Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

pred 5 minutami, truckdriver pravi:

Kakšen drug sistem? Misliš, da moramo zopet experimentirati nek sistem, ki ga svet še ne pozna in potem zopet neslavno propasti po vzoru sfrj?

Kapitalizem res ni idealen sistem, vendar trenutno boljšega ne poznamo. 

kapitalizem je gosp. sistem, jaz ti govorim o političnem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, se poslavljam od komentiranja za nekaj časa. Večinoma sem osamljen v stališču demokratičnega pogleda na situacijo pri nas. Sokomentatorji pa večinoma podpirate levo politično opcijo, ki je direktna naslednica KP.  Tisti, ki pa razmišljajo malo drugače se pa po večini ne upajo javno izpostavljati, ker vedo, da bi jim morda to škodilo v zasebnem in poslovnem življenju. Tako pač imamo. Udbomafija še vedno kontrolira vse podsisteme v tej državi. Zato upam na dokončanje mandata aktualne vlade in pa močne zmage stranke SDS na naslednjih volitvah in sestavo desne koalicije, da enkrat za vselej počisti z ostanki boljševizma in razbije udbomafijska omrežja. Vse za dobrobit tega ubogega pohlevnega in indoktriniranega naroda. 

Mogoče se odzovem v prihodnjih dneh na morebitne odzive na moje komentarje.  

pred 5 minutami, Snečer pravi:

kapitalizem je gosp. sistem, jaz ti govorim o političnem

Demokracija je trenutno najboljša opcija. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, truckdriver pravi:

Med titom in JJ je pa gromozanska razlika. Tito je splezal na oblast na povsem nedemokratičen način, mimo volilnih skrinjic s krvavo revolucijo preko človeških trupel. JJ je to uspelo na povsem demokratičen način, saj je stranka SDS na zadnjih volitvah premočno zmagala. Torej smo JJ ustoličili na oblast ljudje na rednih demokratičnih volitvah v DZ. Kapiraš razliko?

Po čem sklepaš, da bi si JJ želel režim? Jaz tega ne opazim. 

In kaj nedemokratičnega počne JJ?

a res obstajajo takšni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odkar je demokracija - je šlo vse u maloro..

od tega za kar so nekateri l.1991 dali svoja življenja ni nič..

slovenija ni samostojna ,suverena in neodvisna .. če si kdo dela utvaro okoli tega pa naj..

dejstvo zakaj slovenija še obstaja je srčnost narodne biti .. dejansko se še zmeraj samo borimo za obstoj.

nič od zapisanega iz l.1990 ni uresničenega.. 

še malo počakat pa bo spet počilo.. samo takrat bo moral zmagovalec najprej počistiti in potem obelodaniti konec boja..da ne bo slučajno kak potomec poražencev imel kakršnokoli idejo o zmagovitosti njegovih prednikov in vlačil ven "pobojnih obračunavanj" brez sojenja..

kot sem že kdaj napisal - uvesti absolutni volilni sistem in prepovedati vse stranke in kakršnokoli politično združenje .. naj narodu vladajo ljudje .. ne politiki. vsakemu , ki je kadarkoli bil član kakršnekoli politične organizacije doživljensko prepovedati kandidiranje na volitvah..

zarad mene če postane predsednik vlade kmet iz šalovcev z 43 glasovi pred delavcem iz tomosa z 42 glasovi.. bo pač kmet predsednik in delavec finančni minister.. res ne vem , zakaj ne ? se kmet ni preživel sam s svojim delom? se delavec ni preživel s svojim delom? le zakaj potem onadva nebi mogla trezno razsoditi kaj je pomembno za preživetje in blaginjo slovenskega naroda?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, thumper pravi:

še malo počakat pa bo spet počilo.. samo takrat bo moral zmagovalec najprej počistiti in potem obelodaniti konec boja..da ne bo slučajno kak potomec poražencev imel kakršnokoli idejo o zmagovitosti njegovih prednikov in vlačil ven "pobojnih obračunavanj" brez sojenja..

