Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Ne bo držalo. Med leti 2005 in 2009 je zajet celoten dolg. To pa pomeni, tudi dolg mnogih podjetij, ki so se zadolževala v tujini, vendar je država dajala garancijo. Sam državni dolg pa je bil takrat precej manjši. N1 pa tudi ni nek kredibilen vir. 

P.S.

Celotni bruto zunanji dolg države poleg zadolženosti sektorja država vključuje še zadolženost podjetništva in posameznikov, finančnih in nefinančnih inštitucij, bank in tudi devizne vloge. Sestavljen je iz dveh skupin: javno in javno garantiran dolg (dolg države, državnih podjetij in dolgovi, za katere da država garancijo) ter zasebni negarantirani dolg (dolg zasebnih podjetij).

Popravljeno . Popravil bladerunner
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro napisano https://www.mladina.si/213896/ni-cudno-da-je-generalni-direktor-policije-prizadet/?fbclid=IwAR2AC31k98kDDFFamJl4HPbPP_p03m3KZPwh41W1ZRnKTFihNx9jJvw_X4M

»Ni čudno, da je generalni direktor policije prizadet«

IZJAVA DNEVA

"Ni čudno, da je generalni direktor policije prizadet. V času, ko je Gantar veseljačil, ščuval in pozival k uničenju, je on pridno varoval Jugoslavijo pred nasilno spremembo državne in družbene ureditve SFRJ ter, strmoglavljenjem najvišjih organov, njihovih izvršilnih organov in predstavnikov teh organov, kar mu je nalagal prav 133. člen. Sedanji generalni direktor je leta 1981 nastopil službo kot jugoslovanski miličnik na postaji ljudske milice Vič in vsa osemdeseta leta napredoval po miličniški lestvici kot vesten čuvar režima, proti kateremu se je Gantar boril z gnilim liberalizmom in podganjimi evropskimi vrednotami. Vseh deset let je miličniku pred nosom rušil režim in ga tudi uspešno zrušil. Generalni direktor pa ga ni nikoli ujel, privedel, zaslišal, mu dal dveh okoli uh in ga poslal v taborišče za prevzgojo."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zraven je avtor verjetno mislil tudi na državnega sekretarja Gor-enak dol- bedaka. Partijski sekretar na PP Celje, ovaduh sodelavcev, miličnik iz učbenika.

 

images.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sami Naši, ti pravim :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Dvomi se vlečejo še naprej, saj enega papirja Branko Masleša ni pokazal, in sicer potrdila o opravljenem pravosodnem izpitu po zakonu o pravosodnem izpitu Republike Slovenije. Ta papir bi moral predložiti, pa ga ni," nam je v intervjuju povedal vrhovni sodnik Jan Zobec in dodal: "Branko Masleša sploh nima postulacijske sposobnosti, da bi nastopal pred vrhovnim sodiščem. Njemu so kot stranki celo v lastni zadevi vrata na vrhovno sodišče zaprta. On, ki niti v svojem imenu ne bi mogel vložiti pravnega sredstva na vrhovno sodišče, je hkrati vrhovni sodnik, ki odloča o teh pravnih sredstvih."

https://siol.net/novice/slovenija/jan-zobec-maslesa-sploh-nima-te-sposobnosti-njegovo-pojmovanje-prava-je-avtoritarno-572025

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leva politična hemisfera že napada včerajšnji Utrip, ker je avtor dregnil v prepovedane teme – Golobovo plačo in sodnika Maslešo!

Del javnosti je Utrip ponovno pretresel – včeraj se je izkazalo, da niti RTVS ni več varen prostor za levičarske agitatorje. Oddajo je namreč pripravil drugi od obeh nelevičarskih novinarjev na nacionalki, Igor Pirkovič. In kaj hujšega, na javni televiziji je povedal tam še neslišano – da Robert Golob, za razliko od nekaterih drugih, prav gotovo ni žrtev sistema, poleg tega pa je govoril tudi o treh ne preveč prepričljivih različicah diplome vrhovnega sodnika Branka Masleše. Nezaslišano! No, leva politična hemisfera se je po hitrem postopku aktivirala ter že pisari pritožbe urednikom in varuhinji pravic gledalcev in poslušalcev. Le kaj zahtevajo, pravico do izključno leve propagande? Nad dejstvi se namreč ne morejo pritoževati – vse kar je Pirkovič navedel, je čista resnica. Kdo ve, ali je Svetlani Makarovič že uspelo najti rimo na Pirkovič.

