Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

No, strupi!

Imam svoje izkušnje, pa mi vseeno povejte, razliko med Michelin in Dunlop za enduro (asfaltna verzija).

Za katero od njih, in zakaj, bi se odličili VI?

Cenim vaše predloge!!! :worship:

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V novem Motosi je test nove Dunlop Sportmax Qualifier. Glede na tekst obetajoče.

Baje nadgradnja D 208. Kdo kaj več ve o tem ? Cena? Kdaj pri nas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, strupi!

Imam svoje izkušnje, pa mi vseeno povejte, razliko med Michelin in Dunlop za enduro (asfaltna verzija).

Za katero od njih, in zakaj, bi se odličili VI?

Cenim vaše predloge!!! :worship:

Hvala

Mogoče ti bo pomagal tale test gum katere so namenjene predvsem večjim enduro motorjem. Testirali so jih na Varaderu. Sicer je članek v angleščini ampak mislim da to ne bo problem.

Michelinke so vsekakor osvojile prvo mesto tako v mokrem kot v suhem. Sam se sicer nagibam da bi poizkusil Dunlopke ker so bile dokaj dobro ocenjene pa tudi požre jo šele tam okoli 12 000km

MICHELIN PILOT ROAD

Dry: With magnificent grip in all situations, Pilot Road is convincing from the first meter of riding. Its razor-sharp steering precision allows sporty and safe cornering, while still retaining great stability doing it. This is the best tyre in the dry, allowing the Varadero to corner in a rather sporty manner.

Verdict: Nr. 1

Wet: Pilot Road allows the fastest lap time and the second shortest stopping distance. Combined with a good grip while cornering and giving great feedback, this is a hot tip for those who are riding in both wet and dry.

Verdict: Nr. 1

AVON DISTANZIA

Dry: A bit sluggish in the initiation of a cornering manouvre and when forced to change the curve track. Apart from this, Distanzia is of suprisingly high quality and can poke its nose to several of the competitors. Convincingly good grip and stability while cornering.

Verdict: Nr. 4

Wet: On a more slippery surface, this British rubber lacks not only precision and manouverability, but also grip. It looses its foot too soon in sharp cornering or while accellerating, but is still controllable.

Verdict: Nr. 7

BRIDGESTONE BATTLAX BT 020 Dry: Thanks to its closed, fine tread pattern and stable stem construction, the Varadero is very stable and precise in the steering in curves. Having a better grip than the Trailwing, Battlax allows sharper cornering and higher speeds in the curves, but with narrower limits.

Verdict: Nr. 3

Wet: Only slightly faster laptimes than with Trailwing, but scores on steering precision and manouverability. Battlax needed a somewhat longer stopping distance than the Trailwings.

Verdict: Nr. 5

BRIDGESTONE TW 101/152 TRAILWING

Dry: Acceptable, and better than the previous E-type Trailwing tyre. Does not stand out in any characteristics, and is behind the best in this league.

Verdict: Nr. 6

Wet: Not as forgiving on wet as it appears on dry. Looses its grip a lot sooner than the best tyres, but is manageable thanks to a better grip on the front tyre. No surprising tendencies. Also in the wet, the F-variant is better than the previous E-type.

Verdict: Nr. 6

DUNLOP TRAILMAX D 607 Dry: This is a tyre which suits the Varadero extremely well. The narrow tread pattern and its rather rigid stem guarantee a stable behaviour in curves both with and without extra load (read: passenger) on the back. Its profile gives excellent road holding properties. Not even in the grip test do we manage to provoke a skid with these tyres, and is not far behind the top dog in this league.

Verdict: Nr. 2

Wet: Good-natured and predictable. Good grip in cornering, and decent stopping distance on the wet.

Verdict: Nr. 4

METZELER TOURANCE

Dry: Not to be used on the Varadero. To spongy and indirect in the rear, and to floaty and doughy in sharp curves. Its large tread pattern does not convince us. When pushed to its limits, however, it alerts you loud and clear early.

Verdict: Nr. 7

Wet: Crystal clear feedback to the rider. Controllable and very precise steering inspires confidence on wet surface. Good grip and rather short stopping distance.

