Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

D208RR ima eno napako: "trga" jo na spoju

naj bi bilo to bolj izrazito na močnejših motorjih (itak), na cbr 600 se to pozna tako (slikce niso ne vem kaj, upam da se dobr vidi)

prva

druga

tretja

naj ne bi bilo nevarno :unsure: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D208RR ima eno napako: "trga" jo na spoju

naj bi bilo to bolj izrazito na močnejših motorjih (itak), na cbr 600 se to pozna tako (slikce niso ne vem kaj, upam da se dobr vidi)

naj ne bi bilo nevarno  :unsure:  :rolleyes:

Po kok km pa je taksna? :hmm:

Jst mam dobrih 1000 zaenkrat, tako da je še prezgodaj da bi povedu kako zgleda na cbr 900, bom pa napisu če se pokaže..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cca 2000 km, od tega 1x grobnik, 2x mobikrog

sej guma je že tolk zrabljena da po robovih ne drži več, ampak vseeno je ne bi smelo začet takole trgat narazen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel sedaj dunlop d208 pa mi jo je kar hitro pobralo (v enem mesesecu). Naredil sem 3000km pa je čisto brez profila. Vozil sem se pa samo po cesti, nikol se nisem nič izživljal...

Zdaj pa razmišljam da bi kupil d208 RR, samo me skrbi da nebi naredil še manj km s to gumo??

Ker če bo tko bom bankrotiral že do julija :D Rad bi jo pa probal, ker s to glih nisem bil preveč zadovoljen, ker mi na Mariji Reki kar pogosto oddrsava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kej pravte na Michelin-ke??????

:alien1: :alien1: :topic: :alien1: :alien1:

Popravljeno . Popravil gaspon1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel sedaj dunlop d208 pa mi jo je kar hitro pobralo (v enem mesesecu). Naredil sem 3000km pa je čisto brez profila. Vozil sem se pa samo po cesti, nikol se nisem nič izživljal...

Zdaj pa razmišljam da bi kupil d208 RR, samo me skrbi da nebi naredil še manj km s to gumo??

Ker če bo tko bom bankrotiral že do julija  :D  Rad bi jo pa probal, ker s to glih nisem bil preveč zadovoljen, ker mi na Mariji Reki kar pogosto oddrsava.

A je pri tvoji vožnji dosti avtoceste z višjo hitrostjo, ker se takrat 208 kar pregreva, 208rr bi se sigurno majn. Ali ti odrsava iz ovinka pri dodajanju plina, ker pri R1 se ti mogoče ne zdi da se izživljaš :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D208RR ima eno napako: "trga" jo na spoju

naj bi bilo to bolj izrazito na močnejših motorjih (itak), na cbr 600 se to pozna tako (slikce niso ne vem kaj, upam da se dobr vidi)

naj ne bi bilo nevarno  :unsure:  :rolleyes:

To meni naredi vsaka, pa ni menda na vseh napaka :grrr :grrr :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To meni naredi vsaka, pa ni menda na vseh napaka  :grrr  :grrr  :grrr

ampak vsaka pa ni vsakemu naredila, d208rr pa to naredi vsakemu, bolj ali manj, to pa je napaka... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak vsaka pa ni vsakemu naredila, d208rr pa to naredi vsakemu, bolj ali manj, to pa je napaka...  :slap:

tud men je začela :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobi 208RR v dimenziji 130/70-16?

Ali pa da vprašam še drugače.. na cbr900 l.97 (spredaj 16") imam zadaj 208RR, kaj bi bla pa v tem primeru v redu izbira za sprednju gumo.. trenutno imam še vedno 207F, ker sem ob nakupu menjal samo zadnjo, počasi bo pa treba začet tut na sprednjo mislit, ker jo pridno pobira.. :hmm:

Aja.. men po 2000km 208rr še ne poka "po šivih".. upam da ne bo prav kmal začela :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: jaz sem pa hotel prav d208rr gor montirat, zdaj po teh objavah tule pa nisem več prepričan :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: jaz sem pa hotel prav d208rr gor montirat, zdaj po teh objavah tule pa nisem več prepričan  :unsure:

Razen tegale "pokanja" ki ga jst na srečo še ne opažam (matrbohitrzačelktokgovorimdanepoka.press) je men osebno super guma :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede: Dunlop 252 Sportmax (montirane na novem XJR) so zdržale 9000 km - zmerne vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobi 208RR v dimenziji 130/70-16?

Ali pa da vprašam še drugače.. na cbr900 l.97 (spredaj 16") imam zadaj 208RR, kaj bi bla pa v tem primeru v redu izbira za sprednju gumo.. trenutno imam še vedno 207F, ker sem ob nakupu menjal samo zadnjo, počasi bo pa treba začet tut na sprednjo mislit, ker jo pridno pobira..  :hmm:

Aja.. men po 2000km 208rr še ne poka "po šivih".. upam da ne bo prav kmal začela  :unsure:

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobi 208RR v dimenziji 130/70-16?

mislim, da ne. Imaš pač takšno dimenzijo, katere večina proizvajalcev nima v programu. Jaz samo vem, da je D207 v tej dimenziji .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel sedaj dunlop d208 pa mi jo je kar hitro pobralo (v enem mesesecu). Naredil sem 3000km pa je čisto brez profila. Vozil sem se pa samo po cesti, nikol se nisem nič izživljal...

