Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

nfo-je odpiraš z beležnico :)

z tem ne pridem do željenega cilja. Odpakirat bi moral program ki sem ga ''zloudal'', da ga bom lahko inštaliral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z tem ne pridem do željenega cilja. Odpakirat bi moral program ki sem ga ''zloudal'', da ga bom lahko inštaliral.

http://sl.wikipedia.org/wiki/NFO

Potem si pobral dol napačno stvar oz. antivirus je zbrisal *.exe datoteko, ki je bila vse drugo prej kot kar si ti želiš. ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž je bilo res kaj takega, vendar pa ni nujno, da je exe file virus. Antivirusni včasih pobrišejo tudi neškodljive exe file.

EDIT:

@gregor46: Pa odzipaj jih :) V nfo-ju imaš vsa navodila.

Popravljeno . Popravil Cofko Cof
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nfo so res ponavadi navodila in informacije kako postopat, pri zloudanih programčkih.

Datoteko odpri v enem txt urejevalniku (ne pa z dvoklikom nanjo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zraven datoteke z nfo kratico je ogromno drugih datotek, ki pa so zazipane.

Desni klik na prvi zazipan (zararan) fajl, extract here in počakaj da razpakira...

Za nfo pa desni klik na datoteko, za odpiranje uporabi beležnico ali wordpad...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako odpret oziroma s katerim programom lahko odperem nfo datoteko? In kje ga najdem?

Tukaj imaš NFO viewer http://www.techspot.com/downloads/892-damn-nfo-viewer.html

Drugače pa kot so ti že povedali, lahko spremeniš končnico iz .nfo v .txt in odpreš z beležnico ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!!

Naenkrat se mi je začelo to obvestilo izpisovat... Je virus? Panda ne najde nič....

post-12013-0-31553200-1343201057_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!!

Naenkrat se mi je začelo to obvestilo izpisovat... Je virus? Panda ne najde nič....

Rešeno!!! Skenslav Mozilo,naložil Crome,stvar dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Imam težavo, vsakič ko zapustim forum MS me tudi avtomatsko odjavi čeprav se nisem sam odjavil in potem ko se recimo 2 uri kasneje spet prijavim mi piše da ni novih vsebin od vašega zadnjega obiska, imam novo naloženo mozzilo, v googlu chrome mi dela vse normalno, A KDO VE KAJ BI LAHKO BILO :?

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je problem v piškotkih (cookies), ki jih shranjuje Firefox - poizkusi pobrisati le te. Preveri še tudi kakšne nastavitve imaš v Orodja -> Možnosti -> zavihek Zasebnost, mogoče se ti ob izhodu pobrišejo piškotki in tako brskalnik ne ve, da si bil prijavljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je problem v piškotkih (cookies), ki jih shranjuje Firefox - poizkusi pobrisati le te. Preveri še tudi kakšne nastavitve imaš v Orodja -> Možnosti -> zavihek Zasebnost, mogoče se ti ob izhodu pobrišejo piškotki in tako brskalnik ne ve, da si bil prijavljen.

Ej, najlepša ti DALA, uspelo

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

jst mam pa sledeco tezavo... prenosnik sm priklopil na drug monitor ki ga uporablam z stacionarnim compom( ki je vezan na monitor z belim priklopom mislim da CRT) tega sem odklopil in povezal prenosnik z njim z modrim priklopom VGA...vse lepo in prav delovalo...dokler nisem hotel spet prikljuciti monitor na stacionarni comp -nazaj z belim CRT priklopom zaslon v casu zagona dela tik predn pride v namizje pa vrze v sleep mode na prenosniku mam wi dows7 na stacionarnem pa XP...ma kdo idejo kak spet usposobit zaslon???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priklopi monitor s starim računalnikom z VGA?

 

Lahko bi tudi napisal znamko in model monitorja, bi veliko pripomoglo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm tudi to probal priklopt z VGA na star pc pa isto ne dela... monitor je lg flatron e2360.... ce grem v safe mode zaslon sicer deluje ampak nwm ce se da kaj nastavit???  ce ga mam prikloplen na prenosnik pa deluje :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da najprej razčistimo pojme - veliki stari katodni monitorji so bili CRT, novi tanki pa so LCD. Na kablu za sliko je po barvah;  moder priklop VGA, bel priklop DVI in črn sploščen podobno kot USB je HDMI priključek. 

Imaš na grafični slučajno 2 ista izhoda? V tem primeru zamenjaj na tistega drugega pa bi mogla zadeva špilat.
Če še vedno ne bo špilalo sporoči in potem diagnosticiramo naprej.  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako tako beli je DVI tega sem izklopil samo na monitorju ker sem priklopil modrega VGA...ker ce sta bila oba hkrati mi ni delal prenos iz prenosnika...potem mi je prenos iz prenosnika delal..sedaj pa ko hocenm nazaj priklopt  na belega DVI  ki je povezan na hisni pc pa zadeva ne deluje vec ze preklaplam 3ure pa mi cisto nic ni jasno, zaslon v casu zagona deluje normalno tik preden pride zagon windowsa do namizja ga pa vrze v sleep mode, na racunalniku imam  zgleda 2 DVI priklopa in 2 VGA priklopa....ampak tam nisem nic prestavljal je tako kot je bilo prej...sm samo na monitorju preklopil...

