Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Ne morem se odločit med D207 (D208) in D207RR (D208RR). :?

jaz sem bil z kombinacijo 207RR spredaj in 207R zadaj najbolj zadovoljen doslej (zakaj sem šel na ME M1 :slap: ). zrabil pa sem zadnjo v 8000-9000 km in spredno 11.000 km - ampak takrat so bile že res potrebne zamenjave .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem se odločit med D207 (D208) in D207RR (D208RR). :?

Vsi govorite, da je RR mehkejša in se hitreje obrablja, jaz pa imam ravno z navadno 207 slabo izkušnjo...

... samo D207 in D208 ni ista guma .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poročilo prosim :yes:

Pa d vidim če se mi splača uzet al ne te čudežne gume. Z 208 nism biu veseu :BUA: upejmo d je rr kej bujš

Glede na ceno jo je vredno vzet-po ceniku ni niti za jurja razlike med obema, z istim popustom (info iz druge roke sicer, kolega se je zanimal za zadnjo 180-55).

Novembra me je položila gripa, zdaj pa so ceste usrane in mislim, da bom počakal do SLO termina na Grobniku ali Panonnii - stare še niso za v kanto.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem se odločit med D207 (D208) in D207RR (D208RR). :?

Vsi govorite, da je RR mehkejša in se hitreje obrablja, jaz pa imam ravno z navadno 207 slabo izkušnjo, ker se pri bolj agresivni vožnji pregreje in potem res nenormalno obrablja, pa še drži taka bolj slabo. Z RR se verjetno to ne bo dogajalo? Je RR res toliko mehkejša, ali so le njene temperaturne karakteristike drugačne (se počasneje in manj segreva)? :hmm:

Moje izkušnje:

Na CBR 600 sem imel najprej navadne 207. Zadnjo znucal po cca 5000kkm. Sedaj imam 207 RR, po cca 4500kkm (3ali4xmobikrog po 1 uro, 2 dni norih dolomitov, avtoceste, NM-kočevje zelo grob asfalt, kjer je 207 vidno zginjala) ima še za vsaj 2000kkm mesa. Da o boljši vodljivosti in oprijemu v korist RR ne govorim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

207 se pri hitrejši cestni vožnji hitro pregreje. 207rr je zelo dobra za športno cestno vožnjo, za dirkališče pa le za krajše izlete oziroma par krogov, potem začne popuščati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... samo D207 in D208 ni ista guma .)

Je pa, kolikor je meni znano, zelo podobna! :hmm:

Me je pa predvsenm zanimala razlika med navadno in RR (predvsem 207, ker ne verjamem, da ima kdo izkušnje z obema 208).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na CBR 600 sem imel najprej navadne 207. Zadnjo znucal po cca 5000kkm. Sedaj imam 207 RR, po cca 4500kkm (3ali4xmobikrog po 1 uro, 2 dni norih dolomitov, avtoceste, NM-kočevje zelo grob asfalt, kjer je 207 vidno zginjala) ima še za vsaj 2000kkm mesa. Da o boljši vodljivosti in oprijemu v korist RR ne govorim  :OK:

Če prav razumem, bo 207RR tudi zdržala dlje? :OK:

Mogoče je razlog ravno v nepregrevanju. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojo D207 sem po 4500 kilometrih že odpisal, a sem jih potem še 1000 iz nje iztisnil. :OK:

Pa še za kak pomladni kilometer bo! :D

post-326-1111858126_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem, bo 207RR tudi zdržala dlje? :OK:

Mogoče je razlog ravno v nepregrevanju. :hmm:

Je tako :) Tudi nisem edini, ki ima pri hitrejši vožnji takšne izkušnje z njo.

PS: V mojih zgornjih postih se je pojavil tiskarski škrat :blush: . Prevozu sem 5000 oz. 4500 km in ne 5.000.000 oz. .... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes zmontiral D208F/D208. Bomo vidli, prejsenje (Bridgestone) so zdrzale 18.000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jlažnik: V dobrem primeru kakih 10.000 manj?

Danes bil na montaži prednje 208 RR; rabila je manj balansiranja kot 207RR, nato

prevozil ene 50 km, previdnih.....

Po prvih kilometrih pogrešam le dimenzijo 120/65-17, ki je še ni v programu.... :doze:, bi jo kar zamenjal, prelaganje je bilo lažje.

Zadnja je še BT020R, ki se je z 207RR kar ujela.

Bomo vidli, ko zmontiram še zadnjo, v paru bojo že zablestele. :)

LP, Red.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta teden zmontiral komplet D 208 RR (namesto D 207 RR), kako se obnesejo povem kasneje, ko bom kak km naredil (še ni pravega občutka - prvi km letos)

na bivših 207 RR naredil dobrih 3000 km

po 2000 km (od tega 2krat na mobikrogu) ni bilo med sredino in obema stranema nič več profila, 1000 km potem naredil bolj na silo (sprednja je imela še cca 1 mm profila povsod - po celem preseku)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na novi Fazerki imam gume Dunlop D252, ki pa jih ni v Dunlopovem katalogu. Verjetno gre za Sport Turing gumo, vendar pa mi ni jasno ali je to samo drugo ime za D205 ali D220, oziroma ali gre za kakšen model vmes. Ker sedaj še utekam motor je še nisem imel možnosti posebej preizkusit. Zanima me, kako vzdržljiva je ta guma, kakšne so vozne lastnosti in izkušnje z njo ter koliko km vam je vzdržala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D252 naj bi bla mešanica med D220 in D208, kot prva vgradnja na Fazer-kah, ne vem pa kako je z nabavo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zmontiral D208RR in opisi sledijo, ko bo vreme takšno kot se reče :yes:  :trance_33_sleep:

lepo prosim za opis ko bo kaj izkušenj ker bom čez cca 3000 menjal gume in doslej se je najboljše obnesla kombinacija 207RR spredaj in 207R zadaj zato me logično zanima 208

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo prosim za opis ko bo kaj izkušenj ker bom čez cca 3000 menjal gume in doslej se je najboljše obnesla kombinacija 207RR spredaj in 207R zadaj zato me logično zanima 208

boljša guma kot 207RR za na pisto, na navadni cesti je pač treba vzet v zakup da rabi malo dlje da se segreje,

207RR - do tačke = guma do roba, 208RR - do tačke = cca 3 mm še do roba gume

predvidevam da bo zdržala kakšen km več kot 207RR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!