Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

ne ne to. jest mam en program ki ti mapira vse nezascitene dostopne tocke (nima nic veze z Garminom), samo ima funkcijo da lahko gor priklopis GPS in ti pokaze na mapi kje tocno so te dostopne tocke. samo problem pa je da ma ta program moznost prikljucitve samo na COM port, moj gps je pa na usbju. zdj bi pa jest rad nek hmmm..... hack ali trik, da windowse prepricas da je edn od racunalnikovih usb portov COM port. navm...da bi spremenil "ime" usb2 v COM1...al kej takega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bok!

Mene pa zanima kje bi lahko našel kakšen pameten equalizer. Lahko kot dodaten programček k media playerju ali pa kot sam program. Ker sedanji original equalizer v media playerju ni nevem kaj. Malo sem že iskal po googlu pa nisem našel nič pametnega. Če bi kdo kaj našel bi mu bil hvaležen za link :D :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

winamp sm že preizkušal vendar se mi zdi da nima tako dobrih basov kot če komad predvajaš u media playerju. Prej sem imel en program SRS wow XT kjer je base res lepo ojačalo. Niti nujno ne potrebujem vsega tega, ampak če res kdo slučajno ve lahko pove kje naj dobim :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam en problem: kar naenkrat mi firefox ne odpre nobene strani več in napiše, da se izvaja v varnem načinu. Kje lahko spremenim kakšne nastavitve, če se sploh da? Zdej uporabljam ie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz imam problem s firefoxom. namreč med posodablanjem se mi je računalnik resetiral (imam neke prbleme z ramom), sedaj pa mi firefoxa ne odpre več in moram uporabljati firefox 3. zanima me v kateri mapi ima firefox shranjene zaznamke? imel sem namreč veliko shranjenih uporabnih strani sedaj pa jih nimam več :S.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(hard drive) :\Documents and Settings\ (name of the user) \Application

Data\Mozilla\Firefox\Profiles\ (name of the profile) bookmarks.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klapa,imam en par neumnih vprašanj za vas.Sine me fehta za še en pc oziroma prenosnik in me zanima naslednje.Imam adsl 2 MB povezave in že priklopljena dva računalnika.Sedaj pa me zanima kako bi priklopil tretji računalnik,oziroma prenosnik na internet,glede na to,da ima modem od siola samo dve možni povezavi.Razmišljal sem o brezžični povezavi,vendar se na to ne spoznam in bi zato rabil konkretne nasvete,kaj kupiti (po možnosti ime izdelka za katerega veste da je dober).Pa še to,koliko bi po vašem padla hitrost interneta,če bi bili vsi trije hkrati konektani in ali se te stvari dosti jebajo :hmm: vsak morebitni nasvet ali mnenje je dobrodošlo.

PS:pa napišite čim bol preprosto,da bom kaj zastopu :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam tut 2mega, pa vcasih tut 4 racunalnike gor. se ne pozna prevec, razen ce nekdo kaj downloada.

najbolj simpl je da kupis router (zicni ali brezzicni), vtaknes not racunalnike, pa je. dva s kablom, prenosnika pa wireless recimo.

nic lazjega :)

zdj nevem, sam sm za wireless router dau 50 eur, mas jih pa tut za 30 recimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klapa,imam en par neumnih vprašanj za vas.Sine me fehta za še en pc oziroma prenosnik in me zanima naslednje.Imam adsl 2 MB povezave in že priklopljena dva računalnika.Sedaj pa me zanima kako bi priklopil tretji računalnik,oziroma prenosnik na internet,glede na to,da ima modem od siola samo dve možni povezavi.Razmišljal sem o brezžični povezavi,vendar se na to ne spoznam in bi zato rabil konkretne nasvete,kaj kupiti (po možnosti ime izdelka za katerega veste da je dober).Pa še to,koliko bi po vašem padla hitrost interneta,če bi bili vsi trije hkrati konektani in ali se te stvari dosti jebajo :hmm: vsak morebitni nasvet ali mnenje je dobrodošlo.

