Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Rabil bi enega računalniškega frika, da mi pospeši napol mrtev Asus tablični računalnik.  Tablica ima sistem Windows 10 in deluje počasi, da se ti zmeša.  Uporabljam jo za navigacijo na poti. Basecamp pa malo interneta. Drugega ne rabim na tej napravi. Mi lahko kdo pomaga. Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, tomash pravi:

Pozdravljeni,

Rabil bi enega računalniškega frika, da mi pospeši napol mrtev Asus tablični računalnik.  Tablica ima sistem Windows 10 in deluje počasi, da se ti zmeša.  Uporabljam jo za navigacijo na poti. Basecamp pa malo interneta. Drugega ne rabim na tej napravi. Mi lahko kdo pomaga. Hvala in lp

Več rama in SSD disk reši ogromno problemov. Žal nisi navedel osnovnih podatkov, po netu kaže da ima SSD, ampak 2GB rama je malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, DAMI34 said:

Več rama in SSD disk reši ogromno problemov. Žal nisi navedel osnovnih podatkov, po netu kaže da ima SSD, ampak 2GB rama je malo.

To drži.  Zanima pa me ali sploh da kaj postoriti oziroma se to sploh splača. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, tomash pravi:

To drži.  Zanima pa me ali sploh da kaj postoriti oziroma se to sploh splača. 

da. Kar sem na hitro gledal maš SSD itak že, torej samo ram dokupi, pa mal sfriziraj sistem, 10ko maš, torej ubij nepotrebne zadeve v ozadju. Ampak že ram bo reši OGROMNO. 2 gb je malo. 

Jaz sem star pentium 4 (core 2 duo) dal na SSD in 8g rama, pa je na 10ki laufal odlično.

sori, nekje sem videl, da laptop Asus upgredaš, oziroma je počasen, al tablica?

Ja sem pogleda T100 tablica s tipkovnico :P..ok, mal bolj zapleteno. Jaz običajno stare kište nesem kar na kak pc servis pa povedo če se da nadgradit. Ram dela čudeže. 

Svež sistem in ne preveč dela v ozadju tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem na brzino čekiral net ima T100 2GB rama, ki je očitno fiksen (se NE da nadgradit) in hkrati še 32 ali 64 GB fiksnega SSDja, kar je vse nameščeno pod ekranom, tako da se ta enota lahko uporablja kot tablica. 2GB delavnega pomnilnika je za delo z WIN10 kar zelo malo, na SSDju pa verjetno tudi ni prostora v izobilju za zapisovanje svap fajlov.

Priključna tipkovnica ima prostor za dodaten disk 2,5". Lahko je klasičen ali SSD. Ali je sploh vgrajen? To se vidi po številu zaznanih diskov v napravi in velikosti le teh.

Operacijski sistem se običajno naloži na tisti fiksni SSD v tablici, za ostale programe pa običajno zmanjka placa in se naložijo na disk v tipkovnici. V kolikor je ta disk klasičen, je za današnje čase počasen tudi za delo s programi. Zamenjava z SSDjem bi pomenila bistveno pohitritev. 

Vsekakor pa bi bilo potrebno naložiti okrnjeno verzijo WIN 10 Lean.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, nejc74 pravi:

A v tablice sploh lahko dodaš RAM? Kaj za en model imaš?

najbrž ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sem poguglal

- originalno so bili nameščeni Windows 8.1?

- na W10 si nadgradil sam?

- ali je tablica postala počasna z nadgraditvijo, ali je bila "enako" počasna ze prej, ali se je to poslabšalo s časom?

tale tu pravi, da je bolje naložit sveze W10 in ne kot nadgradnjo. Samo to ti mora narediti nekdo ki je malo bolj spreten, ker je potrebno ene par korakov več (driverji).

Sorry, jaz ti tu ne morem pomagat, razen ce se greš malo na Furkapass vozit, medtem ko jaz garam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A kdo ve kako spravim datoteko iz notranjega spomina android TV-ja na usb. V obratni smeri je kup navodil, "v to smer" pa jih ne najdem.

