Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Hmm.. Jaz še nisem videl, da bi prvo gumo pobralo po sredini.. Prva guma gre vedno po robovih (ne po skrajnem robu), ampak rata špičasta :) Tako, da to ni razlog za skrb, vendar se ti pomoje kljub temu soplača vzet komplet road smart, bo verjetno najbolje, itak je vedno prva guma v istem setu mehkejša od zadnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm.. Jaz še nisem videl, da bi prvo gumo pobralo po sredini.. Prva guma gre vedno po robovih (ne po skrajnem robu), ampak rata špičasta :) Tako, da to ni razlog za skrb, vendar se ti pomoje kljub temu soplača vzet komplet road smart, bo verjetno najbolje, itak je vedno prva guma v istem setu mehkejša od zadnje.

Res? nism vedu. mislim, aca, kako napisat, gumarjii že po defaultu delajo mehkejšo tekalno površino predne gume?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tako je bilo večkrat zapisano v raznih člankih, ki sem jih bral na to temo. Ravno zato naj ne bi bilo potrebe mešati prve in zadnje gume iz različnih kompletov, ker že proizvajalec predvidi, da mora imeti prva guma bolj ziher grip napram zadnji. Govorim za cestne gume, pri dirkalnih je itak že v štartu na voljo veliko različnih zmesi, spredaj in zadaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz sem zdaj naredil 8.000 km z Roadsmart, kakšnih 1000 km bo zadnja še zdržala, prednja pa sigurno več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zdaj naredil 8.000 km z Roadsmart, kakšnih 1000 km bo zadnja še zdržala, prednja pa sigurno več.

ravno učeraj menjau namesto mišelina dunlop road smart (215€) pa da vidmo kolk bo zdržala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zdaj naredil 8.000 km z Roadsmart, kakšnih 1000 km bo zadnja še zdržala, prednja pa sigurno več.

:huh: :huh: :huh: ...sicer sem pričakoval dobro kilometražo,sam tole je pa nad pričakovanji...

Imam na svoji 5000,pa še tudi dobro zgleda :D

In končno guma,ki po dežju ne gre čist po svoje...

Popravljeno . Popravil DAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje. Na sprednjo felno sem namontiral Dunlop Sportmax Qualifier, mer 110/70-17. Sprva sem imel gor širino 120, ampak zaradi premajhnega razmaka med vilicami ko se le te stisnejo, sem jo moral zamenjati za 110 (to se mi je pojavilo samo pri tej gumi). No in sedaj je takole:

post-9211-1217585896_thumb.jpg

post-9211-1217585910_thumb.jpg

Guma je le kak milimeter širša od platišča. Bi znal to biti problem pri padcu? Namreč nebi rad poškodoval platišča, ker novo ni poceni :) Pri zadnji gumi ni bilo nobenih problemov.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tud neki zanima, kolk se pozna med Qualifier in Qualifier RR, glede oprijema in vzdržlivosti.

L.P. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je RR na GSXRju 750 zdržala več kot 1000km dlje kot navadna na švohejšem Cometu 650. Stil vožnje je bil enak in sicer precej dinamično, pa tudi kar nekaj kolenčkanja. Oprijem mi je bil pri obeh super, se mi je pa zdelo, da navadna ni najbolj primerna za tako agresivno vožnjo ker jo je kar cufalo stran pri večjih obremenitvah, medtem ko se je RR obrabljala lepo. Seveda pa je lahko nekaj razlike tudi zaradi različnih motorjev. Navadna zadnja je zdržala 4k km, RR pa 5500, obraba pri obeh enakomerna, oziroma levi rob malce bolj kot sredina in desni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojga kawasakija obu z Dunlopom Roadsmart za 205€ + 10€ (montaža, centriranje obeh gum)

Za enkrat naredu 1500km zlo zadovoljen. :worship:

To isto montiral tudi jaz. No moja montaža je bla 20EUR, drgač cena kompleta isto. Da vidmo kako se primerja proti Bridgestonkami BT 020 in Pirelli Diablo Strada. Zaenkrat samo ene 300km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvozil prvi komplet Roadsmarta.

