Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
RAN

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...

Recommended Posts

netopir1930

ja, pa kaj vse si bojo še zmislili!! :BUA:

to je že smešno...

če je komu prevroče naj proda motor in si kupi bicikl,ker na njemu se lahk voziš v spodnjem perilu... :lol1:

Twity

Hmm zanimivo ampak vprašanje kako bo s tem ravno zarad vseh teh kablov..

Mislim, da je prava rešitev okrog tega problema v razvoju termo sintetičnih vlaken in hlajenja z zrakom, ki ga ustvarja motorist pri sami vožnji..dizajn oblacil bo moral upostevat specifike voznje motorja za katere bo narejen, tako da bodo dovodni kanali zraka (ki bi jakno hladil) dejansko sprejemali zrak, ki pa ne bo prihajal v stik z motoristovo kožo..

Bo pa za probat to izraelsko pogruntavščino, najverjetneje bo to možno pri BMW-ju, ki so nekaj na razvoju tega in hladnega črnega usnja že delali..

LP,T :kva2:

Thundercat

niti ni smešno.....vroče je na motorju velikokokrat...to še ne pomeni da človek ni za motor oz. da ni motorist...da bi zat morl prodat motor pa še manj... <_<

mugen

sve informacije vezano za moto air-bag jakne možete pogledati na www.magnetix.hr a iskreno se nadam da ćemo se pojaviti i u Sloveniji početkom nove 2005.god. :OK: :OK:

mugen
a kdo ve kolk to kosta?

cijene jakni s airbagom se kreću od cca 350-470 eura ovisno o modelu (ovisi da li je duga,kratka,s podstavom,da li se skidaju rukavi itd.)

Sve jakne imaju CE protektore za laktove i ramena,3M refleksiju

Prsluci se kreću od cca 260-325 eura(sistem air-baga je isti kao i kod jakni samo nema rukava :OK:

Leteči

Sam ene par vprašanj:

Ko se enkrat ta zadeva sproži a je še uporabna ali je treba kupit novo jakno ali samo ta air bag.

Kot drugo na tejle strani piše da si ti preko vrvice pripet k motorju in verjetno je to tudi sprožilni mehanizem, kaj pa recimo če ti pozabiš da imaš tole zadevo in lepo sestopiš z motorja............ kabum..... in že si obdan z povštrom folk pa se po tleh valja od smeha.

bLuZoNdEr

bolje da se folk valja od smeha kot ti od poškodb :D (sam bi se res smejal če bi enga vidu)

bLuZoNdEr

ne morem več urejat prejšnega posta pa še enkat pišem....

@Leteči:

sej ti na strani lepo piše da v primeru da airbag ni poškodovan (preluknjan) je stvar večkrat uporabljiva (sam bombico z zrakom zamenjaš)

mugen
Sam ene par vprašanj:

Ko se enkrat ta zadeva sproži a je še uporabna ali je treba kupit novo jakno ali samo ta air bag.

Kot drugo na tejle strani  piše da si ti preko vrvice pripet k motorju in verjetno je to tudi sprožilni mehanizem, kaj pa recimo če ti pozabiš da imaš tole zadevo in lepo sestopiš z motorja............ kabum..... in že si obdan z povštrom folk pa se po tleh valja od smeha.

:OK: :OK: drago mi je da si postavio takvo pitanje jer većinu ljudi muči isto.. upotreba zračnih jastuka je višekratna,što znači da kad je jedanput aktivirate ne treba jaknu baciti ili kupovati novu nego jakna ide u servis,mijenja se catridge sa CO2,pregledava se ispravnost zračnih jastuka(da nisu slučajno oštećeni)i onda dobijate servisnu knjižicu i garanciju za slijedeće 2 godine.Takav "servis"jakne košta 55 eura.

Vozač(tj.jakna) mora biti spojena sa motociklom putem konektora(vrvice,nešto slično kao na automobilu-klik sistem)i aktivirat će se ako je sila potezanja veća od 25kg a to je gotovo nemoguće aktivirati slučajno(probaj dići 25kg jednim prstom-vrlo teško).

Znači,aktivirat će se kod odvajanja motocikliste od motora u vremenu od 0.2-o.5 sec(statistički gledano jedan moto pad traje 1,5-2 sec)i sigurno ublažuje posljedice pada.

