Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Lejga seb te povabu ampak Km. je tapru reku da mi bo zrihtu vse možne popuste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lejga seb te povabu ampak Km. je tapru reku da mi bo zrihtu vse možne popuste.

ja,ja, pa saj nism reku, da bi jaz kaj gobec suko, to obvlada kmet, je pri tem itak zakon, jaz bi sam zravn šetal, saj veš tk ko uni iz opozicije, pol ko bi pa vidva kupva čelado, bi pa udrihal, kk sta zjebala situacijo :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej kmet2 drug teden po praznikih k bo lep vreme bi šou v Velene po čelado si oblubu pomoč jez pa oblubm pir (laško)

Ejga Gusar,ko smo mi biznisirali je bil Nordkap zraven,glede popustov dobi kupon za 10% v reviji,se mi zdi Moto Si oz. eno od moto revij poglej.....

Na komunikacijo dobiš v Aprilu 20%....

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lejga seb te povabu ampak Km. je tapru reku da mi bo zrihtu vse možne popuste.

10% popust na ceno čelade s Compaco kupončkom oziroma 20% na komunikacijske sisteme v aprilu, ti priznamo tudi če prideš sam :yes: .

No, povsem druga zgodba pa je, če te bosta Kmet2 in Nordkap podprla še s kakšnim sponzorskim € iz njune denarnice.

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10% popust na ceno čelade s Compaco kupončkom oziroma 20% na komunikacijske sisteme v aprilu, ti priznamo tudi če prideš sam :yes: .

No, povsem druga zgodba pa je, če te bosta Kmet2 in Nordkap podprla še s kakšnim sponzorskim € iz njune denarnice.

Lp, Boris Kompare B)

kompi a ni dojst, če mu za pir dava, v tej recesiji bi pa še sponzorske € talali, no way... :nono:

No pa ko je glih gusar, pa se bi mogoče še našlo kaj cvenka(beri šodra) v priftašlu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni dnar problem ampak fajn se sliš,če rečeš,da si dobu popust.Za pjačo pa more tko dat tist k kaj novga dobi.

Drug teden grem v Velene en dan ko bo suho,da nav dežval.Pa da se rešem te penzije.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni dnar problem ampak fajn se sliš,če rečeš,da si dobu popust.Za pjačo pa more tko dat tist k kaj novga dobi.

Drug teden grem v Velene en dan ko bo suho,da nav dežval.Pa da se rešem te penzije.

Gusar, drug teden bol burno kaže na suh vreme, vsaj po napovedih sodeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni dnar problem ampak fajn se sliš,če rečeš,da si dobu popust.Za pjačo pa more tko dat tist k kaj novga dobi.

Drug teden grem v Velene en dan ko bo suho,da nav dežval.Pa da se rešem te penzije.

Gusar, če lahko še jaz kaj dodam. Prvo se izogibaj Kmeta...... :naughty: :yea2: Kot drugo pa, jaz uporabljam Nolan N43 Air. S to čelado sem prezadovoljen.

Lani med krompirjevimi počitnicami sem šel v Velenje z družino na ogled rudnika, hkrati pa izkoristil :naughty: še za obisk trgovine. Prinesel sem svojo čelado na kateri so mi naredili letni servis, ter po posebni želji ( proti plačilu ) pa so mi še notranjost čelade - blazine poslali v kemično čistilnico. Personal je bil zelo prijazen, celo sineku so podarili nalepko.

Ocena od 1do 10 = 20

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gusar, če lahko še jaz kaj dodam. Prvo se izogibaj Kmeta...... :naughty: :yea2: Kot drugo pa, jaz uporabljam Nolan N43 Air. S to čelado sem prezadovoljen.

Lani med krompirjevimi počitnicami sem šel v Velenje z družino na ogled rudnika, hkrati pa izkoristil :naughty: še za obisk trgovine. Prinesel sem svojo čelado na kateri so mi naredili letni servis, ter po posebni želji ( proti plačilu ) pa so mi še notranjost čelade - blazine poslali v kemično čistilnico. Personal je bil zelo prijazen, celo sineku so podarili nalepko.