PS:pa napišite čim bol preprosto,da bom kaj zastopu :slap:

Vprašanja ponavadi niso neumna ;)

Ker si lih iz goriškega konca ti priporočam skok v Italijo. Pri Italijanih so popularni ADSL 2+ modem routerji z wirelessom (vse v eni napravi), ki jih je precej lažje pedenati kot pa kombinacije ADSL modem + router (z wireless ali brez). Vsekakor ti bo lažje, če ti prvič vse skupaj postavi in pokaže nekdo, ki se razume v te reči.

En modem router za primer je lahko Netgear ADSL modem router - wireless. Tega pa imam sam in sem z njim več kot zadovoljen. Netgeara sem postavljal za znance in kolikor vem, nimajo pripomb nanjga. Oba imata 4 porte za povezavo z mrežnim kablom in wireless zmogljivost do skupno (v teoriji) 256 računalnikov v povezavi. Oba routerja se data dobiti ceneje, za okrog 50-60€. Nalepil sem pač prvo povezavo, ki sem jo našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klapa,imam en par neumnih vprašanj za vas.Sine me fehta za še en pc oziroma prenosnik in me zanima naslednje.Imam adsl 2 MB povezave in že priklopljena dva računalnika.Sedaj pa me zanima kako bi priklopil tretji računalnik,oziroma prenosnik na internet,glede na to,da ima modem od siola samo dve možni povezavi.Razmišljal sem o brezžični povezavi,vendar se na to ne spoznam in bi zato rabil konkretne nasvete,kaj kupiti (po možnosti ime izdelka za katerega veste da je dober).Pa še to,koliko bi po vašem padla hitrost interneta,če bi bili vsi trije hkrati konektani in ali se te stvari dosti jebajo :hmm: vsak morebitni nasvet ali mnenje je dobrodošlo.

PS:pa napišite čim bol preprosto,da bom kaj zastopu :slap:

Če že imaš adsl modem-router, potem samo dokupiš brezžični router in priklopiš željene računalnike brez dodatnih nastavitev.

adsl modem-router prepoznaš po tem, da ima poleg priklopa za telefonski kabel še 2 ali več priklopa za mrežno kartico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo konkreten predlog:

jaz imam siol adsl in router level one WBR 3408 ( http://www.levelone.si/products3.php?idu=7001&id=2074 - ta na linku ima zraven še neko usb zadevo ki ne vem zakaj je) in gor obešene 3 računalnike po žici + grafični vmesnik (RIP) za canon in včasih še laptop wireless. vse dela super, počasno je edino če kaj na polno dol vlečeš ampak takrat je itak počasno tudi če je samo en comp gor.

ta router je fajn ker samo ADSL priklopiš na router in potem vse računalnike v router. zaženeš router setup, vklopiš čarovnika in daš vse avtomatsko in če imajo vsi računalniki XP-je že vse dela. tudi če moreš ročno nastavljat IP-je je simpl pa tudi nastavitev wireless je čisto simpl, edino ne pozabi vklopit zaščite.

aja router pri nas stane od 52 do 60 € odvisno od trgovine, ga pa privat uporabljajo kolegi ki so trgovci v teh trgovinah tako da bi moral biti OK.

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že imaš adsl modem-router, potem samo dokupiš brezžični router in priklopiš željene računalnike brez dodatnih nastavitev.

Zadeva zna ratat precej nerodna, če imata modem-router in wireless-router enak osnovni LAN IP, ker je potem potrebno LAN IP na eni napravi spremeniti in določiti območja dodeljevanja IP-jev za DHCP. Naslednja stvar, ki jo je zdravo narediti je, nastavitev šifriranja povezave. Kolikor sem jaz razumel pek-a, ni lih domač s temi zadevami.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva zna ratat precej nerodna, če imata modem-router in wireless-router enak osnovni LAN IP, ker je potem potrebno LAN IP na eni napravi spremeniti in določiti območja dodeljevanja IP-jev za DHCP. Naslednja stvar, ki jo je zdravo narediti je, nastavitev šifriranja povezave. Kolikor sem jaz razumel pek-a, ni lih domač s temi zadevami.