Če bo zopet počilo, kot ti praviš, pazi, da ne boš ti na strani poražencev, ki kot praviš bi jih bilo potrebno počistiti. V promeru, da v Sloveniji poči, vedi, da bi bila zmaga absolutno na strani tistih, ki zagovarjamo članstvo Slovenije v NATU in tistih, ki podpiramo dobre odnose Slovenije z U.S.  Kajti zagotovo bi bili deležni močne pomoči NATO in U.S.  Zato si ne želi krvi, ker lahko sam plačaš tako željo s krvjo. Tega si pa zagotovo noben normalen človek ne želi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ni problem v nepismenosti..problem je v bralni nefunkciji..

zmaga? nato? us?  :lol1: če poči med grčijo in turčijo bodo najbolj srečni američani - brez žrtev bodo imeli dobiček ko bodo prodajali orožje obema državama.. 

če poči med slovenijo in hrvaško vedi , da smo kolateralna škoda s strani nata in sploh us.. od pomoči bi bilo vse kar bi dobili - hemeroidi...če bi sličajno prišla melanija še kdaj v naše kraje ji je prav vseeno ali se država imenuje slovenija ali hrvaška.. bolje če je hrvaška potem sigurno ni meje do dalmacije..

ne želim si krvi ..želim si samo , da bi nas vsi skupaj pustili po toliko stoletjih pri miru... a če bo treba bo pač treba.. dokler srce bije za družino in domačo zemljo je žrtev veliko lažja kot ko ti po žilah tečejo euri in tujci..

vidi se ti , da ne razumeš po slovensko. nekaj sem te prosil v tej temi a ne upoštevaš..tipično delovanje navadnega agitatorja. mogoče celo plačanega za to.. 

in nehaj me žalit !! komu boš ti govoril "normalen" !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo levo malo desno..kot zmeraj kakršen inštruktor tak voznik..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razprava v tej temi je jasen indikator, da se spremembe v sistemu ne bodo zgodile NIKOLI.

Sloveniji ne vlada ne desna in ne leva stran, temveč politika. Kar gledamo, beremo, slišimo in razpravljamo je predstava za javnost. Slovenska politika je še kako združena in enotna. Uspelo ji je natančno to kar je želela. Delitev...polarizacija. Imamo leve in desne vsak s vojim "volilnim" telesom in cca. 20-30% neopredeljenih. In prav nobena skupina ne zadošča za doseganje kritične mase, ki bi lahko uveljavila spremembo. Kar želijo levi, blokirajo desni in obratno....kar želijo politično neopredeljeni blokirajo levi in desni. V politiki se valjajo preverjeni kadri....tu in tam kak "nov" obraz..seveda pravilno vzgojen, zgolj za predstavo ljudstvu. Nihče od politikov ne želi od korita ne glede na stran...tega se zavedajo vsi in odlično skrbijo, da se to ne zgodi. Tudi za navidezno "odstranjene" (spet predstava ljudstvu) vedno dobro poskrbijo.

Slovenska politika deluje tako, da ni nezadovoljnih...oz. so vsi ravno prav "zadovoljni, da se ne zbere kritična masa, ki bi prinesla spremebe. Imamo ravno prav razporejene zaposlene v javni upravi in zasebenem sektorju, da mož ne pljuva po štrajkajoči ženi iz javne uprave in obratno. Nezaposleni dobivajo ravno dovolj, da se ne silijo delat in so pravzaprav zadovoljni s plačilom za ležanje doma, sistem pa je namerno narejen tako, da omogoča, še kak fuš, ker s tem zapreš usta obema...naročniku in izvajalcu....pri delu na črno je namreč oboje kaznivo. In to je samo drobec v izjemno dodelanem sistemu.

Mi nismo Romunija, kjer bi imeli eno politično opcijo s katero se ne bi strinjali in bi ob dosegu kritične mase uvedli radikalno spremembo....imamo sistem, kjer smo razdrobljeni. Zato bo ostalo tako kot je....za zmeraj. Je prav?...ne ni. Želite spremembe?...nikoli jih ne boste uspeli izvest, ker smo kot družba nezreli in nesposobni enotnosti. Ne verjamete?...preberite si par strani te teme...

