Skoči na vsebino

Motoristi in dolge luči


Cegi

Priporočene objave

Bom dal še jst eno idejo. ;)

Mislim, da je dost boljša ta varjanta, ker vseeno podnevi prej opaziš če ti neki blinka kot pa da "samo" močno sveti.

My opinion. :oops:

LP duhec

Sicer pa se da tut kupit t.i. headlight modulator, ki ti v nakljucnih zaporedjih menja dolge in kratke luci. Od tega si pa ZAGOTOVO najbolje opazen. Seveda se ga da tut izklopit, za voznjo ponoci. Stane okrog 50$. LAhko pobrskam za link, ce koga zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V USAju delajo na tem, da bi take modulatorje zakonsko dovolili in predpisali za motorcikle. Njihovo delovanje pri nas je možno videti na nekaterih novejših reševalnih vozilih, ko so na prednostni vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol:

al pa če si na čelado montiraš plavo utripajočo lučko

:lol: :lol:

če pa te nimaš, pa opletaš z glavo in se dereš "plava lučka, plava lučka, plava lučka, plava...."

:lol: :lol: :lol:

ustanmonarealnihtlehpress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostajajoč na realnih tleh taka modulirana luč ne pomeni, da si na prednostni vožnji in da lahko počneš, kar hočeš, temveč, da motocikle napravi opazne v morju prižganih luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, saj zato pa pravim, da delajo na tem, da bi...

In če bo to enkrat tam, v USAju, bo prej ali slej tudi v EUju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol:

lohka kakšn pulcaj kamen za tabo vrže in ubije kakega pešca

8)

policemenaremurderspress

Mislm, kr neki. Vozila na prednostni voznji imajo praviloma modro in rdeco utripajoco luc. govorim o modulatorju navadnih luci motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500 w stroboskop v glavni žaromet, pa plave ledike obvezno v visini bilance, pa bo

...

prav po beloštumfniško...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tista akcija "Nisem videl ni izgovor", ki so jo pred časom uvedli v Angliji? Pa naj se avtomobilisti malo bolj potrudijo. Jaz si res nebi rad namontiral na motor light-showa in oblekel pisano kot klovn, da bi ostal živ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol:  

lohka kakšn pulcaj kamen za tabo vrže in ubije kakega pešca

8)  

policemenaremurderspress

Mislm, kr neki. Vozila na prednostni voznji imajo praviloma modro in rdeco utripajoco luc. govorim o modulatorju navadnih luci motorja.

Dave - ne se jezit - tisto za rdeče in modre lučlke vemo - majo pa ta vozila zadnje čase tudi te modulatorje notri, tako da izmenično utripata levadesna luč - mal so se amerikaniziral, se mi zdi - ali sm pa sanju, ko je na AC pripeljala kolona nasproti, pa se mi to dozdej še ni zgodil, sploh ne pri 120/h

vozmpočaspress

:lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tista akcija "Nisem videl ni izgovor", ki so jo pred časom uvedli v Angliji? Pa naj se avtomobilisti malo bolj potrudijo. Jaz si res nebi rad namontiral na motor light-showa in oblekel pisano kot klovn, da bi ostal živ.

kokr čš rozi

sam da veš: klovni dolg živijo, pa da se ne boš potem pritoževal pri sv. Petru

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim vedno z dolgimi lučmi (podnevi) iz preprostega razloga, ker tudi ko vozim avto prej opazim motorista z dolgimi lučmi - in to je koristo, a ne? Kogar pa slepi dolga luč na motorju pa ... ne vem no ... in takih zadnje čase kr veliko opazim, ko blendajo pa se razmahajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim vedno z dolgimi lučmi (podnevi) iz preprostega razloga, ker tudi ko vozim avto prej opazim motorista z dolgimi lučmi - in to je koristo, a ne? Kogar pa slepi dolga luč na motorju pa ... ne vem no ... in takih zadnje čase kr veliko opazim, ko blendajo pa se razmahajo.

dokler to delajo je ok - ker pomeni da so te videli

:lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest dolge luci naceloma ne uporabljam v mestu, v koloni, ...neceloma poizkusam bit izredno obzirna, ker vem da je lahko zelo moteča...če pa sem v dvomih da me bo kolega v avtu videl...jo brez pomisleka prizgem vsaj za toliko časa da se odpeljem mimo...potem jo ugasnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrost - in prilagoditev hitrosti - lahko reši večino problemov. Da potem dolge luči podnevi sploh ni treba prižigati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naceloma ne. ker bolj pocasi ne morm pelat ker tebe cakam..

Hitrost - in prilagoditev hitrosti - lahko reši večino problemov. Da potem dolge luči podnevi sploh ni treba prižigati...

Next on Ricky Lake - COUPLES who drive at different speeds!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem vcasih vozil skoz z dolgimi, zdej pa v bistvu prizgem dolge ko prehitevam in ko sem pred kriziscem, ki ni prazno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak kolikor vem take utripajoče luči lahko uporabljajo le varnostna vozila za spremstvo "velikih živin"

alsepamotmpress

:oops:

to pa ne bo držalo...uporabljajo jih tudi vozila za avtovleko in delo na cesti...za vozila s prednostjo je predpisana modra lučka (oz. v kombinaciji z rdečo in zeleno za spremstvo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj me je Igor Mad Dog nakuril, da mi gori samo pozicija, ko sem vozil s kratkimi lučmi. :shock: Sem mislil, da mi je srednja luč pregorela. Pa ni! Se samo en dr.k vidi. :? :? Čudno če potem skoraj vedno z dolgimi vozim. Pa to ni samo moj problem. Vglavnem vsi čoperji imajo spredaj navadne brlivke. Obvezno dolge lampe nažgat!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si meu dobrga inštruktorja ti je verjetno že on povedu da čimveč kmjev z dooooougimi prevoz!

Sploh ga pa ne seri z vožnjo po levi strani svojga pasu! :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!