???? meni je to router naredil sam ko sem nekaj šaril po nastavitvah adsl se je IP spreminjal in je zadeva delala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am....ok to pa presega moje znanje...v windowsih mi je zginla vsebina system traya...nobenih ikonc, samo ura...programi so se zalaufal, samo ker jih vecino laufam skrito (z ikono na systrayu), mam po restartu kompa vse prizgane, in s5 nobenih ikon v systrayu....annoying...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

???? meni je to router naredil sam ko sem nekaj šaril po nastavitvah adsl se je IP spreminjal in je zadeva delala.

Moj Asus Wl500g tega ni znal in ker sta oba s kabelskim modemom imela enak IP (192.168.0.1) zadeva ni hotela nikakor delati dokler se enega ni ročno nastavilo potem je pa šlo. Doma mi sicer še vedno tako lavfa a je dosti lažje in elegantneje, če imaš smo eno napravo, samo en usmernik in en kabel manj, tako kot imam v Italiji. Doma sem potem iskal takšne router-modeme pa jih nisem našel v nobeni večji trgovini s štromarijo. Kot, da kar takega v SLO sploh poznajo ne.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva zna ratat precej nerodna, če imata modem-router in wireless-router enak osnovni LAN IP, ker je potem potrebno LAN IP na eni napravi spremeniti in določiti območja dodeljevanja IP-jev za DHCP. Naslednja stvar, ki jo je zdravo narediti je, nastavitev šifriranja povezave. Kolikor sem jaz razumel pek-a, ni lih domač s temi zadevami.

Jaz imam tako konfiguracijo, pa je res nerodno, ker imata obe napravi isti ip. K sreči se vedno odpre modem-router ki ga največ rabim, za navaden router moram pa fizično kable preklopit. :D

r

Pa še eno vprašanje.:

Par dni nazaj sem opazil, da se mi je soseda verjetno nehote priklopila na moj brezžični router. Jaz bi pa rad, da se samo en računalnik lahko poveže in noben drug. Nekaj sem probaval z nastavitvami v routerju, ampak potem ga domač računalnik ni več prepoznal. Router je pa MSI RG60G.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tako konfiguracijo, pa je res nerodno, ker imata obe napravi isti ip. K sreči se vedno odpre modem-router ki ga največ rabim, za navaden router moram pa fizično kable preklopit. :D

r

Pa še eno vprašanje.:

Par dni nazaj sem opazil, da se mi je soseda verjetno nehote priklopila na moj brezžični router. Jaz bi pa rad, da se samo en računalnik lahko poveže in noben drug. Nekaj sem probaval z nastavitvami v routerju, ampak potem ga domač računalnik ni več prepoznal. Router je pa MSI RG60G.

Možnosti je več.

Lahko omejiš število IP-jev tako, da jih boš imel na razpolago samo toliko kolikor ti rabiš.

Ponavadi imajo wireless routerji možnost nastavitve omejitve dostopa (Wireless access-restricted access) glede na MAC številko tvoje brezžične kartice (v dos oknu vpiši ipconfig /all, če slučajno ne veš, kako jo najdeš). Nastaviš, da dovoli povezavo samo računalnikom z določenim MAC-om in vpišeš mac naslov za tvoj laptop.

Vklopi šifriranje brezžične povezave in nihče brez gesla (ali dobrega znanja vdiranja v brezžična omrežja) ne bo mogel zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal user manual od tvojega MSI-ja. Zadevo MSI poimenuje MAC address control in naprej Association control. S tem se hitro odkrižaš neželjenih dostopov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo konkreten predlog:

jaz imam siol adsl in router level one WBR 3408 ( http://www.levelone.si/products3.php?idu=7001&id=2074 - ta na linku ima zraven še neko usb zadevo ki ne vem zakaj je)

USB je ali za konfigurianje ali, pa, nanj lahko - vklopiš zunanji disk za šeranje fajlov iz dnevne v WC in obratno!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi printer in še kakšno koristno pogruntavščino.

@ Simonsi

Če boš karkoli spreminjal na routerju..delaj step by step..ne spreminjat vsega naenkrat..

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!