Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Ewo dobu dons u Tech trade :) vzeu 10 m + razdelilec + še en kabl da gre iz kompa u razdelilc.. vse skupi blo kr 55 € :krneki: ,dela pa zaenkt supr . tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponovno lep pozdrav!

Problem je sledeč:

Formatiral sem rečunalnik, naložil upam da najnovejše driverje ter ustvaril novo internetno povezave. Lokalna povezava (local area connection) se brez problema vzpostavi, medtem ko mi pri vzpostavitvi širokopasovne povezave javi napako, da se oddaljen računalnik ne odzove (napaka 678).

Kaj lahko storim?

Matična je ASUS K8N.

Klical sem na siol pa mi ni znal povedat, rekel je samo da je po njegovem problem v driverjih. Probal sem še nešteto driverjev, pa še vedno ne dela.

Druga dva računalnika, ki sta priklopljena na isti modem delata vredu...oziroma tako, kot je pač v navadi pri siol-u.

Torej, nasvet?

Že vnaprej hvala ;)

Gašperr

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponovno lep pozdrav!

Problem je sledeč:

Formatiral sem rečunalnik, naložil upam da najnovejše driverje ter ustvaril novo internetno povezave. Lokalna povezava (local area connection) se brez problema vzpostavi, medtem ko mi pri vzpostavitvi širokopasovne povezave javi napako, da se oddaljen računalnik ne odzove (napaka 678).

Kaj lahko storim?

Matična je ASUS K8N.

Klical sem na siol pa mi ni znal povedat, rekel je samo da je po njegovem problem v driverjih. Probal sem še nešteto driverjev, pa še vedno ne dela.

Druga dva računalnika, ki sta priklopljena na isti modem delata vredu...oziroma tako, kot je pač v navadi pri siol-u.

Torej, nasvet?

Že vnaprej hvala ;)

Gašperr

Se mi zdi, da je pri tebi kriva povezava, ne pa driver. A v modem imaš priklopljene vse tri računalnike, al je kak router umes, al pa 

še celo switch. Pri switchu je treba kreirat povezavo, pri routerju pa se nastavlja vse v nastavitvah routerja in se mora računalnik avtomatsko 

povezat na internet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse tri računanike imam priklopljen na en modem, ki je menda nastavljen kot router.

Pobriši tisto povezavo, ki si jo ustvaril, odpri IE in bi se moglo povezat, če je modem nastavljen kot router.

Drugače poglej v drug računalnik, kako je z nastavitvami in povezavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobriši tisto povezavo, ki si jo ustvaril, odpri IE in bi se moglo povezat, če je modem nastavljen kot router.

Drugače poglej v drug računalnik, kako je z nastavitvami in povezavo.

Ne dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazil sem da nimam naloženih drajverjev za ''Modem Motorola v90 56k PCI''.

Je to za internet?

Za modem ne potrebuješ drajverja, lahko ga onemogočiš v upravitelju naprav, ta modem je še za staro dial up povezavo.

Zna biti res problem v drajverju, če imaš cd od matične plošče, je najbolje, da ga naložiš iz cd-ja pa nima veze, če ni 

najnovejši. Če ga nimaš, ga potegni dol Tule pa bi moralo delat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za pomoč.

Enkrat sem še resetiral windowse + naložil driverje pa dela..

Formatiraš DISK, ne računalnik, resetiraš računalnik, ne Windows. OK sedaj pa resno.

Za drugič, da se ne boš preveč mučil.

Poglej pod upravitelja naprav, če je slika podobna spodnji brez rumenih klicajev ali vprašajev pri posameznih napravah imaš gonilnke (driverje) naložene pravilno.

post-7865-062249000 1283787998_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Torej čas bi bil, da zamenjam svojo grafično kartico (8500GT) za nekaj novejšega. Vendar bi rabil pomoč kakšno grafično naj kupim, da bom dobil največ za svoj denar in da bo spadala k moji konfiguraciji (Q6600 2,4 GHz, 4 GB rama). Iščem nekaj srednjega, tako da delujejo tudi najnovejše igre, ne potrebujem ultra high grafike :D

Trenutno vse to napaja 450W napajalnik, zato me tudi zanima ali bom moral z zamenjavo grafične zamenjati tudi le tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej čas bi bil, da zamenjam svojo grafično kartico (8500GT) za nekaj novejšega. Vendar bi rabil pomoč kakšno grafično naj kupim, da bom dobil največ za svoj denar in da bo spadala k moji konfiguraciji (Q6600 2,4 GHz, 4 GB rama). Iščem nekaj srednjega, tako da delujejo tudi najnovejše igre, ne potrebujem ultra high grafike :D

Trenutno vse to napaja 450W napajalnik, zato me tudi zanima ali bom moral z zamenjavo grafične zamenjati tudi le tega?

Bistveno vprašanje je, how much money are we talking about?