Ocena od 1do 10 = 20

Ti take dobre čelade sploh ne rabiš za un kavni mlinček...... :grim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gusar, če lahko še jaz kaj dodam. Prvo se izogibaj Kmeta...... :naughty: :yea2: Kot drugo pa, jaz uporabljam Nolan N43 Air. S to čelado sem prezadovoljen. Lani med krompirjevimi počitnicami sem šel v Velenje z družino na ogled rudnika, hkrati pa izkoristil :naughty: še za obisk trgovine. Prinesel sem svojo čelado na kateri so mi naredili letni servis, ter po posebni želji ( proti plačilu ) pa so mi še notranjost čelade - blazine poslali v kemično čistilnico. Personal je bil zelo prijazen, celo sineku so podarili nalepko. Ocena od 1do 10 = 20
Hvala za smernice glede trgovine sem bil že pri njih zato sem se tud odloču,da grem v Velenje.Ali imaš ti N43 air clasic?Ali imaš tudi vgrajeno komunikacijo?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti take dobre čelade sploh ne rabiš za un kavni mlinček...... :grim
Jaz pa mislm,da je glava najbl pomembna.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za smernice glede trgovine sem bil že pri njih zato sem se tud odloču,da grem v Velenje.Ali imaš ti N43 air clasic?Ali imaš tudi vgrajeno komunikacijo?

Da, imam clasic. Dokupil sem le dodatno (novi model ) bradne zaščite. Imam tudi vgrjaeno komunikacijo - N-com bluetooth in sem zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Uporabljam čelado Nolan N102.

A je mogoče kdo tukaj zamenjal ˝navadne˝ vizirje proti rosenju ("pinlock") za tiste, ki imajo silikonsko obrobo? Kako je z nego in vzdrževanjem vizirja takrat, ko je nameščen ta vizir z silikonsko obrobo? Kako je z poškodbami glavnega in Pinlock vizirja zaradi prahu? Je še tak problem kot pri "navadnih" Pinlockih?

Danes mi je namreč spet počil glavni vizir, ko sem hotel vstaviti navadni vizir proti rosenju... šlo je pač za preventivno čiščenje, da se vizirja ne opraskata še bolj - zaradi prahu, ki se je nabral vmes. Ko sem glavni vizir začel ravnati, je takoj počil.. pa sem bil šele na začetku z ravnanjem... tako da mi ni več jasno.

Včeraj sem to počel pri drugi Nolanovi čeladi, ki je zdržala tako dolgo, da se je skoraj zravnala z podlago (kot kaže video na Compaco strani)... danes pa vizir poči takoj na začetku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Uporabljam čelado Nolan N102.

A je mogoče kdo tukaj zamenjal ˝navadne˝ vizirje proti rosenju ("pinlock") za tiste, ki imajo silikonsko obrobo? Kako je z nego in vzdrževanjem vizirja takrat, ko je nameščen ta vizir z silikonsko obrobo? Kako je z poškodbami glavnega in Pinlock vizirja zaradi prahu? Je še tak problem kot pri "navadnih" Pinlockih?

Danes mi je namreč spet počil glavni vizir, ko sem hotel vstaviti navadni vizir proti rosenju... šlo je pač za preventivno čiščenje, da se vizirja ne opraskata še bolj - zaradi prahu, ki se je nabral vmes. Ko sem glavni vizir začel ravnati, je takoj počil.. pa sem bil šele na začetku z ravnanjem... tako da mi ni več jasno.

Včeraj sem to počel pri drugi Nolanovi čeladi, ki je zdržala tako dolgo, da se je skoraj zravnala z podlago (kot kaže video na Compaco strani)... danes pa vizir poči takoj na začetku.

