Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Moram reči, da mi je prav žal, da takoj po spremembi sistema (leta 92+) ni bilo ene poštene lustracije. Bi se rešili precej težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Darko3g pravi:

Moram reči, da mi je prav žal, da takoj po spremembi sistema (leta 92+) ni bilo ene poštene lustracije. Bi se rešili precej težav.

Ne se zajebavat. Kako bi pa zgledalo brez SDSovcev?  Komunist do komunista. Potem pa levici, 30 let starim mladičem, očitajo komunajzerstvo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Darko3g said:

Moram reči, da mi je prav žal, da takoj po spremembi sistema (leta 92+) ni bilo ene poštene lustracije. Bi se rešili precej težav.

janšo lahko še vedno njegovi zdaj lustrirajo, če ne drugega, za zgled, pa da prvič nekaj poštenega naredijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, GeeSXer pravi:

Ne se zajebavat. Kako bi pa zgledalo brez SDSovcev?  Komunist do komunista. Potem pa levici, 30 let starim mladičem, očitajo komunajzerstvo. 

Točno tako.....90% tistih najbolj izpostavljenih takrat, je izšlo iz KPS. Kako bos potem lustriral samega sebe?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Tedybear pravi:

Si ti letel? 

Letel je tudi Jelko,  pa Gutman, pa recimo ena podpolkovnica SV, ( ime, priimek, kje in kdaj naj ostane neznano, zaradi nje)..... ker se ji ANG pilot ni mogel upreti, pa ko je ona njemu " ustregla" je potem še on njej...z eno furo. Lej...včasih je že dovolj, da si pravi čas na pravem mestu...minister za obrambo je pa ves mandat.....na pravem.

Kako izgleda  letenje z Chinookom in Black hawkom podnevi / ponoči iz J Afganistana v Herat, pa z C 130 čez Pakistan v Abi Dhabi, pa od tam z C 17 v Papo na Madžarskem....naj Tonin, preden se mu aprila izteče mandat, vpraša recimo mene. Aja...ce bi imeli lastno transportno letalo, takšnih izkusenj ne bi imel ..

Kako se uporablja (nova) Elanova pregibna turna smučka, sem pa Mateju razlagal ene par mesecev nazaj. Osebno. Moje mnenje....kot oseba je cool, kot politik pa.....

Večkrat z različnimi tipi supersonic fighter jets. Imam namreč močno družinsko zvezo v USAF.

Ni bil point mojega pisanja kdo je že letel s takimi ali podobnimi letali. Moje pisanje leti na primitivne pljuvače ministra Tonina, ki je izkoristil priliko in poletel z vojaškim lovskim letalom kot potnik. Prepričan sem, da med pljuvači Tonina na tem portalu nihče ni niti od blizu videl tako letalo, kaj šele da bi z njim poletel. Posledično pa seka iz njih nevoščljivost. 

Lepo, da si letel z naštetimi tipi letal in helikopterjev in ti iz srca privoščim tovrstne izkušnje. Ni pa se potrebno metati ven na tak način, da naj Tonin tebe vpraša kako je leteti s letali in helikopterji, ki si jih naštel. Se ti ne zdi, da z tako retoriko iz tebe seka nastopaštvo, ki ni glih zavidanja vreden del karakterja nekega človeka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, bladerunner said:

Prepričan sem, da med pljuvači Tonina na tem portalu nihče ni niti od blizu videl tako letalo, kaj šele da bi z njim poletel..

Nope, Tonina pljuvamo ker je primitiven podanik lopovskega Glanzkopfa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, bladerunner pravi:

Vsaj malo se pozanimaj na kakšen način je potekala in koga je zadela lustracija v ex komunističnih državah, preden nabijaš neumnosti. Tudi v Sloveniji bi bili lustrirani tisti, ki so bili na vodilnih položajih v ex totalitarnem enopartijskem komunistinčem režimu in katerim bi s konkretnimi in neizpodbitnimi dokazi dokazali kršenje človekovih pravic. Nikakor ne bi lustracija zadela vseh članov takratne KPS in nikogar, kateremu nebi dokazali kršenje človekovih pravic. Samo zato gre pri lustraciji. Odstranit dokazane kršilce človekovih pravic z vseh javnih funkcij. 

