Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

To me ne skrbi, bo na motorju itak Touratechov 38l kovček, tako da dvomim da bi sploh šla notri. Bomo videli. Kako je kaj z pihanjem znotraj čelade? Kater motor imata?

Motor Honda Varadero z MRA vario.

Pri zaprtih režah in uporabi podbradne veterne zaslonke ni čutiti pihanja. Ko odpreš reže je svežega zraka zadosti, tako da poleti ne bo problema z pregrevanjem glave!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo,

sem ravno prav razpi***en, da napišem tole.

In sicer, na začetku marca sem naročil x-lite čelado. Ker je bila drugačne barve kot so namenjene za slovenski trg, sem bil dogovorjen, da počakam tri tedne in jo dobim. Seveda, po treh tednih čelade še ni bilo. Odgovor od Compaca :"italjani to delajo ročno, zato jih nimajo na zalogi." :whistle: :whistle: :whistle:

Ajde, sem si rekel, bom pa počakal še eno rundo. Vmes sem ene parkrat poklical in vprašal kdaj pride - tista bela xlite, L-velikost , katero sem si res želel. Seveda tudi tokrat čelade ni bilo. Kar pa je še bolj smešno, pa je to, da jo je nekdo dobil (enake barve, le druga cifra) pa čeprav jo je naročil za mano. Skratka, na čelado sem čakal skoraj 2 meseca in sedaj ne bom več.

Uvoznika bi najraje poslal nekam. Pa KMC tudi (tam sem čelado naročil), saj niti prvič in tudi sedaj, ko smo bili zmenjeni za rok dobave niso obvestili, da čelade še ni, pač pa sem vedno jaz klical. :wallbash: To se mi enostavno ne zdi korekten odnos..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

sem ravno prav razpi***en, da napišem tole.

In sicer, na začetku marca sem naročil x-lite čelado. Ker je bila drugačne barve kot so namenjene za slovenski trg, sem bil dogovorjen, da počakam tri tedne in jo dobim. Seveda, po treh tednih čelade še ni bilo. Odgovor od Compaca :"italjani to delajo ročno, zato jih nimajo na zalogi." :whistle: :whistle: :whistle:

Ajde, sem si rekel, bom pa počakal še eno rundo. Vmes sem ene parkrat poklical in vprašal kdaj pride - tista bela xlite, L-velikost , katero sem si res želel. Seveda tudi tokrat čelade ni bilo. Kar pa je še bolj smešno, pa je to, da jo je nekdo dobil (enake barve, le druga cifra) pa čeprav jo je naročil za mano. Skratka, na čelado sem čakal skoraj 2 meseca in sedaj ne bom več.

Uvoznika bi najraje poslal nekam. Pa KMC tudi (tam sem čelado naročil), saj niti prvič in tudi sedaj, ko smo bili zmenjeni za rok dobave niso obvestili, da čelade še ni, pač pa sem vedno jaz klical. :wallbash: To se mi enostavno ne zdi korekten odnos..

LP

Posipamo se s pepelom in se iskreno opravičujemo za zamudo pri dobavi.

V trgovini KMC in Compaco-u smo omenjeno naročilo sicer prejeli 01. aprila in ga še isti dan posredovali v Nolan. Žal pa nam proizvajalec naročene čelade do danes še ni dostavil. Po današnjem poizvedovanju/urgenci smo prejeli Nolanovo obljubo, da bo čelada v Velenje prispela najkasneje do torka, 24.05.2011. Če bi te čelada kljub vsemu morda še vedno zanimala, me lepo prosim kontaktiraj, da se dogovoriva za ustrezno nadomestilo za zamudo.

Še enkrat se opravičujem za nastal zaplet in te lepo pozdravljam!

Boris Kompare

Compaco d.o.o.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam bol pozitivno izkušnjo. Za ženo sem tudi naročil čelado , ki ni v redni prodaji v slo. V Compacu so rekli, da je doba malo daljša zato smo se odločili za čelado ki je dobavljiva. Ko sem jo šel dvignit so me presenetili ,,ker so dobavili točno tisto ki sem si jo je žena prvo zaželela. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posipamo se s pepelom in se iskreno opravičujemo za zamudo pri dobavi.