Pinlock vložki s silikonsko obrobo se lepše prilegajo k vizirju, obroba pa dodatno skrbi, da se vlaga ne zaleze med vizir in vložek. Na ta način dosežemo, da se vizir ne zarosi, tudi v zelo neugodnih razmerah, ko se nižjim temperaturam pridruži veliko vlage v zraku. Vložek s silikonsko obrobo zahteva tudi manj nege in vzdrževanja, saj se silikonska obroba skoraj prilepi na vizir in tako preprečuje premikanje Pinlocka. Kljub temu pa še vedno priporočamo, da ga občasno (recimo enkrat na leto) vzamete iz ležišča, operete in obrnete za 180°. Tudi Pinlock s silikonsko obrobo se namreč sčasoma krivi po podobi vizirja in izgublja kontakt z njim. Med obe površini se v takih primerih lahko zalezeta vlaga in prah. Med vožnjo pa zaradi vibracij prah med površinama povzroča praske.

Z leti se zaradi staranja materiala ali pa uporabe agresivnih kemičnih čistilnih sredstev lahko zgodi, da elastičnost vizirja popusti. Pri vizirju čelade N102 je zgornji rob še dodatno zaobljen, zato ga ravnamo precej bolj previdno, kot ostale vizirje. Če si čelado/vizir kupil v Sloveniji, nam lahko vizir pošlješ v pregled in če se izkaže, da gre za napako v materialu ali izdelavi, ti ga bomo zamenjali z novim.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da mogoče pri nas dobit čelada X-LITE-X-802-SWORD white? :hmm:

gregor46... samo povem ti po mojih izkušnjah.

Čelade, ki so na Compaco strani, so bile izbrane za ožji izbor barvnih kombinacij, ki se prodajao na SLO trgu.

Če točno tega modela ni na strani, lahko kontaktiraš eno izmed poslovalnic in ti čelado priskrbijo v roku 1 meseca.

Za ziher, pa počakaj še odgovor "kompija" ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da mogoče pri nas dobit čelada X-LITE-X-802-SWORD white? :hmm:

Skupina Nolan ponuja več kot 380 modelov in barvnih kombinacij čelad. Gospodarnost poslovanja nam narekuje, da v slovensko izdajo kataloga Nolanovih čelad vsako leto uvrstimo le izbor najbolj prodajno zanimivih barvnih kombinacij in modelov čelad, ki jih imamo stalno na zalogi in so izdobavljive takoj. Vse ostale modele iz ponudbe skupine Nolan (tudi X-lite X-802 Sword 30) pa lahko zagotovimo po posebnem naročilu.

Če nam sporočiš svoje želje (model, barva, velikost) bomo posebej zate naročili izbrano čelado. Cena zato ni nič višja, le rok dobave je malce daljši – praviloma mesec dni.

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Kot mladi motorist sem po nasvetu verjetno vseh motoristov sveta in zdravi logiki prvo kupil opremo. Po temeljitem raziskovanju interneta,

prebiranju ocen in filmčkov na youtube sem se odločil za n104 action. Šele po nakupljeni opremi sem šel delat izpit in na koncu še motor.

Na avtošoli sem vozil naked (kawa er5) in nad 80km/h sem komaj slišal učiteljico vožnje (komunikacija na max volumnu),

sem si reku ok, naked, sej na endurotu bo bolše.... Žal ne, vozim kawasaki kle in kljub temu da sem pričakoval nekaj hrupa, glede na preklopno naravo čelade,

nisem pričakoval toliko hrupa.

Na motorju imam akrapoviča in vseeno pri 100 km/h ne slišim več nič, Čelada začne šumeti pri nekje 60-70 in pri 90km/h me že pošteno moti.

Probal sem se tudi dvigovati/spuščati na motorju (da nisem imel glave slučajno v kakem vrtincu) in v nobenem položaju ni bilo boljše.

Čelada je drugače odlična, vidljivost je nora. ventilacija deluje po pričakovanjih in udobna je bolj kot domač fotelj, skratka vse ok.