Ti pa preberi, kdo je izvajal lustracijo. Na P in ČŠ so po padcu Berlinskega zidu oblast prevzeli ljudje, ki nikoli niso bili  izpostavljeni partijci. In ti so lahko to izvedli.

Pri nas pa? Razumi, clovek...kako boš lustriral predsednika vrhovnega sodišča...kdo ga bo? Lojze Peterle? 

Poglej clane prve vlade....preglej  njihov backgraund....Ingo Paš, recimo ni bil...vsi ostali pa? 

In  še nekaj.....takrat nismo bili tako razdeljeni, kot smo zdaj....pa prioritete so bile drugačne...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, bladerunner pravi:

Potem pa bodi odkrit, kot sem jaz in direktno povej katera politična opcija ti je najbližja. Vsi namreč hinavsko molčite kar se vaše osebne politične opredelitve tiče. V demokratičnih državah to nikakor ne bi smela biti tabu tema. Vsak bi moral namreč imeti pravico v demokratični in pluralni družbi brez kakršnih koli posledic javno izrazit svojo politično opredelitev, ne pa da večina na tem forumu to poskušate skrit, kot kača noge. Sam s tem nimam nikakršnih težav. pribito. 

Hehehe. Sej te je res težko razumet. Če nisi vaš, je zate to dovolj, da si prepričan, siguren, zagvišno veš, da smo levnuharji, levaki, kumunajzerji, rdečkarji... Zakaj ti razlagat, kako smo politično opredeljeni. Zate enoumno je dovolj, da nimo SDSovci. Drugačnega razmišljana tako ali tako ne moreš dojeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Marcel-F pravi:

domena ovc praviš.....

 

Izkrivljanje zgodovine in laganje.

no ,sej s tem stavkom si pa vse povedal... Zdej a si slep,al si pa komunistična ovca na kubik....

In koliko je na motosvetu še voznih komunistov...kaj misliš :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, bladerunner pravi:

Dr. Jože Pučnik in koalicija DEMOS so hoteli izvesti politično lustracijo, pa v takratni trodomni skupščini ni bilo dovolj podpore za izvedbo le te. 

No, sva tik pred ciljem. Sedaj pa iz koalicije DEMOS izlušči tiste pomembneže, ki niso nikoli bili izpostavljeni komunisti.

Ata Oman, pa Vito Gros.....pa recimo Pučnik.

Ostali bi...pljuvali v lastno skledo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, bladerunner said:

Veliko bolj bi te spoštoval, če bi odkrito povedal, da ti je najbljižje npr.(špekuliram) stranka Levica, kot pa da na nizkoten in primitiven način pljuješ po vsem, kar se nagiba na desno, sam pa skrivaš svojo politično opredelitev. Če nebi bil politično opredeljen, sem več kot prepričan, da v tej temi nebi bi bil toliko aktiven. 

Sodis svet po sebi. Enostavno ne dojames. Normalnemu kriticno razmisljujocemu cloveku se nikoli ne pojavlja nobeno božanstvo. Vsi smo krvavi. Vsi smo sposobni zajebat.

 

Če nisi sposobn objektivno ocenit dogajnja na Mavriciju, posedanja po Dimnikovih jahtah in slišat trtja jac sodnikom iz ust tvojga bestića andreja s štajerske……si lahko rečeš kritičn človek? Ne. 

 

ps: jez ti ne verjamem nič. Ka li da te žlahtovci v USAF za špas mal vozkajo z avjoni. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Kugelschreiber pravi:

Sodis svet po sebi. Enostavno ne dojames. Normalnemu kriticno razmisljujocemu cloveku se nikoli ne pojavlja nobeno božanstvo. Vsi smo krvavi. Vsi smo sposobni zajebat.

 

Če nisi sposobn objektivno ocenit dogajnja na Mavriciju, posedanja po Dimnikovih jahtah in slišat trtja jac sodnikom iz ust tvojga bestića andreja s štajerske……si lahko rečeš kritičn človek? Ne. 

 

ps: jez ti ne verjamem nič. Ka li da te žlahtovci v USAF za špas mal vozkajo z avjoni. 

