Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Novi Kawasakijevi ZX-10R in Yamahe YZF-R1 so že serijsko opremljeni s pnevmatikami Dunlop Sportmax D218, ki jih odlikuje vgrajen pas iz aramida. Pnevmatike temeljijo na D208, le da so prilagojene visokim hitrostim – predvsem se ne obrabijo tako hitro in zagotavljajo stabilnost...

YZF-R1 06 ima poleg dunlopa lahko tudi michelin pilot power montirane.V bistvu imajo kar vse 06 letnik kar sem jih jaz videl gor michelinke.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YZF-R1 06 ima poleg dunlopa lahko tudi michelin pilot power montirane.V bistvu imajo kar vse 06 letnik kar sem jih jaz videl gor michelinke.

Lp

no kakorkoli, pilot power je super guma za na dirkalisce...nenazadnje je tudi TC, mislim da to ne pride v postev za cesto, ker je zivljenjska doba zelo kratka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YZF-R1 06 ima poleg dunlopa lahko tudi michelin pilot power montirane.V bistvu imajo kar vse 06 letnik kar sem jih jaz videl gor michelinke.

Lp

vem .. to sem prekopiral iz ene novice, ki sem jo lani zapisal ... če bi se dalo komu uporabljat iskalnik na motosvetu, meni ne bi bil otreba copy-pastat ... no, če tip pač hoče dunlop, mu priporočam 218...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no kakorkoli, pilot power je super guma za na dirkalisce...nenazadnje je tudi TC, mislim da to ne pride v postev za cesto, ker je zivljenjska doba zelo kratka.

Verjetno si imel v mislih power race za dirkališče in pa pilot power je cestna guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno si imel v mislih power race za dirkališče in pa pilot power je cestna guma.

jap :blush:

@sym: kere vozis ti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zx10R ma montirane Sportmax Qualifier, preverjeno na lastne oči na dks-u.Pa tud nova r6 v motocentru na Ptuju imajo enake montirane.

Sicer pa mislim, da bi lahko Decaf podal kakšno mnenje o njih, če se ne motim jih on fura na novi desetici(ZXR)! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve kakšne so kaj cene pri nas za qualifier 120 / 190?

jaz jih dobim za 55-56.000 z montažo... in tako ti morajo tudi drugje naredit popust!! malo zateži . ;) več kot 60.000 ne smeš dat..

Langus Objavljeno Včeraj, 07:48 PM

cist tko v vednost... D218 ni mogoce narocit, ker je samo prvogradnja

pozanimaj se kako je s tisto D221 .. je dokaj podobna stvar..

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kj več o Dunlop-ovi gumi za supermoto SPORTMAX MUTANT....?

IPB Slika

Samo obnavljam vprašanje David-a: guma za supermoto SPORTMAX MUTANT:

če je kdo to gumo že sprobal?

dobacljivost in cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nabavil novo zadnjo gumo pri Simčič motocenter iz Solkana (GO).

Cena nadvse zelo konkurenčna!!!

Edino kar me malček moti je datum gume (4305) - ali je to le moja paranoja ??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušnja z Dunlop Sportmax n Hondi NSR125, pršu čez rob, ne da bi tačka podrsala :BUA: Sm pometu pol ovinka, jao....

Drgač pa drži kul

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje!

do sedaj sem imel d207 (pred tem d 208..prehitro odšla :surrender: ) ) in sem bil zadovoljen z njo....zdaj moram zamenjati gumo in kakor sem slišal se d207 ne dobi več...d208 prehitro gre, d209 verjetno še hitreje....

kaj kupiti!??

aja d 220 pa se bojim dat na motor, raje malce več denarja pa cel motor :hmm:

torej a obstaja kaka varianta med d220 in d 208 (bol blizu 208 kot proti 220)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi Qualifier, drži bolje od D208, zdrži pa dlje...

Sej na prejšnji strani piše nekje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi Qualifier, drži bolje od D208, zdrži pa dlje...

Sej na prejšnji strani piše nekje...

Ja, ne vem če to ravno drži ?!?

A ni Qualifier mehkejša od D208.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ne vem če to ravno drži ?!?

