Skoči na vsebino

Popolna obnova vespe p200e


Priporočene objave

Evo jst se po skoraj enem letu spet oglašam ... zdej je že kr en let pa pou odkar sm ponosni lastnik svoje vespe! Sicer nisva v tem časi neki ful kilometrov nabijala sam kadar sm jo pa rabu mi je pa zmeri stala ob strani! No tko da sm se jst odloču da bom mojo lepotico totalno obnovu da bova letos polet tud kšno turco nardila ali dve. Ampak ker nimam izkušen v vseh pogledih na ta motor bom kr klele sprot kšno sliko objavu pa kšn uprašanje zastavu komu k obvlada to sceno! Kar se pa popravil tiče pa nej povem da bom za vsem sam stau edin kšn barvanje bom profesionalcem pustu. :rolleyes: ... če vs pa kšna stvar glede moje lepotice zanima pa sam prašte! Evo tko se je začel in tko se bo šlo naprej ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj oče jo tudi restavrira.

Letnik 83. Kupljena za simboličnih 50€ z vsemi papirji.

Najprej jo je zru na prafaktorje in se posvetil vsakemu delu posebaj.

Vse skupaj smo brusli ročno (do kovine)

Boke smo malo poklepali in jih pokitali z poliestrskim kitom. kakih 6-7nanosov ni brušenj :rolleyes:

Vsak profesjonali ličar se Vesp izogiba ravno zaradi sexy Italjanskih okroglin. Okrogline se težko brusi in vzamejo ogromno časa.

Po špric kitu smo popravili vse kar smo spregledali in nadaljevali z mokrim brušenjem in pripravo kovinskih delov na temeljno barvo.

Vsi ostali deli so bili pobrušeni in nešeni v Galvanizacijo (cromiranje).

Pokromirali smo: Sisy bar(naslonjalo za sopotnika), obe ročke na balansi, Oba ogledala, vse šraufe in matice,

tačko za zadnjo bremzo, vse tri feltne (gume so SAVINE z nostalgično belim robom), okrasne letvice za noge in okoli vetrnega ščita in še bi lahko našteval :closedeyes:

Sedež smo preoblekli z skajem v belo modri kombinaciji.

Školka,boki, strehca,pokrov balance,... so pobarvani v belo barvo in polakirani.

Čaka nas še custom paint job v metalic modri barvi (more bit za šmekat :blush: )

Veliko delov je bilo naročenih v Italiji( nov izpuh,števc, plastike smernikov in zadnje luči,...)

Do sedaj nas je vse prišlo skupaj okoli 500-600€

(veliko manj kakor, da bi kupil novo 200kubično vespo)

A je treba v zakup delovne ure in prostor v delavnici. Do sedaj se odšteva četrti mesec obnove.

Za nas amaterje je to kar dober čas, a nas mati preganja tako, da smo zadnjih 14dni kar pritisnili, da se bo projekt zaključil. :glare:

Lahko prilepim kakšno slikco če želiš.

Veliko užitka med restavriranjem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel tud jst eno vespico 50ccm PK50 mi zdi... Ja vespe so zakon z svojimi ročnimi menjalniki pa nostalgičnim zvokom hehe

Brejker-SLIKE :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo z veliko žalostjo sporočam da se bo moja obnova fajn zavlekla ker sm pr šraufanju kolegovga skuterja ostou brez nohta pa z raztrganim prstom :S rehabilitacija minimalno ene 14dni da bom loh spet delu! do takt bom pa lepo hodu ukol pa si prskrbeu use rezervne dele in orodje k ga rabm. ... BTW a je kdo k bi se dal ksn orodje sposodt?

LP ... jutr k bom su iz bajte bom posliku mal pa to da boste saj kej za vidt mel.

post-20150-1241879213_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff-kaj si pa naredu, da se ti je tole zgodil? Glede orodja Bauhaus tudi sposoja večje mašine. Za ročno orodje pa dvomim. Še en nasvet-če boš kupoval ročno orodje (ključi, izvijači,...) kupuj boljšo kvaliteto npr. Unior obvezno pa Crom-Vandium-vrsta materiala. Če boš šravfal z kakšnimi cheap kitajskimi zadevščinami boš samo klel pa uničeval vijake.

Čimprej se pozdrav pa veselo na delo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prst je pršu med disk pa zavorno čeljust na prvi gumi k sm jo mal zavrtu in mi je use skupi zagrabl pa strgal! morm rečt da ni blo lih lepo pa še pol sm poslou use u kliničnem u tri ************ ... ker sm mogu 3ure čakat da so sam pogledal! hvala bogu je naprej letel pol! tko ja glede urodja me zanima bol za pač te specialna od vespe! kukr je tist za vetrnico dol dt k rabš pa za sklopko kluč pa te stvari! kar se tiče mašin pa ročnga orodja pr ns ne manka k je stric avto električar fotr pa dost dela z vsem možnim pa to tko da ni panike! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dons sm biu u garaži po enm tednu :D ...prst je sicer še čist povit pa negiben ampak neki sm pa uspeu narest. Tko da ja evo mal slikc. Motor je v raztavljanju. Sicer skoda da nimam nobene slike k je biu še ceu ... b0om pogledu če je tuki na motsvetu ene par slik starih. uglavnm pred prenovo je motor zgledu dobr sam ne odlicno :P in zdej gre v prefaktorje da bo lep pa vozn brez probelema, kar prej ni biu ker me je menjalnik zajebavu. Uglavnm ce mate ksne pripombe cez kej sam povejte. Slikce pa povejo svoje haha :D

