Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Na USB ključ,kapacitete 16 GB hočem naložit film velikosti 10 GB. Napiše mi,da je premalo prostora na ključu.

Kaj nardit?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na USB ključ,kapacitete 16 GB hočem naložit film velikosti 10 GB. Napiše mi,da je premalo prostora na ključu.

Kaj nardit?

Hvala!

Verjetno imaš FAT32 file system(podpira datoteke do nekje 3GB), formatiraj ga na NTFS pa bi moralo it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno imaš FAT32 file system(podpira datoteke do nekje 3GB), formatiraj ga na NTFS pa bi moralo it.

Res mam FAT32.

A mi lahk še namigneš,kako sformatiram? Sem bol levi glede tega! :blush:

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KER NIMAM GUMBOV ZA ODGOVORI , NOVA ZEMA .... SEM SE KAR TUKAJ URINIL

PRED KRATKIN SEM ZBRISAL PIŠKOTKE S FORUMA IN SEDAJ NE VIDIM VEČ AVATORJEV IN NEKAJ OSNOVNIH GUMBOV ZA DODAJANJE ODGOVOROV JE IZGINILO ZATO NE MOREM DODATI PRISPEVEK V SVOJEM OKNU IN SEM SE TUKAJ URINIL.

KAJ NAREDITI IN ALI SE LAHKO MOJ PROFIL FORMATIRA TAKO DA NE IZGUBIM DO SEDAJ USTVARJENEGA PROFILA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem zunanji trdi disk. V čem je fora predpomnilnika? 8MB,16MB ali celo 32MB.

Na kaj naj bom pozoren pri nabavi diska?

Hvala za uporabne nasvete!

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem zunanji trdi disk. V čem je fora predpomnilnika? 8MB,16MB ali celo 32MB.

Na kaj naj bom pozoren pri nabavi diska?

Hvala za uporabne nasvete!

Več predpomnilnika je v principu bolje, višja hitrost obratov je bolje a ponavadi tudi malce glasneje.

A boš pogosto dostopal do podatkov, ki bodo na zunanjem disku? Potrebuješ disk ki bo stacionarno nameščen ali pa kakšnega, ki ga boš veliko nosil okrog? A bo ta disk samo za en računalnik ali pa ga boš pogosto priklapljal na različne računalnike na isti lokaciji? Normalna raba ali kakšno arhiviranje in varnostne kopije?

Je precej lažje svetovati, če veš, kaj nekdo hoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KER NIMAM GUMBOV ZA ODGOVORI , NOVA ZEMA .... SEM SE KAR TUKAJ URINIL

PRED KRATKIN SEM ZBRISAL PIŠKOTKE S FORUMA IN SEDAJ NE VIDIM VEČ AVATORJEV IN NEKAJ OSNOVNIH GUMBOV ZA DODAJANJE ODGOVOROV JE IZGINILO ZATO NE MOREM DODATI PRISPEVEK V SVOJEM OKNU IN SEM SE TUKAJ URINIL.

KAJ NAREDITI IN ALI SE LAHKO MOJ PROFIL FORMATIRA TAKO DA NE IZGUBIM DO SEDAJ USTVARJENEGA PROFILA

Eno vprašanje - kere droge jemlješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravlkjeni,iman prenosni rač.hp pevilion ze 4900,centrino iz leta 04.zadnje čase sem kar glasno slišal,da se v njem nekaj vrti,včeraj pa je začelo mleti in se wind.niso več pojavili.kolega-amater mi je dejal,da je crknil pogon.zanima me,če mi lahko kdo,po tem opisu predvidi tako čez palec stroške in mi svetuje v kakšni višini se popravilo še splača ali kupit novega.za nasvet se vam zahvaljujem :worship: ,kritik pa ne sprejemam,lp miran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravlkjeni,iman prenosni rač.hp pevilion ze 4900,centrino iz leta 04.zadnje čase sem kar glasno slišal,da se v njem nekaj vrti,včeraj pa je začelo mleti in se wind.niso več pojavili.kolega-amater mi je dejal,da je crknil pogon.zanima me,če mi lahko kdo,po tem opisu predvidi tako čez palec stroške in mi svetuje v kakšni višini se popravilo še splača ali kupit novega.za nasvet se vam zahvaljujem :worship: ,kritik pa ne sprejemam,lp miran

