Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

pred 9 minutami, ftp pravi:

Pri nas pa delajo (beri službujejo) že 3 leto podaljšanja. Saj nih razumem, velika plača, 40+ dni dopusta, vsaj 2x toliko še bolniške, ko so prisotni itak ni kaj dosti od njih, zraven pa dobijo še (če se ne motim) 40% odrejene pokojnine. A bi kdo odšel sam pri teh pogojih ????

Prav je naj se jih potera, storilnost in predvsem  potreba, da si pri teh letih še v službi je ničelna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Snečer said:

Šolstvo npr. 

Enako je tudi  v UE, UJP, ajpes, Furs, ZZZS, ...

Prvič slišim da kje v JU moraš odit ko dosežeš pokojnonsko dobo. @Tedybear če ni skrivnost, kje v JU delaš, me res zanima ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ftp pravi:

Enako je tudi  v UE, UJP, ajpes, Furs, ZZZS, ...

Prvič slišim da kje v JU moraš odit ko dosežeš pokojnonsko dobo. @Tedybear če ni skrivnost, kje v JU delaš, me res zanima ?

Vojska ima drugače, govorim na pamet, tam si že prej odletel, če nisi uspel do pisarne prilezt.

45 let so meli al koliko?

Oz tam niti ni šlo za upokojitev ampak za knjižico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ftp pravi:

Enako je tudi  v UE, UJP, ajpes, Furs, ZZZS, ...

Prvič slišim da kje v JU moraš odit ko dosežeš pokojnonsko dobo. @Tedybear če ni skrivnost, kje v JU delaš, me res zanima ?

SV. Častnik.

Aprila 2020 sem dosegel pogoje za poklicno upokojitev. Pogoje za starostno ( pa sem letnik 65 ?) dosežem oktobra 2022. Tudi če bi hotel, lahko delam max.  do 31.12.2022. Pa nočem.

Snecer. Tisti, ki smo se zaposlili tam do leta 94, imamo za nedoločen čas. Ostali imajo pogodbe. Navadni vojaki ( profesionalizacija, ukinitev naborništva leta 2003) do 45. leta. Jim pa sedaj, zaradi potreb, podaljšujejo.

Kot vem, letos množično odhajajo letniki 61 do 63, odvisno, koliko imajo pokojninske dobe.  

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo dodam... .moj sodelavec, 26 let sva se srecevala na hodniku, je bil do decembra na misiji.  Je hotel spet maja 2021, ker ga je poveljujoci v tistem terminu kot izkusenega in ker res obvlada svoj job, vzeti s seboj...črtan s seznama, ker ima že odločbo, da izpolni pogoje za starostno upokojitev oktobra 2021....in ker do 31.12.2021 ne more porabiti vsega LD ter presežnih ur. Letnik 63.

Ni lepsega......greš na misijo, skeširaš 4,5 do 5K mesecno, vrneš flinto, jopič, celado in večino cunj, pa direkt v penzijo. 

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, ftp pravi:

Kaj pa menite o zakonu o "prisilnem" upokojevanju delavcev, ki so dosegli pokojninsko dobo?

Odvisno kako gledaš na to.

Večina, ki jih jaz poznam ne hodi v službo (po izpolnjenih pogojih) zato, ker bi jih to veselilo, ampak zato ker si ne morejo "privoščiti" upokojitve (cca 600€ naračunane pokojnine) in si s tem skušajo dvigniti osnovo. Ravno obogateli ne bodo, cca 50€ na mesec več pokojnine, pa npr. plača položnico za elektriko.

Se pa vedno gleda le na ekstreme in izkoriščanje sistema.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, franc said:

Odvisno kako gledaš na to.

Večina, ki jih jaz poznam ne hodi v službo (po izpolnjenih pogojih) zato, ker bi jih to veselilo, ampak zato ker si ne morejo "privoščiti" upokojitve (cca 600€ naračunane pokojnine) in si s tem skušajo dvigniti osnovo. Ravno obogateli ne bodo, cca 50€ na mesec več pokojnine, pa npr. plača položnico za elektriko.

Se pa vedno gleda le na ekstreme in izkoriščanje sistema.

lp

Ja, seveda so tudi takšni ljudje. Sicer pa zakonodaja ne zapoveduje "obveznega" upokojevanja, ampak daje možnost delodajalcu da pošlje takega delavca v pokoj. Realno gledano, ne bo nobeden delodajalec v pokoj poslal odličnega delavca, oz. delavca ki potrebuje ampak obratno. Pri tem pa je potrebno vedeti da ob prisilni upojojitvi delavcu pripada odpravnina kot za odpoved (nekako 30% bruto plače za vsako leto pri delodajalcu), pri redni upokojitvi pa 2 plači. Tako da je to še en razlog, da se bodo tega poslužili res samo za slabe delavce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, ftp pravi:

Ja, seveda so tudi takšni ljudje. Sicer pa zakonodaja ne zapoveduje "obveznega" upokojevanja, ampak daje možnost delodajalcu da pošlje takega delavca v pokoj. Realno gledano, ne bo nobeden delodajalec v pokoj poslal odličnega delavca, oz. delavca ki potrebuje ampak obratno. Pri tem pa je potrebno vedeti da ob prisilni upojojitvi delavcu pripada odpravnina kot za odpoved (nekako 30% bruto plače za vsako leto pri delodajalcu), pri redni upokojitvi pa 2 plači. Tako da je to še en razlog, da se bodo tega poslužili res samo za slabe delavce.

