Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Hudiča! :o :huh: :huh: Pa res.

Tkole prbližn je kavčuk zgledal pr men po 15 000 km. :unsure: Lohk jo pa še mal spucaš po robovih, pa boš res lahk naredil še 1000 km B) ...

Mogoče dajo lohk odgovor kkšni teoretični strokovnjaki, zakaj pride do takih razlik. Najbrž ni samo ta razlika v navoru med R6 pa 1000 fazer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glede obrabe - gume mi največ ostane na robovih in po sredini, katero potem zanalašč skupim na pospeševanju. Men se najprej obrabi cca 1cm od roba. <_<

ps: Pa to na Fazer 600

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlika je sam u desni roki al zapestju ,karkoli že..pa verjetno groba vožnja,se pravi da mašina dost bremza z visokih obratov na nizje,brez prestavljanja v višjo prestavo.. :hmm: :hmm: :hmm: sam moje mnenje,aja guma je pa identična kot na 600-ki sam da je 190 in je mal tezje prit do roba ker je mal zdeformirana ob feltni,pride navadna zdaj gor ,180 pa je..

moti me sam to ker je splošno znano da so dunlopke mehke(vsaj RR) in je tezko verjet 15k z zadnjo...se pravi da bi pol z kaksno novo r1 ccaajde 9-10 kkm :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moti me sam to ker je splošno znano da so dunlopke mehke(vsaj RR) in je tezko verjet 15k z zadnjo...

Verjem, da se da. B) B) In to z obema, prvo in zadnjo, vedno menjam skupaj.

Lohk potrdi Bladzo al pa Dave. :grim

S predprejšnjim kompletom sem pricjazil do pribl. 13 500 km, pol sem pa menjal zarad izleta po grčiji B)

Najbrž bo res stil vožnje-torej hitro in natančno, he-he... :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tle še vseen nekej ne štima - večini D207 zdržijo 4000-5000 km, Robycop-u pa kr na lepem 15000 km. :? :? :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tle še vseen nekej ne štima - večini D207 zdržijo 4000-5000 km, Robycop-u pa kr na lepem 15000 km. :? :? :hmm: :hmm:

vam 4000-5000

meni spredaj do 15.000 zadaj do 12.000

robycopu vse 15.000

ja res ne bo nekaj držalo, a smo sigurni da o istih gumah govorimo (207R) al kupujete vi kake ponaredke v lentiju in bosni :devil:

no ker sem absolutno prepričan, da je za vse razlike kriv stil vožnje pa analizirajmo dalje. moj stil je v večini primerov (klasična vožnja) takšen:

- pri speljevanju z mesta ponavadi konkretno pospeševanje ampak ne na polno takoj od 0 km/h, ampak nekje od polovice prve prestave navzgor.

- dosti zaviranja z motorjem pred ovinki, zadnje bremze skoraj ne uporabljam

- normalni tempo vožnje na odprtih cestah okoli 150, 160 km/h, AC 180-190 konstantno na trenutke preko 200, drugače po mestu in podobno (kjer lahko-jasno ne mimo šole in podobno) okoli 120 km/h.

- ovinki kolikor gre ("na koleno"), počohan je že tudi izpuh. gumo je težko spravit do roba (120 spredaj,160 zadaj) tudi ko si max doli in stopalke drsajo.

evo to je moja skrivnost varčne vožnje .) , aja motor pa ke kawa ZR7, ki ima po motorradovih meritvah 73 KM na zadnjem kolesu. no v polni boljni opremi imam pa okoli 75 kg (odvisno od letnega časa - jeseni več :xx: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tle še vseen nekej ne štima - večini D207 zdržijo 4000-5000 km, Robycop-u pa kr na lepem 15000 km. :? :? :hmm: :hmm:

jst mam tud na fazerki še original zadnjo...Bt ima pa 12.000 km....vsi so-fazeraši so jo menjali že okol 8.000.....in prepričan sem da z katerokoli gumo naredim par 1000 km več kot ostali....kako...stil vožnje..... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo vam odgovora gospoda Pervya. B) B) B) Zelo podobno pri meni, razen da imam več konjičev in gumo spucano do roba, kajti tačke dovolijo to. Ki, mimogrede, še niso poljubile asfalta. Če ne gre, ne gre. :unsure:

Stil vožnje, kokr vm dokazuje tud gospodič Thundy...