 

Nimam nobenega božanstva v človeški obliki, sem pa svetovno nazorsko politično opredeljen na desno. Tega nikoli nisem skrival, kot to počnete ostali. in tudi zelo dobro vem, da smo vsi krvavi pod kožo in marsikdaj stvari zajebemo. S takim dojemanjem nimam nikakršnih težav. Odgovarjam pa tistim, ki na ves glas kličejo volitve. In kaj je alternativa sedanji koaliciji? KULci, za katere sem trdno prepričan, da pojma nimajo, kako vodit državo, kar so že enkrat dokazali. Med sabo so se na smrt skregali, vrgli puško v koruzo, ko je bil za to najmanj primeren trenutek in tako tlakovali pot na oblast trenutni vladni koaliciji. In nisem toliko naiven in neumen, da bi verjel, da se pa v bodoče, če dobijo zopet oblast v roke KULci zopet nebi na smrt skregali in sredi mandata zopet vrgli puške v koruzo. Hvala za tako alternativo, ki to sploh ni. Zato trdim, da trenutno v Sloveniji stranka SDS nima alternative in je najmanj slaba opcija za vodenje države. 

Zelo dobro poznam tako Vizjaka kot Petana in lahko z vso odgovornostjo zatrdim, da je Vizjak v nečednih poslih navaden vajenec za Petana, ki ima toliko masla na glavi, da se bo utopil v tem maslu. Vendar Petan, ki je dokazano oškodoval npr. Čatežke toplice ni za nikogar sporen, ker pripada kontinuiteti, sporen pa je edino Vizjak, ki je neprimerno opletal z jezikom in se kot diletant ujel v past, ki mu jo je nastavil Petan. 

Na zadnjo opazko pa nima smisla, da ti sploh odgovarjam, ker ni pomembno. Moje zasebno življenje se tiče pač mene in vem kaj počnem in s kom. Tako, da ni niti najmanj pomembno, kaj si ti misliš. Tvoja stvar. 

Popravljeno . Popravil bladerunner
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, bladerunner pravi:

Zdaj mi pa lepo prosim navedi ali prilepi kakšen link, ki dokazuje, da je npr. Janez Janša v prejšnjem režimu kršil človekove pravice in bil na funkciji, ki naj bi mu omogočala kakršnokoli moč odločanja. Pa ne mi prosim lepit tisti famozni pohod v Jajce, ki nima nič s kršenjem človekovih pravic. 

Res se mi ne da več. Gledas posamezna drevesa,  nisi pa še pogruntal, v katerem gozdu si.

Če boš doumel, kaj ti hočem povedati, bova to debato mirno zaključila. Res se mi več ne da.

TOREJ: 

V države Waršavskega pakta, je bil komunizem bolj kot ne uvožen pod "pokroviteljstvom" Sovjetske zveze. 

Mi smo si ga pa " vzpostavili" sami.  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, bladerunner said:

Zelo dobro poznam tako Vizjaka kot Petana in lahko z vso odgovornostjo zatrdim, da je Vizjak v nečednih poslih navaden vajenec za Petana, ki ima toliko masla na glavi, da se bo utopil v tem maslu. Vendar Petan, ki je dokazano oškodoval npr. Čatežke toplice ni za nikogar sporen, sporen pa je edino Vizjak, ki je neprimerno opletal z jezikom in se kot diletant ujel v past, ki mu jo je nastavil Petan. 

Petan ni minister. Vizjak je bil minister v času posnetka, in je minister tudi novi v vladi. Reševali so ga NSIjevci z vzdržanjem.  Petana nas mora rešit MNZ in sodišče. A ti razumeš to? Vidiš razliko? Petan zasluži sodišče. Kot nović, recimo. Janesa in posledicno Vizjaka,  pa bi morali razrešit odgovorni in kritično razmišljujoči ljudje. Ce ne na volitvah, pa v parlamentu. Ampak diletanta (tvoja beseda) ostajata trdno v sedlu. Osebni interesi (simonovic in podobni) so premocni. 

Jez ne dojemam, kako lahko interpelacijo preživi minister ki nedvoumno govori o gluposti plačevanja davkov in opozarja, da s trtjem jajc lahkotno nadzirajo sodstvo. Si sploh predstavljamo kako gangstersko se to bere? To je definicija globoke drzave.
 

ampak janes in sds so nas resli..jes jes.  upam de te stric pele z aviana do lepene….. de nardita luping v cast bozanstvu severne stene.  
 

