Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Dobra guma tudi po mojih izkušnjah, se podpišem pod napisano.

Zanima me pa, če sploh kakšna ST guma drži na zalivkah?

zalivke so eno velko sranje ko je res vroče..ko je hladneje ni problema..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz prejšnji vikend skoraj odletel na zalivki. Sicer z Roadsmart po dobrih 4.000 km zelo zadovoljen, tudi v mokrih razmerah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

jaz imam FZ6N in se trenutno (še) vožim z Dunlop Qualifire. Nove gume (spredaj in zadaj) sem nataklnil lansko leto pri 12.000 km, danes pa jih imam 20.000 km, kar pomeni, da mi je zadnja guma zdržala 8.000 km.

Naj še povem, da sem bil z gumo zelo zadovoljen. Zdaj, ko je šla guma proti koncu, jo je ful na hitro pobralo po sredini.

Po straneh imam še dosti mesa, po sredini jo je pa pobralo do konca. Zraven priprenjam tudi sliko kako zadnja guma izgleda.

post-14335-1214940273_thumb.jpg

post-14335-1214940328_thumb.jpg

Verjetno je vzrok da jo je po sredini hitreje pobralo, da sem se dostikrat vozil po ac (Lj-Mb, Lj-Kr) 200 km/h+ dalj časa.?

Sedaj moram zamenjati gumo in me zanima, če bi lahko nataknil zadaj Roadsmart, spredaj pa da pustim obstoječeo Qualifier?

A ima kdo izkušnje s tem? Kaj pravite na to?

Hvala.

LP

Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj moram zamenjati gumo in me zanima, če bi lahko nataknil zadaj Roadsmart, spredaj pa da pustim obstoječeo Qualifier?

A ima kdo izkušnje s tem? Kaj pravite na to?

Hvala.

LP

Toni

Če nisi nek vikend Rossi(gled ena obrabo robov zadnje gume bi rekel da ne), potem brez problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

jaz imam FZ6N in se trenutno (še) vožim z Dunlop Qualifire. Nove gume (spredaj in zadaj) sem nataklnil lansko leto pri 12.000 km, danes pa jih imam 20.000 km, kar pomeni, da mi je zadnja guma zdržala 8.000 km.

Verjetno je vzrok da jo je po sredini hitreje pobralo, da sem se dostikrat vozil po ac (Lj-Mb, Lj-Kr) 200 km/h+ dalj časa.?

Sedaj moram zamenjati gumo in me zanima, če bi lahko nataknil zadaj Roadsmart, spredaj pa da pustim obstoječeo Qualifier?

A ima kdo izkušnje s tem? Kaj pravite na to?

Hvala.

LP

Toni

Če si z to gumo naredu 8kkm pol bo ST guma zate primerna. Je pa avtocesta drugače smrt za gumo od nekje 130km/h pa dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšno ceno verjetno lahko postavi samo Širnik, no važn je da z gumami ne bom zgrešil.

No si si kar lepo odgovoru...Cena je res kul, jest sm za obe roadsmart dal 225€...kupt pa gont, nimas kej.. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

jaz imam FZ6N in se trenutno (še) vožim z Dunlop Qualifire. Nove gume (spredaj in zadaj) sem nataklnil lansko leto pri 12.000 km, danes pa jih imam 20.000 km, kar pomeni, da mi je zadnja guma zdržala 8.000 km.

Hvala.

LP

Toni

Toni, tvoja guma je bla fuč (predvidevam) pri 6000km .) Ko so prišli indikatorji (TWI) na plan, bi blo treba zamenjat :grim

Ampak dobr, glede na tvoj način vožnje bi tut jest za naslednjo izbral roadsmart :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa avtocesta drugače smrt za gumo od nekje 130km/h pa dalje.

A navadna cesta 130+ bo pa OK?

Sej samo mal zafrkavam :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam obute 208, pa me zanima, kakšna je razlika z 208RR. Prejšnji teden sem svojo kar lepo pregrel na relaciji Dvor-Kočevje (je po robu čisto modra) in mi je v enem ovinku pošteno zdrsnila..morda tretja možnost qualifier?

Vesel vsakega predloga oz. izkušnje..

