Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Sam kolebam med nakupom X701 in X802. Zanima me kako hitro se da dejansko menjat vezir na X802, saj mi je ljubša ideja o zatemnjenem vezirju kot o sončnih očalih.

Trenutno imam Črn vezir nenehno na trenutni čeladi že 2 leti, ampak sem se enkrat v temi že spičil z angeli v modrem, pa razmišljam o tem da bom končno imel oba vezirja (seveda na novi čeladi)

pojdi testirat na svoj motor.

na hitro pa ti lahko povem, da sama imam x701 že peto leto, x802 pa sem samo testirala. na hitro... x802 je dosti bolj glasna in ima večji vidni kot (za mene pomemben predvsem na zgornjem robu vizirja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo probal novo n104 ?

Ker sem po prebral da večina odsvetuje n103 v kombinaciji z GSom, me zanima če je n104 kaj tišja v primerjavi s predhodnico.

Nekako si ne predstavljam GSa brez preklopne čelade...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo probal novo n104 ?

Ker sem po prebral da večina odsvetuje n103 v kombinaciji z GSom, me zanima če je n104 kaj tišja v primerjavi s predhodnico.

Nekako si ne predstavljam GSa brez preklopne čelade...

Nova N104 je že bila preizkušena na GSu in prvi odzivi so več kot dobri. Sicer pa je N104 v Sloveniji že na voljo za brezplačne testne vožnje, kjer se lahko vsak sam prepriča, ali mu izbrana čelada ustreza. Saj veš, različni vozniki lahko povsem enak model čelade, celo na istem motorju, doživljajo povsem različno. Kar je povsem logično, ker postava, drža, način vožnje in ne nazadnje tudi pričakovanja vsakega posameznika, se od motorista do motorista precej razlikujejo. Posledično pa tudi krogotok zraka, lomljenje vetrnega toka, vrtinčenje ujetega vetra, počutje motorista, … še tako dobrohotno mnenje kolega ti tako ne bo v veliko pomoč, kajti vsaka malenkost šteje. Motor je užitek in največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! Vljudno vabljen na obisk in brezplačni preizkus.

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova N104 je že bila preizkušena na GSu in prvi odzivi so več kot dobri. Sicer pa je N104 v Sloveniji že na voljo za brezplačne testne vožnje, kjer se lahko vsak sam prepriča, ali mu izbrana čelada ustreza. Saj veš, različni vozniki lahko povsem enak model čelade, celo na istem motorju, doživljajo povsem različno. Kar je povsem logično, ker postava, drža, način vožnje in ne nazadnje tudi pričakovanja vsakega posameznika, se od motorista do motorista precej razlikujejo. Posledično pa tudi krogotok zraka, lomljenje vetrnega toka, vrtinčenje ujetega vetra, počutje motorista, … še tako dobrohotno mnenje kolega ti tako ne bo v veliko pomoč, kajti vsaka malenkost šteje. Motor je užitek in največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! Vljudno vabljen na obisk in brezplačni preizkus.

Lp, Boris Kompare B)

Boris hvala, za korekten odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova N104 je že bila preizkušena na GSu in prvi odzivi so več kot dobri. Sicer pa je N104 v Sloveniji že na voljo za brezplačne testne vožnje, kjer se lahko vsak sam prepriča, ali mu izbrana čelada ustreza. Saj veš, različni vozniki lahko povsem enak model čelade, celo na istem motorju, doživljajo povsem različno. Kar je povsem logično, ker postava, drža, način vožnje in ne nazadnje tudi pričakovanja vsakega posameznika, se od motorista do motorista precej razlikujejo. Posledično pa tudi krogotok zraka, lomljenje vetrnega toka, vrtinčenje ujetega vetra, počutje motorista, … še tako dobrohotno mnenje kolega ti tako ne bo v veliko pomoč, kajti vsaka malenkost šteje. Motor je užitek in največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! Vljudno vabljen na obisk in brezplačni preizkus.

Lp, Boris Kompare B)

Pozdravljen,okrog nove N104 sva že govorila po elektronski pošti,ker vidim,da si prisoten tukaj bi te še vprašal koliko tehta čelada z in brez komunikacije.....moram reč,da sem 99% odločen,da jo vzamem je pa oni procent,da jo moram še sprobat na motorju.....saj je tudi cena z tem kake prednosti in tehnične novosti ima veliko bolj sprejemljiva z ostalimi ponudniki iste kvalitete.