Zato inteligentni odhajajo iz te države....in prav nihče jih ne zadržuje...peščica inteligentnih, ki ostajajo pa molči in skuša živet svoje življenje....ostali pa lajajo, karavana gre dalje....in to je vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vlada se bo zamenjala, kot so se vse od leta 1991 ... in tisti, ki bodo prišli na oblast, bodo vse zamenjali, katere je prejšnja vlada postavila in zamenjani bodo jokali, da gre za revanšizem, seveda se bodo postavljali, ne po stroki ampak kdo je naš in karavana gre dalje :P 

Na nas je, da gremo na volitve, ko pač bodo in uveljavljamo svojo voljo, ker če ne gremo, uveljavljamo voljo drugih .. to je res tako preprosto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

Ta vlada se bo zamenjala, kot so se vse od leta 1991 ... in tisti, ki bodo prišli na oblast, bodo vse zamenjali, katere je prejšnja vlada postavila in zamenjani bodo jokali, da gre za revanšizem, seveda se bodo postavljali, ne po stroki ampak kdo je naš in karavana gre dalje :P 

Na nas je, da gremo na volitve, ko pač bodo in uveljavljamo svojo voljo, ker če ne gremo, uveljavljamo voljo drugih .. to je res tako preprosto.

Hmmmm, zakaj moji ne pridejo nikoli na oblast, da bi še jaz dobil kakšen dobro plačan sedež do penzije ?

Saj ne rabim delat, sam tko mal, a ne ? Če že vsi, zakaj ne bi še mi ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Razprava v tej temi je jasen indikator, da se spremembe v sistemu ne bodo zgodile NIKOLI.

Sloveniji ne vlada ne desna in ne leva stran, temveč politika. Kar gledamo, beremo, slišimo in razpravljamo je predstava za javnost. Slovenska politika je še kako združena in enotna. Uspelo ji je natančno to kar je želela. Delitev...polarizacija. Imamo leve in desne vsak s vojim "volilnim" telesom in cca. 20-30% neopredeljenih. In prav nobena skupina ne zadošča za doseganje kritične mase, ki bi lahko uveljavila spremembo. Kar želijo levi, blokirajo desni in obratno....kar želijo politično neopredeljeni blokirajo levi in desni. V politiki se valjajo preverjeni kadri....tu in tam kak "nov" obraz..seveda pravilno vzgojen, zgolj za predstavo ljudstvu. Nihče od politikov ne želi od korita ne glede na stran...tega se zavedajo vsi in odlično skrbijo, da se to ne zgodi. Tudi za navidezno "odstranjene" (spet predstava ljudstvu) vedno dobro poskrbijo.

Slovenska politika deluje tako, da ni nezadovoljnih...oz. so vsi ravno prav "zadovoljni, da se ne zbere kritična masa, ki bi prinesla spremebe. Imamo ravno prav razporejene zaposlene v javni upravi in zasebenem sektorju, da mož ne pljuva po štrajkajoči ženi iz javne uprave in obratno. Nezaposleni dobivajo ravno dovolj, da se ne silijo delat in so pravzaprav zadovoljni s plačilom za ležanje doma, sistem pa je namerno narejen tako, da omogoča, še kak fuš, ker s tem zapreš usta obema...naročniku in izvajalcu....pri delu na črno je namreč oboje kaznivo. In to je samo drobec v izjemno dodelanem sistemu.

Mi nismo Romunija, kjer bi imeli eno politično opcijo s katero se ne bi strinjali in bi ob dosegu kritične mase uvedli radikalno spremembo....imamo sistem, kjer smo razdrobljeni. Zato bo ostalo tako kot je....za zmeraj. Je prav?...ne ni. Želite spremembe?...nikoli jih ne boste uspeli izvest, ker smo kot družba nezreli in nesposobni enotnosti. Ne verjamete?...preberite si par strani te teme...

Zato inteligentni odhajajo iz te države....in prav nihče jih ne zadržuje...peščica inteligentnih, ki ostajajo pa molči in skuša živet svoje življenje....ostali pa lajajo, karavana gre dalje....in to je vse.

