Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
hvilu

Odklep kovčka

Recommended Posts

izibajker
pred 28 minutami, Anton-Tone pravi:

Anton-Tone2 Mar 16:53

Pozdravljeni ! Pred kratkim sem zamenjal motor in sem zraven dobil še zadnji kovček Coocase S48 Astra. Vse lepo in prav, ampak ta kovček se ne zaklepa. Ko sem zadevo bolj podrobno pregledal, sem ugotovil.da ključavnico ima vendar v samem notranjem mehanizmu nekaj ne štima. Zanima me, ali ima kdo takšen kovček ali da ima kdo polamanga pa ne rabi mehanizma, ali pa da kdo zna to zadevo popravit. Hvaležen bom za vsako informacijo. Hvala ! :)

Tvoje vprašanje (post) bom prestavil v temo, ki že obstaja. In sicer "Odklep kovčka". Tole tvojo pa zbrisal, da se ne podvaja po nepotrebnem. Ker vidim, da si nov tule na forumu, pa da ne boš presenečen...

Kolikor jaz vem, se dajo ključavnice za kovčke dobiti tudi posebej. Pa zamenjaš.

MARJA
pred 2 urami, Anton-Tone pravi:

Anton-Tone2 Mar 16:53

Pozdravljeni ! Pred kratkim sem zamenjal motor in sem zraven dobil še zadnji kovček Coocase S48 Astra. Vse lepo in prav, ampak ta kovček se ne zaklepa. Ko sem zadevo bolj podrobno pregledal, sem ugotovil.da ključavnico ima vendar v samem notranjem mehanizmu nekaj ne štima. Zanima me, ali ima kdo takšen kovček ali da ima kdo polamanga pa ne rabi mehanizma, ali pa da kdo zna to zadevo popravit. Hvaležen bom za vsako informacijo. Hvala ! :)

http://www.coocase.com/distributors/

Jaz bi vprašal distibuteja teh kovčkov, ki ga imaš na Hrvaškem, za novo ključavnico.

Anton-Tone
Ob 3. 3. 2017 ob 23:53, Anton-Tone pravi:

Hvala za pomoč !  Srečno :) .......

Sem preveril distributerja na Hrvaškem in NIČ - NIČ in še enkrat NIČ   !!!

Se sploh ne odziva. Pa vseeno hvala Marja !!!   :)  :)  :)  .......

MiNa

Kovček lahko odpreš? Potem je rešitev, da menjaš samo "vložek" ključavnice. Kovčki so podobni nekaterim bolj znanim znamkam. Pomeni, da bodo najbrž tudi ključavnice "pasale". Daj kakšno sliko bomo lažje "pametovali".

Po izgubi ključev v Romuniji sem napravil "rekey" na drugi ključ na GIVI-ju.

Edited by MiNa

sanda2

Pozdravljeni. Ob nakupu štirikolesnika je bil na njem tudi kovček Kappa. Priložen tudi ključ. Težava je v tem, da se kovček ne da zakleniti. Skratka - ključavnica bi naj delala, vendar plastika ne zagrabi, ko želiš zakleniti. Mogoče ve kdo, kaj storiti, kaj bi bilo?

izibajker
pred 4 minutami, sanda2 pravi:

Pozdravljeni. Ob nakupu štirikolesnika je bil na njem tudi kovček Kappa. Priložen tudi ključ. Težava je v tem, da se kovček ne da zakleniti. Skratka - ključavnica bi naj delala, vendar plastika ne zagrabi, ko želiš zakleniti. Mogoče ve kdo, kaj storiti, kaj bi bilo?

Pokliči prejšnjega lastnika pa naj ti pošteno pove, če je njemu to delalo. Tisto plastično ploščico nad ključavnico, je treba malo z grifom zapret/odpret, tudi meni se včasih zatakne...

sanda2
Pravkar, izibajker pravi:

Pokliči prejšnjega lastnika pa naj ti pošteno pove, če je njemu to delalo. Tisto plastično ploščico nad ključavnico, je treba malo z grifom zapret/odpret, tudi meni se včasih zatakne...