Popravljeno . Popravil payback
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa res čudno, če nisi na PC-ju nič premikal kable, bi po logiki moralo vse delati kot prej ... Je pa očitno to kar pogost problem z WinXP. Za vsak slučaj ko si že v Windowsih (in se monitor vgasne) preklopi še na drugi DVI izhod na PC-ju. Če ne bo štimalo je naslednji korak, da poizkusiš še zamenjati "source" preko gumba na monitorju - tako poizkusi ročno nastaviti DVI vhod na monitorju. Zopet poizkusi oba izhoda na PC-ju. Torej vsaj v eni od teh kombinacij bi načeloma moralo delovati. 

PC ima verjetno integrirano grafično kartico na matični plošči in še dodatno, ki je montirana kot razširitvena kartica, drži? 
Sumim, da je v Windowsih nastavljen napačni izhod za sliko ... sploh glede na to, da ti v safe-mode deluje vse normalno - to bi nakazovalo, da problem ni v monitorju temveč v računalniku. Nastaviti je potrebno, da se slika prikazuje na dodatni kartici, ne pa na integrirani, kar je ponavadi privzeta nastavitev, prav tako je potrebno nastaviti pravi izhod (vga ali dvi). 

Torej če metoda pretikanja izhodov na PC zataji ti ostane samo še to, da zaženeš PC v safe-mode in se poizkusiš poigrat z nastavitvami grafične kartice - v menijih poišči "primarni in sekundarni monitor" ter jih poizkusi zamenjati.  Poizkusiš lahko tudi s pritiskom F8 ob zagonu in izberi namesto Safe mode možnost "Enable VGA Mode".

Na Win XP že dolgo nisem nič delal, zato ti ne znam na pamet povedati kaj točno bi moral spremeniti.

 

Enable VGA Mode (Omogoči način VGA) : ta možnost zažene operacijski sistem Windows v načinu 640 x 480 s trenutnim videogonilnikom (in ne gonilnikom Vga.sys). Ta način je koristen, če je prikaz konfiguriran za nastavitev, ki ga monitor ne more prikazati.

 

Skratka v skrajni sili lahko še vedno odinštaliraš gonilnike grafične kartice in jih ponovno namestiš nazaj. To je zadnja stvar, ki bi jo poizkusil šele, ko zataji vse ostalo. 

Sporoči kako se ti je izšlo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pouzkusil sm se prestavit v drug kanal..pa je tisti mrtev ni nic..tko da je ostal tm kt je bil...nisn nek racunalnicar tk da ne obvladam glih te scene najbol v safe modu sm iskal nastavitve pa nisn nc pametnega nasel...probal sem najti tist ko je primarni in sekundarni zaslon pa ni nikjer....za nastavitve nvidia desktop mananger pa mi v safe modu noce odpret...sem se pa spomnil da sem prej nekaj prakticiral in sem imel se DVI normalno prikloplen...hkrati sem pa VGA priklopil iz prenosnika na hisni pc vhod...zgodilo se ni nic...nwm bi lahk mi to ksne tezave povzrocil??? na monitorju imam gumba auto k nastavi resulucijo... in pa input.....vendar mi se  kar noce zaslon delat....v safe modu sm nekaj gledal pod nastavitve monitor..pa nemorn nic nestavlat mi ne dovoli ...zraven prilagam slikco....potem sodec jst to zastopim kot da graficne ne zaznava....mnda je ja nisem zjebal z tistim ko sem priklopil oba vhoda hkrati??? drgac pa hvala za podroben opis pomoci...

 

20130511215436.jpg

Popravljeno . Popravil payback
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hišni PC nima vhoda za VGA!  :grrr Tisto je kvečjemu COM-port, Če sem prav zastopil si z vga kablom povezal laptop in PC? No ja, načeloma ni fino, ne bi pa smelo biti preveč problematično.
 

Tipka "input" na monitorju je isto kakor "source" - torej spreminja iz katerega priključka dobiva sliko (DVI ali VGA). Ampak sem skoraj siguren, da to ni problem. 

 

Namesto Safe mode štartaj še v VGA mode, postopek je praktično isti -> stisni F8 in to možnost poišči v meniju. Tako bi moralo biti omogočeno spreminjanje nastavitev in zagon Nvidia managerja itd. Zagon v VGA mode je za razliko od Safe mode normalen zagon, le zaslon se prikazuje v minimalni ločljivosti.  

 

V primeru, da ti VGA mode deluje normalno boš moral odstraniti grafično kartico in jo ponovno namestit. To je možno v Safe mode ali VGA mode ...  
Najprej z desnim klikom na bližnjico "Moj računalnik" izberi "Upravljaj". V odprtem oknu na levem seznamu poišči "Upravitelj naprav". Odprl se ti bo seznam vseh naprav - poišči grafično kartico in z desnim klikom izberi "Odstrani"..? ali pa kaj podobnega, tale poslovenjen XP je meni bolj španska vas. :D Pri meni je možnost "Uninstall". 

 

Zgledat bi moglo približno takole (to je iz Win7):
2013-05-12001048.jpg

Device manager na levi in na desni Display adapters - tvoja Nvidia, z desnim klikom pa Uninstall.

Ko bi ponovno zagnal računalnik bi se moral zagnati z najnižjo ločljivostjo zaslona ter potem ponovno namesti gonilnike za svojo Nvidia grafično kartico. 
Če se ti kje zatakne pa sporoči. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja problem nastane ker jst nimam  funkcije f8....nwm kaksen xp kje to.... jst imam pod f4   sledece moznosti:

-safe mode
-safemode with networking
-safe mode with command prompt

-last known good configuration
-windows start normaly

nimam dobene moznosti zagnat v VGA modu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!