Hvala ti za odgovor in Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja ...pa hvala za kupončke,sem dobil. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi testirat na svoj motor.

na hitro pa ti lahko povem, da sama imam x701 že peto leto, x802 pa sem samo testirala. na hitro... x802 je dosti bolj glasna in ima večji vidni kot (za mene pomemben predvsem na zgornjem robu vizirja).

kako si pa zadovoljna z X701?

Jaz sem jo sicer že kupil in komaj čakam da jo preizkusim, prav tako me pa zanima ali je potrebno dokupiti "notranji vizir pinlock" ali se čelada ne rosi braz njega.

Lp Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi, bo za vedno mir, še posebej v težjih pogojih vožnje (nizke temperature, veliko dihanja, rosna jutra...).

Popravljeno . Popravil Be wild
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav, bom nabavil za tistih nekaj € in imam mir naslednja tri leta dokler spet ne menjam čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako si pa zadovoljna z X701?

Jaz sem jo sicer že kupil in komaj čakam da jo preizkusim, prav tako me pa zanima ali je potrebno dokupiti "notranji vizir pinlock" ali se čelada ne rosi braz njega.

Lp Robert

Se ne dobi en komad "pinlock" gratis?

Ko sem jaz kupoval 801rr vem, da je bil priložen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ko sem mojo X-701 kupil je bil že pinlock zraven. So mi ga pa v Velenju ob nakupu tudi zmontirali noter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,okrog nove N104 sva že govorila po elektronski pošti,ker vidim,da si prisoten tukaj bi te še vprašal koliko tehta čelada z in brez komunikacije.....moram reč,da sem 99% odločen,da jo vzamem je pa oni procent,da jo moram še sprobat na motorju.....saj je tudi cena z tem kake prednosti in tehnične novosti ima veliko bolj sprejemljiva z ostalimi ponudniki iste kvalitete.

Hvala ti za odgovor in Lp

Nova N104 brez dodatkov in v velikostih XXS-XS-S tehta 1580g, M in L pa 1640g. Za primerjavo, teža N103 se vrti med 1700 in 1755g. Z namestitvijo komunikacijskega sistema N-Com B4 se teža čelade poveča za približno 110g.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova N104 brez dodatkov in v velikostih XXS-XS-S tehta 1580g, M in L pa 1640g. Za primerjavo, teža N103 se vrti med 1700 in 1755g. Z namestitvijo komunikacijskega sistema N-Com B4 se teža čelade poveča za približno 110g.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala za odgovor,se vidiva v kratkem....aprila pa ko boš imel znižano se komunikacijo,pridem pa še to iskat B)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor,se vidiva v kratkem....aprila pa ko boš imel znižano se komunikacijo,pridem pa še to iskat B)

A misliš, da bo nova komunikacija za nolan-104 že aprila znižana, dvomim, mogoče pa me Kompi lahko demantira.

Kompi, please?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš, da bo nova komunikacija za nolan-104 že aprila znižana, dvomim, mogoče pa me Kompi lahko demantira.

Kompi, please?

Pozdravljen,te bom kar jaz demantiral,če želiš mi na PM pošlji mail pa ti pošljem,vse kar moraš vedet o znižanju komunikacije za N-104 B)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi testirat na svoj motor.

na hitro pa ti lahko povem, da sama imam x701 že peto leto, x802 pa sem samo testirala. na hitro... x802 je dosti bolj glasna in ima večji vidni kot (za mene pomemben predvsem na zgornjem robu vizirja).

Meni osebno je všeč da je čelada bolj glasna, res pa je da mi je x701 veliko bolj privlačna zaradi tega ker ima vgrajen sončni vezir :) Tako grem ob prvih lepih dnevih na motor in v Velenje na test in nakup pa bomo vidli:) Zanima me samo če se v kvaliteti kako ti dve čeladi razlikujeta oz. odlikah al kak se naj izrazim ''v preferencah''? Imata obe vse isto ali ima katera kaj boljše ali več/manj :D

Zanima me še to... ali obstaja x701 v črni mat barvi, brez vsakršne poslikave itd? Namreč želel bi čisto črno mat brez vsega, če je to mogoče:D

Popravljeno . Popravil Rocko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je všeč da je čelada bolj glasna, res pa je da mi je x701 veliko bolj privlačna zaradi tega ker ima vgrajen sončni vezir :) Tako grem ob prvih lepih dnevih na motor in v Velenje na test in nakup pa bomo vidli:) Zanima me samo če se v kvaliteti kako ti dve čeladi razlikujeta oz. odlikah al kak se naj izrazim ''v preferencah''? Imata obe vse isto ali ima katera kaj boljše ali več/manj :D

Zanima me še to... ali obstaja x701 v črni mat barvi, brez vsakršne poslikave itd? Namreč želel bi čisto črno mat brez vsega, če je to mogoče:D

X-701 nima vgrajenega sončnega vizirja. Ima ga pa nova X-702, ki je z letošnjim letom zamenjala staro X-701. Za barvne kombinacije pa preveri od compaca spletno stran.