V trgovini KMC in Compaco-u smo omenjeno naročilo sicer prejeli 01. aprila in ga še isti dan posredovali v Nolan. Žal pa nam proizvajalec naročene čelade do danes še ni dostavil. Po današnjem poizvedovanju/urgenci smo prejeli Nolanovo obljubo, da bo čelada v Velenje prispela najkasneje do torka, 24.05.2011. Če bi te čelada kljub vsemu morda še vedno zanimala, me lepo prosim kontaktiraj, da se dogovoriva za ustrezno nadomestilo za zamudo.

Še enkrat se opravičujem za nastal zaplet in te lepo pozdravljam!

Boris Kompare

Compaco d.o.o.

G. Kompare, hvala za vaš trud oz. urgentno posredovanje. Čelado bom vzel, kot sva se zmenila.

Če bo tako kot pravite, vzamem nazaj tisto kar sem prej napisal!

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompare, hvala za vaš trud oz. urgentno posredovanje. Čelado bom vzel, kot sva se zmenila.

Če bo tako kot pravite, vzamem nazaj tisto kar sem prej napisal!

Hvala in LP

Nimaš kaj tudi sam sem čakal kombinezon več časa kot je bil rok zanj. Moraš pa vedeti, da te roke postavljajo italijani, kar pomeni da ne bo nikoli narejeno v roku :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nov vidš; in zato, ker je zaenkrat v Compacu odnos tako korekten, da ne omenjam "malenkosti", da je edini pooblaščen servis za čelade pri nas, sem in ostajam zaprisežen Nolan&co.

Keep on the good work.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve čemu služi zadeva na sliki?

post-13541-0-36454700-1306765514_thumb.jpg

To je Lubri trim - tekočina za vzdrževanje tesnila. Izpostavljenost čelade različnim vremenskim vplivom, temperaturnim razlikam in prahu, lahko sčasoma negativno vplivajo na prožnost tesnila. Da bi tesnilo čim dlje ohranil mehko in prožno priporočam, da ga večkrat namažeš z malce Lubri trim tekočine.

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je Lubri trim - tekočina za vzdrževanje tesnila. Izpostavljenost čelade različnim vremenskim vplivom, temperaturnim razlikam in prahu, lahko sčasoma negativno vplivajo na prožnost tesnila. Da bi tesnilo čim dlje ohranil mehko in prožno priporočam, da ga večkrat namažeš z malce Lubri trim tekočine.

Lp, Boris Kompare B)

Tesnilo pri antifog šipci ?

Popravljeno . Popravil Markko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav na moji X-lite 701 sem izgubil nosnik, pa me zanima če se da to posebej dobit pa koliko bi bila cena le tega. Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej, če je kej od tega: Klikini tukaj!

Nevem kako se še drugače reče tej zadevi...

PS: Mogoče je to to -> Usmerjevalnik izdihane sape?

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav na moji X-lite 701 sem izgubil nosnik, pa me zanima če se da to posebej dobit pa koliko bi bila cena le tega. Hvala za odgovor

Usmerjevalnik izdihane sape oz. nosnik za čelado X-701 imamo na zalogi, maloprodajna cena zanj pa znaša 7,00 EUR.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Kompi!

Pri enem od pooblaščenih prodajalcev sem kupil novo čelado X-Lite 802, Moto GP replica. Po vsem slišanem naj bi bila čelada vrhunska v vseh pogledih. Na glavo mi je sedla bolje kot vse druge firme, zato sem jo tudi vzel.

Sedaj ne vem, kaj je narobe ampak že pri majhnih hitrostih (70 km/h) v čelado nenormalno piha. Občutek na očeh je, kot bi ti nekdo z usti pihal z razdalje 10 cmm. Doma imam 15 let staro AGV čelado, ki je dala svoje že davno čez, ampak v njej piha 2x manj kot v 802. Nekako mislim da čelada sama ni toliko slaba da bi to dopuščala, in mora nekje biti neka napaka..

Naredil sem test in vizir okrog in okrog oblepil s power-tapeom, tako da je bil vizir sam neprodušno zaprt, zaprl sem tudi vse zračnike in se šel peljati. Ne morem verjeti, ampak v čelado je še vedno pihalo in to nič manj. Torej ni kriv vizir!? Edina razlaga je, da veter pride v čelado v predelu brade in potem najde pot do oči in čela kjer se ga najbolj čuti. In čuti se ga toliko, da vožnja postane nevzdržna, sploh če ga malo poženeš.