https://nova24tv.si/slovenija/leva-politicna-hemisfera-ze-napada-vcerajsnji-utrip-ker-je-avtor-dregnil-v-prepovedane-teme-golobovo-placo-in-sodnika-masleso/

Komiji vse bolj kažejo svoj pravi totalitarni obraz. Vedno bolj jasno postaja, da so njihovi vzorci in agenda vse bolj podobni njihovim biološkim in ideološkim prednikom, kar je grozljivo. Grožnje drugače mislečim so vse pogostejše in vse hujše. Več kot očitno je, da si domišljajo, da oblast samoumevno pripada samo njim in nikomur drugemu, kar dokazujejo z raznimi grožnjami, vandalizmi in nespoštovanjem epidemioloških razmer, kar je za demokratično in pluralno družbo nesprejemljivo. Zato vsi tisti, ki to podpirajo so mentalni in duhovni maloposestniki. Sramota brez primere.   

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, bladerunner pravi:

Je to vse, kar premore tvoj intelekt?

Sem se poskusil spustit na tvoj nivo, pa je očitno še vedno previsoko za tebe.

Nižje pa ne grem... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, C eagle pravi:

Sem se poskusil spustit na tvoj nivo, pa je očitno še vedno previsoko za tebe.

Nižje pa ne grem... :slap:

Glej pikec, jez sem komentiral določene aktualne teme v tej državi. Ti pa očitno nisi sposoben nič drugega, kot provocirat na osebnem nivoju, kar je domena neizobraženih primitivcev. Saj nižje niti ne moreš, ker si že na podnu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, bladerunner pravi:

Glej pikec, jez sem komentiral določene aktualne teme v tej državi. Ti pa očitno nisi sposoben nič drugega, kot provocirat na osebnem nivoju, kar je domena neizobraženih primitivcev. Saj nižje niti ne moreš, ker si že na podnu. 

Ne skrbi. Po 24.4. ne boš več aktualna tema... Pol boš samo še tema...

Sem slišal nekoč izjavo, da je nekdo idiot. Potem so človeku povedali, da je dotični diplomirana oseba.

Pa se je potem popravil.

Pol pa ni idiot, ampak diplomiran idiot...

Pa daj me na ignor, da boš lažje spal...

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, C eagle pravi:

Ne skrbi. Po 24.4. ne boš več aktualna tema... Pol boš samo še tema...

Sem slišal nekoč izjavo, da je nekdo idiot. Potem so človeku povedali, da je dotični diplomirana oseba.

Pa se je potem popravil.

Pol pa ni idiot, ampak diplomiran idiot...

Pa daj me na ignor, da boš lažje spal...

Si jasnoviden, da tako vehementno trdiš kaj bo po 24.4.? Ti jaz povem, pa nisem jasnoviden? Nič kaj bistveno drugače ne bo, kot je sedaj, ne glede na volilni izid. 

Na ignor komentatorje dajejo samo slabiči, ki niso zmožni resnega dialoga z drugače mislečimi. 

Pa da ne boš mislil, da imam kaj proti tebi osebno. Samo izražam svoj pogled na določeno tematiko. Vendar je na tem portalu težko dobiti sogovornika, s katerim bi bil mogoč nek normalen in kulturen dialog, tudi če gre za povsem diametralno nasprotno prepričanje med nami. V demokratični in pluralni družbi bi morala biti tovrstna debata celo zaželjena, ne pa da se napada tistega, ki določene stvari vidi in jih dojema drugače. Če ne bomo zmogli spoštovati ljudi, ki različno razmišljajo od nas in z njimi na spoštljiv način vzpostaviti dialoga, smo kot družba zatajili na celi črti in to v prihodnosti ne bo prineslo nič dobrega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, GeeSXer pravi:

Je prizadet, kot  o dr oljaj.