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je všeč da je čelada bolj glasna, res pa je da mi je x701 veliko bolj privlačna zaradi tega ker ima vgrajen sončni vezir :) Tako grem ob prvih lepih dnevih na motor in v Velenje na test in nakup pa bomo vidli:) Zanima me samo če se v kvaliteti kako ti dve čeladi razlikujeta oz. odlikah al kak se naj izrazim ''v preferencah''? Imata obe vse isto ali ima katera kaj boljše ali več/manj :D Zanima me še to... ali obstaja x701 v črni mat barvi, brez vsakršne poslikave itd? Namreč želel bi čisto črno mat brez vsega, če je to mogoče:D

Če kupuješ športno čelado za naganjanje s športakom, ki ima odprtega akrapoviča, potem tihe čelade ne potrebuješ. Pač pa potrebuješ dosti zraka. V tem primeru izberi X-802, športno čelado optimalnega volumna, najvišjih standardov, za vožnjo pri najvišjih hitrostih. Uporabljajo in priporočajo jo vrhunski mojstri športne vožnje Casey Stoner, Jorge Lorenzo, Marco Melandri, Charlos Checa …

Za živahno turistično vožnjo pa so dirkalne čelade preglasne. In čez glavo zlezejo pretesno, da bi jo bil užitek natikati več kot dvakrat na dan. Zato za turistična potepanja in popotniške moto užitke raje izberi X-702. Čelada ravno prav tesno zleze na glavo in jo udobno objame. Pred brado ima dovolj prostora za dihanje svežega zraka, VPS zaslonka, ki nadomešča sončna očala pa je vgrajena v notranjost čelade za vizirjem, zato zatemnjen vizir ni več potreben.

X-802 in X-702 sta seveda na voljo tudi v mat črni barvi.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-0-84222700-1328106606_thumb.jpg

post-1784-0-69455000-1328106624_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl sem, da obstajajo tudi zatemnjeni pinlock vložki, pa me zanima, če nadomestijo zatemnjen vizir?

Načeloma ja, ampak jaz vidim problem v tem. Če te dobi tema, ga boš moral ven vzet in potem ti bo začelo rosit.Menjavat temen pinlock s svetlim pa je bol zahtevno ko pa zamenjat vizir. Jaz bi se raje za dodaten vizir odločil in ko je treba zamenjat, maš 30 sec dela in greš dalje. Če pa res voziš striktno samo podnevi, je pa temen pinlock cenejša varijanta kot pa nov vizir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma ja, ampak jaz vidim problem v tem. Če te dobi tema, ga boš moral ven vzet in potem ti bo začelo rosit.Menjavat temen pinlock s svetlim pa je bol zahtevno ko pa zamenjat vizir. Jaz bi se raje za dodaten vizir odločil in ko je treba zamenjat, maš 30 sec dela in greš dalje. Če pa res voziš striktno samo podnevi, je pa temen pinlock cenejša varijanta kot pa nov vizir.

Vizir vozit s seboj je kar zahtevna naloga, saj zavzame zaradi svoje oblike določen prostor. Poleg tegaje dobro še zaščitit pred praskami. Veliko lažje je s seboj nositi pinlok, saj se popolnoma poravna, za zaščito pa uporabiš kar vrečko v kateri se prodaja. Menjava pa je ob snetem vizirju dokaj hitra, ko se enkrat zverziraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko npr. mat črno 702-ko (zgoraj na sliki) polepiš z nalepkami? Ker pa so te nove grafike meni osebno obupno skombinirane :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko npr. mat črno 702-ko (zgoraj na sliki) polepiš z nalepkami? Ker pa so te nove grafike meni osebno obupno skombinirane :glare:

Čelada X-lite X-702 je izdelana iz kompozitnih vlaken (karbon, kevlar, kural in steklena vlakna). Ti materiali so zelo trpežni in jim običajne nalepke ne škodijo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!