Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Zadeva se enostavno reši s formatiranjem medija v NTFS, ki je itaq domač na XP-jih in 7-ici ali v kak ext format. Težava nastane, če uporabljaš medij direktno s kamero, hišnim kinom ali kakšno drugo napravo, saj te povečini prebavljajo le FAT32. V takšnih primerih se je potrebno prilagajati omejitvam in improvizirati.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Torej imam par PDF datotek, ki jih s programom PDFtoWORD nikakor ne morem pretvoriti v Wordovo datoteko. Druge datoteke (iz interneta,...) mi normalno pretvori, medtem ko te, ki sem jih skeniral v službi, noče. Kje bi lahko bil problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej imam par PDF datotek, ki jih s programom PDFtoWORD nikakor ne morem pretvoriti v Wordovo datoteko. Druge datoteke (iz interneta,...) mi normalno pretvori, medtem ko te, ki sem jih skeniral v službi, noče. Kje bi lahko bil problem?

mogoče neumno ampak - kaj si pa skeniral???? če nekaj skeniraš se ustvari slika (jpg, tif, bmp,...) in tudi če daš shranit v pdf je to še vedno slika zapakirana v pdf. potem je jasno ne more program pretvorit v wordov tekst.

za to da v sliki prepozna tekst pa rabiš posebne programe pa še rezultati so bolj tako-tako.

pdf-i iz interneta (kot praviš) pa so seveda pdf-i ki vsebujejo tekst v pravilni obliki in se lahko pretvorijo v word.

bi lahko bilo to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takokot ti je Pervy povedal..tudi dokument, ki ga konvertiraš v PDF postane slika, le da lahko omogočiš OCR v samem programu in je tekst še vedno možno zajemati kot tekst, v nasprotnem je treba še enkrat sprožiti prepoznavo teksta, v vsakem primeru pa izgubiš pri temu večino formatiranja, tabel itn.

Od vseh spletnih konverterjev PDF2Word mam najraje tega, saj mi je že uspel konvertirati dokumente tudi tako, da je dokaj pravilno prenesel tudi tabele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej imam par PDF datotek, ki jih s programom PDFtoWORD nikakor ne morem pretvoriti v Wordovo datoteko. Druge datoteke (iz interneta,...) mi normalno pretvori, medtem ko te, ki sem jih skeniral v službi, noče. Kje bi lahko bil problem?

Za branje teksta iz slik je zelo uporaben program Abby FineReader

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem. Sem naredil kar tako, da sem za Epson-a MP140 naložil program s katerim skeniraš in spreminjaš tekst v Word.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Help wanted!

V stari verziji Firefoxa sem imel nameščen korektor za SLO (v wordu še vedno dela, ampak to je ločeno).

Sedaj, ko sem namestil zadnjo verzijo, mi pa korektor dela le še v angleškem jeziku - ne najdem pa več možnosti za nastavitev korektorja v SLO.

Prej je delal za vse 3 jezike: GB, SLO in D. Zanimivo je to, da mi v SLO in D podčrta kot napačne le nekatere besede (večino) in ne vseh. Brez kakršne koli logike. SLO slovar je nameščen.

Mučim se že cel mesec.

Kako spet aktiviram korektor za SLO (in D) jezik na internetu (blogi, forumi, pisma/Gmail ...)?

Lp

Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že sam ugotovil kako se to uredi.

Z "desno miško" klikneš na internetno stran, odpre se okvirček kjer odkljukaš "Preveri črkovanje" in v istem okvirčku klikneš na "Jeziki" in izbereš jezik katerega črkovanje naj preverja računalnik.

:010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

mene pa zanima...imam prenosnik HP pavilion pa me zanima se da kako pogledat ce delujejo vse komponente z najvecjo zmogljivostjo ko je prikljucen na elektriko bi mogel....sam HD filmi itd malo štekajo pa tud igre večinoma use rahlo štekajo neglede na to da naj bi racunalnik zmogel njihove zahteve za delovanje...in mi to gre ze rahlo na zivce..... ima kdo kako pametno idejo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem nek povprečen prenosnik za vsakodnevno rabo... Je nakup na mimovrste najugodnejša izbira ali je pametneje zaviti v kakšno trgovino s tovrstnimi izdelki (HN, Bigbang)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še nisi nabavil, je dobro zaviti v trgovino in malo pogledati kaj ti je ušeč, ker slika je slika, v živo je pa lahko čisto drugače.

Pa trgovine majo lahko kakšen svoj popust in je še ceneje kot preko spletne strani.