Vsekakor bom tud s tem novim kompletom naredil toliko km. Aja, pa še nekaj! Glede varčnosti in predvsem bremzanja z mašino, prvi komplet zavor sem menjal šele po 42 000 km! B) B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ker sem absolutno prepričan, da je za vse razlike kriv stil vožnje pa analizirajmo dalje.

da je za vse razlike kriv stil vožnje pa analizirajmo dalje

true.....

pri speljevanju z mesta ponavadi konkretno pospeševanje ampak ne na polno takoj od 0 km/h, ampak nekje od polovice prve prestave navzgor.

jst s prvo zelo zelo redko...bolj me navdušuje 2 in tretja prestava..... :)

dosti zaviranja z motorjem pred ovinki, zadnje bremze skoraj ne uporabljam

kr malo zaviranja ker ponavadi že pred ovinkom znižam oz. spustim gas.....seveda če ne norim....zadnje bremze ponucam preveč...tako je na servisu reku ko je pri 9400 km menjal ploščice....poskušam se držat razmerja 70-30% (prva zadnja zavora) torej z zadnjim vedno zaviram ko tudi s prvim(rezen malokrat)

normalni tempo vožnje na odprtih cestah okoli 150, 160 km/h, AC 180-190 konstantno na trenutke preko 200, drugače po mestu in podobno (kjer lahko-jasno ne mimo šole in podobno) okoli 120 km/h.

uf...prehitro.....na odprtih cestah do 120 km/h, Ac do 140 km/h po mestu pod 80 km/h

ovinki kolikor gre ("na koleno"), počohan je že tudi izpuh. gumo je težko spravit do roba (120 spredaj,160 zadaj) tudi ko si max doli in stopalke drsajo

na koleno ne še....avspuh ni počohan, tački pa sta obe :hmm: (i think :unsure: )

evo to je moja skrivnost varčne vožnje  .) , aja motor pa ke kawa ZR7, ki ima po motorradovih meritvah 73 KM na zadnjem kolesu. no v polni boljni opremi imam pa okoli 75 kg (odvisno od letnega časa - jeseni več :xx: ).

evo še moje skrivnosti še bolj varčne vožnje kot pervijeva...motor yama Fazer 600 95 km tovarniško, + avspuh in k&N zračni...v polni bojni opremi okol 90 Kg O:-) ...odvisno od vremena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma me ima strela udart 15.000 km :huh: ta guma ima 1500km in glej jo....pa ne mi rečt d nrdim z njo še 13.500 (oz bi se dalo z njo nrdit...)

P.S. je 208, ma sej smo tm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...prvi komplet zavor sem menjal šele po 42 000 km!

in kolk kilometru ma tvoja R6 - 70.000 :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kolk kilometru ma tvoja R6 - 70.000 :? :hmm:

Wrong! B) Ma yih 59 000.

Pa še nobene žarnce nism menjal, kar ne morm rečt za mojo dobro staro Corso... :rolleyes:

Pa sey tvoja Dunlopka ne zgleda tolk šwoh. :unsure: Čist solidn se drži za 1500 km. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal robove poglej - če bo šlo tko naprej jih bo glih okol 5000 naklepou in ne 15000km.

Če je tvoja tako zgledala po 1500km - kako si poj naredil z njo 15000km. :? :hmm: :wacko: :blink: :huh:

ps: Včeraj sem montiral D205 na mojga stroja - sm tok kuj počes čez ovinke letu da je groza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem montiral D205 na mojga stroja...

Peco, daj kaj konkretnega napiš o D205 in jo primerjaj z D207. Saj prej si mel D207, a ne?