Verdict: Nr. 3

PIRELLI MT 90 SCORPION

Dry: Enough grip reserves for fast and sharp cornering and powerful accelleration. Good curve stability and handling. These are the best arguments for the MT 90s. Pirelli is ahead of the Metzeler Tourance in this respect.

Wet: In the wet it is not fun at all with the Scorpions. No grip, terrible lap times, not good feedback at all.

Verdict: Nr. 8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

seos, pred kratkim sem dobro staro bridgestonko zamenjal za D220. V glavnem po dveh turcah nisem zadovoljen z dunlopko. Guma je precej "trda" - rabi dosti vožnje, da se segreje, pa še takrat imam slab feeling. Problem je, ker je asfalt hladnejsi. Sem dozivel par kontroliranih zdrsov na enem odseku, kjer je kar gladek asfalt (POZOR-normalna vožnja). Z bridgestonko na never ever zdrsov, kljub hitrejsi vožnji. In na oznakah se slabše obnaša kot bridgestonka. Žal mi je, da nisem vzel 208, katero mi je bližnji vulkanizer ponujal za 25 čukov z montažo. JA no, 208 bi dobil ceneje kot 220. Jaz sem pa vztrajal na tem novem modelu ST gume D220. Verjetno, bi mi 208 bolj ustreyala. En na koroškem me je drapno 28 čukov za D220 dimenzije 180/55/17. Aja, še nekaj...sploh se nisem tako močno nagibal na ovinkih in sem skoraj že prišel do roba!??? :blink: Se mi zdi, da je ta guma dosti manj "zaobljena". Se bojim, da mi jo bo "zmanjkalo", ko se bom ful nagnil. V glavnem mešani občutki.

Tudi sam sem razmišljal o Dunlop D220 spredaj in zadaj, vendar me je Simčič prepričal, da tega naj ne delam in da naj spredaj vzamem raje D208. No in tako sem tudi naredil. Z montažo sem jo dobil za 21.000 SIT, čeprav bo namontirana enkrat aprila .) Zadaj imam za enkrat še Bridgestone BT-20, ki bo še za 3-4K km, potem pa razmišljam, da bi jo zamenjal za D220.

Pozdrav od Roberta

P.S.: Tudi sam z Bridgestone nisem imel nobenih težav, vendar si želim sprobat še kaj druzga, pa še cena Bridgestonk, kar sem gledal po netu, je konkretno dražja

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v novem Motopulsu je test nove dunlopove športne gume Sportmax Qualifier.....ocene so zelo dobre, meddrugim bo z omenjenimi gumami serijsko 'obuta' nova R6-ka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v novem Motopulsu je test nove dunlopove športne gume Sportmax Qualifier.....ocene so zelo dobre, meddrugim bo z omenjenimi gumami serijsko 'obuta' nova R6-ka :)

Test je tudi v novi reviji Motorist. Še nisem bral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Qualifier predstavljajo kot nadomestek gume D208, zato so v to gumo vgradili JLB tehnologijo aramidnega traku in nadzor napetosti karkase in njihovo tehnologijo CTCS, kar pomeni da guma optimalno drzi vse do konca, prav tako naj bi bila 500g lazja od konkurence. Po pricakovanjih naj bi ta guma zdrzala cca 7500km :? , posebaj naj bi jo odlikovala izjemna natancnost pri visokih hitrostih in naj bi omogocala dobro prebavljanje stranskih sil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Qualifier predstavljajo kot nadomestek gume D208, zato so v to gumo vgradili JLB tehnologijo aramidnega traku in nadzor napetosti karkase in njihovo tehnologijo CTCS, kar pomeni da guma optimalno drzi vse do konca, prav tako naj bi bila 500g lazja od konkurence. Po pricakovanjih naj bi ta guma zdrzala cca 7500km :? , posebaj naj bi jo odlikovala izjemna natancnost pri visokih hitrostih in naj bi omogocala dobro prebavljanje stranskih sil

Bo qualifier tut v RR izvedbi?

Pa seveda 16" za spredaj :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo qualifier tut v RR izvedbi?