Datoteko (filmček) vidim brez problema, ne morem je pa "označiti" ali "prijeti" . Desna tipka na miški se obnaša kot "escape" (vrže me ven) , dvoklik zažene datoteko. Enostavno ne znam odpreti "podmenijev" . V čem je "fora" ?

Navodila TV-ja so neuporabna.

Se je kdo že ukvarjal s tem?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 1. 2023 ob 20:44, tomash pravi:

Pozdravljeni,

Rabil bi enega računalniškega frika, da mi pospeši napol mrtev Asus tablični računalnik.  Tablica ima sistem Windows 10 in deluje počasi, da se ti zmeša.  Uporabljam jo za navigacijo na poti. Basecamp pa malo interneta. Drugega ne rabim na tej napravi. Mi lahko kdo pomaga. Hvala in lp

Ta 2 gb rama na tablici ti ne bi smelo biti premalo, za navigacijo in podobno.

Saj imajo tudi nove tablice glih toliko. Vsaj tiste za sprejemljivo ceno, ki jih uporabljaš za domače neumnosti. 

Delno lahko rešiš tako, da tablico daš na tovarniške nastavitve, potem pa gor naložiš res samo, kar ti rabi. Vse prednastavljene aplikacije, ki jih ne potrebuješ, pa onemogočiš, tako da se ne bodo niti posodabljale. 

Lahko tudi kupiš dodatno sd kartico (če ti tablica to omogoča) in nekatere stvari nalagaš gor (recimo fb, ki je močan porabnik). Ampak tudi na kartico ne moreš dati vsega.

Ne pozabi sproti vzdrževati sistema, da ti vse nepotrebne smeti izbriše.

Jaz imam še v uporabi Samsungovo, s 16/2 gb, od leta 2017, pa mi še vedno dobro služi. Pa sploh ni tako počasna.

Zdaj sem kupila od Lenovo, s 128/4 gb, ne vem, kdaj se mi bo tuda ta zabasala.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, KARMEN1 said:

Ta 2 gb rama na tablici ti ne bi smelo biti premalo, za navigacijo in podobno.

Saj imajo tudi nove tablice glih toliko. Vsaj tiste za sprejemljivo ceno, ki jih uporabljaš za domače neumnosti. 

Delno lahko rešiš tako, da tablico daš na tovarniške nastavitve, potem pa gor naložiš res samo, kar ti rabi. Vse prednastavljene aplikacije, ki jih ne potrebuješ, pa onemogočiš, tako da se ne bodo niti posodabljale. 

Lahko tudi kupiš dodatno sd kartico (če ti tablica to omogoča) in nekatere stvari nalagaš gor (recimo fb, ki je močan porabnik). Ampak tudi na kartico ne moreš dati vsega.

Ne pozabi sproti vzdrževati sistema, da ti vse nepotrebne smeti izbriše.

Jaz imam še v uporabi Samsungovo, s 16/2 gb, od leta 2017, pa mi še vedno dobro služi. Pa sploh ni tako počasna.

Zdaj sem kupila od Lenovo, s 128/4 gb, ne vem, kdaj se mi bo tuda ta zabasala.

 

Ni ravno tako. Imam tablico T100 ki ima 1GB rama in ko se je nadgradil sistem je očitno počepnila. Saj dela ampak nesramno počasi. Sem jo že nadomestil. Kupil sem Microsoft surface 3 za 120evrov ima 4GB rama in bo za nekaj časa.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po domače, poglejte kok rama ma vaš tulifon..in pol se čudite, kako ma več kot 2 gb :P

in boga tabla naj bi šopala zemljevide in ostale potratne zadeve, ki rabijo še urejanje? po možnosti satelitsko in izohipse ? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, KARMEN1 pravi:

Telefoni imajo veliko več, kot tablice.

k sreči :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma moj nasvet, ne kupovat tablic o