Prosim, če mi lahko svetuješ kaj naj naredim, ker sem mnenja da top model Nolan čelade tega nebi smel dopuščati. Zraven čelade sem dobil neko protivetrno mrežico ki naj bi jo namontiral na predel brade, vendar se mi tudi sanj ne kam bi to fiskiral..

Prosim za pomoč,hvala!

Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Kompi!

Pri enem od pooblaščenih prodajalcev sem kupil novo čelado X-Lite 802, Moto GP replica. Po vsem slišanem naj bi bila čelada vrhunska v vseh pogledih. Na glavo mi je sedla bolje kot vse druge firme, zato sem jo tudi vzel.

Sedaj ne vem, kaj je narobe ampak že pri majhnih hitrostih (70 km/h) v čelado nenormalno piha. Občutek na očeh je, kot bi ti nekdo z usti pihal z razdalje 10 cmm. Doma imam 15 let staro AGV čelado, ki je dala svoje že davno čez, ampak v njej piha 2x manj kot v 802. Nekako mislim da čelada sama ni toliko slaba da bi to dopuščala, in mora nekje biti neka napaka..

Naredil sem test in vizir okrog in okrog oblepil s power-tapeom, tako da je bil vizir sam neprodušno zaprt, zaprl sem tudi vse zračnike in se šel peljati. Ne morem verjeti, ampak v čelado je še vedno pihalo in to nič manj. Torej ni kriv vizir!? Edina razlaga je, da veter pride v čelado v predelu brade in potem najde pot do oči in čela kjer se ga najbolj čuti. In čuti se ga toliko, da vožnja postane nevzdržna, sploh če ga malo poženeš.

Prosim, če mi lahko svetuješ kaj naj naredim, ker sem mnenja da top model Nolan čelade tega nebi smel dopuščati. Zraven čelade sem dobil neko protivetrno mrežico ki naj bi jo namontiral na predel brade, vendar se mi tudi sanj ne kam bi to fiskiral..

Prosim za pomoč,hvala!

Rok

jaz sem zadevo rešila z drugo podkapo. poskusi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Kompi!

Pri enem od pooblaščenih prodajalcev sem kupil novo čelado X-Lite 802, Moto GP replica. Po vsem slišanem naj bi bila čelada vrhunska v vseh pogledih. Na glavo mi je sedla bolje kot vse druge firme, zato sem jo tudi vzel.

Sedaj ne vem, kaj je narobe ampak že pri majhnih hitrostih (70 km/h) v čelado nenormalno piha. Občutek na očeh je, kot bi ti nekdo z usti pihal z razdalje 10 cmm. Doma imam 15 let staro AGV čelado, ki je dala svoje že davno čez, ampak v njej piha 2x manj kot v 802. Nekako mislim da čelada sama ni toliko slaba da bi to dopuščala, in mora nekje biti neka napaka..

Naredil sem test in vizir okrog in okrog oblepil s power-tapeom, tako da je bil vizir sam neprodušno zaprt, zaprl sem tudi vse zračnike in se šel peljati. Ne morem verjeti, ampak v čelado je še vedno pihalo in to nič manj. Torej ni kriv vizir!? Edina razlaga je, da veter pride v čelado v predelu brade in potem najde pot do oči in čela kjer se ga najbolj čuti. In čuti se ga toliko, da vožnja postane nevzdržna, sploh če ga malo poženeš.

Prosim, če mi lahko svetuješ kaj naj naredim, ker sem mnenja da top model Nolan čelade tega nebi smel dopuščati. Zraven čelade sem dobil neko protivetrno mrežico ki naj bi jo namontiral na predel brade, vendar se mi tudi sanj ne kam bi to fiskiral..

Prosim za pomoč,hvala!

Rok

Mrežico, ki ima plastično obrobo na zunanji strani, s tem robom enostavno zatakneš za spodnji plastični rob čelade (med školjko in obrobo, kjer se neha oblazinjenje ličnic) in jo potiskaš okoli podbradnega dela. 15 sekund dela.