Pa seveda 16" za spredaj :whistle:

bo dobavljiva v dimenziji 130/70 ZR 16 ravno za starejše modele cbr-k 900.....vsaj tako piše v Motopulsu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo dobavljiva v dimenziji 130/70 ZR 16 ravno za starejše modele cbr-k 900.....vsaj tako piše v Motopulsu ;)

ooo jeeeaa...

:yea1: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo dobavljiva v dimenziji 130/70 ZR 16 ravno za starejše modele cbr-k 900.....vsaj tako piše v Motopulsu ;)

Hmm mogoče pa ne bo treba nove feltne kupit :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, letos sm meu nekej časa dunlopke gt501 gor in to spredaj in zadaj. Zanima me zakaj za vraga se mi je tasprednja 3k km prej obrabla ko zadnja :blink: In še to-sprednja je držala zanič ampak res zanič. Sm že prou fobijo meu se vozit z njo... Zdej sm spred montirou D207, ki vredu drži ampak menjou jo bom pa še hitrejš ko GT501!

BTW:mam moped s 60imi konji, gištela pa nima zvitga, če bi slučajn to kej uplival...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, letos sm meu nekej časa dunlopke gt501 gor in to spredaj in zadaj. Zanima me zakaj za vraga se mi je tasprednja 3k km prej obrabla ko zadnja :blink: In še to-sprednja je držala zanič ampak res zanič. Sm že prou fobijo meu se vozit z njo... Zdej sm spred montirou D207, ki vredu drži ampak menjou jo bom pa še hitrejš ko GT501!

BTW:mam moped s 60imi konji, gištela pa nima zvitga, če bi slučajn to kej uplival...

LP

A veliko v ovinek bremzaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veliko v ovinkih bremzaš?

Nop! No, včasih, če je res nujno in, ko gre za nohte :xx: ampak to je prej izjema kot pravilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hojla,

ob zadnjem obisku Grobnika letos, sem videl da je kar nekaj dirkačev uporabljalo gume Dunlop D209. A kdo kaj več ve o tej pnevmatiki, sam sem našel na internetu bolj malo.

Hvala in lp, Bizi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem našel na enem izmed slo forumov, upam da to bo kaj pomagalo pri odločitvi. :P :P

Poglej pod moto manija pod kategorijo gume je predstavljena Dunlop Sportmax Qualifier

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, letos sm meu nekej časa dunlopke gt501 gor in to spredaj in zadaj. Zanima me zakaj za vraga se mi je tasprednja 3k km prej obrabla ko zadnja :blink: In še to-sprednja je držala zanič ampak res zanič. Sm že prou fobijo meu se vozit z njo... Zdej sm spred montirou D207, ki vredu drži ampak menjou jo bom pa še hitrejš ko GT501!

BTW:mam moped s 60imi konji, gištela pa nima zvitga, če bi slučajn to kej uplival...

LP

Prijatelj, GT 501 je guma predvsem namenjena čupsijem - manjšim

D 207 pa je sport guma.... mogoče ti to kaj pove

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem k sm uletu zj s tem vprašanjem za 50...sam me res zanima če sploh obstaja dunlop guma moto GP scena( de je nizka) 130 širina? dimenzije pa še povem če obstaja?

lp

post-8940-1134496603_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj, GT 501 je guma predvsem namenjena čupsijem - manjšim

D 207 pa je sport guma.... mogoče ti to kaj pove

Še skoz ne vem zakva se mi je taspredna guma hitrej obrablala kot tazadnja :whistle: Zgleda d ga ni junaka, ki bi vedu ZAKAJ :xx:

Se opravičujem k sm uletu zj s tem vprašanjem za 50...sam me res zanima če sploh obstaja dunlop guma moto GP scena( de je nizka) 130 širina? dimenzije pa še povem če obstaja?

lp

Agodno! glej post #787 v tej temi na strani 53 in boš vidu kva se pr Dunlop-u da dobit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem k sm uletu zj s tem vprašanjem za 50...sam me res zanima če sploh obstaja dunlop guma moto GP scena( de je nizka) 130 širina? dimenzije pa še povem če obstaja?

lp

Ne, ne obstaja za jo kupit v redni prodaji...

Najbolj cestna guma bo menda kr Sportmax 130 je najširša širina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!