Zdaj pa razmišljam da bi kupil d208 RR, samo me skrbi da nebi naredil še manj km s to gumo??

Ker če bo tko bom bankrotiral že do julija  :D  Rad bi jo pa probal, ker s to glih nisem bil preveč zadovoljen, ker mi na Mariji Reki kar pogosto oddrsava.

Mimogrede: na moji CBR 600F imam sedaj natanko 3000 km z Dunlop 208RR. Guma je lepo enakomerno porabljena, zadnja bo zdržala najmanj še 3000 km, ampak mislim, da bo še več. Prva bo zdržala vsaj do 8000 km.

Ne vem, kaj delate z gumami in kako vozite, ampak sam nisem ravno nežen voznik, gume pa vseeno držijo dovolj dolgo. Je pa res, da se po cestah ne vozim preko 180 km/h (skoraj O:-) ) nikoli... razen ko kdaj, v redkih trenutkih na avtocesti, koga prehitim... O:-) Raje konstantno nagibam motor... :whistle: :yea1: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa hotel prav d208rr gor montirat, zdaj po teh objavah tule pa nisem več prepričan

Jose, namontiraj si jih, gume držijo in zdržijo dovolj. Jaz sem imel prej Dunlop D207 RR, pred tem Michelin Pilot Sport. Praktično vse so držale isto dolgo, Michelin mogoče malenkost dlje. A je tudi precej dražja guma, kar v končnem znesku ne prinese koristi (ker kot rečeno: vse so držale približno isto dobro).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadne tri gume

-D207RR dobra guma,držala okrog 6500km,nikdar občutka da bi v ovinko spustla

-D208F :hmm: cena enaka kot 207rr in 208rr,se hitreje ogreje,držala 5000km.V ovinkih ni bil tako dober občutek kot z 207rr,se mi je zdelo,kod da včasih poskakuje-kod da bi se pregrela

-D208RR :OK: :OK: zaenkrat naredo 1300km,guma gre lepo do roba,ter se zlepi z asfaltom

To so moja mnenja o teh gumah,je pa veliko odvisno od stila vožnje ter motorja. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zadnjo D208 uničil v dobrih 500km. Od tega je bilo 50 MOBIKROG krogov (ne več kot 7 naenkrat, ker se je po petem guma dobesedno topila in je pri pospeševanju iz ovinkov na asfaltu puščala grde črne sledi mene pa filala z adrenalinom). Uničila se je samo leva stran zaradi specifike MOBIKROGA.

Nazadnje pa sem z njo še zletel s ceste. Enostavno je zmanjkalo oprijema in sem se namesto do stopalke in kolena nagnu do riti. Bilo je to desni ovinek in desni rob gume (ki je še povsem legalen - nad indikatorji), tako da lahko preveliko obrabljenost črtamo iz seznama možnih vzrokov. Če je bila pregreta, pa se je pregrela v dobrih 5km, v kar tudi dvomim (bog ve, kaj sem počel v tistem ovinku... :D ).

No, kakorkoli že, za bolj agresivno športno vožnjo odsvetujem, ker se guma nenormalno pregreva. Menda je RR boljša, ampak jih nisem nikoli preizkusil, ker jih v mojih dimenzija niso nikoli delali. <_<

Zdaj se selim k Michelinu! :D

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D208RR ima eno napako: "trga" jo na spoju

naj ne bi bilo nevarno  :unsure:  :rolleyes:

Opazil isti šmorn na moji :hmm:....na Grobniku, po 50 krogih. Videl pravzaprav in pozabil...

Je ziher, da ni tak nevarno, da je ziher? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ziher. samo če bo pri tvoji kaj narobe ne mene tožit :D.

@gregs: sam sem naredil s svojo 2000 legalnih km, potem pa še cca 1000 nelegalnih (premalo profila)

kot sem že rekel, od tega 1 krat grobnik in 2 krat mobikrog. Samo po cesti bi zdržala več, dosti več

je pa tudi najboljša guma do sedaj kar sem jih vozil (207, 207RR, 208RR <- vedno komplet istih spredaj-zadaj)

na tisto napako sem samo opozoril (bolj me je zanimalo če se še komu to dogaja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gregs: sam sem naredil s svojo 2000 legalnih km, potem pa še cca 1000 nelegalnih (premalo profila)

kot sem že rekel, od tega 1 krat grobnik in 2 krat mobikrog. Samo po cesti bi zdržala več, dosti več

Ja, vsekakor vožnja na pisti zmanjša življenjsko dobo. :grim

Čeprav meni je recimo 207RR zdržala cca. 7500 km, pa sem bil z njo enkrat na Grobniku, ostalo po cesti.

Vsekakor se da gumo tudi na cesti uničiti po 3000 km, samo fejst tiščat jo moraš... že malo v smrt... :whistle: Ni to mišljeno zate, misty, ampak na splošno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam sedaj izkušnje z 208 in sedaj mam 207

se mi zdi da se 207 velik bol (oz hitreje) segreje.

208 je bla topla (po srednje hitri vožnji), medtem ko je 207 na otip za par stopinj toplejša.Me zanima kako bo glede obrabe, glede lege sem pa zaenkrat zadovoljen.

za moj motor (rf 600) , mi zaenkrat še ni zaplesala oz zdrsnila.

bom pa videl kolk km bom naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!