Sicer je omenjena čelada športni model in ne pričakuj, da bo diht kot skafander! Tej čeladi odgovarja bolj športna, ležeča lega voznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Kompi!

Pri enem od pooblaščenih prodajalcev sem kupil novo čelado X-Lite 802, Moto GP replica. Po vsem slišanem naj bi bila čelada vrhunska v vseh pogledih. Na glavo mi je sedla bolje kot vse druge firme, zato sem jo tudi vzel.

Sedaj ne vem, kaj je narobe ampak že pri majhnih hitrostih (70 km/h) v čelado nenormalno piha. Občutek na očeh je, kot bi ti nekdo z usti pihal z razdalje 10 cmm. Doma imam 15 let staro AGV čelado, ki je dala svoje že davno čez, ampak v njej piha 2x manj kot v 802. Nekako mislim da čelada sama ni toliko slaba da bi to dopuščala, in mora nekje biti neka napaka..

Naredil sem test in vizir okrog in okrog oblepil s power-tapeom, tako da je bil vizir sam neprodušno zaprt, zaprl sem tudi vse zračnike in se šel peljati. Ne morem verjeti, ampak v čelado je še vedno pihalo in to nič manj. Torej ni kriv vizir!? Edina razlaga je, da veter pride v čelado v predelu brade in potem najde pot do oči in čela kjer se ga najbolj čuti. In čuti se ga toliko, da vožnja postane nevzdržna, sploh če ga malo poženeš.

Prosim, če mi lahko svetuješ kaj naj naredim, ker sem mnenja da top model Nolan čelade tega nebi smel dopuščati. Zraven čelade sem dobil neko protivetrno mrežico ki naj bi jo namontiral na predel brade, vendar se mi tudi sanj ne kam bi to fiskiral..

Prosim za pomoč,hvala!

Rok

....mal si ga pobiksou ker se nisi šel pred nakupom peljat. :blush: Ampak nisi edini tudi meni se je to zgodilo pri prvem nakupu čelade. :blush: ...vsaka šola nekaj stane :headbang:

...ni kar vsaka čelada za na vsak motor....

Popravljeno . Popravil TOMCAT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Kompi!

Pri enem od pooblaščenih prodajalcev sem kupil novo čelado X-Lite 802, Moto GP replica. Po vsem slišanem naj bi bila čelada vrhunska v vseh pogledih. Na glavo mi je sedla bolje kot vse druge firme, zato sem jo tudi vzel.

Sedaj ne vem, kaj je narobe ampak že pri majhnih hitrostih (70 km/h) v čelado nenormalno piha. Občutek na očeh je, kot bi ti nekdo z usti pihal z razdalje 10 cmm. Doma imam 15 let staro AGV čelado, ki je dala svoje že davno čez, ampak v njej piha 2x manj kot v 802. Nekako mislim da čelada sama ni toliko slaba da bi to dopuščala, in mora nekje biti neka napaka..

Naredil sem test in vizir okrog in okrog oblepil s power-tapeom, tako da je bil vizir sam neprodušno zaprt, zaprl sem tudi vse zračnike in se šel peljati. Ne morem verjeti, ampak v čelado je še vedno pihalo in to nič manj. Torej ni kriv vizir!? Edina razlaga je, da veter pride v čelado v predelu brade in potem najde pot do oči in čela kjer se ga najbolj čuti. In čuti se ga toliko, da vožnja postane nevzdržna, sploh če ga malo poženeš.

Prosim, če mi lahko svetuješ kaj naj naredim, ker sem mnenja da top model Nolan čelade tega nebi smel dopuščati. Zraven čelade sem dobil neko protivetrno mrežico ki naj bi jo namontiral na predel brade, vendar se mi tudi sanj ne kam bi to fiskiral..

Prosim za pomoč,hvala!

Rok

X-lite X-802 je res športno prezračevana čelada, vendar ne na način, ki bi ga v čeladi občutil kot moteč prepih (še najmanj pri pri nižjih hitrostih). Najprej je na čelado potrebno namestiti zaslonko pod brado, ki učinkovito zapira čelado s spodnje strani in deluje zoper prepih in mraz (za montažo glej k čeladi priložena navodila in tukaj priloženo sliko). Če tudi to ne bo pomagalo te prosim, da se oglasiš pri nas, kjer bomo radi uredili dodatne nastavitve, ki bodo preprečile prepih v čeladi.