Ko je uporabljal mu je delalo, zdaj pa že en čas niti ni uporabljal in nima pojma zakaj ne dela... Če nam ne uspe (poskušali vse, malo zatakne, ampak nato spusti zaklep) - je kakšna cenejša varjanta to porihtat, ali nakup novega?

izibajker

Ko je uporabljal mu je delalo, zdaj pa že en čas niti ni uporabljal in nima pojma zakaj ne dela... Če nam ne uspe (poskušali vse, malo zatakne, ampak nato spusti zaklep) - je kakšna cenejša varjanta to porihtat, ali nakup novega?

Težko je tako na daljavo ocenit, kaj bi bilo narobe. Če si kje blizu Lj se oglasi, pa lahko skupaj pogledamo (tudi jaz imam en manjši Kappa kufer), sicer se pa takih kovčkov prodaja na Bolha.com dosti, za zmerne cene...

maus
pred 2 minutami, izibajker pravi:

Težko je tako na daljavo ocenit, kaj bi bilo narobe. Če si kje blizu Lj se oglasi, pa lahko skupaj pogledamo (tudi jaz imam en manjši Kappa kufer), sicer se pa takih kovčkov prodaja na Bolha.com dosti, za zmerne cene...

kokr js poznam te kovčke se da zamenjati ključavnica, oziroma una plastika ...

sanda2
pred 28 minutami, izibajker pravi:

Ah, Maribor je moj kraj. Morda najdem kaj, ravno pa gledam, da se dobijo mehanizmi. Kolega celo sumi, da je nekaj napačno sestavljena ključavnica. Bo pogledal, je obljubil haha. Morda mu celo uspe kaj sčarati  Hvala

pred 24 minutami, maus pravi:

kokr js poznam te kovčke se da zamenjati ključavnica, oziroma una plastika ...

Ja, saj ta plastika kot da ne zagrabi....bo pogledal, potem pa poskusimo zamenjati plastiko, če bi bilo to. Ključavnica obrača v redu, sam tista široka plastika nekaj ne zatakne kot bi morala

maus

Ah, Maribor je moj kraj. Morda najdem kaj, ravno pa gledam, da se dobijo mehanizmi. Kolega celo sumi, da je nekaj napačno sestavljena ključavnica. Bo pogledal, je obljubil haha. Morda mu celo uspe kaj sčarati  Hvala

mogoče se @Snecer kj spozna na to .. če je iz veračita znanstveno fantastiko naredu, bo tut en kuferćek znau zlept ;)

pa še iz Maribora je ... :P

sanda2
Pravkar, maus pravi:

mogoče se @Snecer kj spozna na to .. če je iz veračita znanstveno fantastiko naredu, bo tut en kuferćek znau zlept ;)

Hvala...:)

Snečer
pred 13 minutami, maus pravi:

s tem se ne bavim :) 

maus
pred 26 minutami, Snecer pravi:

s tem se ne bavim :) 

sm mislu, da si boste v teh težkih trenutkih pomagali med sabo :lol1:

p.s.

a nimaš tudi kappo kuferćek ... zato sem te tut omenu

Edited by maus

Snečer

Givi imam, ki je sicer "ista" firma, a se mi zdi da ima drug patent.

Saj tu ni kaj za pomagat, to bi ti lahko, ker TC motoshop zastopnik :) mehanizem novi naroči pa montira in je mir.

Al pa celi kovček kje za male pare.

To še nisem razstavljal nikoli, tak da ni kaj za pomagat :) 

