Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Kot že napisano, na žalost se ne da pri androidnih zadevah. Oziroma če bi želel zadevo kdaj prodat ali jo prepustit komu drugemu je edina opcija da klikneš povrnitev tovarniških nastavitev in takrat naj bi te zadeva pozabila skupaj z usemi nastavitvami.

Zakaj to da je vse povezano in ni tako krasno in lepo, zdej tudi če bi hotel se ne moreš skrit pred guglom. (če te ugrabijo je potem to morda dobro ker če imaš telefon pri sebi je večja vrjetnost da te najdejo) Drugače pa gugl služi s tem ko ve kaj rad gledaš po netu, kje siabil, če kaj kupuješ na e-bayju lahko pride tut do tvojga dnarja.

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za odgovore in pojasnila. Absolutno nisem navdusen nad temi Google funkcijami. Se pravi, ce tak telefon slucajno izgubis bo srecni najditelj na pladnju dobil tudi vso email korespondenco...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za odgovore in pojasnila. Absolutno nisem navdusen nad temi Google funkcijami. Se pravi, ce tak telefon slucajno izgubis bo srecni najditelj na pladnju dobil tudi vso email korespondenco...

 

Imaš prav, kaj se tiče izgube telefona .... ampak, tudi zaradi tega ne rabiš biti paranoičen, saj si lahko telefon zakleneš z geslom, PIN, vzorcem ali obrazom.

Potem ni bojazni, da bi najditelj brskal po tvojem mailu in dokumentih, ki jih imaš v telefonu.

 

En nasvet:

V tem primeru, da te je strah, da bi lahko kdo v primeru izgube telefona kdo brskal po tvojem telefonu je najbolje, da si vse stvari shranjuješ na notranji pomnilnik telefona in ne na SD kartico.

Najditelj lahko kartico izvleče in vidi vse tvoje slike, dokumente in beležke. Če pa shranjuješ na notranji pomnilnik, potem pa se ob "resetu" aparata vse izbriše in se najditelj lahko samo "slika".

Mislim, da današnjih telefonov ne moremo kar tako izgubit, saj so preveliki in ga težko kje pozabiš.

 

Sam imam telefon Samsung Note 2 in imam v telefonu res skoraj vse, ampak sem zaščiten pred nepooblaščenim brskanjem po njem v primeru izgube, plus tega pa sem skoraj prepričan, da ga ne morem izgubit, ker ga nikjer ne puščam, še manj pa da bi ga odlagal kje na mizo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No potem bom pa rekel nekaj kar velja morda samo za xperie (drugih telfonou nism probal) če je telefon užgan in ga daš u flajt mode (in ga ugasneš ko je u flajt mode) ob ponovnem zagonu ne rabiš odtipkat pin kode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No potem bom pa rekel nekaj kar velja morda samo za xperie (drugih telfonou nism probal) če je telefon užgan in ga daš u flajt mode (in ga ugasneš ko je u flajt mode) ob ponovnem zagonu ne rabiš odtipkat pin kode.

 

Pri Samsung telefonih je isto .... ko imaš profil letenja in ugasneš telefon ni potrebno vtipkat PIN kode.

Ko izklopiš profil letenja, pa te takoj vpraša za kodo PIN.

 

Pozabil sem včeraj še napisat, da kljub temu, če nimaš telefona zaklenjenega z vzorcem ali geslom, obstaja vrsto aplikacij, ki omogočajo, da na spisek dodaš aplikacije v telefonu, katere bi želel odpirat z geslom. Odpreš aplikacijo, določiš recimo geslo 0000, dodaš aplikacije katere želiš odpirat z tem geslom in konec.

 

Če si na spisek dodal recimo GMail, potem ko boš kliknil na ikono GMail, se ti bo odprlo okno, kjer boš moral najprej vtipkat geslo, v tem primeru 0000.

