Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

ok....po nasvetu serviserja bom menjal še prednjo gumo-tresenje naj bi takrat pojenjalo če pa ne se vsaj malo bolj umirilo...zdaj pa me zanima...na voljo sta pri Dunlop: D207 in D208.......katero naj dam gor....kakšne so razlike med tema dvema gumama....... :hmm:

thx .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...na voljo sta pri Dunlop: D207 in D208.......katero naj dam gor....

montiraj d 208 je malo bolj mehkejša od d 207....in itak gre za prvo gumo......brez skrbi t je ne bo popapalo v 5k km .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

207rr :) bi bla uredi... sam glede na to kako voziš bi ti reku 207 navadna je prou zadosti, ti bo zdržala več kukr 208, pri tvojem stilu se pa nebi poznalo tistih par % mečine med 208 in 207. Vzemi tisto k je cenejš, guma je še zmeri dobra :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem si zdele na cagivo dal michelin pilot sport, in po prvih kilometrih mislim da je dost boljsa od d207 k sm jo mel prej gor. ful boljs se drzi ceste, kupu sem jo pa pr spanu na brezovc pa sem dal za gumo 33k, pa zamenal so mi jo tam za 5k.michelin je dost boljsa za ovinke in po izkusnjah se ful dober drzi. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...michelin je dost boljsa za ovinke in po izkusnjah se ful dober drzi. :yea2:

Moje izkusnje govorijo v prid Dunlopu! Slednja je dosti cenejsa, zdrzijo mi pa itak do 3k km, Dunlop kakortudi Michelin. Le razlika je v obodu gume, Michelin je bolj ospicena, po sredini, visja, zato tudi moped lazje pade v nagib, Dunlop je bol flat in in moras malo vec sile za nagib uporabit. Drzijo pa po cesti ena kot druga, zadovoljivo. Ce bi drzale bolj, bi blo ze dolgocasno in nezanimivo.

Ps:Da drzijo, s tem mislim ceste in ne kaksnih gladkih, zlizanih ulic kje po Ljubljani, ali morda na primorskem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nujno, da vam bodo D 207 ali D 208 zdržale več km kot D 207 RR, čeprav so te mehkejše. Meni zdržijo oboje približno enako ; 3-4k do platna. Gre zato, da slabša guma bolj zdrsava od boljše in potem je tudi obraba večja. Priporočam D 207 RR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hola TC!

Bojim se da se bo tresenje vrnilo ko bo guma malo obrabljena... prosim poročaj kako bo čez par tisoč km. Hvala.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom poročal...sicer mi prej pred menjavo zadnje gume ni tresla navkljub obrabljenosti....sedaj je kot dan pa noč...res lepo se pelje...če spustim balanco pri 110 km/h in se peljem do 30 km/h je balanca stabilna kot bi jo držal....

lahko da se zadeva pri obrabljenosti ponovi....sedaj je zadaj D220 in spredaj D208....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojim se da se bo tresenje vrnilo ko bo guma malo obrabljena... prosim poročaj kako bo čez par tisoč km. Hvala.

pri meni npr. se tresenje na gumi po 4 kkm se ni vrnilo. guma 207

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D 220 je izdihnila (zadnja 180 – 55 – 17) .

Vzdržala je 7500 km. Sedaj se na njej vidijo le obrisi nekdanjega profila, tako da bo ta teden odromala na smetišče.

Ves čas se je obnašala zanesljivo, ne glede na vrsto in stanje podlage.

Vožena je bila 99 % po regionalnih in lokalnih cestah, AC mogoče 100 – 200 km, v veliki meri sem bil na motorju sam.

Guma se dokaj hitro segreje, oprijem optimalen (saj zame), nekaj 100 km pred koncem je ob močnem pospeševanju iz ovinka, postala malenkost nemirna (zelo je bila nazobčana na zunanjem robu).

Moj stil vožnje: LS (»lagano sportski«).

Dobila bo isto naslednico. Cena z montažo cca. 25.000 SIT, kar je glede na ostale izdelke, ki bi sodile na zadnji del mojega motorja sprejemljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o D220 imam tudi sam dobro mnenje...čeprav nimam še veliko kilometrov me je guma pozitivno presenetila....bom pa vidu koliko bo kej zdržala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj skuril zadnjo D 207 (pri meni zdržale 5500 km, ko sem motor kupil so bile kot nove), danes zamenjal obe za D 207 RR. Cena sitnica, 60.000 SIT

Prvi vtis - motor je napram D 207 kot priliman (D 207 mi niso vlivale zaupanja - veliko drsenja). Zdaj pa gremo naprej, hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znači 7500 če delam lepo z njo? Bomo vidli, zdaj ima 3500 pa se še kar drži, proti prejšni dobro zgleda pa čeprav je bila na Mobi krogu. Prva je ol na koncu s profilom in se pojavlja grooooozen shimy - negativno, je pa dolgo zdržala, za mene no!

LP Bajsi

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem se z vulkanizerjem pogovarjal je tudi sam reku da je dunlop gumo težje scentrirat kot ostale...da si v povprečju mora za dunlop vzeti več časa in jo večkrat centrirat kot npr. bridgestone....ne vem če drži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedanja guma (M1) ni potrebovala centriranja

prejšnja guma (pirelli SC) ni potrebovala centriranja

Stokovnjak ju je pravilno nasadil na felno, napumpal, dal na mašino, 3x sprobal in vseh 3x je centrirka pokazala 0-0

A to kaj pomeni :naughty: :naughty: :naughty:

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam D220 in so za sport touring in za dva na motorju odlične, če pa želiš malo hitrejšo vožnjo, začnejo kar hiro popuščati in cel motor vleče iz ovinka. Problem se pojavi tudi pri hitri vožnji čez dvojne ovinke ko hitro polagaš motor iz enega v drug ovinek, tu ima prva guma kar dosti problemov in je zelo nemirna. Prevoženih imajo pa 4.500km, znanec pa ima 6.500km na enakem motorju in so na obeh gume malenkostno obrabljene. Absolutno so predtrde, naslednje bom raje vzel D207-208 ali kaj v tem razredu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOraš pa hudo vozit, meni na Mobikrogu ni zdrsnila niti enkrat, vedno polno pospeševanje, pa so meli dosti bolj športni motorji težave sledit pospešku, prej sem vozil D207F na sprednji pa se mi ni zdela bolj lepljiva??? Zadaj je drsela samo pri neuspelih poskusih vožnje po tazadnjem kolesu.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Gallus

@TC

Fanta, zaradi zelo ugodne cene Dunlop-ovih gum, me zanima vajina primerjava med D 205 nasproti D 220.

D 205 poznam. Na svojem motorju naredil 13000 km(zadnja) in bil nezadovoljen in prestrašen tako, da sem jo kar malo zgodaj zamenjal.

Hvala za odgovor.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D205 naj bi nehali izdelovati...njena naslednjica je D220...guma je narejena za šport-turing vožnjo...ne more se pa seveda kosati s super športnimi gumami...v kolikor nimaš super športnega motorja in sam na voziš sšportno je guma zate....jst sem z njo zadovoljen...stran me ni...drži cesto lepo, segreje se srednje hitro-je kr trda-ima veliko profila.....koliko jo kej nuca pa ne vem ker jo mam šele 2k km gor....

kakršnim motorjem je namenjena je guma čisto kul...v kolikor bi se pa rad s-športno vozil so pa na tržišču druge gume...čeprav se da tudi z D220 lepo peljat motor.....da se razumemo...

jst sem dal zanjo 24.500 z montažo vred....spredaj mam D208 in se z zadnjo kar razumeta....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!