Lp, Boris Kompare B)

p.s. upam, da si izbral ustrezno velikost in da te obrazne blazinice tesno stisnejo. V preveliki čeladi je namreč pogosto hrupno in prepišno.

post-1784-0-08153800-1308084290_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj ne vem, kaj je narobe ampak že pri majhnih hitrostih (70 km/h) v čelado nenormalno piha. Občutek na očeh je, kot bi ti nekdo z usti pihal z razdalje 10 cmm. Doma imam 15 let staro AGV čelado, ki je dala svoje že davno čez, ampak v njej piha 2x manj kot v 802. Nekako mislim da čelada sama ni toliko slaba da bi to dopuščala, in mora nekje biti neka napaka..

100% je krivo zajemanj zraka pri bradi, sem imel podoben problem pri X-701. Namontiraj podbradni del, zelo pomaga. Potem imaš verjetno še tisti vložek pri nosu, tudi pomaga. no meni je v oči pihalo samo če sem imel gor podkapo, če je nimam ni problema tudi brez vseh vložkov. je pa odvisno dosti od položaja, meni je na nakedu najbolj pihalo ko sem imel gor mini šipo in tanktorbo. bolj kot je upor direkten brez šipe in torbe boljše je.

sicer pa imajo te športne čelade vedno enak problem, več kot je vetrne zaščite na motorju, bolj so glasne in pihajo. na kakšnem velikem potovalniku, enduri ali maksiskuterju so včasih prav grozne, ko pa prestopiš na nakeda ali sportaka pa ni težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Hvala vam za odgovore, lepo je ko si tkole mal pomagamo.

Namontiru sem nekako to vetrno mrežico. Razlika je očitna, ampak za moj okus še vedno preveč piha. Naj še omenim, da ko sem montiral to mrežico sem jo strgal. Glede na to da ne gre ravno gladko notri, bi pričakoval da bo narejena tako, da bo prenesla par montiranj. Kompi, jih imate na zalogi, ter koliko stanejo?

Ne vem kaj je z mano, mogoče preveč pričakujem. Sploh glede na to da imam malo izkušenj s čeladami-ta je moja 2..

Aja, pozabil sem omeniti da imam naked motor-Kawasakija Z 750-je bila ta čelada mogoče napačna izbira za moj motor?

Katero bi priporočali, mogoče N 85? Kakšna je razlika v glasnosti, prepihu med 802 in N-85?

Hvala, za pomoč..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj je z mano, mogoče preveč pričakujem. Sploh glede na to da imam malo izkušenj s čeladami-ta je moja 2..

Aja, pozabil sem omeniti da imam naked motor-Kawasakija Z 750-je bila ta čelada mogoče napačna izbira za moj motor?

Katero bi priporočali, mogoče N 85? Kakšna je razlika v glasnosti, prepihu med 802 in N-85?

Hvala, za pomoč..

pomoje imaš pravo čelado samo malo jo je treba prilagodit, namontirat mrežico itd. mrežica gre zelo preprosto noter, verjetno si nekaj narobe delal. zapelji se v velenje do kompija pa ti bo pokazal kako in pregledal in bo vse OK. pa probaj brez podkape če ti tudi piha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Hvala vam za odgovore, lepo je ko si tkole mal pomagamo.

Namontiru sem nekako to vetrno mrežico. Razlika je očitna, ampak za moj okus še vedno preveč piha. Naj še omenim, da ko sem montiral to mrežico sem jo strgal. Glede na to da ne gre ravno gladko notri, bi pričakoval da bo narejena tako, da bo prenesla par montiranj. Kompi, jih imate na zalogi, ter koliko stanejo?

Ne vem kaj je z mano, mogoče preveč pričakujem. Sploh glede na to da imam malo izkušenj s čeladami-ta je moja 2..

Aja, pozabil sem omeniti da imam naked motor-Kawasakija Z 750-je bila ta čelada mogoče napačna izbira za moj motor?

Katero bi priporočali, mogoče N 85? Kakšna je razlika v glasnosti, prepihu med 802 in N-85?

Hvala, za pomoč..

poskusi menjat podkapo, če jo uporabljaš. meni je to pomagalo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!