Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Včeraj sem probal X-LITE X-551 HYPER N-COM - 6. Paše kot pravijo ata na mamo.

Me pa nekaj zanima; sedaj imam Nolan N103. Letos sem kupil novi N-com Bluetooth.

A gre N-com iz N 103 na X-lite 551?

Kako je z glasnostjo X-lite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem probal X-LITE X-551 HYPER N-COM - 6. Paše kot pravijo ata na mamo.

Me pa nekaj zanima; sedaj imam Nolan N103. Letos sem kupil novi N-com Bluetooth.

A gre N-com iz N 103 na X-lite 551?

Kako je z glasnostjo X-lite?

Z X-lite X-551 imamo doslej same dobre izkušnje. Dobro se obnese tako za klatenje po mestu, kot za vožnjo na konec sveta. Šilt ima na površini velike odprtine za prehod zraka, da med hitro vožnjo ne obremenjuje vratu, prav tako pa ne povzroča motečega hrupa.

Komunikacijskega sistema N-Com iz čelade N103, zaradi specifične konstrukcije, žal ni mogoče namestiti v čelade X-lite. Za čelado X-lite bi bilo potrebno izbrati N-Com Bluetooth Kit X-series.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, X-Lite je že na moji buči. Jutri bom preveril tvoje besede :smoke: . Hvala

No, če kateri rabi N-com Bluetooth Kit 3, pa naj obvetilo pošlje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am, na kaksen časovni interval naj bi se menjal pinlock? N102 se mi zarosi do polovice vizirja v jutranjem času. In sicer od zgoraj navzdol ...

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, X-Lite je že na moji buči. Jutri bom preveril tvoje besede :smoke: . Hvala

No, če kateri rabi N-com Bluetooth Kit 3, pa naj obvetilo pošlje...

Včeraj sprobal. Brez pretiravanja; X-551 je zakon :kva1:

Tiste deke, kolikor je lažja od moje prejšnje naredi tako razliko.... Imam občutek, da bi lahko glavo za 360 stopinj obrnil :grim

Še na "stari" sistem "špagic" sem se po drugi gostilni navadil (razvajen z Microlock pač)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am, na kaksen časovni interval naj bi se menjal pinlock? N102 se mi zarosi do polovice vizirja v jutranjem času. In sicer od zgoraj navzdol ...

Dobro je, če Pinlock vložek brez silikonske obrobe očistiš in obrneš vsaj enkrat na dva meseca. Pri Pinlockih s silikonsko obrobo pa je dovolj 1-2 krat na leto. Ti se namreč sedaj lepše prilegajo k vizirju, silikonska obroba pa dodatno skrbi, da se vlaga ne zaleze med vizir in vložek.

Sicer pa Pinlock vložek megljenje vizirja učinkovito preprečuje le v primeru, ko se Pinlock in vizir po celi površini res tesno stikata. Video in podrobna navodila, kako vzdrževati Pinlock, so objavljena tukaj (->klik).

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sprobal. Brez pretiravanja; X-551 je zakon :kva1:

Tiste deke, kolikor je lažja od moje prejšnje naredi tako razliko.... Imam občutek, da bi lahko glavo za 360 stopinj obrnil :grim

Še na "stari" sistem "špagic" sem se po drugi gostilni navadil (razvajen z Microlock pač)

Srečno vožnjo in kilometre užitkov z novo X-551!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem pri Compacu stestiral preklopne čelade in na koncu kupil Nolan N104. Zahvalil bi se osebju na prijaznosti in strokovnem svetovanju :worship: . Po vožnji domov sem najbolj navdušen nad enkratno preglednostjo saj je vidni kot zelo velik in pa super prezračevanjem. :OK: LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jz sem po padcu zelo vesel,da nisem kupo tako poceni čelado kot je nolan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem pri Compacu stestiral preklopne čelade in na koncu kupil Nolan N104. Zahvalil bi se osebju na prijaznosti in strokovnem svetovanju :worship: . Po vožnji domov sem najbolj navdušen nad enkratno preglednostjo saj je vidni kot zelo velik in pa super prezračevanjem. :OK: LP

V Compaco-u radi vidimo, če so naše stranke zadovoljne. Hvala za laskave pohvale.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jz sem po padcu zelo vesel,da nisem kupo tako poceni čelado kot je nolan

Jaz pa sem po prometni bil vesel, da je moja X-Lite X-701 odlično opravila svojo dolžnost. Rezultat na čeladi je bil počena školjka in opraskan vizir. Rezultat na glavi = cela glava. :D Btw...sem mel bližnje srečanje z varnostno ograjo :P (nisem bil sam kriv)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda je nolan-kvaliteten drugače ga sploh gledal ne bi....sem pa potem kupo čelado za ceno vsaj treh nolanov,ki je ob padcu cela zategnjena IN RAZBITA.....preživel pa sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda je nolan-kvaliteten drugače ga sploh gledal ne bi....sem pa potem kupo čelado za ceno vsaj treh nolanov,ki je ob padcu cela zategnjena IN RAZBITA.....preživel pa sem.

