Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

tole z nosnikom in bradnikom ti pa težko verjamem... če je že stara n81-ka mela oboje, ne razumem kako tega nima čelada za 70K :eek: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem... tko mi je u trgovin razložu... :? če je res, pol moraš pri 601ki računat še na ene 10k za tele dodatke (ocenjujem) in pol je po mojem mnenju že boljše dat še ene 10k zraven in maš 801ko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej se bo kompi kaj oglasil in bo vse jasno .... :OK: :OK: :OK:

ker sem fu..nil že celo premoženje za kombinezon, nosilce, kovček, gume in se bližata še registracija in verižni set... :( nameravam kupit čelado pri Trgoavtu, z Merkator pika kartico na 6 obrokov brez obresti.... (če slučajno koristi komu tale podatek) no torej 70k mi je plafon...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi me je s svojim pristopom prepričal :OK: :OK: :OK: in razmišljam o X-601 ....

kakšne imate kaj izkušnje s to čelado? so bile kakšne težave?

koliko stanejo kaj protirosni vložki?

sta vetrni ščitnik na bradi in nosnik priložena?

Pizdek69 hvala! Dobro si se odločil. Nobenih težav z X-601 še nismo zabeležili. Barvne kombinacije in opis opremljenost posameznega modela najdeš tukaj. Razlika med N81 (ali njej podobno N84) in X-601 je precejšnja. Najpomebnejša je tista v načinu in uporabi materialov za izdelavo. Od tod tudi razlike v ceni. V kolikor bi potreboval vložek proti meglenju (ni pa nujno, a ne) stane 3.840,- sit/€ 16,02, usmerjevalnik izdihane sape je pri vseh X-601 že serijsko vgrajen, za protivetrno zaslonko pod brado pa bi moral odšteti 2.040,- sit/€ 8,51.

lepo pozdrav imam celado xlite 901 kot ze veste ima neravno navaden sistem odpiranja vizirja

sedaj me pa zanima zakaj je sel razvoj x 801 v drugacen sisetem odpirajna vizirja?

se stari sistem ni obnesel dobro??? :hmm:

upam da sem napisal zadosti razumljivo :whistle:

X-901/902 je še vedno izdelek vrhunske kvalitete brez kompromisov. Samosvoja in do danes neprekosljiva aerodinamična oblika zunanje lupine ter poseben sistem zapiranja/odpiranja vizirja še danes vzbujata zavist konkurence. Umik modela X-901/902 iz proizvodnje ni nič neobičajnega. Je zgolj normalen življenski ciklus izdelka, ki je bil prvič predstavljen že davnega leta 1999. V firmi, kjer sami skrbimo za nenehen razvoj novih čelad in rešitev so to povsem običajni procesi.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sprobal novo čelado z dvižnim obraznim delom N102, zadeva je res odlična.

Pohvalil bi tudi prodajalca Mateja V Gama Centru v Lj. prijazen in ve zakaj se pri celi stvari gre. Noben problem ni bil niti ko sem omenil zamenjavo oblazinjena z tanjšim. ipd.

Morda bi se lahko poslovodja kaj naučil od njega ko me je zadnjič okrcal kot majnega froca ko sem mu izrazil eno željo.

Skratka naslednji teden gremo v nabavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

zanima me, kako je z novostjo N-COM, zanima me predvsem pogovarjanje s sopotnico (hitrost - šum, slišnost), in pa ali je možno samo z dvema Basic kit-oma vzpostavit povezavo z dvema čeladama?

(PS: vrjetno je potrebno dodati sprejemnik-oddajnik, ki pa ga že imam, sem ga kupil v Luisu, nanj pa se da priklopit slušalki, mikrofona in pa npr. CD player)

Miha :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsem nov Nolanov sistem za kakovostno komunikacijo omogoča različne načine komuniciranja, kar dosežemo s poljubno - modularno sestavo N-com komponent.

Če se osredotočiva na pogovor s sopotnico, boš moral najprej obe čeladi opremiti z BASIC KITOM (to je minimalna oprema, ki jo je mogoče zlahka namestiti na Nolan čelade, ki podpirajo komunikacijski sistem N-Com (N102, N42). Sestavljen je iz para zvočnikov in mikrofona), potem pa se lahko odločiš:

A ) za povezavo s kablom: za kar boš potreboval še N-com kompatibilni INTERCOM kit (to je sistem povezave s kablom, ki vozniku omogoča komunikacijo s sopotnikom. Komplet vsebuje: Interkom e-box, Interkom baterijo, polnilec za baterije)

ali

B ) za brezžično povezavo: za kar boš potreboval dva kompleta N-com BLUETOOTH KITa ( to je sistem povezave z Bluetooth brezžično tehnologijo, ki omogoča komunikacijo z Bluetooth mobilnim telefonom in/ali drugo čelado. Komplet vsebuje: Bluetooth e-box, baterijo, polnilec za baterije.

Poleg povezave s sopotnikom pa lahko na zgoraj omenjeni konfiguraciji priklopiš še:

- MOBI KABEL (to je kabel s katerim je mogoče povezati mobilni telefon z N-Com sistemom. N-Com ponuja široko izbiro različnih tipov kablov glede na model mobilnega telefona.)

ali

- MULTIMEDIJSKI KABEL (to je kabel za N-Com sisteme, ki omogoča povezavo z zunanjim avdio virom. Opremljen je s 3.5 mm izhodom, ki ga ponavadi uporabljamo za priklop slušalk).

Dosedanji testi kažejo, da je slišnost odlična in da šum pri hitrostih ne moti. Seveda pa bo N-com sistem na voljo tudi v sklopu brezplačnih testnih voženj, na katerih se boš lahko še sam prepričal v kakovost sistema.

