Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Sej važno je da dober drži, no sicer je fajn da je tud za veliko km ampak tak pač je. Boša ko je guma ( mehkejša ) bolj drži in prej jo porabi, je tak če se ne motim? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, športne gume hitro grejo, ni kaj. :) Hotel sem le povedat, da sem mogoče od navadne Qualifier vseeno pričakoval kakšen km več od 4000 :) Mislim, da RR ne bodo držale čisto nič manj. Zdi se mi namreč, da navadna Qualifier vseeno ni namenjena tiščanju na polno, ker je to zanjo že preveč. Jaz sem imel motor samo z 80KM, pa je vidno cufalo robove stran, ko se je guma fajn ogrela in sem jo malo bol priganjal po ovinkih. Ampak grip je bil pa dober. To seveda govorim za cesto, na pisti nisem sprobal. Se mi pa zdi, da bi se znala navadna Qualifierca tam hitro pregret, ker se je že na cesti tako segrela, da jo skor držat nisi mogel :D

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex al pa tud kdo drug če slučajno ve. Mene zanima neki, je res da je naprimer če kupiš par istih gum npr. Dunlop Qualifer sprednja guma že v osnovi iz drugačne oziroma mehkejše zmesi, ker pač pravijo da je treba sprednjo mehkejšo kupit. Zdej na gumi sem gledu pa nikjer ne piše soft al pa kej podobnga. Nek sem prebral da je nevarn če devaš različne gume gor ker morš pazit da je sprednja mehkejša.

Pa še to sicer že nekje piše pa ne najdem kaj pomeni na gumi 1207, vem da je leto sam nevem pa ostale številke.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1207= 12. teden leta 2007.

Hvala ti, sam sem mislu da je tista prva številka mesec, vendar sem pogledu na zadnjo guma pa je pisal 27 in nekako ni šlo skupaj. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve naslov neke ultra poceni spletne trgovine za gume, prej smo se v gostilni menili pa sem medtem že pozabil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex al pa tud kdo drug če slučajno ve. Mene zanima neki, je res da je naprimer če kupiš par istih gum npr. Dunlop Qualifer sprednja guma že v osnovi iz drugačne oziroma mehkejše zmesi, ker pač pravijo da je treba sprednjo mehkejšo kupit. Zdej na gumi sem gledu pa nikjer ne piše soft al pa kej podobnga. Nek sem prebral da je nevarn če devaš različne gume gor ker morš pazit da je sprednja mehkejša.

Pa še to sicer že nekje piše pa ne najdem kaj pomeni na gumi 1207, vem da je leto sam nevem pa ostale številke.LP

Pri setu enakih gum je prva vedno mehkejša zato ni potrebe, da za prednje kolo vzameš še mehkejšo. Seveda to velja za cestno uporabo. Pri dirkalnih gumah, kjer imaš možnosti en kup (soft, mediumsoft, medium, ipd..) pa večkrat pride do različnih kombinacij trdote prve in zadnje gume (seveda enakega modela), glede na pogoje in dirkališče na katerem se vozi.. Ampak to za nas navadne smrtnike nima ravno nekega velikega pomena :)

Za na cesto je najbolje kupit set gum enaih gum in to je to.. Če pa že mešaš med proizvajalci je pa fajn, da počneš to z gumami istega ranga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne probate kakih Pilot Powerc? So dražje ampak 100% dlje zdržijo kot Qualifier!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne probate kakih Pilot Powerc? So dražje ampak 100% dlje zdržijo kot Qualifier!?

Vsak ima svoje mišljenje in svoja prepričanja o določenih stvareh. Kulker sem sam teste bral o Qualifer so same pohvalne besede glede varnosti gume, nikjer pa v testih ne piše obrabo gume. Pogovarjal sem se tudi z nekaterimi uporabniki teh gum pa so jo vsi pohvalili da dober drži, vsi pa so jo tudi grajali ker ima kratek rok trajanja. Sam se pretehtal in ugotovil da mi je pomembnejši oprijem od dolžine uporabe. Če bi želel z eno gumo nardit velik kilometrov bi kupil gumo za čoperja. Nevem pa kako je z pilot power sigurno ni slaba guma, ampak za letos bo qualifer, ker jih že mam nove zmontirane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne probate kakih Pilot Powerc? So dražje ampak 100% dlje zdržijo kot Qualifier!?

Jaz sem imel tudi Pilot Power. Grip je bil super tako kot pri Qualifier, zdržale so res več, ampak glede na to kako poceni se da dobit Qualifier, je strošek približno enak.. Pač Qualifier večkrat menjaš in imaš večkrat novo gumo :P

Plus to, da se Qualifier kar prej ogreje in tudi mrzla bolje drži napram mrzli PP :) Vsaj take so moje izkušnje.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma probaj eno, probaj drugo in se sam odloči glede na občutek.