..pa poštarja ni potrebno čakat, ...no razen, če je poštarka. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kupujem nek povprečen prenosnik za vsakodnevno rabo... Je nakup na mimovrste najugodnejša izbira ali je pametneje zaviti v kakšno trgovino s tovrstnimi izdelki (HN, Bigbang)?

če si res nov in ne veš kaj kupit pejt v trgovino in preveri. in, ko boš našel primernega, najdi na netu ugodnejšega in ga prek neta naroči:) ceneje.si ti zna dost pomagat.

do kok denarja pa iščeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ker moram narediti dual boot na mojem prenosniku, sem se odločil da bom skrčil c: disk. Ko sem Odprl disc management sem opazil čudno particijo (tista na levi), ki je nisem ustvaril, ne morem dostopati do nje niti je izbrisati. Mogoče kdo ve kaj hudiča je to in zakaj se uporablja. Stvar mi jemlje 50 GB :bum:

post-18652-0-05966100-1320678997_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej shrani podatke, potem pa poizkusi s formatom te particije, če tudi to ne bo delovalo formatiraj celoten disk, če tudi to ne bo delovalo boš moral v nabavo novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super. Še eno vpraŠanje (najbrŠ je malo butaso :xx: ). Je možno da kopiram cel c: disk skupaj z windows na prenosni trdi disk, trdi disk na prenosniku formatiram, potem pa enostavno naložim c:disk nazaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se, ja. U bistvu narediš image komplet diska pa potem naložiš nazaj. Včasih sem to večkrat delal pa je že kar neki časa nazaj in bi moral mal

pobrskat po spominu... Ti bom napisal točna navodila, če hočeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljal sem program Norton Ghost 2003 in 2007 verzijo. (sta še najbolj simpl za uporabo in brez odvečne krame). Potegneš si ga iz Partisa, ali Blinka, mogoče PirateBay in si ga zapečeš na cd (narediš boot cd). Potem vstaviš cd, restartaš računalnik in slediš navodilom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No da še napišem zaključek. Zadevo sem uredil z programom Gparted. zadeva deuje super, edino boot za windowse sem moral popraviti z zagonskim cd-jem. V glavnem program priporočam za vsako delo z particijami :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali ima kdo izkušnje z virtualizacijo ali ima postavljeno in vzdržuje (predvidevam v službi) kaj takega. Gledam VMWare. Ker se mi strojna oprema stalno povečuje (sedaj imam okoli 100 PC-jev in 2 strežnika ) matično okolje ter še dve dislocirani enoti, se mi zdi to edina taka pametna rešitev. Ker delam v izobraževanju bi imela rada tudi inštalirane različne operacijske sisteme - recimo: WIN7, Linux in OS.

Hvala, H.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas imamo kar nekaj mašin na VMwareju 4.1 ternutno. Kaj te pa točno matra?

LP

G.

Mene pa zanima ali ima kdo izkušnje z virtualizacijo ali ima postavljeno in vzdržuje (predvidevam v službi) kaj takega. Gledam VMWare. Ker se mi strojna oprema stalno povečuje (sedaj imam okoli 100 PC-jev in 2 strežnika ) matično okolje ter še dve dislocirani enoti, se mi zdi to edina taka pametna rešitev. Ker delam v izobraževanju bi imela rada tudi inštalirane različne operacijske sisteme - recimo: WIN7, Linux in OS.

Hvala, H.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svojem računalniku imam zadevo, ki zasede 17GB in bi jo rad spravil na drugi računalnik. Oba računalnika sta povezana prek routerja. Zanima me kako bi prek mreže to naredil...

P.S.: En računalnik ima win7, drugi xp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svojem računalniku imam zadevo, ki zasede 17GB in bi jo rad spravil na drugi računalnik. Oba računalnika sta povezana prek routerja. Zanima me kako bi prek mreže to naredil...

P.S.: En računalnik ima win7, drugi xp

Vklopi sharing na diskih tako, da boš na eni mašini videl diske ali mape druge mašine in enostavno kopiraj zadeve.

Ko vklopiš sharing najdeš drug računalnik pod Network ali Network connections v Win Explorerju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje se zatakne. Nastavil oba računalnika na isto delovno skupino (DOMA), računalnika poimenoval z PC1 (Win 7) in PC2 (XP). Na obeh računalnikih dodal mapo v skupno rabo, prav tako na obeh vklopil skupno rabo. Sedaj na PC2 (XP) sicer pod omrežja prikaže tudi PC1, ampak piše, da vanj ni vstopa (nastavil sem brez gesla), v PC1 (7) pa drugega računalnika sploh ne najde. Kje je problem?

Če kliknem "Preslikaj mrežni pogon" na nobenem računalniku ne najde drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!