Pogon, verjetno je mislil hard disk in je čist možno, da je shodil, možno  je pa tudi ventilator na procesorju. Hard disk boš dobil verjetno na Slotech(Klik) ali  Bolhi(Klik), dost ugodno in tud ga ni noben problem 

zamenjat, ravno tako tudi hladilnik procesorja. Ni pa nujno, da je katera od teh dveh stvari... 

P.S.

Za zamenjavo pa rabiš en manjši križni izvijač, mal termalne paste za hladilnik procesorja pa vsega skupi eno uro časa (tko na debelo) pa bo najceneje...

Popravljeno . Popravil gandi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravlkjeni,iman prenosni rač.hp pevilion ze 4900,centrino iz leta 04.zadnje čase sem kar glasno slišal,da se v njem nekaj vrti,včeraj pa je začelo mleti in se wind.niso več pojavili.kolega-amater mi je dejal,da je crknil pogon.zanima me,če mi lahko kdo,po tem opisu predvidi tako čez palec stroške in mi svetuje v kakšni višini se popravilo še splača ali kupit novega.za nasvet se vam zahvaljujem :worship: ,kritik pa ne sprejemam,lp miran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogon, verjetno je mislil hard disk in je čist možno, da je shodil, možno je pa tudi ventilator na procesorju. Hard disk boš dobil verjetno na Slotech(Klik) ali Bolhi(Klik), dost ugodno in tud ga ni noben problem

zamenjat, ravno tako tudi hladilnik procesorja. Ni pa nujno, da je katera od teh dveh stvari...

P.S.

Za zamenjavo pa rabiš en manjši križni izvijač, mal termalne paste za hladilnik procesorja pa vsega skupi eno uro časa (tko na debelo) pa bo najceneje...

hvala,za nasvet a se tega ne bi upal sam lotit,dal bi ga na servis,če se splača?lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala,za nasvet a se tega ne bi upal sam lotit,dal bi ga na servis,če se splača?lp

Vprašanje ,kak ogledaš na stroške in življenjske cikle opreme. Laptop iz leta 2004 je danes že kar malo star in le vprašanje časa je, kdaj bo škripnilo še kaj drugega (osnovna plošča, zaslon, pomnilnik ...). Kak kompetenten servis ti bo za menjavo diska računal kakih 30-60 evrov, odvisno, kje si lociran, + strošek diska bo kakih 40-100 evrov, odvisno, ali je na aktualnem vodilu SATA ali starejšem in težje dobavljivem PATA.

Jaz bi ti priporočal, da začneš malce pogledovati za novimi računalniki. Laptope se dobi čisto OK že za 600 evrov, še celo manj, če si res nezahteven uporabnik.

LP, Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala,za nasvet a se tega ne bi upal sam lotit,dal bi ga na servis,če se splača?lp

Se ne splača.

Če izhajamo iz domneve (ki ni nujno pravilna), da je odpovedal trdi disk..potem novega dobiš npr. tukaj in kak kolega, ki se vsaj malo bolje razume v računalnike ti ga ahko vgradi v notesnika in naloži operacijski sistem. Bodi pozoren, disk je 2,5 palčni z IDE kontrolerjem (ne SATA).

Na PM sem ti poslal servisni priročnik za ta model z vsemi shemami in navodili za razstavljanje. Filmček, ki ti ga je linkal Gandi ti tudi nazorno pokaže kako vgraditi disk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hoj!

Kaj menite o spletni strani www.sestavi.si , kjer si sam sestaviš račulanalnik iz željenih komponent? Imate kaj izkušenj s tem?

