Skoči na vsebino

Motoristi in dolge luči


Cegi

Priporočene objave

Tisti jeziček zagotovo ni zato, da sredi dneva zatemnjujem retrovizor. Če pa verjameš, da je tako, živiš v zmoti. Pa še vedno so tu stranska ogledala, ki se jih pa nekak ne zatemnjuje ali odklanja v drugo smer zaradi same namembnosti, a ne?

In ja - žal s fotkanjem/snemanjem kršim predpise, ampak z določenim namenom. Pri tem sem naredil vse potrebno, da sem to izvajal maksimalno varno. Za razliko od tistega z dolgimi lučmi zadaj. Z dolgimi svetiti sredi dneva v mestnem središču pač ne more biti varno za nikogar - še za njega samega ne!

med drugim tudi za to ja, uporabiš ga, ko dobiš preko retrovizorja močan, moteč snop svetlobe v oči in ga s tem zatemniš, točno za take primere je kot si ga ti posnel....a ko v trgovini kupiš ovalno piksno tunine, greš potem nazaj do blagajne in jokaš da nisi kupil odpirača za odpirat ovalne piksne, ampak samo za okrogle?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej fak off, ker te ni nihče nič vprašal.

PS: če me da moderator na hladno, prosim, da počaka par minut, da še namontiram video posnetek tega dogodka.

No, da se ne bos razpocil od prijaznosti in tako naprej. Tle po forumu 24/7 moraliziras o varni voznji, kaki idioti se najdejo v prometu IN JIH MED VOZNJO dostikrat slikas. Ja, super. Dejmo slikat namest telefoniranja. Res, velik boljse, ne?

P.S. Tudi tebi zelim veliko spolnosti, hvala lepa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z dolgimi svetiti sredi dneva v mestnem središču pač ne more biti varno za nikogar - še za njega samega ne!

Točno tako! Vsaka moteča stvar ti v bistvu vzame prepotrebno pozornost in lahko kaj spregledaš. To pa ni dobro.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako! Vsaka moteča stvar ti v bistvu vzame prepotrebno pozornost in lahko kaj spregledaš. To pa ni dobro.

tole je relativno..., za nekoga je moteč rumen odsevni brezrokavnik, ker pritegne pozornost, kaj pa potem? da bi se vsi enako oblačili? spet ni v redu kajne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med drugim tudi za to ja, uporabiš ga, ko dobiš preko retrovizorja močan, moteč snop svetlobe v oči in ga s tem zatemniš, točno za take primere je kot si ga ti posnel....a ko v trgovini kupiš ovalno piksno tunine, greš potem nazaj do blagajne in jokaš da nisi kupil odpirača za odpirat ovalne piksne, ampak samo za okrogle?

Zadeva je za uporabo ponoči, ko so lahko luči od zadaj moteče. Podnevi si želim pač videti, kaj se dogaja za menoj, in v skladu z ZVCP pričakujem, da mi ne bo nihče svetil v možgane z dolgimi na razdalji nekaj metrov. Ponoči se pač ne moremo izogniti žarometom, ki v kontrastnih svetlobnih razmerah lahko zelo motijo.

tole je relativno..., za nekoga je moteč rumen odsevni brezrokavnik, ker pritegne pozornost, kaj pa potem? da bi se vsi enako oblačili? spet ni v redu kajne

Lej, tole ni tekmovanje za najboljšega debaterja srednje šole (katerekoli že) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blablabla jadi jadi jadi... in v skladu z ZVCP pričakujem,... blablabla jadi jadi jadi

Super. OD TEBE PA SE PRICAKUJE, DA MED VOZNJO NE UPORABLJAS FOTOAPARATA, OKEJ? Kje je kak policaj, da bi ti tisti tvoj ZVCP v rit zatlacu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem te, v avtu imaš pripomoček, s katerim bi si lahko olajšal tale trn v peti, ampak ga nisi uporabil, pa rajši tukaj razlagaš kaka krivica se ti je zgodila :notworthy: tudi ponoči ni nič drugače kot podnevi, oslepi te lahko edino dolga luč, previsoko nastavljena zasenčena luč, ali pa v dežju odboj svetlobe od kapljic na steklu, če imaš limuzino ki nima brisalca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem te, v avtu imaš pripomoček, s katerim bi si lahko olajšal tale trn v peti, ampak ga nisi uporabil, pa rajši tukaj razlagaš kaka krivica se ti je zgodila :notworthy: tudi ponoči ni nič drugače kot podnevi, oslepi te lahko edino dolga luč, previsoko nastavljena zasenčena luč, ali pa v dežju odboj svetlobe od kapljic na steklu, če imaš limuzino ki nima brisalca