LINK: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sp.protector.free

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Samsung Galaxy (telefonu in tudi tablici) sta ikoni "Gmail" in "E-pošta". Ko se enkrat prijaviš gor, je potem ta account kar neprekinjeno aktiven. Ni tako kot pri klasičnem compu, ko se na koncu uporabe Gmaila lahko odloginaš in s tem nisi več "prijavljen".

 

Rad bi našel nastavitev na Samsung Galaxy (pa mi nekako ne uspe), da bi se po koncu uporabe elektronske pošte odklopil iz Gmail accounta.

 

A je kdo ki to obvlada?

 

Tenx.

 

Pri novejšem Android OS (4.3) lahko imaš na napravi več accountov med katerimi preklapljaš (slično kot v windowsih, vsak uporabnik ima vse čisto ločeno). Tako si lahko narediš en "fake" account, če te moti stalno čekiranje tvojega google accounta in pravi mail pogledaš v brskljalniku.

 

Ta zadeva je dobra, če tablico (telefon redko :) uporablja cela familija. To je novost androida, iOS to že ima nekaj časa.

 

Glede zaščite so ti povedali za PIN kodo.

 

Čim namestiš na napravo certifikat (npr. za spletno bančništvo), je PIN koda nonstop aktivirana, v vseh načinih, takoj ko gre naprava v mirovanje (ta čas seveda nastaviš) ali ko izklopiš ekran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo tle dell prenosnika? ker js bom zgubu živce pri teh driverjih za wlan. ma noče jih namestit (sepravi ne dela wireless) pa da se bek spravim, za vsako meče vn error in da je bila namestitev neuspešna. govora je pa o dell inspiron 3521 prenosniku, ki je bil prednaložen z linux ubuntu, kjer je wlan čist lepo delu, a tle ne delajo driverji ne na win7 in ne na win8 (trenutno naloženi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na linux-ih vse dela brez driverjev :grim

 

Imaš prave driverje za model prenosnika? Imaš 32 ali 64 bitno verzijo windowsov? Lahko da so različni driverji za 32 in 64 bitno verzijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj ti za androida obstajajo tudi aplikacije ki ti omogočajo remote zaklepanje, lociranje, sprožitev alarma in brisanje vsega v telefonu/tablici

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prave ja, 64bit, tiste ko so na voljo na dell.com. brezveze res.

fuck it, zrihtu. devajo jih vn z dvema različnima mrežnima in so na vlko podani driverji sam za eno. dejansko sm se za brezveze matru :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali je tu kakšen lastnik tablice, ki jo poganja Android 4.0.4. Bi imel ene par točno specificiranih vprašanj. Hvala in lep pozdrav.

 

Izi, kar vprašaj, da se bodo vprašanja videla, ni hudič, da ne bo kdo znal na kaj odgovorit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izi, kar vprašaj, da se bodo vprašanja videla, ni hudič, da ne bo kdo znal na kaj odgovorit.

 

Ko sem začel uporabljat tablico sem seveda gor prijavil tudi svoj email account (ki sem ga že od prej imel na Gmailu). Na tablici sta dve ikoni za direkten dostop do mejla: E-pošta in Gmail. Ne vem zakaj, ampak jaz sem si svoj email account vpisal na obe. Zdaj pa se mi nekako zdi, da mi pošta prek tablice deluje počasi. Npr. mejl z 250 kB priponko pošilja precej dlje kot pa če to naredim z laptopom, pa sem obakrat enako priključen na domači wi fi. Pa v Gmailu (če ga gledam na tablici) je folder "Smetnjak". Vsebine tega folderja recimo sploh ne morem zbrisat (na tipki v zgornji vrstici ki je označena s tremi malimi kvadratki so samo opcije: Nastavitve, Pomoč, Povratne informacije. Nikjer znotraj tega pa ni opcije Izbriši???

