Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

ma veš, tale primerjava, ki si jo zapisal je isto kot bi hvalil svojo tortico dreka in dejal, da bi ti KUL podriskal celo dvorišče. :P

Nekako..vse smrdi.

Eh...čebela ne bo nikoli prepričala muhe, da je med boljši od dreka, zaman se trudiš ?

Popravljeno . Popravil Sam dePihlja
dodatek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke in globok poklon g. Dvidu Danevu: https://www.zdravo-slovenija.com/tu-in-tam-1/2019/2/8/trst-slovenski-junak-brez-aplavza-v-domovini

Mi je popolnoma jasno zakaj je tako, če se je Pahor, kot predsednik države lani oktobra ob srečanju z Mattarello  v Novi Gorici spakoval v angleščini in ni govoril v uradnem jeziku Slovenije potem tukaj nima nikakršne avtoritete naj sam 'spoka' ali pa bo odpokan...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, kaizer pravi:

Čestitke in globok poklon g. Dvidu Danevu: https://www.zdravo-slovenija.com/tu-in-tam-1/2019/2/8/trst-slovenski-junak-brez-aplavza-v-domovini

Mi je popolnoma jasno zakaj je tako, če se je Pahor, kot predsednik države lani oktobra ob srečanju z Mattarello  v Novi Gorici spakoval v angleščini in ni govoril v uradnem jeziku Slovenije potem tukaj nima nikakršne avtoritete naj sam 'spoka' ali pa bo odpokan...

Sicer je ta članek kar star, je pa Slovenski jezik v Trstu velik politični problem. Slovenska politika (vseeno katera) ima dela sama s sabo toliko, da se za zamejce ne zanima kaj dosti. Primer je "nakup" glasu obeh predstavnikov manjšin v Sloveniji, namesto, da bi delovali po sistemu večjega vzornika. To, kar počneta sosednji državi z našo manjšino, enako bi morali delati tudi mi. Pa da potem vidite, kako bi Italijani leteli po luftu v Bruselj jokat... 

 

Pa ni samo jezik problem..............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Marcel-F pravi:

Kmal bojo volitve,baje,da bo kandidiral Golob,,,volite ga ,bo boljše nam vsem.... Že zdaj ima visoko podporo,vsak četrti bi ga volil... Aja,samo programa pa še nima,kaj bo naredil? kaj je obljubil? kaj bo spremenil? Še nobenih odgovorov,pa ga folk že podpira..Bravo,še dolgo bomo v tem sranju...

golob je iskanje svežega imena (v narekovajih) da bi pritegnil volilce, ni pa nič boljšega od prej in sedaj. Star recept za mineštro z istimi sestavinami.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kaldu pravi:

Tejko se je zopet igral vojaka!!!!!

https://www.24ur.com/novice/slovenija/minister-tonin-z-ameriskim-f16-v-vaji-nad-pockom.html

Škoda, da ni starejši in bi služil JNA. Po mojem bi za vekomaj pozabil na ljubezen do orožij.

 

njega bi čebali :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi, ki se tule primitivno norčujete iz ministra Tonina, dvomim, da ste sploh kdaj od blizu videli letalo F-16, kaj šele, da bi z njim poleteli. Tonin je pač imel ta privilegij, ki ga vi nikoli ne boste imeli in izkusili nekaj fantastičnega, kot je letenje s supersoničnim lovcem F-16 Fighting Falcon. Užitek letenja s takšnim letalom je neprimerljivo boljši, kot vožnja s katerim koli motornim kolesom. Zato vas pa daje nevoščljivost, ker je Tonin izkusil nekaj, kar vam nikoli ne bo uspelo. 

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

njega bi čebali :P

 

Uf, tegale izraza pa že fuuuul dolgo nisem slišal... V našem vodu smo to redno prakticirali takrat, ko je bil glavni hodnik (granit) ožican, pol smo pa nekoga zamotal u čebe in ga zglancal.:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, bladerunner pravi:

Vsi, ki se tule primitivno norčujete iz ministra Tonina, dvomim, da ste sploh kdaj od blizu videli letalo F-16, kaj šele, da bi z njim poleteli. Tonin je pač imel ta privilegij, ki ga vi nikoli ne boste imeli in izkusili nekaj fantastičnega, kot je letenje s supersoničnim lovcem F-16 Fighting Falcon. Užitek letenja s takšnim letalom je neprimerljivo boljši, kot vožnja s katerim koli motornim kolesom. Zato vas pa daje nevoščljivost, ker je Tonin izkusil nekaj, kar vam nikoli ne bo uspelo. 