U svakom slučaju,proizvod koji je namijenjen ublažavanju posljedica i zaštiti zdravlja :OK: :OK:

Naravno,proizvodjač je japanac,a tko drugi :D :D

mugen

SretanBoi.gif

Sretan Božić i Novu Godinu :OK: i još milione sigurnih kilometara želi Vam ekipa iz

www.magnetix.hr

:grupni: :grupni: :grupni: :grupni: :grupni: :grupni: :grupni:

mugen

12380.jpg

Za sada se trenutno mogu kupiti u Zagrebu ( www.magnetix.hr ) ,trenutno u Sloveniji nema se gdje kupiti (traži se exkluzivni distributer),a za Austriju nemam informacije.

U Hrvatskoj se prodaje nešto više od godinu dana i bila su 4 pada u air bag jaknama,svi su prošli bez posljedica :OK: :OK:

l33th4x0r

Honda on Thursday announced a new motorcycle airbag system. It includes crash sensors that monitor acceleration changes and an electronic control unit that calculates when a collision is occuring. The system will be installed in Honda's new Gold Wing motorcycles and is scheduled for release in the U.S. in the late spring of 2006.

http://news.com.com/2300-1041_3-5854977-1....54977&subj=news

Morda se bo kaksna firma (ali pa se je morda ze) odlocila za razvoj takih stvari z "univerzalnim" priklopom na katerikoli motor? :)

Dolenc™

Še mal manka pa bojo še wc na goldwinga monteral :)

Drgač pa fajn zadeva, sam izpilt se mora delovanje, k vrjamem da ma en kup napak, pa primerno je bol za kakšne potovalne motocikle.

Na športnikih najberš ne bomo tega vidl :)

zverko

ma dej,dej,kva se bojo še spomnl :? ,ne vem če ma tole kakšen smisel,mislim,da bi bolj morali delati v smeri jopičev,saj vem da jih že delajo,vendar se mi zdi,da se je razvoj prehitro ustavil......al pa se motim??? :hmm:

Moto32
ma dej,dej,kva se bojo še spomnl :? ,ne vem če ma tole kakšen smisel,mislim,da bi bolj morali delati v smeri jopičev,saj vem da jih že delajo,vendar se mi zdi,da se je razvoj prehitro ustavil......al pa se motim??? :hmm:

Smisel ima najbrž v tem,da pri čelnem trku ne oviješ medenice al pa stegnjenic okol balance :yes:

Sam ko pa poljubiš mamo Zemljo,je pa jopič bolj uporaben .)

TinaRR

Sam ko pa poljubiš mamo Zemljo,je pa jopič bolj uporaben .)

To se pa čist strinjam, ker sem imela hude notranje poškodbe in če bi imela jakno z airbagom takrat bi blo vse ok.

zverko

Smisel ima najbrž v tem,da pri čelnem trku ne oviješ medenice al pa stegnjenic okol balance :yes:

ja ok.......sam bi mogu bit po moje čist naravnost na motorju,če bi bil sam mal nagnjen bi blo po moje še slabše,bi te še ke v stran vrgl....... :? sicer pa so strokovnaki za to,že vejo kaj delajo :yes:

Lobo

Včeraj sem gledal predstavitev tega airbaga na Pro7. Stvar je dobra. Škoda, da se super obnese le pri direktnem čelnem trku. Kakor hitro motor prileti postrani v oviro, pa je shit. Voznika vrže na stran in mimo vreče.

Sistem je zaenkrat kompatibilen le s hondinimi motocikli.

Ampak začetek pa je. Ne moremo rečt, da inžinerji v razvojnih centrih moto firm ne skrbijo za našo varnost.

Tepko
:xx:

Manjka še padalo! :devil:

Drgač pa ni boljšega, če imaš žensko na motorju, imaš tudi dva airbag-a serijsko. No pa čeprav od zadi, ampak bolje to kot nič. :naughty:

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• Dr.SPEED
      Končno, suho in 30 stopinj😁tisti cik-cak, je zgledal dobro, sem moral probati... v tem mestu, se začne vzpon štirje razbojniki, Kolumbija, Venezuela ter 2x Brazilija... 1x Slovenija  Huacachina     
    • smasher
      Ma jaz sem do sedaj 2x kupil fulbat pri akumulator.si ini so se mi zdeli čisto dovolj vredu,če jih ne zanemariš, enega sem pustil 1 leto stat na podstrešju pa je šel v qrc, (je klasični s tekočo kislino), drugi AGM, ga 1x na 3 mesece priklopim na vzdrževalec in jr zdržal 2 leti čakanja Glede polnilca iz hoferja,  odvisno kateri model, moj stari brez ekrančka ne more it preko 14.5V, medtem ko ta novejši lahko grejo tudi čez 15V, in so me poučili tukaj na forumu da AGM akumulatorji baje ne marajo biti polnjeni z napetostjo preko 15V.
    • GizmoFighter
      Ja, ivje pa res 😂, druga ni bilo. Pa ena gozdna vlaka, 50m z razmočenim drekcom pekcom, to je edino kar je bilo treba pazit, druga pa zbit šuder.  Fotr Mamut, ne pretiravaj z drek špuro, nč ni blo hudga 😅 Pomisli na Hrvata z lepo modro X-o, pa pomisl kakšne gume so fantje imeli gor, pa ob tem še mal pomisl na Gizmota in njegove gumhi 😉 Drgač pa pr Mamutovanju je takole. Zadeva ti kot prvo mora bit všeč, sama ideja, mora te potegnit, da bi tudi sam poizkusil izziv ali ne-izziv, kakor vzameš. Letos in najverjetneje tudi v bodoče, če bo event še aktiven, je bilo in bo mogoče, gor se pripeljati s čemerkoli, brez strahu. Tu ni izgovora, žal. V redu, potem pač blato čistiš malo dlje z motorja, a jeb ga. Tisti, ki vas je strah umazat motor in ste njegov suženj, ne hodit gor s cotko, to ni za vas. Torej vsak motor je bil primeren. OK, gume, fino je bilo, da si bil na legalni strani s profilom, razmočeno blato v špuri zna biti hinavsko. Sam event je skupek druženja z zanimivimi ljudmi, starimi znanci, novimi obrazi, takšnimi in drugačnimi obiski. Vsak si vzame event po svoje, na easy ali malo manj na easy v katero smer. Vsak pač po svoje. Vedno je prisotno kraljevsko obedovanje, fotr Faker z kompanjoni obvlada, ničesar ne manjka, vsega je vedno preveč. Edino na kar pa moraš biti fizično in seveda tudi malo psihično pripravljen je, da boš spal zunaj na hladnem. Kljub temu, da so razmere kakršne trenutno so, beri, je neobičajno toplo čez dan za ta letni čas, ponoči se temperature spustijo kar krepko, pod ničlo vedno, vprašanje samo kako daleč pod njo. Pomaga in to zelo, dobra oprema, kvalitetna spalka, podmetač, astro folija - prav obrnjena 😫, volneni štumfi, heat pad-i, slama pod križ, termofor, dobra bejba zraven v spalki 😁, karkol. Noč si vzameš po svoje. Ali ob ognju ali v šotoru ali kjerkoli drugje pod smreko, po svoje, z svojo opremo, z svojo idejo. Osebno se vedno veselim jutra, hladne noči so nujno zlo. Čez dan je bilo tako vroče na soncu, da sem enostavno šel ležat za dve uri v senco v šotor. Ful mi je pasalo. Toliko o tem. Letos sem kar presenečen koliko novih in tudi starih obrazov je prišlo in ostalo gor čez noč. Lepo je, da je event podprt z obiskom kolegov iz drugih držav, torej zadeva seže ne samo lokalno, ampak tudi širše. Lepo je videt bilo kako so se imeli lepo gor. Stiski rok povedo vse. Trenutno je bilo mraza dovolj, čez teden dva, pa Jadranka in N.Marof...gasa 💚
    • GizmoFighter
      Qurčenje, snega ne bo, ne rabiš, dej rajš denar vloži v trip na kak island. To kar maš trenutno gor, je še preveč.
    • Loba
      ? A v Avtovalu? V Mariboru se kar izogibajo kakšnih resnih dogovorov, ker so negotovi pri terminu dobave. Mi pa je kolega iz Munchna, ki je v konekšnu s prodajnim salonom povedal, da se jim je povpraševanje po XR ful povečalo. Ampak to je prišlo iz ust prodajalca motorjev, ke je plačan po proviziji... Jaz ne poznam nikogar v SLO, ki je novo XR-ko rezerviral ali bi jo rad zamenjal za staro. 
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!