Zanima me, če se da ta moj email account izbrisati iz tablice (ampak samo pod ikono Gmail). Jasno da ne bi rad, da se mi vsa pošta s tega accounta izbriše, rad bi samo izbrisal te direktne dostope na tablici. Hvala in lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je komu jasno, zakaj sem računalnik sesuje, če grem na you tube, ali če npr. plačujem položnice preko klika, če pa npr. delam z excelom pa lahko laufa cel dan? Kišto sem spucal, spihal prah, pa nič ne pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je komu jasno, zakaj sem računalnik sesuje, če grem na you tube, ali če npr. plačujem položnice preko klika, če pa npr. delam z excelom pa lahko laufa cel dan? Kišto sem spucal, spihal prah, pa nič ne pomaga.

 

Si probal brskalnik na novo naložit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Zanima me, če se da ta moj email account izbrisati iz tablice (ampak samo pod ikono Gmail). Jasno da ne bi rad, da se mi vsa pošta s tega accounta izbriše, rad bi samo izbrisal te direktne dostope na tablici. Hvala in lep pozdrav.

 

Zdaj, če prav razumem, si vpisal v Gmail in v E-pošto na tablici isti Gmail račun in se ti zdi, da zdaj pošta deluje počasneje?

 

Možno je, ker ti pošta prihaja tako na aplikacijo GMail, kot na E-pošto, zato predlagam, da izklopiš sinhronizacijo prihajajočih emailov v tistem računu-aplikaciji, katero ne želiš pregledovat emailov, v tvojem primeru bi to bil GMail. Zdaj brisat račun nima smisla, ker se potem ne boš mogel prijavljat recimo v GPlay trgovino .... včasih je pa dobro malo prečekirat, kaj ponujajo.

 

Greš pod nastavitve in pomikaš čisto dol in boš zasledil rubriko RAČUNI .

Na spisku so vsi računi, ki jih imaš na tablici ... Dropbox,GMail,E-pošta ... (oba sta tam GMail in E-pošta zato, ker si vpisal svoj enalosv)

 

Klikneš na GMail in se ti odpre okno, kjer izbereš, kaj želiš z Gmail računom vse sinhronizirat. Predvidevam, da imaš vse obkljukano!?

Izbriši kljukice in zapri zadevo. Od sedaj naprej, se ti bo pošta iz GMaila sinhronizirala SAMO z e-poštnim odjemalcem, na koliko časa pa se bo to dogajalo, pa si določiš sam v nastavitvah E-pošte.

Ko si kliknil na GMail, se je v spodnjem kotu pokazal tudi gumbek "izbriši račun". V kolikor želiš totalno izbrisat račun lahko narediš tudi to, ampak kot sem omenil ... ravno Gmail račun nam omogoča dostopanje do nekaterih aplikacij, tako da nima smisla brisat, bolj elegantno je kar sem ti napisal zgoraj .... izklopit sinhronizacijo z GMailom.

 

Upam, da sem ti vsaj malo pomagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je komu jasno, zakaj sem računalnik sesuje, če grem na you tube, ali če npr. plačujem položnice preko klika, če pa npr. delam z excelom pa lahko laufa cel dan? Kišto sem spucal, spihal prah, pa nič ne pomaga.

 

Kako to misliš sesuje?

Računalnik se ti med delom kar ugasne in ga moraš na novo prižgat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misliš sesuje?

Računalnik se ti med delom kar ugasne in ga moraš na novo prižgat?

 

Enostacno se izklopi, pokaže se modra stran z nekimi šiframi napake (tok se ne spoznam na kompe, da bi vedel za kaj gre, kao nekaj s sistemom), potem ga resetiram, včasih enkrat, včasih dvakrat in se ponovno postavi v funkcijo, je pa res, da je škatla stara cca. 10 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blue Screen of Death, moj dolgoletni kolega!  :grrr

 

bsod-full.png

 

Poglej v zgornji sredini ekrana kaj piše. Na zgornjem primeru bi to bilo "SESSION2 INITIALIZATION FAILED" - kar je neka osnovna šifra napake s čimer si lahko pomagaš. 
Glede na kar konkretno starost mašine bi jaz okrivil kar strojno opremo, na pamet pa je praktično nemogoče reči katera komponenta dela težave. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blue Screen of Death, moj dolgoletni kolega!  :grrr

 

bsod-full.png

 

Poglej v zgornji sredini ekrana kaj piše. Na zgornjem primeru bi to bilo "SESSION2 INITIALIZATION FAILED" - kar je neka osnovna šifra napake s čimer si lahko pomagaš. 