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam pa v mislih tudi Metzeler M3, vendar ne vem, kaj lahko od te firme pričakujem, saj sem že skoz na Dunlopu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam pa v mislih tudi Metzeler M3, vendar ne vem, kaj lahko od te firme pričakujem, saj sem že skoz na Dunlopu..

. . . boljšo vožnjo . . . :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam obute 208, pa me zanima, kakšna je razlika z 208RR. Prejšnji teden sem svojo kar lepo pregrel na relaciji Dvor-Kočevje (je po robu čisto modra) in mi je v enem ovinku pošteno zdrsnila..morda tretja možnost qualifier?

Vesel vsakega predloga oz. izkušnje..

Hvala

qualifier rr?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam obute 208, pa me zanima, kakšna je razlika z 208RR. Prejšnji teden sem svojo kar lepo pregrel na relaciji Dvor-Kočevje (je po robu čisto modra) in mi je v enem ovinku pošteno zdrsnila..morda tretja možnost qualifier?

Vesel vsakega predloga oz. izkušnje..

Hvala

Dunlop 208 in 208rr že kar kakšno leto ne dela več in kjer to ponujajo je še iz zaloge. Qualifier je naslednica 208, Qualifier RR pa naslednica 208rr. Obe naj bi bile boljše od predhodnic, jaz sem bil tako z Qualifier in Qualifier RR precej zadovoljen, s slednjimi še bolj, ker so držale več kilometrov tiščanja od navadnih. Torej če mene uprašaš, za po cesti je Qualifier RR best buy, drži super, obraba zadovoljiva, pa še ful poceni se jih da dobit in ogrejejo se dovolj hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, sem že nagledal qualifier, uporabil zveze oz. enkratnega jokerja za ugodno ceno in bom dal ta komplet gor:)..skratka, ostanem na dunlop...hvala za info

Popravljeno . Popravil green
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da na motosvetu še nihče ni podal izkušenj glede obrabe gum Roadsmart po prevoženih 10.000 km, bom citiral izkušnje s foruma fz6-forum.com, uporabnik vozi FZ6S S2:

The tires last for almost 10000 km now and are still holding. It surprises me that they last that long. In the beginning they were showing signs of wear very fast. But this seems to stop after a while.

Last week I made a trip to Germany. 500 km highway with high to very high speed ( Avg. 150 km/h, top 240 km/h ) After this 1000 km trough the hills of the Schwarz Wald and back(Total trip about 2000 km in 4 days). Even then, not a single sign of protest what so ever.

I'm not sure now for how long the roadsmart tires will stay on the bike, at least another couple of thousand km. I keep you posted.

Upam, da tudi meni zdržijo 10.000 km, kar bo več, bo samo bonus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da na motosvetu še nihče ni podal izkušenj glede obrabe gum Roadsmart po prevoženih 10.000 km, bom citiral izkušnje s foruma fz6-forum.com, uporabnik vozi FZ6S S2:

Upam, da tudi meni zdržijo 10.000 km, kar bo več, bo samo bonus.

Ejga Jetman, a je ok ta guma? A dobro drži pa to? Drži ko pes ježa? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti samo lahko povem, da je boljša od stare D220. Za mene drži super, odlična pa je tudi na mokrem, preizkušeno v močnem deževnem neurju :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je Roadsmart zelo všeč - guma drži fino - od roba do roba, naložena na polno (ene 190kg + motor) pa nobenih protestov, brusile so torbe po tleh...imam pa na njej 3000km pa se mi zdi kot da je še kot nova - sedaj jo spremljam 1000km (obrabo namreč) pa se ni nič spremenilo - tako da za 200€ za par daleč največ od gume zagotovo :worship:

Upam jz tudi da zdrži še zdle eno pošteno popotovanje do Pirenejev - ali naj raje menjam pred odhodom?

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut sam sm biu dns pr vulkanizerju in mislm da bo kr roadsmart padla k prvo sm mislu qualifier pa se bojim da jo bo po sredi prehitro pobralo roadsmart pa naj bi bla malo trša pa komplet je mogoče 10€ cenejš od qualifierk. mislm da ne bom velik falil za xtx al? itak pa ne divjam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!