DDR Jaklič se je vrnil v Slovenijo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, maus pravi:

 

Na nas je, da gremo na volitve, ko pač bodo in uveljavljamo svojo voljo, ker če ne gremo, uveljavljamo voljo drugih .. to je res tako preprosto.

...se strinjam. Ampak volitve so enake kot pred 30 in več leti...V vsakem primeru si izvolil ene in iste...in sedaj je enako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, BIF pravi:

...se strinjam. Ampak volitve so enake kot pred 30 in več leti...V vsakem primeru si izvolil ene in iste...in sedaj je enako...

zato pa nove stranke vedno dobijo veliko podpore, čeprav so nepoznani na političnem prostoru ... tak je bil recimo Šarec ... večkrat je potrebno probat, se bo že počasi izcimilo kaj užitnega...

vsake volitve imajo vsaj 30 % neizvoljenega telesa .. če nekdo to pobere, ima kar lepo popotnico za prevzem vlade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

zato pa nove stranke vedno dobijo veliko podpore, čeprav so nepoznani na političnem prostoru ... tak je bil recimo Šarec ... večkrat je potrebno probat, se bo že počasi izcimilo kaj užitnega...

vsake volitve imajo vsaj 30 % neizvoljenega telesa .. če nekdo to pobere, ima kar lepo popotnico za prevzem vlade

Ni možnosti prijatelj...žal. Recimo hipotetično...Maus kandidira...Maus zmaga...30% ga podpira (ostali so deljeni na leve in desne)...z Mausom noče nihče v koalicijo...Maus odpade. Maus tvori koalicijo pod določenimi POGOJI...Maus ni več to kar je obljubljal na volitvah...Maus kmalu konča mandat...vlada pade...Maus gre na smetišče zgodovine....

Tako to gre prijatelj žal....

Samo revolucija prinese spremembe... revolucije pa ne bo, ker ni kritične mase za revolucijo...torej ostane vse enako....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, BIF pravi:

Ni možnosti prijatelj...žal. Recimo hipotetično...Maus kandidira...Maus zmaga...30% ga podpira (ostali so deljeni na leve in desne)...z Mausom noče nihče v koalicijo...Maus odpade. Maus tvori koalicijo pod določenimi POGOJI...Maus ni več to kar je obljubljal na volitvah...Maus kmalu konča mandat...vlada pade...Maus gre na smetišče zgodovine....

Tako to gre prijatelj žal....

Samo revolucija prinese spremembe... revolucije pa ne bo, ker ni kritične mase za revolucijo...torej ostane vse enako....

Scenarij 2

Maus zmaga .. 30 % ga podpira ... vsi hočejo v koalicijo z njim ... Maus izbira s kom in pod njegovimi pogoji ...

Maus je car ... bodi kot Maus :P 

:lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

Scenarij 2

Maus zmaga .. 30 % ga podpira ... vsi hočejo v koalicijo z njim ... Maus izbira s kom in pod njegovimi pogoji ...

Maus je car ... bodi kot Maus :P 

:lol1: 

Jest grem prec z Mausom v koalicijo:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zeleni pri nas nimajo več prave podpore :) (ziher bo ukinil motorje, ker onesnažujejo okolje in bo prepisal e-kolesa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Snečer pravi:

 

Janševa sodba je bila indična in jasno, če ni sklenjenega kroga, je padla. In je padla.

Ampak 900.000,00 EUR pa še vedno fali (najbrž še več).

Mene najbolj zanima, kje je ta denar.

 

 

JJ je bil obsojen na "prejšnji " način. Svi naši, ima tako da se radi. To je tudi žal ogledalo sodstva.

Denar fali, grešnega kozla so sicer poskusili potunkati, a raji ni bil predočen niti en dokaz. 

Se vprašaš zakaj: ker dokaze se briše, ko se provizija pobira.

Da je JJ nedolžna ovčka...ma kaki, ampak v konkretnem primeru so scal po nas in nam lagali.

Tak da, politika (neglede katera) poskuša in kroji tudi sodstvo, prvenstveno je bila to pri nas leva (stricev iz ozadja) , ki so rekli ob osamosvojitvi (orožje na Brniku):

JJ tok ti pripada, pa ni bil zadovoljen, pa je zadeva prišla v javnost :P

Zakaj misliš, da so potunkali Bavčarja. 

