Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

D208RR je nora guma, ki se z CBRko lepo ujema. Motor je veliko bolj vodljiv, kot pa z D207RR. Daje zelo velik občutek varnosti tudi ob robu. Segreje se zelo hitro, skoraj hitreje kot supercorsa, ki je za takšno vreme kot je zdaj idealno.

Te gume priporočam vsakim, ki ima SS način vožnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto je moj FZ6 Fazer dobil nov zadnji čevelj.

In sicer D220 180/55 ZR13.

Prej je bla gor še prva (D252) in je zdržala dobrih 9000 km.

Bomo vidli, kolk bo zdržala ta :?

Sedaj imam spredaj in zadaj model gume D220.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka pa zdaj, ko se vidijo. Naj menjam?  :huh:

Kolikor sem jaz uspel videti, je to od bele črte s sveže pobarvanega asfalta, zato se ti kar pridno vozi naprej. Bo že ta črta zginila! :kva2: :lol1: :yea1: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na novi Fazerki imam gume Dunlop D252, ki pa jih ni v Dunlopovem katalogu. Verjetno gre za Sport Turing gumo, vendar pa mi ni jasno ali je to samo drugo ime za D205 ali D220, oziroma ali gre za kakšen model vmes. Ker sedaj še utekam motor je še nisem imel možnosti posebej preizkusit. Zanima me, kako vzdržljiva je ta guma, kakšne so vozne lastnosti in izkušnje z njo ter koliko km vam je vzdržala.

sport touring...ni v katalogu je origina na xjr 1300 in (nisem ziher) na fz600.

Je trda, pazi na dež, te zna presenetit -negatvno, drugač pa lahko nardiš 10 000 z njo (odvisno a si bol na avtocesti, a sta dva....itd.).

Nova baje stane to so rekli lansko leto če jo kupiš kot rezrni del pri Yamahi 78 000.

Če si bolj lagano turistčki...pol je čist ok guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hi, jo imam na xjr 1300. Sedaj bo imela skoraj 5000 km in jo bom moral menjati ker profila skoraj ni več. Če ne bi ulaufaval motorja bi jo sigurno moral že zamenjati. Kar pa se zdrsa tiče se mi zdi da, kar drži, je pa res, da ne nagibam na rob, če hladen asfalt.

Po avto cesti pa sem naredil sigurno pod 100 km, tako, da ne vem, če je avtocesta ne mara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi preizkusi so mimo in da dopolnim prve vtise - z D208 RR sem srečen.

Pred Grobnikom sem prednji dodal še zadnjo in gume so se pokazale v pravi luči.

Gume v paru delujejo homogeno, oprijem 1A po par kilometrih, motor je tudi s prednjo 120/70 okretnejši kot z 207RR 120/65.

No, na Grobniku ugotovil, da je mojster zadnjo nafilal z 2.7 :eek: , ampak po cesti je šla :OK: !

Zadovoln sem, ni kaj. Po cca. 45 krogih na Grobniku še dobro zgleda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po avto cesti pa sem naredil sigurno pod 100 km, tako, da ne vem, če je avtocesta ne mara.

ne, da jo ne mara...požira ti jo...kot vsako drugo.

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej naj mi en pove oz. svetuje kje naj najceneje pridem do 208tke, pozna kdo tega iz Dob-a oz. tu nekje ta je baje ceneje, kje pa vi menjujete gume??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo!

Mam eno vprašanje.

Vozim motor RF600R in trenutno mam gor D208 gume, ki pa so na koncu z profilom!!

Glede performance sem bil zadovoljen edino kar mi ni všeč je, da se prehitro obrabijo! Narajenih je cca 4000 Km in niso več za policaje, za vozit so še vredu.

Z gumami bi rad naredil cca 6000Km in da bi imele podobne lastnosti.

Kolega mi je svetoval d 207, vendar jo vi ne hvalite preveč in eni pišejo da se ravno tako hitro znuca!

aja te gume ki so zdej gor so se vozile tudi po grobniku (rekreativna vožnja) in po mobikrogu.Ker sem motor kupil letos, niti ne vem koliko Km je bilo na mobikrogu.

Še to, rad imam malce hitrejšo vožnjo skozi ovinke ( ampak ne neko norenje).

Kaj mi priporočate??

Mogoče tudi kako drugo firmo??

HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GRICKO....a češ trde, ki niso za športno vožnjo pa trajajo...al češ mehke (držijo) pa niso za dolgo...obojega hkrati... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GRICKO....a češ trde, ki niso za športno vožnjo pa trajajo...al češ mehke (držijo) pa niso za dolgo...obojega hkrati... :grrr

Rad bi en kompromis, ki bi se bolj nagibal k hitri vožnji!!

Nočem gume ki zdrži 20 000Km in 3 ali več sezon ampak gumo, ki zdrži približno 6000Km in s tem mogoče celo sezono, ampak da ima zadovoljiv oprijem.

vsekakor nočem neke plastike, da grem v prvem ovinku ravno, nebi pa rad menjal gum na 3000Km in so "predobre .) " in s tem predrage za mojo vožnjo, žep in motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

208 F in 207 F sta mi približno enko zdržale (cca 5000 km).

Sedaj že drugič zapored namontirl D 220 (zadaj) spredaj sem ostal na 207.

Z 220 zadovoljen - glede na razmerje cena - vzdržljivost - oprijem trenutno zame najboljša izbira (seveda na mojem motorinu B 1200).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš rad športno vožnjo ti ne priporočam kaj tršega od D208. Meni je D205 ob malo hladnejšem asfaltu ali malo hitrejši vožnji ob vsakem prestavljanju navzdol poplesovala.

Sicer pa bi ti (207 ali 208) ob malo previdnosti morale zdržati 6000 km, še posebej prednja precej dlje.

Druge znamke zdržijo nekje podobno kilometražo (Metzeler M1 pri meni precej manj kot npr. D207 RR), so pa kar občutno dražje od dunlopk.

Glede ugodne nabave Dunlopk me lahko kontaktiraš po PM.

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Gallus

Pa mi lako poveš, koliko km narediš s tvojo konjušnico na D220?

Jaz imam prvič D220, pa se bojim, da bo :cry:

Hvala. LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj sem do sedaj gledal d208 in d207 (obe F ).

Kakšna je razlika med njima??

Obraba, oprijem...

kolk je mehkejša recimo d208f od d208 rr??

ali d207f od d207rr??

kako bi te 4 gume razvrstili od slabše proti bolši

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RR zdržijo dlje ker se ne pregrejejo tako hitro kot navadne, če imaš seveda SS vožnjo :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k mojim izkušnjam z 208RR bi dodal še tole (glede na to da smo skupaj grobnik dali skozi)

guma je napram 207RR :OK: 10x boljša v vseh merilih (dopušča večje nagibe, dlje drži, ne pregreje se tako hitro, zdrsne "mehko" - da se jo ujet, čeprav to je tudi 207)

in kar me močno preseneča in sem se prej bal: 208RR bo zdržala več km kot pa je 207RR - očitno je res nekaj na pregrevanju gume in posledično večji obrabi

suma sumarum: po razočaranju s 207RR mi je ta spet povrnila nekaj zaupanja v dunlop ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!