Jaz sem dal na svojega Fazerja zadaj D207 pa jo preveč pobira. Fazer je pa tudi precej prenizek, da bi ga lahko konkretno nagnil in gumo izkoristil. A se do nagiba, ki ga Fazer še dovoli, sploh občuti razlika med 205 in 207?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tvoja tako zgledala po 1500km - kako si poj naredil z njo 15000km. :? :hmm: :wacko: :blink: :huh:

Nism reku, da je tko zgledala moja kawčukca. Sey si jo videl, kako zgleda po 3000 km. B)

Sej jo Žanu tud pobira v profilu, sam ni take sile. Do 4000 km bo že pršel :grim , pol pa, upam, da ne bo montiral D205, hudiča... :)

Mal pretrda je za vozt na fazerci, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: Včeraj sem montiral D205 na mojga stroja - sm tok kuj počes čez ovinke letu da je groza.

kaj to pomeni da ne drži dobro al kaj...tudi sam moram menjat pa me zanima kako je s to gumo...koliko si dal zanjo...pa kako se obnese.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej jo Žanu tud pobira v profilu, sam ni take sile. Do 4000 km bo že pršel :grim

No in to pravim cel cajt, d več ku 5000 ne nrdim. In nevem kako rata tebi 15000 :hmm: :notworthy: mi boš povedu ta recept pa se ga bom držau :D

K jo znucam, pa ne bom dal nič druzga gor kukr D208 :yea2: mja, mogoče D207rr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi boš povedu ta recept pa se ga bom držau :D

recept je znan...nežno z desno roko...

vprašanje je če se ga lahko držiš :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In nevem kako rata tebi 15000 :hmm: :notworthy: mi boš povedu ta recept pa se ga bom držau :D

K jo znucam, pa ne bom dal nič druzga gor kukr D208 :yea2: mja, mogoče D207rr

Yah, ne vem, zgleda da res tolk drgač vozimo. :hmm: B)

Predvsem nikol iz ovinka ne odpiram naenkrat na polno, ampak vezno, že sredi ovinka v iztek. Tud po ravninah nimam blaznih hitrosti, tam do največ 170, večinoma pa 130-150 km/h.

Sam, to najbrž dela večina. :unsure:

Ne bi rd zdej pameten izpadu, kak se voz, itak ma vsak drgačen stil vožnje. Yst nism nikol posebej razmišlow o mojem načinu, pač, intuitivno, ne?

Nežno, hitro in natančno. B) B) B) Bi pridodal Thundy. :)

Zaenkrat mam zelo dobre izkušnje z D208, najbolj opazna razlika z mojo prejšnjo D207 je ta, da mi 208 ne zdrsuje, ko v nagibu prevozim bele črte (kakšna zebra) B)

Mi pa je, seveda, tud 208 zdrsnila, tudi prednja, v kakšnem močnem nagibu, nič ni 100%...

B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma stil vožnje...jah, tud js mam CBR-ko šele 14 dni, tko d lih nevem kaj tud ne delam z njo in sm napravu 1200km in znucu 1-1,5mm profila :huh: speljujem ku po jajcih, k šparam gumo O:-) ovinke zdelujem v višji prestavi na 5-6k obratu, gas odpiram pa postopoma šele k sm skorej vn z ovinka. Ustavljam pa se po sprednji gumi, tko d zadnja ni obremenjena spljoh :P :D po ravnem tudi ne grem več ku 150, največkrat med 120 in 140. Na avtocesi pa še nism bil in tud nimam nevemkašnga interesa. Bomo vidli kolk cajta bo zdržala, upam d bo zdej ratala mal trša d se bo manj nucala :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj to pomeni da ne drži dobro al kaj...tudi sam moram menjat pa me zanima kako je s to gumo...koliko si dal zanjo...pa kako se obnese.... :hmm:

vsaka nova guma ima prvih nekaj km (pri Sitarju so mi rekli celo prvih 150km) zanič oprijem......tudi sam imam d205 in nimam pripomb (je pa res da se nikol nisem imel drugih gum)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer je pa tudi precej prenizek, da bi ga lahko konkretno nagnil in gumo izkoristil.

:kva2: :lol1: :lol1: :lol1:

Ne ga biksat :grim

post-22-1088793859.jpg

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!