Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Se ti ventilator na hladilniku procesorja sploh vrti?

Na novo sem nanesel termalno pasto in zdaj je temperatura padla na okoli 40°C. Upam le, da tako ostane. Drugače ventilator deluje s 2096 vrt/min-tako da ni zanič :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo možno, da ti je napako javljalo zaradi pregrevanja procesorja. Lahko, da je bila termalna pasta slabo nanesena.

Če ti ne bo več javljal napake, potem je vse ok. Če pa bo, potem v BIOS-u greš pod Advanced/Jumperfree configuration in spremeniš vrednosti za CPU VCore voltage na minimum za tvoj procesor in potem tako pustiš ali pa malo dvigneš, po želji pa lahko dviguješ po 0,10V do meje, kjer je sistem še stabilen. Ko se začne sesuvat greš pač en korak nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo možno, da ti je napako javljalo zaradi pregrevanja procesorja. Lahko, da je bila termalna pasta slabo nanesena.

Če ti ne bo več javljal napake, potem je vse ok. Če pa bo, potem v BIOS-u greš pod Advanced/Jumperfree configuration in spremeniš vrednosti za CPU VCore voltage na minimum za tvoj procesor in potem tako pustiš ali pa malo dvigneš, po želji pa lahko dviguješ po 0,10V do meje, kjer je sistem še stabilen. Ko se začne sesuvat greš pač en korak nazaj.

Ja bil zgleda res problem le v termalni pasti. Zato se je sistem tudi ugašal, ker je nabilo 100°C.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, če kdo zna pomagat. Rad bi gledal Siol TV na PC-ju, pa mi nekako ne uspe. Na internet dostopam preko wireless USB mrežne kartice, medtem ko ima matična plošča integrirano mrežno, preko katere bi dostopal do Siol TV-ja.

Signal za Siol TV pa do komunikatorja pride preko Ruckusovega wireless sprejemnika.

Operacijski sistem je Win7 64bit, nameščen pa imam Multicast TV.

Kabel, ki gre v komunikator, sem priklopil na mrežno kartico, vendar ne dela. V nadzorni plošči pod 'omrežne povezave' pa te integrirane mrežne kartice sploh ni videt, medtem ko je v 'upravitelju naprav' vse lepo in prav.

Zna kdo kaj svetovat? :? Pregledal sem že kar nekaj vodičev po netu, pa mi ni uspelo usposobiti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dive, ni lih moje področje a ne razumem kako bi ti gledal SiOL TV preko omrežne povezave? Signal je kodiran in SiOL komunikator je tista naprava, ki iz tega naredi sliko. Torej, p moji logiki, rabiš na računalniku nekaj kar zna početi isto kot siol komunikator ali pa tv kartico na katero pripelješ že dekodiran video signal iz TV komunikatorja. Lahko se pa, seveda, tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima še nekaj....LAN (local area network) oz lokalna orežna povezava ni vidna. Je to normalno? Če ni, kako jo omogočiti? Operacijski sistem je Win7 64.

post-13355-0-39308000-1291574116_thumb.jpg

Medtem ko je v device managerju lepo vidna...

post-13355-0-90165000-1291574189_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, nekaj je narobe z nastavitvami, ker bi ti mrežno kartico moralo pokazati na seznamu pa tudi če je disablana. Si poskusil reinstall gonilnikov ali zamenjavo kartice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kartica je integrirana na matični, tako da ne vem, če bi jo menjal....kar pa se tiče gonilnikov sem jih nekaj posodabljal preko windowsov, vendar se ni nič spremenilo. Misliš, da bi poizkusil reinstall komplet gonilnikov za matično :? .

Lučke (rumena, zelena) pa gorijo kot morajo...

Popravljeno . Popravil dive
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če bo potrebno, poišči gonilnike za matično prav za integrirano mrežno kartico (Win x64 seveda). Katera matična pa je?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx Gandhi, si bil hitrejši ;)

Ivo, a zdaj dela?

Gonilnike sem namestil, ime mrežne se je nekoliko spremenilo v device managerju, medtem ko pa v omrežnih povezavah kartica še vedno ni vidna :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gonilnike sem namestil, ime mrežne se je nekoliko spremenilo v device managerju, medtem ko pa v omrežnih povezavah kartica še vedno ni vidna  :?