Zanima pa me še, kaj menite o tej izbiri:

http://www.sestavi.si/index.php/computer/configuration/13

Mainboard S - 1156 ASUS P7P55D, ATX

Procesor INTEL Core i5-760, 2,83GHz, LGA1156, Quad-Core, Boxed

Apacer DDR3 4GB PC10600/1333 128X8 APA KIT2

HD 5770 1GB DDR5 PCIE 2DVI/HDMI/DP LITE

Napajalnik bi vzel iz prejšnjega računalnika, če je dovolj močan. Prav tako trdi disk in optično enoto. Ohišje mora bit verjetno prilagojeno, al kako je s tem?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj!

Kaj menite o spletni strani www.sestavi.si , kjer si sam sestaviš račulanalnik iz željenih komponent? Imate kaj izkušenj s tem?

Zanima pa me še, kaj menite o tej izbiri:

http://www.sestavi.s...onfiguration/13

Mainboard S - 1156 ASUS P7P55D, ATX

Procesor INTEL Core i5-760, 2,83GHz, LGA1156, Quad-Core, Boxed

ram: Apacer DDR3 4GB PC10600/1333 128X8 APA KIT2

grafična: HD 5770 1GB DDR5 PCIE 2DVI/HDMI/DP LITE

Napajalnik bi vzel iz prejšnjega računalnika, če je dovolj močan. Prav tako trdi disk in optično enoto. Ohišje mora bit verjetno prilagojeno, al kako je s tem?

Hvala!

P.S. Hotel sem uredit prejšnjo objavo, pa je kar novo dodalo...Se oproščam.

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napajalnik bi vzel iz prejšnjega računalnika, če je dovolj močan. Prav tako trdi disk in optično enoto. Ohišje mora bit verjetno prilagojeno, al kako je s tem?

Hvala!

Računalnik si lahko sam sestaviš tudi tako, da si narediš seznam komponent, jih kupiš in potem vse skupaj sestaviš.

Ohišje mora biti dovolj veliko, da gredo te komponente noter. Posebno pozornost nameni temu kakšnega formata je matična plošča (ATX, BTX, microATX itn. - glej tukaj) in bodi pozoren na to, ali bo možno vstaviti grafično kartico, ko je matična plošča enkrat v ohišju (grafične kartice znajo biti kar velike).

V principu je večje ohišje boljše, ker je bolj prezračeno in je po njemu lažje šariti, če je to potrebno. Priporočam takšno, ki ima možnost vgradnje več 12cm ventilatorjev ali kakšnega večjega, saj so takšni tišji in ti bodo ušesa hvaležna, če veliko presediš ob takšni mašini. Je pa izbira ohišja, po tem, ko veš kakšni matični plošči mora ustrezati, vezana predvsem na tri dejavnike: razpoložljiv prostor oz. željena zunanja velikost, cena in estetika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha hvala. Kako je pa z napajalnikom? Ker če kupim ohišje dobim zraven napajalnik, ki je močan 420W. Bo to dovolj oz. vredu? (Čeprav tega na rezumem, kako lahko zbiraš moč napajalnika...če računalnik rabi neko določeno količino moči, je to to. Če vzameš več se le skuri..to je moja logika, ki je očitno napačna =D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha hvala. Kako je pa z napajalnikom? Ker če kupim ohišje dobim zraven napajalnik, ki je močan 420W. Bo to dovolj oz. vredu? (Čeprav tega na rezumem, kako lahko zbiraš moč napajalnika...če računalnik rabi neko določeno količino moči, je to to. Če vzameš več se le skuri..to je moja logika, ki je očitno napačna =D)

Če matična dobi manj toka kot ga potrebuje se sistem ne bo zagnal oz. ti bo matična plošča s piski (ali led diodami ali na mini zaslončku na matični, odvisno od itzvedbe - najpogosteje s piski) sporočila, kaj naj bi bilo narobe. Ne rabiš se bati, da bo zaradi švohotnega napajalnika takoj vse skurilo.

Če je napajalnik prešvoh se ne bo skuril, razen če je na meji zmogljivosti. Tedaj ga po daljši intenzivni uporabi zna pobrati. Meni sta do sedaj šla po gobe dva napajalnika. En poceni, ki je pri tem skuril še matično ploščo in en drag in kvaliteten (recimo :P ), ki ni naredil nobene druge škode.

