Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Bladzo: kakšne gume pa ti uporabljaš za fazerja....kaj misliš kaj je za dat gor za ne tako športno vožnjo kot je tvoja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PECO jaz tud učeri dala novo zadnjo gumo gor in to točno isto kot ti se pravi D205 sam sem prov presenečena kolk ma to profila,se mi zdi prov nenormalno(mogoče zato k sem mela 207 čist brez profila)ja cena z montažo me je prišla 24.000sit.

kok se obnese še ne vem k je bil učeri dež tako da bom danes mal sprobala potem ko jo ulavfam profila pa ima 6mm

Popravljeno . Popravil Sanda7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: :lol1: :lol1: :lol1:

Ne ga biksat :grim

A ti res misliš, da D207 (ali kaka podobna guma) ne zdrži večjega nagiba, kot je tisti na sliki (na oko nekako Fazerjev maksimum)? :blink:

Tukaj imaš za primerjavo SUZUKI GS500 z dosti slabšimi (tudi Dunlop) gumami... :hmm:

post-22-1088930881.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal na svojega Fazerja zadaj D207 pa jo preveč pobira. Fazer je pa tudi precej prenizek, da bi ga lahko konkretno nagnil in gumo izkoristil.

Jaz imam nov komplet d207 gor. Obcutek zaenkrat super, sploh ker je tudi prva guma zamenjana in se motor precej lepse pelje. Tud balanca je na fzs600 nehala trest. :)

Fazerja lahko drgac cist konkretno nagnes. 207RR je sla do roba brez kaksnega vecjega napora, torej se gumo da takorekoc izkoristit.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa da se jaz pripametujem z vzdrzljivostjo:

zadnja 207RR mi je na fzs600 zdrzala 7500 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer je pa tudi precej prenizek, da bi ga lahko konkretno nagnil in gumo izkoristil.

Ne ga biksat :grim

Fazer ni čist nč nizek,sicer pa slikca dokazuje  :OK:

Fazerja lahko drgac cist konkretno nagnes.

Evo kako konkretno ga lahko nagneš z D207 <_< ...pa z D207RR ali D208 ne gre nič bolj in z D205 ali D220 nič manj... zato je vprašanje kako smiselno je na Fazer natikati tako mehke gume.

Hrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrsk (0.8 Mega, zvočniki obvezni)

Vzmetenje na trdo + mojih (le) 65kg pa bolj kot tole ne gre (razen, če dvigneš stopalke in izpuh). Mogoče bi lahko še malo z motorja zlezu. Pri vožnji v dvoje pa seveda nasede še dosti prej... :blink:

R6, R1, CBR, VTR, Falco, Z750, ZZR,... se skozi ta isti ovinek na enakih gumah peljejo dvakrat hitreje! Zakaj že?

Ker motorji niso prenizki in se jih da konkretno podret! :angry:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

premza lepo si ga založu..... :OK:

jst mislim da bom kr D205 dal gor...ker bo ta guma za moje zahteve dovolj....Bt ki je zdaj gor je itak nisem izkoristil dovolj...kar dokazuje njena obraba....

pozanimal se bom sam še za D220...cena pa to....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo prilima povezavo na cenik za motorna kolesa Dunlop pnevmatik od sitarja...mi noče prikazat v Ie pa ne morem pogledat na strani od sitarja....

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cenik ... odpri direktno ali shrani na disk ... potrebuješ Acrobat redaer ... potem pa vprašaj mene za dobro ceno ;) ... B)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R6, R1, CBR, VTR, Falco, Z750, ZZR,... se skozi ta isti ovinek na enakih gumah peljejo dvakrat hitreje! Zakaj že?

No premza totih dvakrat hitreje je pa blo malo iz jeze napisanih a ne?! O:-) Iz Motorradovih testov lahko razberem da so hitrosti v polnem nagibu zelo podobne, razlike je maksimalno 30% odvisno od ovinka ampak to je nenormalno dosti, iz 1/3 do 2x več je pa hudo daleč...... Drugače pa si kar sam lepo ugotovil kako bi šlo še hitreje, pa brez predelav motorja!