Priznanih znamk, so precenjene, jaz sem kupil obook 20+, leta 2015 al 2016 z androidom 5 in windows 10, z 4gb rama in 64gb spomina (+seveda možnost razširitve) in tipkovnico za cca 150eur in še vedno dela. Sicer jo uporabljam samo v z windowsi kot "rezervni prenosnik". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Imam tiskalnik Canon iR1020 (tudi skener) in bi ga rad povezal na omrežje, ker je predaleč, da bi uporabil USB kabel. Iščem pretvornik npr. D-link DPR-1020 ali kaj podobnega, pa zgleda, da je že prestara roba. Morda kar router z USB portom.

T-2 ima modem / router Innbox F60, pa ima USB blokiran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Darko3g pravi:

Imam tiskalnik Canon iR1020 (tudi skener) in bi ga rad povezal na omrežje, ker je predaleč, da bi uporabil USB kabel. Iščem pretvornik npr. D-link DPR-1020 ali kaj podobnega, pa zgleda, da je že prestara roba. Morda kar router z USB portom.

T-2 ima modem / router Innbox F60, pa ima USB blokiran.

tiskalnik ima ethernet priklop tudi, torej povežeš v el. omrežje (če je na isti fazi)

https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema/tplink-tl-pa7017-kit-av1000-gigabit-powerline-adapter-zacetni-komplet

router pa tudi ima ethernet...

in daš tiskalnik v omrežje

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam omrežni kabel iz routerja do tiskalnika. Tiskalnik pa ima samo USB priklop, torej rabim pretvornik, ki bo iz navadnega tiskalnika naredil omrežni tiskalnik, da ga lahko nanj tiskam z različnih računalnikov.

Najprej sem mislil priklopiti tiskalnik na USB port v routerju, pa ni konfiguriran (ga je T-2 blokiral). Lahko bi uporabil kak star router (morda ima Telemach kaj odpisane robe), ki pa mora imeti USB vtičnico, ali pa star prenosnik, ki bi služil kot printer server (tako smo imeli v pisarni pred leti, ko smo na en prenosnik obesili dva tiskalnika in nanju tiskali z vseh računalnikov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no saj si sam napisal, rabiš router s print serverjem, samo USB izhod na routerju ni dovolj. Ene petnajst let nazaj sem se tudi sam zafrkavala s tem, na hitro pa mi google kaže kar nekaj zadetkov pod "router with print server"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če želiš iz navadnega tiskalnika narediti omrežnega, potrebuješ print server, kot je prej napisal Nejc.

Če bi bil zadovoljen s priklopom na en računalnik in je problem samo dolžina USB kabla (max 3 m), potem lahko kupiš USB podaljšek preko etherneta, npr: https://www.aliexpress.com/w/wholesale-usb-over-cat5.html?spm=a2g0o.home.auto_suggest.7.650c2145WYPzrG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, GregorM pravi:

Če želiš iz navadnega tiskalnika narediti omrežnega, potrebuješ print server, kot je prej napisal Nejc.

Če bi bil zadovoljen s priklopom na en računalnik in je problem samo dolžina USB kabla (max 3 m), potem lahko kupiš USB podaljšek preko etherneta, npr: https://www.aliexpress.com/w/wholesale-usb-over-cat5.html?spm=a2g0o.home.auto_suggest.7.650c2145WYPzrG

To bi bila delna rešitev (en računalnik bi moral biti vedno vklopljen), zanima pa me, kaj bi bilo, če bi drugi del tega kompleta priklopil na tiskalnik, prvega pa kar na router namesto na USB port računalnika in na računalniku nastavil tiskalnik kot omrežni z IP naslovom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ta tema se mi zdi še najprimernejša za moje vprašanje. Ali se še komu dogaja, da pri gledanju oddaj na TV, zvok zaostaj za sliko sekundo ali dve ???   :hmm:
Smo "uporabniki NEO TV ?   :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!