Dunlop ne dam več gor do daljnega :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma probaj eno, probaj drugo in se sam odloči glede na občutek.

Dunlop ne dam več gor do daljnega :D

Z tvojim prvim stavkom se vsekakor strinjam, me pa zanima tvoja izkušnja iz drugega stavka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z PP imam boljši občutek, boljši feedback, bolje se obanaša na mokri podlagi.

To so samo moji občutki. Res pa da nisem kompetenten, saj primerjam PP in D208.

Aja...je pa res da je Dunlop glede na razmerje cena:kvaliteta, odlična guma.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne probate kakih Pilot Powerc? So dražje ampak 100% dlje zdržijo kot Qualifier!?

Uzel sem si mal časa in pogledal če tvoje informacije res džijo, da bi nej bila Pilot power dražja. Ugotovil sem da se cene pri posameznih prodajalcih razlikujejo nekje do 20 evrov ponekod je ena dražja ponekod pa druga. Tak da nevem od kod teb te informacije. Če pa napišem neko povprečno ceno je to 250 evrov za par. Te cene sem zasledil sedaj ko so popusti drugače nevem kulk je cena brez popusta.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uzel sem si mal časa in pogledal če tvoje informacije res džijo, da bi nej bila Pilot power dražja. Ugotovil sem da se cene pri posameznih prodajalcih razlikujejo nekje do 20 evrov ponekod je ena dražja ponekod pa druga. Tak da nevem od kod teb te informacije. Če pa napišem neko povprečno ceno je to 250 evrov za par. Te cene sem zasledil sedaj ko so popusti drugače nevem kulk je cena brez popusta.LP

Ni res, cene med omenjenima gumama se razlikujejo ;) recimo če dobiš pilot power za 250€, potem dobiš qualifier za 200 € ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem dal za 120-180 komplet bivših 65k sit. D208 so ble pa se mi zdi manj kot 55k.

Sem slišal veliko kritik na Dunlop 208, Qualifier, ti so menjali za PP in bli veliko bolj zadovoljni. Sploh s stabilnostjo pri višjih hitrostih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot smo že ugotovil je izbira gume stvar posameznika, tak da tist kaj je kdo reku pa sem pa tja nemoreš nč kej dost upoštevat. Najbolj preizkušeno je to da probaš pa potem sam veš kaj ti odgovarja, tak da tople vode ne bomo odkrival. Glede cen sem pa povedu da sem previru kak je in kot sem napisu tak je tud blo, zdej pa odvisn kje jemlete gume, ker tu kjer sem jst uzel mi je Dunlopko dal ful pocen ker ma pač take marže Pireli pa sploh nima, tak da se more vsak sam znajdit in ugotovit kaj mu ugaja in kaj si lahko privošči.LP

Stric burek pa men se zdi da Qualifer pa d208 ni isti šmorn kulker jst vem ,morda se motim.

Popravljeno . Popravil FazerMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jas to vem ampak zdise mi da stric burek nakaj meše vse skup.

Qualifier je uradno naslednica modela 208! tk da sta obe približno istega ranga! verjamem pa dexu, da je Q bolš! sam sem bil z 208 zelo zadovoljen razen to, da je je prehitro zmanjkalo! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jas to vem ampak zdise mi da stric burek nakaj meše vse skup.

Meni so ljudje povedali za D208RR ne D208, sem pozabil napisat še RR, in pa tudi za Qualifier. Nisem pa še slišal graje na PP. Tako, da samo povem, kar so meni povedali/svetovali. In pa vsi so tudi povedali da je PP dlje zdržala.

Ne pravim pa da je Qualifier slaba guma ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so ljudje povedali za D208RR ne D208, sem pozabil napisat še RR, in pa tudi za Qualifier. Nisem pa še slišal graje na PP. Tako, da samo povem, kar so meni povedali/svetovali. In pa vsi so tudi povedali da je PP dlje zdržala.

Ne pravim pa da je Qualifier slaba guma ;)

Ja sam morš vedet koliko ljudi je že probal Qualifer in koliko PP. Qualifer je dlje časa odzun kot PP in zato ima več pristašev in tudi več nasprotnikov. Pustimu času čas pa bomo videli. Bom pa nekje probal poskusit vožnjo z PP pa bom primerjal z Qualifer, ki mi je zaenkrat zlo super guma, to primerjavo pa bom objavil.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu si ga mimo vseku. Pilot Power je dlje časa zuni (govorim o navadni in ne 2ct). Qualifire je naslednica d208.

Sicer pa to ni pomembn......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!