga zdej... ker sem dal parim programom ' onemogoci'

 

http://siol.net/digisvet/novice/kako-pocasen-racunalnik-z-windowsi-prisiliti-da-bo-deloval-hitreje-video-406669

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"On line"  /  Lenovo G50  /  Start  /  Nadzorna plošča  /  Sistem in varnost  /  Sistem  /  Windows 7 ultimate  =  dela kakor ura in res ne vem, zakaj sem si na Toshibi zaželel Windows 10  /  najbrž zaradi "v koraku s časom" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Windos 8 in 10 so kr neki, prav tako microsoft office 2013, po letu 2010 delajo sistemw neki dizajneri in so programi kao bolj uporabni ampak hkrati tako nakracani un nepregledni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi bili win10 kr neki? Zagon je tut 4x hitrejši kot pri win7 in to na proc intel core2duo, 4g rama, SSD disk. Samo delovanje je stabilno, do sedaj nobenih krešov, hitrost odpiranja raznih aplikacij pa podobna kot na 7ki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam da je win10 hiter, na i5, z SSD diskom se prej kot v monuti zalaufa, na atlon2 z 2gb ddr2, in navadnim diskom je pa že uprašanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dostaviti mi ga "Gorica" mora ...  :OK:

Hallo Idrija :)
Smo že vgradili nazaj windows 10. Tudi sedaj se bodo windows 10 odpirala in zapirala brez težav, moraš se zavedati da so windowsi zdržali 4 leta brez formatiranja. Priporočljivo formatiranje je pa na cca. 1 leto in ni vrag, da sedaj ne bi delalo. Pa še tvoja toshiba je imela kar nekaj prahu v sebi, tako da smo jo sedaj tudi očistili.
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Formatiranje ni nikakor potrebno vsako leto. Formatiraš v primeru če ga serješ, če maš viruse, če se je sesul kak hardware, ki spreminja konfiguracijo, ponavadi disk in seveda če je disk presran s šitom, da postane Comp počasen, v nasprotnem ne rabiš nobenega formatiranja.

pred 3 urami, smasher pravi:

Se strinjam da je win10 hiter, na i5, z SSD diskom se prej kot v monuti zalaufa, na atlon2 z 2gb ddr2, in navadnim diskom je pa že uprašanje. 

Win 10 je bil ravno zato narejen, da pohitri delovanje v primerjavi s 7ko. Čeprav je že ta dokaj stabilna. Pa tudi naj bi bil manj potraten kot sedmica, zato naj bi laufal Tut na starih kompih, ki imajo atlone dualcore in intele tipa coredvaduo.

Zakaj bi metal dnar stran, za staro kišto, če nisi nek igračar dokupiš 2gb Rama, fukneš Not SSD disk, nanj obesiš sistem in wala, mašina spet laufa ko raketa. Za cca 100 - 150€ izvedljiva operacija

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAMI, moja ta stara kišta ki še vedno laufa na 7ko, je enojedrni procesor z 939 podnožjem in DDR ramom, priznam da nisem probal win 10, ampak že pri 7 sem imel težave s kompatibilnostjo, ni bilo več drajverja za mrežno in zvočno. Zato sem letis investiral v eno i5ko, sej se že za 500-600€ da sestavit hišni računalnik. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!