Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

pa jakno zapet pod brado v nulo, to sem ugotovil pri moji n85. Če samo pasek na jakni ni dobro pripet, mi kar bobni v čeladi

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Hvala vam za odgovore, lepo je ko si tkole mal pomagamo.

Namontiru sem nekako to vetrno mrežico. Razlika je očitna, ampak za moj okus še vedno preveč piha. Naj še omenim, da ko sem montiral to mrežico sem jo strgal. Glede na to da ne gre ravno gladko notri, bi pričakoval da bo narejena tako, da bo prenesla par montiranj. Kompi, jih imate na zalogi, ter koliko stanejo?

Ne vem kaj je z mano, mogoče preveč pričakujem. Sploh glede na to da imam malo izkušenj s čeladami-ta je moja 2..

Aja, pozabil sem omeniti da imam naked motor-Kawasakija Z 750-je bila ta čelada mogoče napačna izbira za moj motor?

Katero bi priporočali, mogoče N 85? Kakšna je razlika v glasnosti, prepihu med 802 in N-85?

Hvala, za pomoč..

Menjava čelade najbrž ne bo potrebna. Oglasi se pri nas in uredili ti bomo dodatne nastavitve, ki bodo preprečile prepih v čeladi.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo mam eno oprašanje če se da dobit za čelado x-lite x802 lorenzo replica nosnik 

zraven sem dobiv tazgale ku je tle gor

http://www.sportsbikeshop.co.uk/product_images/x-lite_replica_x-802_lorenzo-cross_detail1.jpg

jast bi pa rad če se kej veči dobi na takle način da mau bolj zapre

http://www.compaco.si/img/nolan/zoom/X-802-breath-defl_wind-pr.jpg

pa koliko pride??

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo mam eno oprašanje če se da dobit za čelado x-lite x802 lorenzo replica nosnik

zraven sem dobiv tazgale ku je tle gor

http://www.sportsbik...oss_detail1.jpg

jast bi pa rad če se kej veči dobi na takle način da mau bolj zapre

http://www.compaco.s...efl_wind-pr.jpg

pa koliko pride??

LP

Glede na slike ki si jih dal ti bom tako povedal. Sam si lastim X-701, za katero sta izdelka iz spodnje slike. Je pa tako...zgornji del slike je usmerjevalnik izdihanega zraka, spodnji del slike pa je podbradni del. Tak da če primerjam oba "nosnika", bi rekel da zadeva iz X-802 bolše odvaja izdihan zrak.

Slika moje X-701 spredaj (slike od spodaj pa nimam trenutno, da bi ti pokazal podbradno zaslonko:

20101009182940_DSC00006.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na slike ki si jih dal ti bom tako povedal. Sam si lastim X-701, za katero sta izdelka iz spodnje slike. Je pa tako...zgornji del slike je usmerjevalnik izdihanega zraka, spodnji del slike pa je podbradni del. Tak da če primerjam oba "nosnika", bi rekel da zadeva iz X-802 bolše odvaja izdihan zrak.

Slika moje X-701 spredaj (slike od spodaj pa nimam trenutno, da bi ti pokazal podbradno zaslonko:

20101009182940_DSC00006.JPG

tu vem podbradno zaslonko mam tut gor sm me zanima če se da to nosno kej večo dobit (da ti bolj zakrije)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Se moram pohvaliti,da sem po 7 letih končno zamenjal mojo Shoeiko. Od četrtka sem veseli lastnik Nolanke N85. Malce sem riskiral, saj zaradi časovne stiske nisem šel na probo v Velenje, ampak na moji CBF 1000 se odlično obnese. Najprej moram reči, da sem se zanjo odločil, ker mi je dobro sedla na glavo, ima sončno zaslonko, ter pripravo za Ncom. Moram dodati, da se precej govori tudi o dobrem servisu tam v Velenju. Tiste 2 urici v soboto sta pa pokazali dobro oblazinjenje, odlično tesnenje, zadostno prezračevanje, pa tudi pretiranih šumov ali bobnenja ni bilo zaznati. Izredna pohvala gre sončni zaslonki. Skratka dobra čelada za dobro ceno.

Zmontirat moram še basic kit (hvala Compaco) in sprobat še to čudo.

Edina minusa sta zaenkrat:

malce težja čelada

zapenjanje (navajen D obročkov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, če želim na čelado žično priklopiti telefon ali MP3 je dovolj BasicKit ali potrebujem tudi InterCom kit ???

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo mam eno oprašanje če se da dobit za čelado x-lite x802 lorenzo replica nosnik 

zraven sem dobiv tazgale ku je tle gor

http://www.sportsbikeshop.co.uk/product_images/x-lite_replica_x-802_lorenzo-cross_detail1.jpg

jast bi pa rad če se kej veči dobi na takle način da mau bolj zapre

http://www.compaco.si/img/nolan/zoom/X-802-breath-defl_wind-pr.jpg

pa koliko pride??

LP

Mehka zaslonka nad nosom (nosnik), ki si jo prejel skupaj s čelado, je posebej prilagojena za namestitev na čelado X-802. Zaradi posebne oblike in načina vpetja, drugih (večjih) zaslonk na ta model čelade ni mogoče namestiti.