Aha, če nisi komi, si prizadet. Že videno nekoč v preteklih časih. 
Nizko ste padli, zelo nizko. Enoumje je marsikomu scvrlo možgane. Videno tudi na tem portalu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, bladerunner said:

Aha, če nisi komi, si prizadet. Že videno nekoč v preteklih časih. 
Nizko ste padli, zelo nizko. Enoumje je marsikomu scvrlo možgane. Videno tudi na tem portalu. 

Aha, če nisi noro za janesa, si komi. Že videno nekoč v preteklih časih. 
Nizko ste padli, zelo nizko. Enoumje je marsikomu scvrlo možgane. Videno tudi na tem portalu. 
 

Dec, ti ga pa pihneš.  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem prebral eno kratko kolumno, kjer je avtor ugotovil da še najamnj komunistični in levi so prav komunistična stranka :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, bladerunner pravi:

Aha, če nisi komi, si prizadet. Že videno nekoč v preteklih časih. 
Nizko ste padli, zelo nizko. Enoumje je marsikomu scvrlo možgane. Videno tudi na tem portalu. 

Smo opazili ja, ni se treba hvalit s tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno! Prilepil sem dva linka aktualnega političnega dogajanja pri nas in v prvem postu na tej strani utemeljil svojo trditev. In kaj se je zgodilo? Vsulo se je cel kup žaljivk na osebni ravni. Razen @izibajker, ni nihče drug niti poskušal ovreči, kar sem napisal. Eno samo obkladanje z žaljivkami vas je. To zame niti pod razno ni normalno. In potem meni nakladate o nekih tabletah in nenormalnosti. Poglejte se raje sami v ogledalo in prepričan sem, da se boste resno prestrašili kreature, ki jo boste zagledali. Nekaterim res močno primanjkuje samorefleksije, pa tudi nivo kulture je za nekatere prava pravcata tujka. 

Prav sram me je, da ste nekateri motoristi na tako zelo nizkem kulturnem nivoju in primitivizem kar seka iz vas. Žalostno, da bolj bit ne more.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, bladerunner said:

Neverjetno! Prilepil sem dva linka aktualnega političnega dogajanja pri nas in v prvem postu na tej strani utemeljil svojo trditev. In kaj se je zgodilo? Vsulo se je cel kup žaljivk na osebni ravni. Razen @izibajker, ni nihče drug niti poskušal ovreči, kar sem napisal. Eno samo obkladanje z žaljivkami vas je. To zame niti pod razno ni normalno. In potem meni nakladate o nekih tabletah in nenormalnosti. Poglejte se raje sami v ogledalo in prepričan sem, da se boste resno prestrašili kreature, ki jo boste zagledali. Nekaterim res močno primanjkuje samorefleksije, pa tudi nivo kulture je za nekatere prava pravcata tujka. 

Prav sram me je, da ste nekateri motoristi na tako zelo nizkem kulturnem nivoju in primitivizem kar seka iz vas. Žalostno, da bolj bit ne more.  

 

On 2/5/2022 at 8:50 PM, bladerunner said:

Ne bo držalo. Med leti 2005 in 2009 je zajet celoten dolg. To pa pomeni, tudi dolg mnogih podjetij, ki so se zadolževala v tujini, vendar je država dajala garancijo. Sam državni dolg pa je bil takrat precej manjši. N1 pa tudi ni nek kredibilen vir. 

P.S.

Celotni bruto zunanji dolg države poleg zadolženosti sektorja država vključuje še zadolženost podjetništva in posameznikov, finančnih in nefinančnih inštitucij, bank in tudi devizne vloge. Sestavljen je iz dveh skupin: javno in javno garantiran dolg (dolg države, državnih podjetij in dolgovi, za katere da država garancijo) ter zasebni negarantirani dolg (dolg zasebnih podjetij).

Takrat se je začel menadžerski odkup podjetij z blagoslovom takratne vlade in s tem zadolževanja in uničevanja podjetij.

A ti poznaš rezultat tega "genialnega" načrta javne kraje?

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

 

Takrat se je začel menadžerski odkup podjetij z blagoslovom takratne vlade in s tem zadolževanja in uničevanja podjetij.

A ti poznaš rezultat tega "genialnega" načrta javne kraje?

Ne vem, kaj ima vlada zraven, če so banke dajale enormne kredite določenim podjetjem. Vlada ne more in ne sme posegat v avtonomijo bank. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!