A sem kje rekel,da ga nisem uporabil? Povedal sem ti pa, da se stranskih retrovizorjev ne da ... kar si gladko spregledal in govoriš, kakor da že prilagodljivost tega pripomočka odpravi to težavo. Pa je ne, in ti to dobro veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je relativno..., za nekoga je moteč rumen odsevni brezrokavnik, ker pritegne pozornost, kaj pa potem?

PS: Ampak rumen odsevni brezrokavnik te ne zaslepi. Poglej kdaj naravnost v dolgo luč motorja na razdalji 5 metrov. Naredi to nekajkrat v 1 minuti. Have phun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sem kje rekel,da ga nisem uporabil? Povedal sem ti pa, da se stranskih retrovizorjev ne da ... kar si gladko spregledal in govoriš, kakor da že prilagodljivost tega pripomočka odpravi to težavo. Pa je ne, in ti to dobro veš.

v času ko je nastala tista slika ga ziher nisi imel zasenčenega, ker je svetloba oz. osvetlitev okolice enaka v retrovizorju kot pred avtomobilom, če bi imel zasenčenega, bi videl samo luč motorja, ostalo bi bilo zelo temno

PS: Ampak rumen odsevni brezrokavnik te ne zaslepi. Poglej kdaj naravnost v dolgo luč motorja na razdalji 5 metrov. Naredi to nekajkrat v 1 minuti. Have phun.

nobeden ni omenil zaslepitve, ampak odvračanje pozornosti...

5 metrov za teboj, se pravi da imaš avto dolg vsaj 4 metre, je moral biti motor 1 meter za teboj, torej avtomatsko pade v mrtvi kot stranskih ogledal, in z zasenčenim osrednjim ne vidim problema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in z zasenčenim osrednjim ne vidim problema

SAm še to:

če bi bral, bi prebral, da je vozil lepo v koloni za menoj kak kilometer. Ne, takrat pa ni bil za mano le 1 meter, pač pa kakih 10, več pa le redko.

Evo, prijetno hipotetiziranje želim. Pa ne se preveč resno jemat.

In ne - grafa absorbirane količine svetlobnega toka glede na oddaljenost svetilnega telesa od mojih oči nimam na razpolago.

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAm še to:

če bi bral, bi prebral, da je vozil lepo v koloni za menoj kak kilometer. Ne, takrat pa ni bil za mano le 1 meter, pač pa kakih 10, več pa le redko.

Evo, prijetno hipotetiziranje želim. Pa ne se preveč resno jemat.

In ne - grafa absorbirane količine svetlobnega toka glede na oddaljenost svetilnega telesa od mojih oči nimam na razpolago.

če bi dovolj pozorno spremljal promet pred seboj, ga niti ne bi potreboval, niti do te debate ne bi prišlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi dovolj pozorno spremljal promet pred seboj, ga niti ne bi potreboval, niti do te debate ne bi prišlo

Lej, nehi najedat.

Promet je treba spremljati v vse smeri, še posebej pa, če posebna vozila vozijo pred ali za teboj, da se jim ustrezno umakneš, če to nakažejo z zvočnimi in svetlobnimi signali (rotacijsko lučjo). Ne mi rečt, da ti tega niso povedali v Pametnjakovcih? trance_25_naughty.gif

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Point je pa v tem, da te on z tisto dolgo lučjo ni niti približno tolk ogrožal, kot si ti sebe in druge, ko si imel v roki fotoaparat ali mobilni telefon, in si snemal, slikal njega kako ti sveti z dolgo lučjo! Niti približno nisi bil skoncentriran na cesto, pač pa si imel polne roke dela z mobilnim telefonom (fotoaparatom)!