To je važno da si!!! ja kero čelado si pa imel da je bila tako draga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X-LITE 802 je zakon !!! Čeprav je pri marsikomu kdaj bila izrečena zgodba o manjšem vidnem polju ..... pa kljub temu mislim da je to sigurno ena izmed boljših izbir .... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se ti pa obnese na GSA glede na to da je "sport" čelada?

Meni se, sicer X-701 na GS-u vredu. Vsaj mislim da. Bolje kot recimo na FZ6, kjer sem ves veter dobil v glavo in je bil ropot skorajda neznosen. Pravtako se vredu obnaša na nakedih, hrup znosen, motečega opletanja z glavo ni.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je važno da si!!! ja kero čelado si pa imel da je bila tako draga?

suomy extreme

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se ti pa obnese na GSA glede na to da je "sport" čelada?

Meni se, sicer X-701 na GS-u vredu. Vsaj mislim da. Bolje kot recimo na FZ6, kjer sem ves veter dobil v glavo in je bil ropot skorajda neznosen. Pravtako se vredu obnaša na nakedih, hrup znosen, motečega opletanja z glavo ni.

Ko sem kupoval čelado, sem najprej hotel vzeti jasno čelado na preklop .... seveda, kao to naj bi bila prava čelada za takele mopede, ampak ko sem se pa mal bolj pozanimal o karakteristikah obeh čelad, in predvsem iz prve roke slišal tud ene dve zelo neprijetne zgodbe o preklopnih čeladah, sem se pač rajši odločil za 802. Sicer mi pa školjka od 701 in od ostalih ni prav dobr sedla. 802 je verjetno res za nianso glasnejša mogoče, ampak zagotavljam, da tistga "manjšga zornega kota" en več al manj normaln voznik ne bo porajtu. Tud kakšnega opletanja z glavo ni pretiranga ..... Uglavnm, mislm da je s kakšnim pametnim jesenskim poustom vsekakor to lahko zelo dober nakup ... :):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupujem, samo vprašam kako se ti obnese, ker nekateri pametujejo da nimam primerne čelade glede na motor.

Meni se zdi čisto vredu. 12ur/dan sem lahko pokrit v njej, slabo mi tudi ni med vožnjo kot nekaterim :)

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupujem, samo vprašam kako se ti obnese, ker nekateri pametujejo da nimam primerne čelade glede na motor.

Meni se zdi čisto vredu. 12ur/dan sem lahko pokrit v njej, slabo mi tudi ni med vožnjo kot nekaterim :)

Hahahahaha ... no taki vseznalci, ki pa običajno kar takole vsepovprek pametujejo kot praviš .... " a ti sploh veš, da nimaš primerne čelade za tvoj motor .... in podobno ..." so mi pa tko al tko najbolj všeč :angry: Sicer imam pa čelado itak zarad sebe, in ne zarad drugih ... če bi jo pa hotu imet zarad drugih, bi pa imel verjetno na glavi kakšno švabarco iz druge svetovne vojne, pa še to po možnosti prevlečeno z usnjem ... :kva1: joooj, al pa ne .... še rajši bi imel tako, vikinško čelado, z rogovi .... hahahaha ... eno tako je imel en model zadnjič na Faker see-ju .... :kva2: ok.... sicer pa sto ljudi, sto čudi ..... za "moj zdravje" je pa 802 sigurno petkrat bolj primerna, kot pa čelada na preklop ..... no, pa še neki .... lansko leto, ko smo šli na Pag jesen, sta se iz dveh skupin dva na poti dol ubila .... no, eden je imel čelado na preklop, po padcu so jo pa najdl v dveh kosih .... no samo tolk o tem, če se komu zdi 802 manj primerna od .... ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerna :hmm: ....zame je primerna tista,ki mi je udobna ,pa naj bo švabska al pa ciganska :P preklopna al pa........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!