nismo, ker pri nas so bili galebi, orli in migi..vidu od blizu mig31, tudi kako leti. Letel in skakal sem iz AN26 in iz helikopterja MI8. In še bi lahko našteval.  Guspod Tonček bi v JLA bil dober samo za čatota :P

ps. pa granato znam tudi bolje metati kot Tonček. 

pss. ko sem tolko kratic naštel, bi lahko Tonček bil meni fauš :D

 

 

pred 2 urami, izibajker pravi:

Uf, tegale izraza pa že fuuuul dolgo nisem slišal... V našem vodu smo to redno prakticirali takrat, ko je bil glavni hodnik (granit) ožican, pol smo pa nekoga zamotal u čebe in ga zglancal.:naughty:

sj to je bil namen

za vse tonine:

čebe=odeja

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, skalar36 said:

Res je vrhunski dosežek v življenju, da se na stroške drugih ljudi voziš v letalu Ameriške vojske.

Ja res je, če si ligav in sluzast, da lahko zlezeš v vsako rit, ti v tej civilizacijski ureditvi lepo gre. Ampak sam sem raje revež, in živim življenje s pokončno hrbtenico in lastnimi rokami. Zato Toninčku nisem nevoščljiv. Ker biti mamin fantiček ni ravno vrlina s katero bi se hvalil naokrog.

Ko že glih omenjaš...

tri četrt unih majmunov ,ko se  zbirajo v LJ,živi na stroške drugih (tudi mojih)....

glede lezenja v rit in sluzavosti,tudi tu lahko vidimo,kako lahko nekdo počne kar se mu zahoče in ne bo nič,ampak tega seveda ne vidiš,ker greš in gledaš,samo ravno,oziroma tisto ,kar ti drugi porečejo..

revež...to vsi pravjo,kaj danes pomeni denar,pa verjetno sam veš...

MAMIN FANTIČEK....no če ne veš,danes jih je tri četrt,en bolj blesav kot drug...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toninu se prav vidi, da ni služil vojske. Ostal fantek, ki se rad igra vojake.

Po letalu se vsaj umazane gate nevidijo, kot umazana srajca po tanku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Marcel-F pravi:

,ampak tega seveda ne vidiš,ker greš in gledaš,samo ravno,oziroma tisto ,kar ti drugi porečejo..

To je domena vas SDSovce v. Kar bo rekel vaš ljubljeni vodja potem kasneje postane resnica. Izkrivljanje zgodovine in laganje. Ampak če Vizjak to nardi ni take panike, ker je "vaš". Če pa kdo drugi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 minutes ago, skalar36 said:

To je domena vas SDSovce v. Kar bo rekel vaš ljubljeni vodja potem kasneje postane resnica. Izkrivljanje zgodovine in laganje. Ampak če Vizjak to nardi ni take panike, ker je "vaš". Če pa kdo drugi...

domena ovc praviš.....

 

Izkrivljanje zgodovine in laganje.

no ,sej s tem stavkom si pa vse povedal... Zdej a si slep,al si pa komunistična ovca na kubik....

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

nismo, ker pri nas so bili galebi, orli in migi..vidu od blizu mig31, tudi kako leti. Letel in skakal sem iz AN26 in iz helikopterja MI8. In še bi lahko našteval.  Guspod Tonček bi v JLA bil dober samo za čatota :P

ps. pa granato znam tudi bolje metati kot Tonček. 

pss. ko sem tolko kratic naštel, bi lahko Tonček bil meni fauš :D

Da si od blizu videl Mig31 Foxhound, močno dvomim, ker jih JA ni imela, razen, če si bil na kakem večjem Airshow, kjer so ta letala prisostvovala na dogodku. Verjamem pa, da si videl Mig21 Fishbed, ki pa si jih je nekaj lastila JA. Galebi in Orli pa so navadni bicikli, ki ne dosegajo hitrosti Mach1. Torej so letala, ki letijo s podzvočno hitrostjo, imajo zelo slabo manevrabilnost in slabe motorje, brez afterburnerja. Med vojno v Bosni je npr. eno letalo F-16 sklatilo štiri galebe, med bombardiranjem Srbije, pa je eno letalo F-15 Eagle sklatilo dva Miga29 Fulcrum.

Letenje z transportnim propelerskim letalom in helikopterjem, pa ni v ničemer primerljivo z letenjem supersoničnega letala, kakršno je F-16 Fighting Falcon. Kot bi primerjal vožnjo s fičekom in bolidom F1.

