Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

D220 vozim že 10.000 km in mislim, da jih bo zdržala še nekaj tisoč. Vsaj do konca sezone, tam nekje novembra. Z njo sem zadovoljen, nisem kakšen dirkač, da bi potreboval še boljši oprijem, me je pa skrbelo, koliko bo zdržala, ker je večini šla že po 5 do 6 kkm. No, z mojim načinom vožnje se očitno kar razume, ampak še enkrat je vsaj prihodnjo sezono ne bom montiral. Sem bral veliko dobrega o novih Continentalovih Road attack in jih bom nekje izvrtal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cveto

Do sedaj še nisem imel nikoli namontirane D 205, tako da ne morem soditi ali primerjati.

Lucky

Če imaš isto gumo že 10 kkm na Banditu si car :notworthy: :notworthy: . Meni zdržala samo 7500 (na koncu je ve že pogledala žica :cry: :xx: :cry: ) in to kljub temu, da je bil profil še viden.

Škoda da tega nisem slikal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o D220 imam tudi sam dobro mnenje...čeprav nimam še veliko kilometrov me je guma pozitivno presenetila....bom pa vidu koliko bo kej zdržala...

nama je D 220 zdržala natanko 13 500 km ampak je bila popolnoma uničena, včeraj sva jo menjala za D205.

baje da se D220 ne da dobit v sloveniji :?

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj sta pa z D220 šla nazaj na D205...a zaradi tega ker trenutno D220 ni dobavljiva...malo bi počakala pa bi bila spet na trgu..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so mi rekli da se jih sploh ne da dobit.....a se naj ta cajt kar po felgni vozima :kva2: :naughty:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je D220 res bistveno boljša od D205 in kje?

Jaz bom v kratkem namestil že tretjo zadnjo D205 in dokler se dobijo nimam namena menjati z drugimi. Mi popolnoma odgovarjajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nama je D 220 zdržala natanko 13 500 km ampak je bila popolnoma uničena, včeraj sva jo menjala za D205.

baje da se D220 ne da dobit v sloveniji :?

dr.looney :devil:

Uf, dr. Looney, tnx, še imam upanje, da tudi meni zdrži nekaj takega. Dokaz, da se da tudi s težkimi stroji delat dobre kilometrine na gumah.

@Brrrm: D220 naj bi bila od D205 boljša v vseh pogledih razen pri zdržljivosti. Tu pa tudi njihove reklamne brošurce maksimalno zavajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...(d205) dokler se dobijo nimam namena menjati z drugimi....

sva že dva :OK: , na TDM850 sem z zadnjo naredil 13k km, pa bi še blo za kakšen km narest, ampak sem bolj ziheraš in sem zamenjal O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D 220 naj bi bila boljša od D 205 (po navedbah vulkanizerjev in prodajalcev gum):

- se prej segreje

- ima boljši oprijem pri vožnji skozi ovinke

- boljše naj bi se obnašala v "mokrem"

Guma se dejansko prej segreje, kar je posebaj pomembno, ko se asfalt nekoliko ohladi. Po moji oceni in izkušnjah jo je mogoče, vsaj na B 12 primerjati z D 207, kar se tiče vožnje po ovinkih.

Glede na to, da sem sedaj namestil že drugo D 220, lahko rečem, da nikoli ni zdrsnila, niti ko je pelješ povsem do roba, niti ni pokazala kakšne posebne "nervoze". Bomo videli sedaj, ko je malo bolj mrzlo. V naslednjih dneh bom opravil več daljših poti (beri nekaj 1000 km), pa bm dal primerjavo.

Žal na B 12 nisem nikoli vozil D 205, sem jo pa prej na Yamahi Diversion 600, vendar je primerjava zelo težke, ker se motorja povsem razlikujeta (teža, navor, moč).

Po izjavi mojega vulkanizerja naj bi D 205 izdelovali še naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokaz, da se da tudi s težkimi stroji delat dobre kilometrine na gumah.

ja itaq, če na vsakem ovinku parkiraš, se da ... :P :) :) B)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto mi je D220 prvic zdrsnila,guma ima priblizno 2-3kkm,zunanja temp.12 stopinj,tačka na tleh,pa mal vec gasa iz ovinka ven(kočevka).Ni bilo krize,bi Gallus mogel povedat je zadevo opazoval z zadnje strani.Za te razmere se mi zdi D220 odlična guma.D 207 mi je zdrzala piskavih 4kkm,Pirelli dragon 6kkm,D220 pa verjetno okoli 7kkm.

LP DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VFR 800,dost konjev dost navora tako,da se mi to ne zdi nič posebnega.Moram pa povedat,da poleti oz.po visokih temp. se mi to ni dogajalo.D220 je pač en kompromis med turing in sport gumo je treba vedet kje je meja.Razmerje cena,kvaliteta,vzdržljivost,oprijem je primerna.

LP DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da! Na štajerskem koncu ti bosta pomagala Demšič v Hočah in Motocenter na Ptuju - al Žabjak ne vem kaj je tam.... Pa ni reklama!!!!

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sezone je še kar lep kos ostalo, meni pa prednja guma kaže rebra... :( .

Torej, ali kdo ve, kje bi se dalo dobiti še kako Dunlopko D207 ali D208 dimenzije:

110/70 -17?

Sitar & Co. je baje nima. Za info (lahko tudi na PM) bom na vso moč hvaležen.

LP, Marvin

Popravljeno . Popravil Marvin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek zvečer namestil tretjo D205 na kravo. No, prvo so že v tovarni in je, kot tu, dosti zgodovine nazaj rečeno, zdržala 18300 km, druga je zdržala 15400 km.

Saj bi ene 500 km lokalnih voženj še zdržala, predno bi ven po celotnem obodu pogledala bela barva platna, nekaj malega se je že svetlikalo. Vendar, ker sem šel v soboto na Primorsko sekcijo, sem si rekel, bolje drži ga, nego lovi ga in jo snel.

Je pač opazno, da sem pri prvi najprej utekal motorcikel, potem pa, seveda, nekaj tisoč km utekal še sebe.

Zato pri drugi tistih 3000 km utekanja zmanjka :D

In ker se mi zdi trajnost gum zadovoljiva, ne vidim razloga, da bi, vsaj za sedaj, D205 zamenjal s kakšno drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ste bolj pri trdih, me pa vseeno zanima, če bojo "novo" D 208RR tovorili k nam spet s hitrostjo rikše?

Moj vulkanizer samo skomiga, kot je lani vsem kandidatom za D 208:

"Ni za dobit...." so rekli Sitar dilerju.

V Nemstriji so pa ble... :naughty:

Wernerji jih že sučejo, mi samo gledamo slikce, teste.... :angry:

207 RR je po 6 tkm izdihnila (z 40 krogi na Mobiringu), pa se mi vseeno zdi, da bom teleban, če jo kupim še naslednje leto. Kaj mislite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem tednu sem s D 220 prevozil cca. 1000 km.

Guma je kljub dokaj nizki temparaturi asfalta držala dobro. Res pa je, da je treba kar malo paziti pri dodajanju plina (power slide :OK: :notworthy: ), ker je B 12 kar nekajkrat postal "nervozen" pri močnem dodajanju plina.

Pri nagibih skozi ovinke, je bil motor miren, brez posebnosti (tudi če je šlo do roba).

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!