Če boš kupil kakšnega Radeona za okrog 100€, potem bi napajalnik (če ni prestar) to moral peljati, pod pogojem, da v mašini ni preveč drugih komponent. Meni 620W Enermax ne zmore napajati sistem s Q6600, nVidia 260 GTX grafično, 6 diski in 2 DVD ROM-i in sem v procesu nabave novega usmernika.

Najbolje bi bilo, če bi si lahko od kakšnega kolega sposodil grafično in jo stestiral v svojem sistemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram sam sebe popraviti. Obstaja možnost, da imam sam problem z gonilniki in ne z usmernikom zato je lahko moja izkušnja napačna.

Če te zanima kako je z usmerniki imaš tukaj lep vodič skozi to. V specifikacijah grafične kartice je navedeno koliko Watov moči naj bi usmernik minimalno imel in/ali koliko Amperov toka naj bi usmernik zagotavljal na 12V+ vodu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj budget je okoli 150€, gledam pa predvsem HD5750 1GB (primer). Piše, da potrebuje vsaj 450W napajalnik. Nimam pa tako požrešnega sistema kot ti, saj imam priklopljen le 1 disk in 1 DVD snemalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj budget je okoli 150€, gledam pa predvsem HD5750 1GB (primer). Piše, da potrebuje vsaj 450W napajalnik. Nimam pa tako požrešnega sistema kot ti, saj imam priklopljen le 1 disk in 1 DVD snemalnik.

Gigabyte za enega od svojih HD 5750 modelov pravi:

A power supply that provides at least 450-watt and with one 75w 6-pin PCIe power

connector is required. The power supply should be with a known brand and certified to

conform to safety regulations. (For the list of certified power supplies, go to

http://ati.amd.com/certifiedpsu.)

To ne pomeni, da tvoj usmernik tega ne bo zdržal a je to nek zahtevan minimum, na katerem bi naj zadeva delovala brez težav. Brez preizkusa pa tega ne boš mogel vedeti. Ne rabiš se bati, da se bo kartici kaj zgodilo, če ne bo dobila dovolj toka...pač stvar ne bo delovala ali se bo sesuvala. Če bo temu tako boš moral kupiti še nov usmernik. Npr. 500W LC Power je v BigBangu 42€.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gigabyte za enega od svojih HD 5750 modelov pravi:

A power supply that provides at least 450-watt and with one 75w 6-pin PCIe power

connector is required. The power supply should be with a known brand and certified to

conform to safety regulations. (For the list of certified power supplies, go to

http://ati.amd.com/certifiedpsu.)

To ne pomeni, da tvoj usmernik tega ne bo zdržal a je to nek zahtevan minimum, na katerem bi naj zadeva delovala brez težav. Brez preizkusa pa tega ne boš mogel vedeti. Ne rabiš se bati, da se bo kartici kaj zgodilo, če ne bo dobila dovolj toka...pač stvar ne bo delovala ali se bo sesuvala. Če bo temu tako boš moral kupiti še nov usmernik. Npr. 500W LC Power je v BigBangu 42€.

No me je že potolažilo. Vendar pa bom verjetno vzel kar HD5770 1GB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar uzem, slaba ni :)

Drugače pa dobiš za podoben denar tudi hd4890. Sicer ne podpira dx11, šiba pa malo bolj :)

Ali pa 5770, mal hitrej ko tvoja izbira, pa se dobi za isti denar.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar uzem, slaba ni :)

Drugače pa dobiš za podoben denar tudi hd4890. Sicer ne podpira dx11, šiba pa malo bolj :)

Ali pa 5770, mal hitrej ko tvoja izbira, pa se dobi za isti denar.

Ali je pomota v besedilu ali pa nisi dobro prebral prejšnjega posta. :D

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups šele zdj vidu da je s pcji,ups.

Popravljeno . Popravil CVIČKAR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na računalniko imam ogromno neurejene glasbe, pri nekaterih manjka naslov pesmi ali izvajalec, manjkajo tudi podatki o albumu... Ali obstaja kakšen program, ki samodejno najde podatke o pesmi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na računalniko imam ogromno neurejene glasbe, pri nekaterih manjka naslov pesmi ali izvajalec, manjkajo tudi podatki o albumu... Ali obstaja kakšen program, ki samodejno najde podatke o pesmi?

čaw,

maš tega music collector

uporabljal sem book collectorz.

deluje tako, da mu pokažeš ebook, ki je shranjen na disku in po tem ga pošlješ na net, kjer najde podatke o tej knjigi. amazon.us/de/uk...

enako je z muziko. problem bo samo, če je kak set ali nekaj kar ni nikjer v bazi.

če boš potreboval program mi pošlji PM pa bomo zrihtali. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje. Če bi kupil TV ki podpira mpg4 ali bi potem lahko gledal tudi hrvaške programe ki so na mpg2 formatu? Med specifikacijami namreč ne piše da TV podpira tudi mpg2 format.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje. Če bi kupil TV ki podpira mpg4 ali bi potem lahko gledal tudi hrvaške programe ki so na mpg2 formatu? Med specifikacijami namreč ne piše da TV podpira tudi mpg2 format.

Ja, je navzdol kompatibilno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!