Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Za Slovenijo je šlo tudi 1918. Če se ne bi združila  v Kraljevino SHS, je danes ne bi bilo... popapala bi jo Italija in Avstrija ;)  ... NOB in komunistična partija je pa za Slovenijo pridobila še Primorsko ... 

Vsaj kok jaz poznam zgodovino .. edino če se motim, pa naj me kdo popravi :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, maus pravi:

Za Slovenijo je šlo tudi 1918. Če se ne bi združila  v Kraljevino SHS, je danes ne bi bilo... popapala bi jo Italija in Avstrija ;)  ... NOB in komunistična partija je pa za Slovenijo pridobila še Primorsko ... 

Vsaj kok jaz poznam zgodovino .. edino če se motim, pa naj me kdo popravi :P 

Se ne motiš;

Dodam lahko samo:

1991 bi lahko dobili še Savudrijo, če bi Hrvaški donirali JNA orožje, ki ga nismo potrebovali.

Ga je raje tedanji obrambni minister drago prodal, za svoj žep.

 

 

 

Še danes nas Hrvati zaradi tega držijo za jaj... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kaldu pravi:

Se ne motiš;

Dodam lahko samo:

1991 bi lahko dobili še Savudrijo, če bi Hrvaški donirali JNA orožje, ki ga nismo potrebovali.

Ga je raje tedanji obrambni minister drago prodal, za svoj žep.

 

 

 

Še danes nas Hrvati zaradi tega držijo za jaj... 

saj pravim.. potrebno je gledati kot celoto ... in se ni šlo za Slovenijo samo od leta 1991 (za katero sem se tudi sam boril :P ) ampak je bil daljši proces in ne kot nekateri mislijo, da se je "Slovenija rodila" leta 1991 ... malo daljši proces je bil ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

Za Slovenijo je šlo tudi 1918. Če se ne bi združila  v Kraljevino SHS, je danes ne bi bilo... popapala bi jo Italija in Avstrija ;)  ... NOB in komunistična partija je pa za Slovenijo pridobila še Primorsko ... 

Vsaj kok jaz poznam zgodovino .. edino če se motim, pa naj me kdo popravi :P 

https://www.emka.si/webapp/wcs/stores/servlet/sl/emkasi/888-dni-na-soski-fronti-2407715-pr

Par mesecev nazaj prebral to knjigo. 

Italijani so že leta 1915 načrtovali zavzetje Ljubljanske kotline, s ciljem presekati AO monarhijo na črti Dunaj - Budimpešta.

Kako in kdo jim je preprečil, pa vemo.

Tiste nerazčiščene rabote osamosvojiteljev in kaoosamosvojiteljev leta 1991/1992 so nas teple, nas tepejo in naš še nekaj časa bodo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izi...samo dodam......zadnjo nedeljo je večerni gost Robert Botteri na koncu intervjuja, ki me je sicer razočaral, izrekel misel, s katero se bolj ne morem strinjati.

JJ je imel idealno priložnost, da postane slovenski Vaclav Havel, na žalost pa je postal Viktor Orban.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tedybear pravi:

...JJ je imel idealno priložnost, da postane slovenski Vaclav Havel, na žalost pa je postal Viktor Orban.

Ampak tudi modeli kot so npr. Orban, Vučić... nimajo neomejenega roka trajanja. Jih bo naplavilo na smetišče zgodovine, kot že mnoge pred njimi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kaldu pravi:

Se ne motiš;

Dodam lahko samo:

1991 bi lahko dobili še Savudrijo, če bi Hrvaški donirali JNA orožje, ki ga nismo potrebovali.

Ga je raje tedanji obrambni minister drago prodal, za svoj žep.

 

 

 

Še danes nas Hrvati zaradi tega držijo za jaj... 

No tukaj imaš pa slabe podatke. Slovenija je podarila orožje iz skladišč JNA hrvatom (in to kar konkretne količine) . "Zgodbica" s prodajanjem se je začela malo kasneje (večino pa je bil "šverc" prek slovenije za hrvaško in bih, ker slovenija (kao) ni bila v vojni) .

lp

pred 32 minutami, izibajker pravi:

Ampak tudi modeli kot so npr. Orban, Vučić... nimajo neomejenega roka trajanja. Jih bo naplavilo na smetišče zgodovine, kot že mnoge pred njimi...

