Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

a vožnja na koleno se šteje kao turistična 

...seveda je lahko... saj ni treba v "urnebes" odpirati gasa ob izhodu iz ovinka, kar precej podaljša obstojnost profila... .) Ker se tu pogovarjamo o "nucanju" gum, nima splošna hitrost takega pomena... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo že sliko od profila. Cene bodo pa ziher kar za  :SS

zaenkrat samo tole:

Sicer so pa pri Dunlopu ponosni tudi na dirkalne pnevmatike Sportmax D209 GP, s katerimi je bilo opremljenih vseh pet v vrh uvrščenih motociklov v razredu Supersport na dirkah v Daytoni. Pnevmatike sicer še niso dobavljive na prostem trgu, nadomestile pa bodo že znane D208 GP.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D218 in D209.

D218 ni ravno dirkalna različica ampak cestna razvita kao za "hitre" motorje ala ZX-10 R itd. ranga D208..... in je bla na njej tudi kot prva vgradnja!

Decaf!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njah, malo nazaj sem trdil, da bodo D208 zdržale še kar nekaj tisoč kilometrov. Kot kaže se potrjuje teza, da se guma proti koncu obrablja hitreje. Tako, da na več kot 7000 skoraj ne smem računat.

Je pa res, da sem postal zasvojen s cesto Kočevje - Dvor... in temu primerno je obraba v teh vročinskih dnevih postala enormna (pa tudi čepki na tačkah se tanšajo :blush: ).

:topic:

Hmmmm zanimivo... na Ridah sem bil pa letos samo enkrat... le zakaj? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D208RR po 5000km:

Profil vidno upada.., sploh to opažam, odkar sem pri Eri na Z-ju videl, kako so zgledale včasih, ko so bile nove :P Počasi bo treba razmišljat o novih.. pri tem tempu je to vsake dva meseca :wacko:

Koliko je že minimalen street legal profil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk je profil? ja to bi pa že počas mogu vedt, če jih menjaš na vsake dva mesca :P . Btw: moje so ble menjane dve soboti nazaj :grim ... če si mogoče pozabu :lol1: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk je profil? ja to bi pa že počas mogu vedt, če jih menjaš na vsake dva mesca  :P

Cbr-o sm nabavu sele 13.5. in takrat so ble zamenjane gume, ki imajo zdej 5100km.. tako da so to dejansko prve gume odkar je pri meni .)

2mm.., se motim? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 mm, glej splošno temo o gumah ;)

drgač pa poglej od premze sliko gume al pa mojo, tolk da boš meu za primerjavo, kdaj menjat

jest sem z 0 profila še po mobikrogu fural, pa še ne tko slabo :D

no ja, tega zadnjega ne priporočam ravno, je pa bilo dobro za učenje slajdanja :kva2:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj to sprednja ali zadnja (ali obe)??

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja saga z D220 se nadaljuje.  :OK:  Majo krepko čez 18 tisoč km in so še vedno legalne. Juhej.

... še vedno mi ne gre v glavo ... :?

... daj mi povej, na koliko "pumpaš" gume in s čim ....

... o stilu vožnje smo že debatirali, enostavno ne morem vrjeti, da ti toliko zdrži ...

... to gumo bi pa res rad videl :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obe sem zamenjal hkrati.

Pumpam z luftom na priporočene vrednosti 2,9 in 2,5 bara.

bom dal kako slikco gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obe sem zamenjal hkrati.

Pumpam z luftom na priporočene vrednosti 2,9 in 2,5 bara.

bom dal kako slikco gor.

Men so rekli tam, ko sem menjaval gumo, da je najbolje, da so obe 2,5 bara :?

Imam R6-ko... kolk priporočate, da so gume napumpane ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so rekli tam, ko sem menjaval gumo, da je najbolje, da so obe 2,5 bara  :?

Imam R6-ko... kolk priporočate, da so gume napumpane ?

Do letnika 2002,spredaj 2,3 ,zadaj 2,5

Od letnika 2003 dalje 2,5 spredaj,2,5 zadaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pritisk v gumah se razlikuje od motorja do motorja, vsak proizvajalec za vsak model priporoča svojo kombinacijo pritiska spredaj in zadaj - glej navodila od motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja saga z D220 se nadaljuje.  :OK:  Majo krepko čez 18 tisoč km in so še vedno legalne. Juhej.

po kilometrih že - kaj pa po koledarju? ;) (JOKE)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do letnika 2002,spredaj 2,3 ,zadaj 2,5

jaz mam letnik 01' pa v navodilih piše da obe 2,5 oz zadnjo 2,9 če maš gor kufre, sopotnico al si pa težji od 90 kg O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam letnik 01' pa v navodilih piše da obe 2,5 oz zadnjo 2,9 če maš gor kufre, sopotnico al si pa težji od 90 kg  O:-)

Podatke sem prepisal iz michelinovega kataloga.Kakšen tlak priporočajo drugi proizvajalci gum pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V navodilih (mojega) motorja piše priporočen pritisk za originalne gume, ki so bile Michelin macadam 100. Za dunlopke sem poiskal vrednosti na strani proizvajalca gum točno za moj model motorja. Se mi zdi, da tisti, ki gume delajo, bolje vedo, kako pa kaj. Lahko pa se tudi motim.

@Sym, imajo nekaj več kot leto dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal :topic:

Kolega prodaja Dunlop D 208 RR.190/50-17

Guma je stara en dan in ima prevoženih 150km.

Cena: 25.000,00 SIT :yea2:

ostalo na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!