A ni Qualifier mehkejša od D208.

lp

Glede na dunlopov katalog in primerjave v njem naj bi bila qualifier nekje med d208 in d208rr..

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja d 220 pa se bojim dat na motor, raje malce več denarja pa cel motor :hmm:

... jaz vozim D 220 zadaj, sedaj že drugo ali tretjo ... kdo bi vedel ...

... sploh ni panke, ker drži dovolj dobro, samo paziti moraš, da se segreje, potem pa se lahko pelješ tekao kot z vsako drugo gumo ...

... mogoče res ni za na pisto, vendar je za vsakodnevno uporabo dobra, če pogledaš ceno in število km kolikor vzdrži, zelo dobra ...

... še nikoli mi ni zdrsnila, pa gredo stopalke po tleh brez problema ...

...tudi za dež je OK ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz vozim D 220 zadaj, sedaj že drugo ali tretjo ... kdo bi vedel ...

... sploh ni panke, ker drži dovolj dobro, samo paziti moraš, da se segreje, potem pa se lahko pelješ tekao kot z vsako drugo gumo ...

... mogoče res ni za na pisto, vendar je za vsakodnevno uporabo dobra, če pogledaš ceno in število km kolikor vzdrži, zelo dobra ...

... še nikoli mi ni zdrsnila, pa gredo stopalke po tleh brez problema ...

...tudi za dež je OK ...

mam slabe iskušnje z njo, oz jih je imel prijatel, ki je vozil pred menoj......hvala bogu njemu ni bilo nič in tudi motor ni bil zelo poškodovan.....čez poletje mu je dobro držala (do tačke in celo do oklepa), ko pa se je začelo malo bol hladno vreme (konec sezone) pa ni bila več dobra (pa guma je bila ogreta ko je zdrsnila!!)

po pravici povedano ne upam reskirat....mogoče bi bila res dobra v 90% samo kaj ko boš enkrat mogoče rabil še tistih par % več, pa guma tega ne bo dovoljevala.....torej za moj stil vožnje (večina lagano sportski, kdaj pa kdaj pa velik preveč :ninja: )dam raje tistih 20 -25kSit na leto več pa sem malce bol sigurn

torej iščem gumo ki je boljša/mehkejša od D220 in malce trša od D208 (navadna)....če ni nobene gume vmes bo pač d208

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa a mora biti nujno Dunlop?

Kaj pa kak Metzeler, Michelin, ...

Kolkor sem okoli "pobral" Metzeler Z6 naj ne bi bila tako slaba guma za sport touring :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop je srot. Saj d205 pa d220. (z drugimi nimam izkusenj) odkar sem na prvo kolo namestil pilot power sem mnogo bolj zadovoljen. Komaj cakam da menjam se zadnjo :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Komaj cakam da menjam se zadnjo :yes:

In kaj ti preprečuje, da to ne storiš kar takoj? .) Če je res tak šrot, pol jaz ne bi čakal niti kilometra več :devil:

P.S.: Pa ne zamerit tele majhni provokaciji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) [attachmentid=68508] :)

ni nevemkaj ta dunlop .. ampak za tak denar ni kaj jokat ...

evo tukaj je cenik od sitarja ...

kaj pa je ta model D221 ??? nekaj podobnega d 218 izgleda na hitro .. :?

http://viking-moto.ru/itemlist.php?cat1=Acc&place=2

SITARcenik06.pdf

post-1823-1145862572.jpg

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj ti preprečuje, da to ne storiš kar takoj? .) Če je res tak šrot, pol jaz ne bi čakal niti kilometra več :devil:

P.S.: Pa ne zamerit tele majhni provokaciji

Ni penezov, da bi metu stran gume s profilom.

Zamere pa ni, saj je bil ze moj post manjsa provokacija .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

evo .. moj vtis o Qalifier...

oprijem odličen ... tudi mrzla ne spusti, tako pri pospeševanju kot tudi v ostrih nagibih .. :worship:

segreje se res hitro ..

motor je odlično vodljiv in v S zavojih kr sam pada v ovinke, zelo lahkoten..

obraba .. 430km .. športne vožnje .. (jadranska magistrala) .. približno 0,3mm :OK: torej .. če bo 1mm za 1000km .. bo zdržala vsaj 5000km .. za dunlop pohvalno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!