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A o vzdržljivosti?! Robycopa nihče ne prekosi... :D

Drugače pa moji podatki (če hoče kdo primerjati):

Honda CBR 600F l. 2002/2003

Dunlop 207RR

Prva: cca. 9500 km (Grobnik vmes)

Zadnja: cca. 8.000 km (Grobnik vmes)

Obraba: do roba (samo zadnje čase manj, je bolj zabavno biti na kolenu ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A o vzdržljivosti?! Robycopa nihče ne prekosi... :D

sem ga pogruntala :hmm: našga Robya al se vozi po prvem kolu al pa po zadnem pa špara enkrat eno enkrat drugo

al pa obstaja varjanta letenja red bull ti da krila :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ga pogruntala :hmm: našga Robya al se vozi po prvem kolu al pa po zadnem pa špara enkrat eno enkrat drugo

Sanda ve! :grim :grim :004

Drgač pa vidm, da se obrablja 208 malce bolj kt 207, mogoče ne pridm do 15 000, ampak samo do 14 500 km... :grim B) :grim

Bom widu, ko prideva z gospodom Gregsom iz avstrijske Golice B) B)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej sorry, bolj ko iščem info o D252 manj mi je jasno. Na forumu se nekaj piše, da je to kao guma, ki spada nekje med d220 in d208 (kar najbolj iščem), na uradnih straneh Dunlop pa ne najdem nič. Ima morda kdo kakšno info, kakšna je ta guma, zanimajo me lastne izkušnje i ne "rekla-kazala".

lp, Pjotr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj na kakem nemškem forumu, meni so v Münchnu Dunlopovci lepo razložili, kam se ta guma uvršča in mi tudi povedali da je primerna tudi za moj motor (XJR), pri nas je vse skupaj bolj jalovo. In ja po opisu Dunlopovega tehnika se ta guma uvršča med bolj športne sporttouring gume Touring 220, 252, 208 Sport.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes naročil Dunlop D220 zadnjo....cena....24.500 sit z montažo.....lekšan je zakon :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(če hoče kdo primerjati):

Honda CBR 600F l. 2002/2003

Dunlop 207RR

Prva: cca. 9500 km (Grobnik vmes)

Zadnja: cca. 8.000 km (Grobnik vmes)

Ja jaz hocem primerjati. Kak to da pa men ne zrzi vec kot 3ooo, niti dunlop 207 niti michelin sport na FZR-ki :hmm: pa samo cesta, pa kak mobikrogec vmes, tolk da se robe poberem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shargo--eni pač prodajajo buče oz, je guma obrabljena takrat, ko je čist plešasta in ko gleda ven drat...D208 --15 000km---ja, če je motor na štendru.

Dunlop 252 --dej počakaj do drugega leta---sedaj jo pri nas še ni v prosti prodaji, lahko jo naročiš kot rezervni del in cena okoli 78 000 (nič preverjeno samo pogovor na Dunlop štantu na sejmu.)

Drugač pa : 5000 km (od tega ene 3000 s sopotnikom) vmes nekaj avtoceste in ne bo zdržala še enkrat toliko---tam ene 8-9 000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... D220 trenutno gor - zdrzala 3600 km zaenkrat se kot nova. Je pa res, da smo se po romuniji in bolgariji vozili po najbolj kurcevih cestah, kar sem jih kdaj videl, s hitrostmi do 100km/h. Bilo je pa tudi nekaj 100 km po avtocestah med Ljubljano in Beogradom pa nekaj malega v romuniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zame je guma znucana takrat, ko ti naprimer policist lahko zaukaze, da naj najprej kupim eno njim, eno pa sebi!

Lina: A da majo tud drot notri :hmm: .)

Ja Einherjar, se strinjam da Romunjske in Bolgarske ceste, ce temu sploh lahko tako reces, ne dopuscajo velikih hitrosti. No in prav zaradi nizkih brzin pa se imas gumo kot novo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!