Drži, samo zasrali bodo generacijo (ali dve) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, franc pravi:

No tukaj imaš pa slabe podatke. Slovenija je podarila orožje iz skladišč JNA hrvatom (in to kar konkretne količine) . "Zgodbica" s prodajanjem se je začela malo kasneje (večino pa je bil "šverc" prek slovenije za hrvaško in bih, ker slovenija (kao) ni bila v vojni) .

lp

Drži, samo zasrali bodo generacijo (ali dve) .

lp

Ziher je bla Zorka glavna...:lol1:(Šverc komerc)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Gaunar Jokl pravi:

Jaz sem bil v rajnki JLA skupaj s Slovencem, ki je z mano govoril srbohrvaško tudi, če sva bila sama.

3x se lahko ugiba kaj je bil - štajerc :naughty:

Tko da ja, juga je še vedno v vaših srčkih :wub:

edini vojak v JLa, ki me je zacinkal je bi bivši kriminalist Robert Munda...zgolj slučaj?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leto 2013. 

DSC02197.thumb.JPG.657ac8d33073afaa007f21069c74210c.JPG

DSC02255.thumb.JPG.1db524df89685bd6f422643f72d0de8a.JPG

Janša zna samo tako reševati težave. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Kaldu pravi:

Se ne motiš;

Dodam lahko samo:

1991 bi lahko dobili še Savudrijo, če bi Hrvaški donirali JNA orožje, ki ga nismo potrebovali.

Ga je raje tedanji obrambni minister drago prodal, za svoj žep.

Še danes nas Hrvati zaradi tega držijo za jaj... 

kdo ie hrvatom pismeno dovolil , da mejni prehod postavijo spodaj?  če bi se držali meje na vrhu klanca bi bilo vse ok. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, thumper said:

kdo ie hrvatom pismeno dovolil , da mejni prehod postavijo spodaj?  če bi se držali meje na vrhu klanca bi bilo vse ok. 

Eeee @thumper, to govorim jaz odkar se zavedam sebe da bi morala bit meja najmanj po savudrijskem grebenu, iziroma kataster za Umag je bik v Piranu do leta 86 če se ne motim. Torej ko se je vedlo da že škripa si naši butasti politiki še vedno delali neko politično meglo.

Če pa gremo pol stoletja nazaj... so pa meli itak priliko da bu bilo pošteno vsaj pol Istre slovenske pa si tut takrat zajebali. 

Potem je prišla arbitraža, tudi to so zajebali, arbitražni sporazum je 80% v prid hr, ampak naši bumbarji jo še kar forsirajo naprej.... 

To je pač ta centralistična politika.. jebe se jim za periferijo in meje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj napiši kdo jim je dovolil postavit prehod spodaj... glih tolk da ne bom jaz..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, smasher pravi:

 

Če pa gremo pol stoletja nazaj...

je bla meja bliz Albanije in Romunijie. 

Smo hotli kao svobodo, zdej jo mamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako se pa korono zdravi, pa obsedenost s kolesarjenjem :P (prisiljen smajli)

121224772_2718511231771249_4702587143396277744_o.thumb.jpg.f53db037c610059edf9a64f6be0c3a5e.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Pajk said:

Snežić nastavlja svoje ljudi in se roga naši naivnosti. Uboga Slovenija, na izbiro ima Udbomafijo aka "globoko državo" ali pa balkansko - madžarsko navezo trgovcev z orožjem in ljudi, švercerjev in utajevalcev davkov.

Da bi bila ironija še večja, se prvi predstavljajo kot levičarji, čeprav obvladujejo banke in tovarne, drugi pa kot desni nacionalisti, ki se uklanjajo tujcem, ki bi si radi Slovence podredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Codeine pravi:

 

special people special treatment..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!