Lp, Bors Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ jose

Za zelo zatemnjen vizir z zaklepom za X-801R bi bilo potrebno odšteti 11.880,- sit/€ 49,57. Na sejmu Moto Boom v Celju, kjer bomo predstavili našo celotno ponudbo, bomo predvsem sprejemali naročila in potem naročeno pošiljali po pošti. Seveda pa se lahko dogovorimo tudi kako drugače.

@ Ganges

Cena posamzenega modela čelade je logično odvisna tudi od serijske opremljenosti le-te. Če določen model čelade nosi oznako »pripravljen za uporabo« recimo vložka proti meglenju vizirja, to pomeni, da vložek ni zaračunan v ceni čelade in da ga lahko, v kolikor to seveda želiš, dokupiš kasneje. Vložek proti meglenju vzirja za čelado N100 stane 3.840,- sit/€ 16,02.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekako ne morem verjeti, ampak... ali je res mozno, da se pinlock (antifog) skrci? Ali se je vizir raztegnil?

Skratka, oba ekscenta sta ze od zacetka nastavljena na maksimum. In sedaj ce se tale anti fog na zgornjem robu dotika vizirja ima na spodnjem robu kaksne 4 mm "lufta". In seveda veselo opleta. Da recimo ne omenjam, da se vizir rosi.

Se sploh da kaj storiti? Ali je resitev v novem pinlocku / vizirju / ekscentrih ali kar celadi?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vložek proti meglenju vizirja se ni skrčil, ampak se je po daljšem času prisiljenega položaja najbrž le ukrivil po podobi osnovnega vizirja. Najbolje bo, če vložek -potem, ko ga opereš z vodo in dobro posušiš- enostavno obrneš na drugo stran tako, da se bo ponovno tesno prilegal na površino vizirja. Ekscentrično oblikovana čepka na obeh straneh vizirja šele zdaj zavrtiš z izvijačem in tako povečaš napetost naleganja vložka na vizir.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap:

silly me...

Ceprav vedno bolj razmisljam o menjavi obojega. Pravzaprav vsega. Pranje ni spravilo dol "nekih cudnih" posledic vecih srecanj vizirja z asfaltom ;)

Se enkrat najlepsa hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zelo zatemnjen vizir z zaklepom za X-801R....

:huh: a je to kaj novega :hmm: ...kak zaklep je to :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x801r ima vizir z zaklepom, ko ga pomakneš v zaprti položaj se zaskoči, da se ti med vožnjo ne more odpreti, za odpiranje le tega pa moraš pritisniti na gumb :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Kruse

Če je tvoja čelada doživela konkretno srečanje z asfaltom, potem se od nje raje poslovi. Raje od čelade, kot od življenja.

@ jose

Inovativni zaklep vizirja učvrsti pozicijo vizirja v zaprtem položaju in tako prepreči neželeno odpiranje. S pritiskom na zgornji del stikala zapore pa bo vizir ostal rahlo priprt, kar bo omogočilo še dodatno prezračevanje.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-1144002597.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes kupila čelado v Compaco Velenje. Vse pohvale prodajalcu za odličen pristop; za nasvete, prijaznost in dobro voljo.

K takim se radi vračamo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kupila čelado v Compaco Velenje. Vse pohvale prodajalcu za odličen pristop; za nasvete, prijaznost in dobro voljo.

K takim se radi vračamo. :)

jap :yes:

...sem v sobotu na Moto boomu spoznal Kompija in mi je kar tamle ne štantu 'izpulil' iz rok :o mojo x-litko 801 , pa vizir dol in mi jo je kar tam pregledal, če je vse ok in ker ni mel orodja s sabo, mi je zelo podrobno razložil, kaj naj doma naredim, da mi pinlock ne bo praskal po vizirju....naročen zatemnjen vizir sem dobil domov takoj drugi dan, zraven pa mi je brezplačno poslal še neko zadevo za mazanje gumijastih tesnil pri vizirju....skratka Kompi :worship: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem se odločil za nakup nove čelade x-litke 801 R!Sem zelo zadovoljen z njo!Zahvala gre Kompiju in pa moji Tini (ker jo ima že nekaj časa)! :OK: Lp od Mareta B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sem se vozo pa mi je nekaj zacelo v celadu zvizgat oz zdaj ne vem ce je zaradi celade al je kombinezona,vglavnem ali je normalno da slisim sum vetra al necesa,zelo motece je :?

Gre se pa za x902

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ jose

Inovativni zaklep vizirja učvrsti pozicijo vizirja v zaprtem položaju in tako prepreči neželeno odpiranje. S pritiskom na zgornji del stikala zapore pa bo vizir ostal rahlo priprt, kar bo omogočilo še dodatno prezračevanje.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: a je to kaj novega :hmm: ...kak zaklep je to :?

@ jose

Inovativni zaklep vizirja učvrsti pozicijo vizirja v zaprtem položaju in tako prepreči neželeno odpiranje. S pritiskom na zgornji del stikala zapore pa bo vizir ostal rahlo priprt, kar bo omogočilo še dodatno prezračevanje.

Lp, Boris Kompare B)

Razlika med lansko X801r (brez) in letošnjo (z zaklepom).

Kompi, a je sicer kompatibilna lanska čelada z letošnjim vizirjem z zaklepom, ali je še kaj drugega novega, da ne bi šlo skupaj? po moji laični vizuelni oceni mehanizma sta tako lanski, kot letošnji mehanizem enaka in bi konec koncev res lahko enostavno kupil vizir z zaklepom in ga namestil na staro x801r?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!