Pomembno je tudi zračenje oz. hlajenje. Zato je treba ohišje odpreti vsaj enkrat na 3-6 mesecev in notranjost temeljito posesati, ventilatorje pa po potrebi obrisati s čistilno krpico.

Priporočam ti nakup ohišja s 500-600W napajalnikom, da bo dovolj za grafično, vso periferijo in da napajalnik ne bo skoz deloval pod polno obremenitvijo. Ohišje lahko kupiš tudi brez napajalnika nakar si napajalnik sam izbereš. Mislim, da sem zadnjič videl v com-shopu cenejši 500W napajalnik za cca. 50€. Boljši 500-600W se dobijo za 70-100€ (poglej Corsair HX serijo).

Jaz sicer prodajam skoraj nov modularni napajalnik vendar ima 750W, kar se mi zdi absolutno preveč za tvoje potrebe. Sem pa po dolgoletnih izkušnjah ugotovil, da kvalitetno in uporabno ohišje in kvaliteten napajalnik težko dobiš za manj od 200€ (oboje skupaj), vendar je to samo moje mnenje. Zadnja štiri leta imam Thermaltake Shark ohišje in Enermax Liberty 620W napajalnik (ta je drugi, enega je vmes pobralo) in moram reči, da sem s to kombinacijo kar zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem, da se mi ugaša računalnik in pri ponovnem zagonu se mi izpiše: CPU over voltage error, press F1 to resume. Kaj bi lahko bilo narobe?

Vse to se mi je zgodilo pri gledanju video-ov na internetu. Procesor je Q6600.

Na tej strani sem našel, da mora biti voltaža nastavljena med 0,85-1,5 V. Kaj to sploh pomeni in kje naj to spremenim, oz. ali sploh naj spremenim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem, da se mi ugaša računalnik in pri ponovnem zagonu se mi izpiše: CPU over voltage error, press F1 to resume. Kaj bi lahko bilo narobe?

Vse to se mi je zgodilo pri gledanju video-ov na internetu. Procesor je Q6600.

Na tej strani sem našel, da mora biti voltaža nastavljena med 0,85-1,5 V. Kaj to sploh pomeni in kje naj to spremenim, oz. ali sploh naj spremenim?

Nastavljaš v BIOS-u, če ta to omogoča. Poglej v navodila od matične plošče (če jih nimaš jih najdeš na netu, če ne veš katero matično imaš ti to izpiše ob zagonu računalnika ali po potegni z neta program siw.exe in boš tam našel podatke o matični).

Zgleda pa približno takole (obstajajo različne variante)

post-1019-0-16804400-1291302087_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nastavljaš v BIOS-u, če ta to omogoča. Poglej v navodila od matične plošče (če jih nimaš jih najdeš na netu, če ne veš katero matično imaš ti to izpiše ob zagonu računalnika ali po potegni z neta program siw.exe in boš tam našel podatke o matični).

Zgleda pa približno takole (obstajajo različne variante)

post-1019-0-16804400-1291302087_thumb.jpg

Moja matična je ASUS P5B. Katero od teh nastavitev na sliki naj spremenim? Ali je ta vrednost, ki sem jo podal na prejšnjem postu (link) dobra?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce gledam po forumih in naložil sem si program Core Temp, ki ti pokaže podatke o procesorju. Procesor mi deluje na 1600 MHz pri okoli 90°C, kar pa najbrž ni vredu, glede na to, da so nekateri navili procesor na 3000 MHz pri okoli 48°C.

Kaj je narobe pri mojem sistemu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce gledam po forumih in naložil sem si program Core Temp, ki ti pokaže podatke o procesorju. Procesor mi deluje na 1600 MHz pri okoli 90°C, kar pa najbrž ni vredu, glede na to, da so nekateri navili procesor na 3000 MHz pri okoli 48°C.

Kaj je narobe pri mojem sistemu?

Se ti ventilator na hladilniku procesorja sploh vrti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!