Zato ker je mislil, da je nad vsemi, da lahko počne vse brez blagoslova botrov...pa je hitro dobil po prstih.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, truckdriver pravi:

Čeprav si mi napisal naj te več ne citiram, bom naredil izjemo. 

Vsak bi se lahko znašel v situaciji, kot so se nesrečniki, ki so jih brez sodišč okrutno pomorili. Vendar mi verjemi, če bi se ti znašel v taki situaciji zaradi drugačnega prepričanja, bi te sam branil, če bi te lahko. Nikoli več se ne sme zgodit, da nekdo proti lastnemu narodu, sosedu ali komerkoli dvigne roko zaradi njegovega drugačnega prepričanja. Take vrste falanga nima kaj teptati slovensko zemljo. 

Če pa imaš ti take vrste prepričanja, kot ga opisuješ in ne maraš aktualne vlade in sedanjega premiera, je to tvoja stvar in tvoja demokratična pravica. Nikar si pa ne dovoli opravičevat pobojev ljudi, ki jim nikoli nikakršna krivda ni bila dokazana. Zlasti ne otrokom, ženskam in starcem. Pa so vseeno morali umreti zaradi boljševiške sprevrženosti in okrutnosti.  Vse samo zato, da so si na nedemokratičen način prigrabili oblast. Vsega obsojanja vredno dejanje. 

obstaja tema, povojni poboji.

Kjer lahko ugotoviš, da partizani še vedno hodijo iz hoste, da bi določeni mulci še kr pobili vse, ki ni mahalo z zastavico, da obstajajo tudi taki , ki mislijo, da je sodelovanje z okupatorjem skoraj blagoslov.

Jaz sem v tisti temi, marsikaj povedal obsedencem, ki nočejo, ne znajo in ne zmorejo priznati tega, kar je bilo. Predlagam da si prebereš, pa celo kaj pripomniš.

 

pred 15 urami, Snečer pravi:

Zakaj pa še lahko RKC deluje pri nas? ki je klala in pokristjanjevala zaradi drugačnega prepričanja...

Pa je še kar na naših tleh.

Zelo nenavadno.

 

RKC niso vsi ki so klali, med njimi so ljudje ki so skrivali tako preganjane, kot partizane, celo taki ki so dali lajf za NOB. Ne maram da kdorkoli posplošuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snečer pravi:

Morda še pojasnila.

Moja opcija, da se počisti komplet politična struktura, tako leve kot desne in da uvedemo nek drug sistem.

Levi in desni fantastično sodelujejo, ko si delijo plen pri koritu.

 

dodam še: sredinski: sodstvo 

pred 14 urami, truckdriver pravi:

OK, se poslavljam od komentiranja za nekaj časa. Večinoma sem osamljen v stališču demokratičnega pogleda na situacijo pri nas. Sokomentatorji pa večinoma podpirate levo politično opcijo, ki je direktna naslednica KP.  Tisti, ki pa razmišljajo malo drugače se pa po večini ne upajo javno izpostavljati, ker vedo, da bi jim morda to škodilo v zasebnem in poslovnem življenju. Tako pač imamo. Udbomafija še vedno kontrolira vse podsisteme v tej državi. Zato upam na dokončanje mandata aktualne vlade in pa močne zmage stranke SDS na naslednjih volitvah in sestavo desne koalicije, da enkrat za vselej počisti z ostanki boljševizma in razbije udbomafijska omrežja. Vse za dobrobit tega ubogega pohlevnega in indoktriniranega naroda. 

 

upamo, jaz sem že davno predlagal odstrel vseh v vladi in parlamentu za vzgled novim opcijam ki prihajajo, Al pa kolektivni samomor. Le zakaj me nihče ne posluša!!! :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, DAMI34 said:

Zakaj misliš, da so potunkali Bavčarja

Ne vem kaj ti misliš. On se je sam potunkal.

Takoj ko ga je JJ namestil na čelo Istrabenza, je prodal trgovino z naftnimi derivati in se počel finančni holding, iz katerega je odtekal denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!