Oprosti, ampak : " V kateri pravljici pa ti živiš? "

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, franc said:

Oprosti, ampak : " V kateri pravljici pa ti živiš? "

lp

Žal v tisti kjer grejo lopovi in lenobe najbolje skozi.  :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Tedybear pravi:

..... vrneš flinto, jopič, celado in večino cunj, pa direkt v penzijo. 

a moraš :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a loh rečem, sem vam fuš, vsem, ki grete v penzijo?

tut če je 600€, bom pa s 600 shajal. to pomeni 500 litrov bencina, za 14 dni bo, 14 bom pa počival, dan al dva pa plane delu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

a loh rečem, sem vam fuš, vsem, ki grete v penzijo?

tut če je 600€, bom pa s 600 shajal. to pomeni 500 litrov bencina, za 14 dni bo, 14 bom pa počival, dan al dva pa plane delu :P

 

Nč bat, tudi ti prideš na vrsto. In to kaj hitro. 

"Življenje je kot rolica WC papirja, bolj ko gre k koncu, hitreje se vrti".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kaldu pravi:

Nč bat, tudi ti prideš na vrsto. In to kaj hitro. 

"Življenje je kot rolica WC papirja, bolj ko gre k koncu, hitreje se vrti".

upam...hočm v penzijo, čimprej :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

upam...hočm v penzijo, čimprej :P

 

da te vidim kako boš preživel s 1.500,00 € penzije :dry:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

da te vidim kako boš preživel s 1.500,00 € penzije :dry:

 

bolš kot s sedanjo plačo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, DAMI34 pravi:

upam...hočm v penzijo, čimprej :P

 

Veš, je pa še en problem, iz penzije se ni še nobeden vrnil..........

Iz penzije te odnesejo.......

Popravljeno . Popravil Kaldu
Dodatek
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kaldu pravi:

Nč bat, tudi ti prideš na vrsto. In to kaj hitro. 

"Življenje je kot rolica WC papirja, bolj ko gre k koncu, hitreje se vrti".

...meni se pa zdi, da bolj kot gre blizu penziji, bolj se vleče :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kaldu pravi:

Veš, je pa še en problem, iz penzije se ni še nobeden vrnil..........

Iz penzije te odnesejo.......

baš me briga :P

Dokler bo JJ take nabijal, bi jaz najraje bil v penzija :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kam je zginu naš odrešitelj Kahel? :P

#čistsmrazočaran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 1. 2021 ob 10:55, ftp pravi:

Kaj pa menite o zakonu o "prisilnem" upokojevanju delavcev, ki so dosegli pokojninsko dobo?

da so oddelali svoje obveznosti in so zreli za upokojitev..

Ob 24. 1. 2021 ob 15:01, Tedybear pravi:

SV. Častnik.

Aprila 2020 sem dosegel pogoje za poklicno upokojitev. Pogoje za starostno ( pa sem letnik 65 ?) dosežem oktobra 2022. Tudi če bi hotel, lahko delam max.  do 31.12.2022. Pa nočem.

Snecer. Tisti, ki smo se zaposlili tam do leta 94, imamo za nedoločen čas. Ostali imajo pogodbe. Navadni vojaki ( profesionalizacija, ukinitev naborništva leta 2003) do 45. leta. Jim pa sedaj, zaradi potreb, podaljšujejo.

Kot vem, letos množično odhajajo letniki 61 do 63, odvisno, koliko imajo pokojninske dobe.  

Zavarovanci pridobite pravico do starostne pokojnine:

  • pri starosti 60 let, če ste dopolnili 40 let pokojninske dobe brez dokupa.
  •  

https://e-uprava.gov.si/podrocja/delo-upokojitev/upokojitev/starostna-pokojnina.html

nisi..razen če se ti tudi leta od rojstva štejejo s faktorjem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, thumper pravi:

da so oddelali svoje obveznosti in so zreli za upokojitev..

Zavarovanci pridobite pravico do starostne pokojnine:

  • pri starosti 60 let, če ste dopolnili 40 let pokojninske dobe brez dokupa.
  •  

https://e-uprava.gov.si/podrocja/delo-upokojitev/upokojitev/starostna-pokojnina.html

nisi..razen če se ti tudi leta od rojstva štejejo s faktorjem..

vojaki so imeli (ali imajo še) beneficirano delovno dobo ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minus 2 leti benifikacije po ZPIZ-1 , pred vstopom v sklad obveznega dodatnega pokojninskega zavarovanja.....benefikacija pred 1. 1. 2001.

Datume sem dobil od KADa in SPIZa.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse prihodnje penzioniste !!  Ko dobite predlog odločbe, je spodaj z drobnim tiskom pripisano, da lahko na izračun ugovarjate v 8 dneh. To tudi obvezno storite! nič vas ne stane, je pa velika verjetnost da se vam penzjon poveča za nekaj deset ali sto evrov. Če ta rok zamudite zapadejo vse nadaljne pravice ugovora na eventualen napačen izračun. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 1. 2021 ob 10:55, ftp pravi:

Kaj pa menite o zakonu o "prisilnem" upokojevanju delavcev, ki so dosegli pokojninsko dobo?

Naj se takoj naredi čistka, najprej v javni upravi, tam je največ balasta. 

Mladina naj gre delat, ta stari pa v penzijo, takoj.

Btw: leta 2026 je moj čas, če pa bi me prej dali kao na čakanje, grem takoj, jutri.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!