Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Inštaliral sem msdnaa verzijo windows 7 Professional 64 bitno, zdaj pa rabim aktivacijski kodo (5x po pet znakov). Ker je na tem forumu nekaj ljudi ki obiskujejo FRI bi prosil nekoga, da mi jo pošlje na zs. Če rabi podatek o product ID naj napiše.

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa nimam nobenega problema z programsko opremo (upaam da bo tako tudi ostalo). Problem se je pojavil pri miški. Kolešček mi je začel "preskakovati" ko se premikam po strani mi skače po kočanem premikanju malenkost nazaj v prejšno smer (upam da me razumete). Pa me zanima če je to mogoče kako popraviti ali bo potrebna menjava miške?

Rešitev: nabavi si optično miško in zlezi iz kamene dobe :-)

Popravljeno . Popravil Heathy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Inštaliral sem msdnaa verzijo windows 7 Professional 64 bitno, zdaj pa rabim aktivacijski kodo (5x po pet znakov). Ker je na tem forumu nekaj ljudi ki obiskujejo FRI bi prosil nekoga, da mi jo pošlje na zs. Če rabi podatek o product ID naj napiše.

Predlog: raje dobi koga ki ima VLK key (količinsko licenciranje), pri msdnaa gre itak za posamično aktivacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitev: nabavi si optično miško in zlezi iz kamene dobe :-)

Tu se ne gre za kolešček za premikanje miške, ampak vrtljivi kolešček za premikanje po strani (gor dol) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se ne gre za kolešček za premikanje miške, ampak vrtljivi kolešček za premikanje po strani (gor dol) ;)

Oprosti, prehitro brala :-))))) Sem se pa zdej fajno nasmejala :-)))))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, prehitro brala :-))))) Sem se pa zdej fajno nasmejala :-)))))

Smeh je pol zdravja :winkiss:

Še eno vprašanje imam. Se da z takšnim kablom: http://www.mimovrste.com/artikel/2310026317/usb-podaljsek-a-a-3-m povezat osebni računalnik in prenosnik ter prenašat podatke preko kabla? Predvidevam da, vendar raje vprašam kot pa da na slepo kupim kabel ki potem ne dela tisto za kar sem ga kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Še eno vprašanje imam. Se da z takšnim kablom: http://www.mimovrste.com/artikel/2310026317/usb-podaljsek-a-a-3-m povezat osebni računalnik in prenosnik ter prenašat podatke preko kabla? Predvidevam da, vendar raje vprašam kot pa da na slepo kupim kabel ki potem ne dela tisto za kar sem ga kupil.

Ne s tistim kablom ne bo šlo!

Tega rabiš klik.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne s tistim kablom ne bo šlo!

Tega rabiš klik.

lp

Lahko mogoče pojasniš razliko med kabloma? Meni oba izgledata isto. Razliko videm le v ceni.

Razen če kdo pozna kak boljši način prenosa podatkov med računalnikoma. (na USB ključ sem že pomislil)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko mogoče pojasniš razliko med kabloma? Meni oba izgledata isto. Razliko videm le v ceni.

Razen če kdo pozna kak boljši način prenosa podatkov med računalnikoma. (na USB ključ sem že pomislil)

Ker USB ni mišljen za prenos podatkov med računalniki...

Več ti piše na teh povezavah klik1 in klik2, lahko pa na to temo še malo pogooglaš...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za pomoč. Če bom zapravil 650 eur za prenosnik, bom dal pa še tistih 25 eur za USB LapLink kabel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem...

v nov računalnik sem poleg original SATA vstavil stari ATA disk. zažene se v stari windows, vse deluje.

ne zazna pa SATA diska. v čem je problem?? če se ata izklopi pa zazna sata in zahteva inštalacije.

zakaj skupaj ne delujeta?

Poišči jumper za reset BIOS-a; lahko vzameš še baterijo ven, sestavi nazaj v stanje pred posegom, vklopi v drug ATA port, na disku lahko nastaviš tudi na slave ter poskusiš; poigraj se z nastavitvami v BIOS-u, ter preglej da ni kje kakšnega križanja; mimogrede še v drugi SATA vhod novi disk priklopi. Igraj se malo...boš rešil ;)

Mimogrede si pa lahko na novo Winse postaviš :)

Popravljeno . Popravil Trdonja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko mogoče pojasniš razliko med kabloma? Meni oba izgledata isto. Razliko videm le v ceni.