Glede na kar konkretno starost mašine bi jaz okrivil kar strojno opremo, na pamet pa je praktično nemogoče reči katera komponenta dela težave. 

 

No, točno to se mi pokaže, s tem, da je koda tehnical information drugačna...crknil pred 10 minutami, bi si moral zapisat. Ali je to sploh možno enostavno odpravit , ali to pomeni nakup novega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem na brzino pogledal tole zgornjo šifro in je lahko napaka tudi programska - v smislu da ti kakšen antivirus v karanteno postavi sistemsko datoteko. V tvojem primeru to pomojem kar odpade, ker se ti problem pojavlja samo občasno, ne vsakič ob zagonu. 

Predvidevam, da imaš Windows XP - poizkusi z namestitvenim CD-jem obnoviti sistem, škodilo ne bo. Za kaj več si je pa pametno staknit kak programček, ki analizira BSOD in vrže ven kaj bolj človeku prijazne informacije. Žal ne vem nobenega iz glave ... 

Na tvojem mestu bi poizkusil računalnik še malce potestirati s programom memtest (preveri pravilno delovanje pomnilnika RAM), ter pregledati bi bilo treba disk, za to priporočam program SeaTools.

 

Bo pa glede na starost in pogosto uporabo sigurno kmalu spet kaj šlo po gobe, zato mogoče ni neumno razmisliti o investiciji ranga 300+€ in nabaviti nekaj novega, kar bo zadostilo pisarniškim/domačim opravilim. Sploh v primeru, da nisi dovolj mojstra, oziroma koga poznaš, ki bi ti lahko te stvari pogledal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem na brzino pogledal tole zgornjo šifro in je lahko napaka tudi programska - v smislu da ti kakšen antivirus v karanteno postavi sistemsko datoteko. V tvojem primeru to pomojem kar odpade, ker se ti problem pojavlja samo občasno, ne vsakič ob zagonu. 

Predvidevam, da imaš Windows XP - poizkusi z namestitvenim CD-jem obnoviti sistem, škodilo ne bo. Za kaj več si je pa pametno staknit kak programček, ki analizira BSOD in vrže ven kaj bolj človeku prijazne informacije. Žal ne vem nobenega iz glave ... 

Na tvojem mestu bi poizkusil računalnik še malce potestirati s programom memtest (preveri pravilno delovanje pomnilnika RAM), ter pregledati bi bilo treba disk, za to priporočam program SeaTools.

 

Bo pa glede na starost in pogosto uporabo sigurno kmalu spet kaj šlo po gobe, zato mogoče ni neumno razmisliti o investiciji ranga 300+€ in nabaviti nekaj novega, kar bo zadostilo pisarniškim/domačim opravilim. Sploh v primeru, da nisi dovolj mojstra, oziroma koga poznaš, ki bi ti lahko te stvari pogledal. 

 

Friend, hvala za informacije, po moje si bom omislil novega...trenutno krpam moje potrebe s službenim laptopom. Še en nasvet za domačo uporabo lap top ali stacionarno škatlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premisli pri sebi - ali res rabiš mobilnost ali ne. Stacionarca je dosti lažje popraviti in nadgraditi, je tudi cenejši, žal pa ga ne moreš vzet na kavč. :D

Jaz mobilne potrebe zadovoljujem z brskanjem na  tablici in telefonu, ponavadi pa pri večini še službeni laptopi poflikajo to razliko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!