Neki me zanima in bi te prosil, če narediš printscreen mrežnih kartic, kot je tale moj...

post-15567-0-51245800-1291663783_thumb.jpg

da bom siguren, da si v pravih nastavitvah: (Nadzorna Plošča, Vsi elementi Nadzorne Plošče, Središče za Omrežje in skupno rabo in tam levo Spreminjanje Nastavitev Kartice), 

potem bomo šli pa naprej...

Jest imam T-2 pa bi moralo biti načeloma isto kot pri Siol. Uporabljam pa VLC Player pa še prek routerja, da je še mal bolj komplicirano vse skup   :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-13355-0-12462100-1291668919_thumb.jpg To je to

Očitno je mrežna kartica res šla sfalit in ti predlagam nakup nove, boš vsaj vedel, da res dela. Strošek pa tud ni nevemkakšen.Prepričan sem,

da se bodo potem stvari poklopile in bo zadeva začela delat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je mrežna kartica res šla sfalit in ti predlagam nakup nove, boš vsaj vedel, da res dela. Strošek pa tud ni nevemkakšen.Prepričan sem,

da se bodo potem stvari poklopile in bo zadeva začela delat...

Če bi bil hardverski problem, bi kartica še vedno bila vidna v Omrežnih povezavah.

Tu je problem v gonilnikih oz. neka napaka v registru.

Pa imaš v biosu sploh vklopljeno

Če nebi bila vklopljena v biosu, je nebi videl v Upravitelju naprav.

Predlagam da:

1. v upravitelju naprav odstarniš NVidia nForce 10/100 kartico

2. v registru pogledaj malo pod HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network\ če je kaj za NVidia nForce 10/100 in pobriši...

3. v upravitelju naprav ponovno poiščeš novo opremo in ponovno namestiš NVidia nForce 10/100 kartico

Mogoče bo potrebno še kaj postoriti, če bo se ponovno javi, sem že malce preveč zarjavel...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, uspelo mi je zrihtat. Tako kot je rekel TBoxer, problem je bil v softwearu. Napravo sem kompletno odstranil, nato pa jo še enkrat namestil od začetka.

post-13355-0-79620500-1292063851_thumb.jpg

Sedaj torej lahko spremljam siol TV po PC-ju. Stvar preverjeno dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dva računalnika,mal starejšga datuma.Rad bi oba povezal v internet.Jasno mi je da moram imet ruter.Najbrž bi moral biti kabelski?,ker se mi dozdeva da mrežne ne podpirajo brezžične povezave.Modem je telemahov thompson.Kakšen nasvet kako se zadeve lotiti?Je poleg ruterja potrebno kupiti še kaj?Kakšen kabel mogoče. :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dva računalnika,mal starejšga datuma.Rad bi oba povezal v internet.Jasno mi je da moram imet ruter.Najbrž bi moral biti kabelski?,ker se mi dozdeva da mrežne ne podpirajo brezžične povezave.Modem je telemahov thompson.Kakšen nasvet kako se zadeve lotiti?Je poleg ruterja potrebno kupiti še kaj?Kakšen kabel mogoče. :stupid:

modem-kabl do routerja-2 kabla iz routerja do računalnikov-računalnik more jasno imet mrežno kartico. odvisno od sistema na računalnikih ti lahko internet dela takoj ali pa boš mogu malo nastavljat povezave.

modem-kabl do routerja-wireless router-v vsakem računalniku wireless mrežno ali usb wireless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam problem s prenosom zvoka iz računalnika na tv in sicer tole-na kišti imam izhod hdmi na grafični, s kablom sem povezal tv, slika na tv je ok zvoka pa ni, ker grafična ne prenaša zvoka, ali se pač motim in se na grafiki zvok lahko vklopi? :surrender:

ali je še kakšna možnost, da ne vlečem še en kabel posebej?

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam problem s prenosom zvoka iz računalnika na tv in sicer tole-na kišti imam izhod hdmi na grafični, s kablom sem povezal tv, slika na tv je ok zvoka pa ni, ker grafična ne prenaša zvoka, ali se pač motim in se na grafiki zvok lahko vklopi? :surrender:

ali je še kakšna možnost, da ne vlečem še en kabel posebej?

Za katero grafično gre?

Tukaj je eno bolj splošno navodilo za nVidia grafične.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!