P.s. Si tekmoval z njim v metanju granat, da tako vehementno trdiš, da si boljši od njega?

P.s. Tudi močno dvomim, da je tvoj intelekt približek Tončekovemu.

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Marcel-F pravi:

domena ovc praviš.....

 

Izkrivljanje zgodovine in laganje.

no ,sej s tem stavkom si pa vse povedal... Zdej a si slep,al si pa komunistična ovca na kubik....

Po moje eno in drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, bladerunner pravi:

Po moje eno in drugo.

In kaj kej pravi tvoj kolega Vizjak. Poštenjak. :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, bladerunner pravi:

Vsi, ki se tule primitivno norčujete iz ministra Tonina, dvomim, da ste sploh kdaj od blizu videli letalo F-16, kaj šele, da bi z njim poleteli. Tonin je pač imel ta privilegij, ki ga vi nikoli ne boste imeli in izkusili nekaj fantastičnega, kot je letenje s supersoničnim lovcem F-16 Fighting Falcon. Užitek letenja s takšnim letalom je neprimerljivo boljši, kot vožnja s katerim koli motornim kolesom. Zato vas pa daje nevoščljivost, ker je Tonin izkusil nekaj, kar vam nikoli ne bo uspelo. 

Si ti letel? 

Letel je tudi Jelko,  pa Gutman, pa recimo ena podpolkovnica SV, ( ime, priimek, kje in kdaj naj ostane neznano, zaradi nje)..... ker se ji ANG pilot ni mogel upreti, pa ko je ona njemu " ustregla" je potem še on njej...z eno furo. Lej...včasih je že dovolj, da si pravi čas na pravem mestu...minister za obrambo je pa ves mandat.....na pravem.

Kako izgleda  letenje z Chinookom in Black hawkom podnevi / ponoči iz J Afganistana v Herat, pa z C 130 čez Pakistan v Abi Dhabi, pa od tam z C 17 v Papo na Madžarskem....naj Tonin, preden se mu aprila izteče mandat, vpraša recimo mene. Aja...ce bi imeli lastno transportno letalo, takšnih izkusenj ne bi imel ..

Kako se uporablja (nova) Elanova pregibna turna smučka, sem pa Mateju razlagal ene par mesecev nazaj. Osebno. Moje mnenje....kot oseba je cool, kot politik pa.....

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, bladerunner pravi:

Da si od blizu videl Mig31 Foxhound, močno dvomim, ker jih JA ni imela, razen, če si bil na kakem večjem Airshow, kjer so ta letala prisostvovala na dogodku. Verjamem pa, da si videl Mig21 Fishbed, ki pa si jih je nekaj lastila JA. Galebi in Orli pa so navadni bicikli, ki ne dosegajo hitrosti Mach1. Torej so letala, ki letijo s podzvočno hitrostjo, imajo zelo slabo manevrabilnost in slabe motorje, brez afterburnerja. Med vojno v Bosni je npr. eno letalo F-16 sklatilo štiri galebe, med bombardiranjem Srbije, pa je eno letalo F-15 Eagle sklatilo dva Miga29 Fulcrum.

Letenje z transportnim propelerskim letalom in helikopterjem, pa ni v ničemer primerljivo z letenjem supersoničnega letala, kakršno je F-16 Fighting Falcon. Kot bi primerjal vožnjo s fičekom in bolidom F1.

P.s. Si tekmoval z njim v metanju granat, da tako vehementno trdiš, da si boljši od njega?

P.s. Tudi močno dvomim, da je tvoj intelekt približek Tončekovemu.

kaj si pa ti vidu in tikal in se vozil? Več kot Tonček? Ne sori, več kot jaz?

Marsikaj vidu in tipal...specialne enote, diverzant. In ne, ni mi treba tekomovat s Tončkom, da vidim kaj počne narobe in kako se igra "vojaka". Med drugim sem bil šef enote za diverzije in postavljanja exploziva. Katere zadeve sem obvladal in počel niti ni bistveno, ker moj intelekt ne doseže maminega sinčka...ampak se sprašujem le kam seže tvoj z ozirom na vehementno pisanje in obsedenost z SDSom? :P, pa ne sam to, tudi priskledniškimi strankami?

Sori..kar se migov tiče je bila 29lka ki kar dobro parira F16, drugo je pa odvisno od pilota in infrastrukture, ter nadgradenj, kar pa se latalnih sposobnosti in manevriranja tiče, ni bistvene razlike

ps. en običen RPG sklati avion, sam za tvoj info...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!