post-20150-1242419474_thumb.jpg

post-20150-1242419580_thumb.jpg

post-20150-1242419622_thumb.jpg

post-20150-1242419647_thumb.jpg

post-20150-1242419661_thumb.jpg

post-20150-1242419677_thumb.jpg

post-20150-1242419693_thumb.jpg

post-20150-1242419739_thumb.jpg

post-20150-1242420054_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok vespa je narazn čist! gor mam sam še letvice pa zadno bremzo pa tačko kar rabm še 15min da use dol dam drgač pa nič ;) ...tgo da sm pršu do tega! MOJ GIŠTEL JE ČIST KRIU ...KUKR vidte na spodnji slikci k sm dau mal za pogled iz odspred pa z 90 linijo! tko da nujno rabm drug gištel ali pa nekoga k bi mi ga upeu na mizo pa porovnou. Biu sm pr dveh različnih kleparjih nuben nima nč. Mogoče je že kej napisan tuki gor pa morm sam poiskat ampak če mate spet kšne predloge sam pište!

P.S. še vedno iščem orodja, kot so apcigr za magnet, ključ za vilce(zdej sm improviziru) in itd, kar je še takih orodji posebnih od piagota!

LP

post-20150-1242849185_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam ja ... pa sip scooter shop je tud kr vredu. Sam klele pr ns v mali deželi pod alpami je pa bl kriza :D treba orodje sam delat :headbang: pou orodja k ga mam za vespo je narjenga doma in me že mau žiucera tole use skp! Poznaš koga k bi mi gištel poglihu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eeee točno to sm rabu! Najlepša ti hvala! Bom kr naroču direkt! Da čimprej tole poštimam. Hvala še enkat :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznaš koga k bi mi gištel poglihu?

Geštele ravna Jure Lampe JU-LA,sam ne vem,če se finančno splača to ravnat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z veseljem bom spremljal to temo, jaz imam tudi plan pred poletjem rešiti eno PX 200. Kakšen kos orodja ti bi lahko tudi DONACCO na viču posodil za par uric...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok recimo da se finančno ne splača? (A JE KDO TO ŽE DELU KDAJ DA BI LOH REKU KOK DENARJA) ... kaj pa pol? čist nou gištel je 500€ kar je pa tok da se raj z krivim pelm :glare: kupu bi takoj ksnga rablenga sam nism nikjer še zaslediu da bi se kjerkoli kšn prodaju?

P.S...KAR SE PA ORODJA TIČE PA DONACCO? NA VIČU? praktično žvim a viču in pojma nimam kje je to? Lahko kdo pove da ga obiščem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas smo imel eno takole vespo px200.

pomojem je to motor za prave ljubitelje ali fanatike, ker meni ni bla niti ena stvar všeč na njej. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biti ljubitelj haha :rolleyes: zalublen sm us svojo vespo!!! :wub: ...tale vespa je pr ns ze 3 generacije skor in jst sm najmlajš :OK: in sm se odloču da jo zrihtam čist da bo ostala še za kšno generacijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo takšna je naša v trenutnem stanju :naughty:

post-20043-1243167902_thumb.jpg

post-20043-1243167922_thumb.jpg

post-20043-1243167938_thumb.jpg

post-20043-1243167956_thumb.jpg

post-20043-1243167968_thumb.jpg

post-20043-1243168056_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj ja lepa je tale bela zelo! Skupi z modro je pa res ubijalska :evilgrin: svaka čas drgač ane! Ful se tole lepo poštimal! Drgač pa ja mogoče bo moje popravljanje mal več rajalo k nism u neki ful zloženih financah :S čeprou bom za mojo vespo use dau je treba se kej ud sparat za ksn avto pocas :blush: uglavnm ja zanima pa mene BREJKER MAL CE MI LOH POVEŠ KO JE VM DELU RECIMO:

-kromiranje

-barvanje

-mašina

- itd?

Da ksnga mojsra dobim da mal odnesm stvari!

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:

-kromiranje

-barvanje

-mašina

- itd?

Pri kromiranju je napomembnejša priprava izdelaka na galvanizacijo.

-Bušenje_grobo-fino

-(najpomemnejše) Poliranje izdelka (kupi se krtača in dve masi za poliranje-Baumax)

Delat smo dal:

Galma d.o.o.

Homec pri Jaršah (blizu Domžal)

GSM: 031 327 109 (Miran)

Tel: 01 724 07 10

Naredili so nam v 7mih dneh. Vrhunsko!

Barval nam je:

Avtoličarstvo Papež

Podjelše pri Kamniku. Maskirni trak smo nanesli sami.

(pobarva ti lahko vsak avtoličar)

Rezervni deli:

P.V.G. (piaggio-Vespa-gillera) KOPER

Zelo zanesljiv gospod Ivan.

Dele dostavijo na dom. Cenejši so kot v Italiji.

Primer:

Števec v Trstu je bil 150€

Od njega smo ga dobili za 67€!

Pošljejo tudi katalog.

Motor:

-Tudi firma P.V.G. KOPER

-ali vsak motomehanik v tvoi bljižini.

Lučka d.o.o. (pri Bauhausu)

Gospod Živec (gsm: 01 427 25 05 )

Ostalo smo delali sami.

LP Matej in Jože Ogrinec

(Očetov telefon: 031 288 263)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Donnaco je servis skuterjev in vsega kar ima kolesa :yea1: nahajajo se na CESTI NA BRDO (od banke proti centru na desni strani je garaža, polepljena vrata z nalepkami). če ne boš našel povej pa te pospremim do tja. Imate mogoče številko od P.V.G. (piaggio-Vespa-gillera) KOPER g. IVAN, naročil bi katalog da naročim nekaj delov pa da se začne vespa obnavljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!