V KMC Ljubljana pa so si vzeli čas in mi vse razkazali do potankosti, predlagali so mi tudi testno vožnjo :)

Skratka pohvale kompiju in prodajalcem v KMC-ju za odličen odnos do strank

Vseeno pa sem za mojih 355€ pričakoval čelado s katero bom lahko živel, sedaj vidim dve izbiri, probam čelado prodat dokler je nova in kupim kaj drugega, ali pa poštarju ukradem šipo in se skrijem pred vetrom.

Torej če zaključim, čelada je bila za moje pojme napaka. Mogoče deluje na velikih endurah z veliko vetrne zaščite, na mojem, zame, pa ne.

Če bom kupoval novo čelado se bom prvo oglasil pri KMC-ju in sprobal kaj od Nolana oz. X-lite.

Predvsem zaradi odličnega odnosa. B)

Za vikend bom probal en mikrofončič utaknt v čelado in kej posnet :D

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cudno, jest imam n103 in sem vozil xj6 isto naked, brez problema...preko 130km/h hrup v normali...pis vetra se slisi okoli celade, v celadi ni pretiran hrup. Mogoce jest nisem tolk obcutljiv na hrup...

Popravljeno . Popravil mataur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem mogoče si pa gluh..... :grim no brez zamere malo šale ne škodi. Z ženo sva oba nabavila N104 in komunikacijo B4 in sva super zadovoljna,da ti ne pravim,da ona in tudi včasih jaz voziva BMW F650GS ki je po vetrni zaščiti identičen nekedu(original F650GS) in se tudi pri hitrostih 140kmh+ sliši odlično,a pri tej hitrosti moraš pač pojačat zvok na max.(sliši se razločno,zvok je čist..... :OK: ) za to res ne vem v čem imaš problem.

Svetujem ti,da čelado neseš nazaj naj ti jo še enkrat pregledajo,saj je lahko prišlo do kakšne napake v povezavi z mikrofonom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem mogoče si pa gluh..... :grim no brez zamere malo šale ne škodi. Z ženo sva oba nabavila N104 in komunikacijo B4 in sva super zadovoljna,da ti ne pravim,da ona in tudi včasih jaz voziva BMW F650GS ki je po vetrni zaščiti identičen nekedu(original F650GS) in se tudi pri hitrostih 140kmh+ sliši odlično,a pri tej hitrosti moraš pač pojačat zvok na max.(sliši se razločno,zvok je čist..... :OK: ) za to res ne vem v čem imaš problem.

Svetujem ti,da čelado neseš nazaj naj ti jo še enkrat pregledajo,saj je lahko prišlo do kakšne napake v povezavi z mikrofonom!

Mogoče sem se narobe izrazil. V čeladi nimam komunikacije, čelada je nasplošno glasna ko se vozim sam, kot sem reku pri 100km/h gre čez vse meje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem se narobe izrazil. V čeladi nimam komunikacije, čelada je nasplošno glasna ko se vozim sam, kot sem reku pri 100km/h gre čez vse meje...

Sam sem že zelo dolgov motorist in zamenjal že kar nekaj čelad.....jaz sem zadovoljen.....smo pa različni in prav je tako,upam,da najdeš sebi primerno.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem se narobe izrazil. V čeladi nimam komunikacije, čelada je nasplošno glasna ko se vozim sam, kot sem reku pri 100km/h gre čez vse meje...

Sebar, saj je tudi moja N85 precej glasna. Precej se je slišalo piš vetra ob pokrovčku za N-com, a sem zadevo rešil tako, da sem pod pokrovček natlačil peno. Zapreti bi moral tudi tiste tri izvrtinice v stiroporju čelade pri ušesih, kjer je mesto za slušalke, samo še nisem našel časa (lenoba :grim ). Zato vedno, ko se odpravljam kam dlje uporabim čepke za ušesa, ki precej omilijo hrup vetra okoli čelade, sam motor se pa vseeno dobro sliši.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaki gluh...kontra, slism in vidm odlicno, ajd pustmo vse ostalo...hehe...resno, men moja n103 odlicna izbira, slabo leto kar jo imam brez problema s hrupom in ko vn pride n105, jest koj na n104...

Popravljeno . Popravil mataur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!