Popravljeno . Popravil snoopek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JustinBieber

1. pravilo: BODI ČLOVEK

- nikoli ne pozabi, da lahko s svojim sporočilom koga prizadeneš

- nikoli ne napiši tistega, česar ne bi bralcu povedal tudi osebno

- obnašaj se do drugih tako, kot bi Želel, da se drugi obnašajo do tebe

- stoj za svojimi stališči, pri tem pa pazi, da ne prizadeneš drugih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če sem prvi v koloni ali se vozim sam, vozim z dolgo lučjo (podnevi) mislim da sem tako bolj viden in podnevi ne motim udeležencev..Če pa že sem pa itak kmalu pred njimi (ti si vsaj videl da imaš za sabo motorista) ne pa da ti avto ki je pred tabo (tako kot je meni) začne prehitevat vozilo medtem ko jaz prehitevam njega ..naj me popravi kdo če misli drugače

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- obnašaj se do drugih tako, kot bi Želel, da se drugi obnašajo do tebe

Zato ne vozim sredi dneva po mestu ali kjerkoli drugje z dolgo lučjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem te, v avtu imaš pripomoček, s katerim bi si lahko olajšal tale trn v peti, ampak ga nisi uporabil, pa rajši tukaj razlagaš kaka krivica se ti je zgodila :notworthy: tudi ponoči ni nič drugače kot podnevi, oslepi te lahko edino dolga luč, previsoko nastavljena zasenčena luč, ali pa v dežju odboj svetlobe od kapljic na steklu, če imaš limuzino ki nima brisalca

Kaj pa naj naredijo nasproti vozeči? Naj malo zamižijo!?

Dolge luči se pač NE uporablja, če s tem lahko koga zaslepiš - pa naj bo podnevi ali ponoči.

če sem prvi v koloni ali se vozim sam, vozim z dolgo lučjo (podnevi) mislim da sem tako bolj viden in podnevi ne motim udeležencev..Če pa že sem pa itak kmalu pred njimi (ti si vsaj videl da imaš za sabo motorista) ne pa da ti avto ki je pred tabo (tako kot je meni) začne prehitevat vozilo medtem ko jaz prehitevam njega ..naj me popravi kdo če misli drugače

Popravljam te... Nisi BOLJ viden, si pa MOTEČ.

Če meni nekdo v ogledala sveti z dolgo lučjo, ogledala težje uporabljam. Sicer vem, da je nekdo za menoj, ne morem pa ugotoviti, kaj počne oz. kaj namerava storiti. Zato lažje pride do neprijetnih situacij.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če sem prvi v koloni ali se vozim sam, vozim z dolgo lučjo (podnevi) mislim da sem tako bolj viden in podnevi ne motim udeležencev..Če pa že sem pa itak kmalu pred njimi (ti si vsaj videl da imaš za sabo motorista) ne pa da ti avto ki je pred tabo (tako kot je meni) začne prehitevat vozilo medtem ko jaz prehitevam njega ..naj me popravi kdo če misli drugače

...glej mene bi recimo motilo (če bi mi prišel nasproti, ali pa vozil za mano), to je pač moje mnenje, drugače pa upam da uporabljaš brezrokavnik, ker se mi zdi bolj logična izbira kot dolga luč. Dolga luč je za moje pojme precej egoistična in po liniji najmanjšega upora izbira.

...drugače pa, o tem je blo že tolk brezveznih strani in prerekanj..., mnenja so različna, če koga srečam z nažgano dolgo lučjo podnevi in če me zelo moti (kar je odvisno od tipa luči in višine) pač potrpim in se ne sekiram in ne delam štale iz tega, ker vozim veliko in sem vajen raznih stvari, pa tut ni fino bit živčen na cesti...

imam še eno vprašanje zate: a bi te motilo da bi ti vsak nasproti vozeč nažgal nazaj dolge luči?

Lep pozdrav!

Popravljeno . Popravil kachunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst se že dva tedna vozm z dolgo ker je kratka kaput :krneki:

sam sm žaromet mal dol zasuku da ni tolk moteč. ponoč se pa zarad kiflcov ne vozm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!