 

ne ne. Brezupno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Tedybear pravi:

Res se mi ne da več. Gledas posamezna drevesa,  nisi pa še pogruntal, v katerem gozdu si.

Če boš doumel, kaj ti hočem povedati, bova to debato mirno zaključila. Res se mi več ne da.

TOREJ: 

V države Waršavskega pakta, je bil komunizem bolj kot ne uvožen pod "pokroviteljstvom" Sovjetske zveze. 

Mi smo si ga pa " vzpostavili" sami.  

 

prvič...zgleda , da le ti vse veš....:lol1:

drugič.....in naš je bil boljši,fenomenalen....:lol1:, najboljše stvari se po tvoje sesujejo same vase?.....:lol1:

se ti mogoče svaljkaš po kakšnih NVO-jih??

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Sodis svet po sebi. Enostavno ne dojames. Normalnemu kriticno razmisljujocemu cloveku se nikoli ne pojavlja nobeno božanstvo. Vsi smo krvavi. Vsi smo sposobni zajebat.

 

 

 

prvič....tudi antibožanstvo ne :devil: ?

drugič.....vidim, res je

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, bladerunner pravi:

Veliko bolj bi te spoštoval, če bi odkrito povedal, da ti je najbljižje npr.(špekuliram) stranka Levica, kot pa da na nizkoten in primitiven način pljuješ po vsem, kar se nagiba na desno, sam pa skrivaš svojo politično opredelitev. Če nebi bil politično opredeljen, sem več kot prepričan, da v tej temi nebi bi bil toliko aktiven. 

Tvojega spoštovanja ne rabim. Mi je vseeno, kaj si misliš o meni. Daleč od tega da sem levica. Ampak, kaj naj sedaj pljuvam po levici, ce pa ini niso na oblasti. Jaz sem svobodnjak. Privoscim vsem ljudem, svobodo in mir. Za vse enake možnosti. Za postenje in resnico. Za razvoj in prosperacijo. 

Rad imam ljjudi, ki se ne strinjao z menoj in znajo intelektualno demantirat moje misljenje in dati pametno nasprotno idejo. Tko se sklene dober kompromis za vecino. To je pa s strani SDS nemogoče. Neizvedljivo. Ker ko zajebete, sami s prstom kazete na druge kaj so oni zajebali. To pa ne pripelje nikamor, kot samo v prepir in propad. Stranka SDS je kot paranojik ki ima manicno depresijo. Zato vas ne maram kot politicno opredeljenih. Tudi strankarskega sistema ne maram, ker se vedno not infiltrijajo ljudje, ki vidijo samo korist za svoj žep, in na koncu v imenu vecine prevladajo. 

Ta civijizacija je zablojena, ravno zaradi tega kar je pisal kugelshriber. Nezmoznosti kriticnega razmisljanja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, bosa said:

prvič....tudi antibožanstvo ne :devil: ?

Milan Kučan je za vecino samo bivsi precednik, upokojen politik. Za ene 20% pa….

 

8 hours ago, bosa said:

drugič.....vidim, res je

Ja. Zajebat ni tezko. Na prejsnjih volitvah sem volil SMC. 
 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, bladerunner said:

Vizjak je samo blebetal,

Dokaz?

 

8 hours ago, bladerunner said:

Petan je kriminal udejanil.

Dokaz? 

 

8 hours ago, bladerunner said:

videl originalno diplomo in pravosodni izpit

Dokaz?

 

 

Ti se kar smeši dalje.  Se cist mal pa bom zvedu de si u resnici džejms bond.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Ti se kar smeši dalje.  Se cist mal pa bom zvedu de si u resnici džejms bond.  

Jest ga imam ze dolgo na sumu, da je kot čuk noris. 

Tip je zivel med indijanci, in sveto podpira SDS. To ne gre skup. 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, skalar36 said:

Ta civijizacija je zablojena, ravno zaradi tega kar je pisal kugelshriber. Nezmoznosti kriticnega razmisljanja. 

Tu na balkanu je pa še dodaten problem nepoznavanje ali zavračanje koncepta odgovornosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!