Zaslonka usmerja izdihani zrak navzdol in sodeluje pri preprečevanju megljenja vizirja. Vendar, če uporabiš vložek proti megljenju, ki je serijsko priložen k čeladi, potem večje zaslonke nad nosom ne boš potreboval. Vložek namreč učinkovito preprečuje megljenje vizirja, tudi pri športni vožnji, kjer voznik izdiha več vročega zraka.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, če želim na čelado žično priklopiti telefon ali MP3 je dovolj BasicKit ali potrebujem tudi InterCom kit ???

LP

Blond

Basic Kit2 lahko uporabiš tudi samostojno. Z ustreznim kablom ga lahko povežeš z mobilnim telefonom ali multimedijskimi napravami: Mp3 predvajalniki, satelitskimi navigatorji, radijskimi postajami GMRS in PMR.

Intercom Kita v tej konfiguracijski postavitvi ne potrebuješ, razen, če bi želel dodatno ojačati zvok v čeladi ali pa recimo vzpostaviti kabelsko povezavo s sopotnikom.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehka zaslonka nad nosom (nosnik), ki si jo prejel skupaj s čelado, je posebej prilagojena za namestitev na čelado X-802. Zaradi posebne oblike in načina vpetja, drugih (večjih) zaslonk na ta model čelade ni mogoče namestiti.

Zaslonka usmerja izdihani zrak navzdol in sodeluje pri preprečevanju megljenja vizirja. Vendar, če uporabiš vložek proti megljenju, ki je serijsko priložen k čeladi, potem večje zaslonke nad nosom ne boš potreboval. Vložek namreč učinkovito preprečuje megljenje vizirja, tudi pri športni vožnji, kjer voznik izdiha več vročega zraka.

Lp, Boris Kompare B)

hvala za informacijo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kompi... eno vprašanje... imate na zalogi kakšno n85 special (to, ki je cenejša) v velikosti xs? a se dobit tudi kakšna še manjša čelada v tem rangu (ali boljša)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi... eno vprašanje... imate na zalogi kakšno n85 special (to, ki je cenejša) v velikosti xs? a se dobit tudi kakšna še manjša čelada v tem rangu (ali boljša)?

Kompi, tudi mene zanima ali je ta akcija za N85 special še aktualna...? lahko tudi na pm..

Čelade Nolan N85 Special so spet na voljo v vseh velikostih - od XS do XXL.

Za ceno €179,- je v tem rangu to trenutno zagotovo najboljša izbira.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelade Nolan N85 Special so spet na voljo v vseh velikostih - od XS do XXL.

Za ceno €179,- je v tem rangu to trenutno zagotovo najboljša izbira.

Lp, Boris Kompare B)

a je katera od n85 ali x-lite 602 tudi v velikosti xxs?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je katera od n85 ali x-lite 602 tudi v velikosti xxs?

Pravzaprav vse N85 in X-602 iz rednega ter outlet programa, razen N85 Special.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sva se pri Compacu oglasila z ženo. Po prijaznem posvetu in testni vožnji (med katero je bila na terapiji glasnosti tudi moja N103) se je žena domov odpeljala z lepo novo N85 Stylish, jaz pa z utišano N103. Hvala za prijaznost!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Nolan pripravlja dve novosti, odštevanje se je že začelo.

N104 in X-702

G.Kompare kdaj jih lahko pričakujemo v "živo" pri Vas?

Nolan konstantno preučuje nove rešitve in tehnologije prihodnosti. Trenutno imamo v zaključni fazi priprav dve popolnoma novi touring čeladi: "flip-up" Nolan N104 in integralno zaprto X-lite X-702. Prve ocene nas navdušujejo in veselimo se trenutka, ko jih bomo lahko delili tudi z vami. Obe novosti bosta svetovno premiero doživeli že sredi septembra, na prodajnih policah pa jih pričakujemo do konca letošnjega leta. Seveda bosta obe noviteti na voljo tudi za brezplačne testne vožnje.

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na včerajšnjem pregledu pri nevrologu (loginji) sem prvič slišal iz "ust zdravstva", da se lahko zahvalim, da je v moji glavi sploh še kaj ostalo, izredno KVALITETNI čeladi ... :notworthy:

post-12027-0-65475600-1311934712_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sva se pri Compacu oglasila z ženo. Po prijaznem posvetu in testni vožnji (med katero je bila na terapiji glasnosti tudi moja N103) se je žena domov odpeljala z lepo novo N85 Stylish, jaz pa z utišano N103. Hvala za prijaznost!

Terapija glasnosti? Dej povej kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, ali je kje pri Ljubljanskih prodajalcih mozno stestirati X lite X551 v velikosti XL?

KMC?

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nolan pripravlja dve novosti, odštevanje se je že začelo.

N104 in X-702

G.Kompare kdaj jih lahko pričakujemo v "živo" pri Vas?

Kakšen šov naredijo Italjani zaradi ene čelade. B)

Koliko bo drugačna X-702 od predhodnice? Toliko da je ne bom mogel naročit na slepo, brez pomerjanja?

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!