Razen če kdo pozna kak boljši način prenosa podatkov med računalnikoma. (na USB ključ sem že pomislil)

pa to preko USB bo tak počasi, da je za zjokat ... daj raje preko mrežnega priključka ali WI-FI naredi povezavo ...ali pa, če drugače ne gre, preko frizbi-neta ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za pomoč. Če bom zapravil 650 eur za prenosnik, bom dal pa še tistih 25 eur za USB LapLink kabel.

Zakaj sploh rabiš ta USB LapLink? Mislim, džizas , res si hočeš zakomplicirat lajf ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za pomoč. Če bom zapravil 650 eur za prenosnik, bom dal pa še tistih 25 eur za USB LapLink kabel.

Če misliš občasno kaj prenašat z ene mašine na drugo, potem ta denar raje investiraj v USB disk ali ključek, če misliš pa stalno, potem pa v mrežo oz. router, ker je vse skupaj lažje kot zajebancija z laplinkom, ko je enkrat postavljeno in nastavljeno, seveda. Mašina ti ne misli nič slabega s tem, kar ti je napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš da je počasno?

Brez heca, ne vem pa vprašam, ker teoretično bi ravno preko USBja moralo šibat :)

V enem izmed linkov, za tiste ki ne berejo:

"Of course we suggest you to buy a USB 2.0 bridged cable, because of its very high-speed. Just to remember, the standard Ethernet network works at 100 Mps, so the USB 2.0 cable will provide you a transfer rate almost five times higher than a standard network connection."

google translate:

"Seveda vam priporočamo, da za nakup USB kabel 2,0 premostiti, zaradi zelo visoke hitrosti. Samo, da se spomnite, standard Ethernet omrežje deluje na 100 poslancev, tako da bo USB 2,0 kabel vam hitrosti prenosa skoraj petkrat višji kot standard omrežne povezave. "

:book:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to mi je jasno kolk hiter je USB2.0 teoretično, bol me je zanimalo iz prakse kako ta kabel deluje :), če ga je že kdo sprobal, ker ideja se mi zdi kar posrečena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja ni tako posrečena kot ti misliš, prej korak nazaj kot naprej, upam da ne sprašuješ o protokolu in pošiljanju paketov, ker zato maš drug forum, kak slotech prebrskaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam problemček, upam ,da mi lahko kdo pomaga... Namreč v Outlooku mi noče pošiljat mailov, prav tako ne morem uspešno uploadat filov na ftp preko Filezile. Ko sem probal uploadat na ftp mi je originalno datoteko prepisalo tako, da je bila velikost celih 0kb.

Pri speed testu je download normalen, uploada pa sploh ne zažene. Zamenjal kabel in je isto, na drugem računalniku pa dela vse OK, tako da mora biti nekaj na mašini. Spybot mi ne najde ničesar prav tako CCleaner. Na netu sem nekaj zasledil, da lahko fašeš en spyware, ki spremeni en .dll in povzroča take težave, vendar ne vem, kako naj hudiča najdem oziroma zbrišem.

Predlogi dobrodošli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če se da dobiti daljši kabel kateri pride iz računalnika na monitor... Zato ker bi računalnik priklopil na televizor kateri je na drugi strani sobe... torej bi rabil približno 5 m dolg kabel.. bi se ga dalo dobit???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če se da dobiti daljši kabel kateri pride iz računalnika na monitor... Zato ker bi računalnik priklopil na televizor kateri je na drugi strani sobe... torej bi rabil približno 5 m dolg kabel.. bi se ga dalo dobit???

A, pa ima tvoj tv tak priključek (VGA), ker če ga nima, boš moral gledati za kak drug kabel, kot naprimer S-VIDEO, sam prej poglej kake luknje imaš na grafični kartici v računalniku, potem pa poročaj in ti lahko svetujemo kaj rabiš.

Na sliki imaš priključke in za vsakega piše kako se imenuje:

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/setup/hwandprograms/monitors.mspx

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če se da dobiti daljši kabel kateri pride iz računalnika na monitor... Zato ker bi računalnik priklopil na televizor kateri je na drugi strani sobe... torej bi rabil približno 5 m dolg kabel.. bi se ga dalo dobit???

nevem kak kabel rabiš, v bigbangu in podobnih trgovinah imaš 2,5 in 10 metrske svideo+audio kabl z scart priklopom ali drugačnimi. za 5 m komplet sem dal pred enim mesecem okoli 7€ v tehnomarketu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če se da dobiti daljši kabel kateri pride iz računalnika na monitor... Zato ker bi računalnik priklopil na televizor kateri je na drugi strani sobe... torej bi rabil približno 5 m dolg kabel.. bi se ga dalo dobit???

Techtrade na Vošnjakovi prodaja take kable, različnih dolžin. Predvidevam da rabiš VGA-VGA kabel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!