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• Buschi
      Pa ne vem no, če je tole motoštos...taprav dec ve, da okrogle in starejše so tiste prave. Kost in koža je za psa!
    • jskrablin
      Če jih obvežeš vračati stroške specializacij bojo lihtako šli. Par let malo na knap pol pa dosti boljše kot v domovini. Računati zna vsak, če je medicino naredil. To je realnost Slovenistana. p.s. s povprečno plačo al pa malo nad njo se ni za hvalit, ker je povprečna plača v Slo kr švoh. 2x povprečna plača in gor se lahko reče da je ok. Sam folk naj rajš še kr naprej voli za politikante, ki silijo minimalca pa povprečje skupaj. In jamrajo kako nimajo za burek. Želeli ste, zapravljajte.  
    • smasher
      Ma sej naredi kar češ, sem samo povedal zakaj se jih mogoče ne da dobit na telefon. Sam morem rečt da nisem nikoli kaj dosti pri njih kupoval.
    • nejc74
      iz članka zgoraj, kaj pocnejo Slovenci: "Zaradi težjih delovnih razmer se zdravstveni delavci raje zaposlujejo v primarnem zdravstvu, zaradi bližine meje z Avstrijo pa odhajajo tja." kaj počnejo Avstrijci: "V iskanju dobrih praks so se obrnili tudi na partnerske bolnišnice. V dunajski bolnišnici so jim pojasnili, da kadrovske težave rešujejo s pomočjo medicinskih sester iz Azije, za katere organizirajo prihod, namestitev, tečaj nemškega jezika in druge ugodnosti." Ce zelis ohraniti strokovne in usposobljene, jim moraš ponuditi primerne delovne pogoje. Ce uvazaš tuje, jih naučiš jezika. *Tolerance se pa hitro nalezejo od so-državljanov.* *samo ta stavek je napisan ironično, v rahlo poučnem tonu 😘
    • ligenjček
  • Similar Content

• motolover
      By motolover
      Vaše izkušnje s serviserji, kje servisirate, kako ste zadovoljni z uslugami, kake so cene, splošna debata o serviserjih........

Opozorilo velja vsem lastnikom BMWjev s kardanom!
      Torej: Nekateri servisi (v mojem primeru Cosmos) obračunavajo pri menjavi olja v kardanu (kotnem gonilu po naše) pri bokser motorjih  0,5l, namesto 0,18 kolikor ga gre notri. Ker je to izgleda dokaj stalna praksa svetujem, da se vsi, ki imate na računu več kot recimo 0,2l, kar bi bilo nekje normalno, pritožite in zahtevate razliko nazaj. Le tako, jih bomo prisilili, da obračunavajo pošteno. 
      Liter olja zaračunavajo 38€ ali celo 39€, potem plačate namesto 7,8€, kar 19€. Ne bom omenjal, da liter tega istega olja stane na netu 10,90€, to tu ni važno. Važno je, da ne obračunajo pošteno po specifikaciji koliko ga gre notri. Ker v navodilih za vzdrževanje ni podatka koliko ga gre notri, so si enostavno vzeli pravico zaračunati skoraj trikrat več.
      Preverite račune, naredite reklamacijo in zahtevajte razliko pri narobe obračunani količini olja!
      Od letnika 2006 dalje imajo v kardanu namesto 0,22l, samo 0,18l. 
      BMW s tem nima nič in niso nič krivi, da si servis jemlje dodaten zaslužek na tak način. 
      Prilagam podatek iz BMW servisne knjižice, ki je na voljo samo servisom. 

• Dr_Jakob
      By Dr_Jakob
      Hej!

Naš domač tank, Mitsubishi Pajero Sport 2.5 TD potrebuje dobrega mehanika. Napaka v pogonih, kar je v osnovi najslabše, kar je lahko. K uradnem, ki je zadevo v osnovi zaj**al, ne grem več. Pozna kdo kakega majstra, ki se spozna na terence, posebej na Mitsubishije?
    • gbabic
      By gbabic
      Vaše izkušnje s serviserji, kje servisirate, kako ste zadovoljni z uslugami, kake so cene, splošna debata o serviserjih, vpoklici, problemi........
      Pozdravjeni,
      lastniki Triumphov, zanime me kje servisirate svoje motorje.
      Lp
      G
    • zzigon
      By zzigon
      Pozdravljeni,

zanima me kako hitro se kaj upate voziti s kovčki na vaših jeklenih konjičkih. Predvsem se mi zdijo problematični zadnji plastični kovčki, ki so široki in pritrjeni z neko bogo plastiko

uradno je okoli 130 km/h, če se ne motim...pa v praksi?

je kakšna nevarnost, da zadeva odleti komu za teboj v glavo?

se je komu že kaj podobnega zgodilo?

recimo, če ga žgeš po avtobahnu okoli 200...je to problem (pri givi, kappa kovčkih, ne original)?

lp
      Ž
    • Boris Andrič
      By Boris Andrič
      a ima kdo slučajno nosilce za stranske kovčke za burgmana 650 imam pa givi e360n kovčka pa da mu slučajno ležijo doma.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!