Zadnja obrabljena po celi površini enakomerno do indikatorjev. Zdržala 6000 in nič več! Ne izzivam miličnikov, sicer bi kakih slabih jurja še lahko stisnil iz nje. Prednja bo zdržala še eno zadnjo. Vožena vsaj polovico km obložena z kufri. Oprijem brez pripomb, stil vožnje sport touring. V zadnjih km-jih imel ene par rahlih zdrsov v ovinkih. Splošni vtis: Zadovoljen.

Kje najdete komplet za 205 eurov? Lahko na PM.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje najdete komplet za 205 eurov? Lahko na PM.

tu malo pobrskaj

poglej malo na avtodotnet pod pnevmatike in moto

drugač se da dobit verjetno tudi v kakem solkanu in materiji

Popravljeno . Popravil tombgo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvozil prvi komplet Roadsmarta.

Zadnja obrabljena po celi površini enakomerno do indikatorjev. Zdržala 6000 in nič več! Ne izzivam miličnikov, sicer bi kakih slabih jurja še lahko stisnil iz nje. Prednja bo zdržala še eno zadnjo. Vožena vsaj polovico km obložena z kufri. Oprijem brez pripomb, stil vožnje sport touring. V zadnjih km-jih imel ene par rahlih zdrsov v ovinkih. Splošni vtis: Zadovoljen.

Kje najdete komplet za 205 eurov? Lahko na PM.

lp

Komplet sm dobu pri Pnevmatik center Širnik nahajajo pa se v Radljah ob Dravi. (www.sirnik.net)

Tel: 02/887-2943 041/670-927 041/670-961

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvozil prvi komplet Roadsmarta.

Zadnja obrabljena po celi površini enakomerno do indikatorjev. Zdržala 6000 in nič več!

Pol Roadsmart ni to kar naj bi bil, če si naredil samo 6kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno je tud odvisno predvsem od načina vožnje al pa tud ne... :unsure:

Sej 6kkm se men ne zdi tko mal. Bi pa raje videl 10kkm prevoženih seveda :)

K obrabi sigurno pomaga suha teža 230 kg in mojih 90kg v bojni opremi ter navor dvovaljnika pri pospešku in zaviranju z agregatom. Vedno uporabljam tudi zadnjo bremzo - res pa da obedve malo. Redko čez 140 km/h, sicer pa tekoče kakor mi dopušča znanje, cesta in motor, brez nekega težkega pretiravanja iz ovinkov. 220 je zdržala enako št km, oprijem je pa res boljši pri Roadsmart .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vozim na Road 2, ki je istega ranga kot Roadsmart, mam tudi V2 120KM, 180kg suhe + 90kg voznika + 60kg sopotnice, pa mi jo ni še 1/2 pobralo po 7000km, obrabljata se obe enakomerno, pa tudi ne gre ravno počasi.

Čudno to.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vozim na Road 2, ki je istega ranga kot Roadsmart, mam tudi V2 120KM, 180kg suhe + 90kg voznika + 60kg sopotnice, pa mi jo ni še 1/2 pobralo po 7000km, obrabljata se obe enakomerno, pa tudi ne gre ravno počasi.

Čudno to.....

Lucky U :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Roadsmart jih imam prevoženih 7500km in po občutku bi jih moral še min 3000. Vožnja pa je športnopotovalna cca 65% s sopotnico. Dobra guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto tako btw....kaj je za vas sporttouring vožnja oz športno potovalna??

zame, kakor kdaj:

1) da te avti ne dohitavajo in da te prehiti kvečjem samo kak SS

2) sopotnica + hitrosti do 110km/h + do 150km/h na AC + max 10km/h več skozi naselja + pa da kak lep ovinek tudi malo bolj nagneš do roba (npr. od Karlobaga do Paklenice) "+ rucah + mogoče torbe"

3) če srečaš kakega VW GTI, ga prehitiš, potem ti začne lezt v rit, in odneha po 10min tvoje konstantne vožnje, ker ga boli vrat in je sopotnici slabo

4) da nimaš 2cm nezvoženega roba po zadnji pnevmatiki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala :D

Vprašam zato, ker sport tourng vožnja zame mal bolj divja od zgoraj opisanega. Vse ostalo spada pod turing....Sport pa izključno odpiranje na polno na pisti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!