Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

pred 11 urami, skalar36 pravi:

Pa ravno volitve so najvecji problem. Ker omogocijo ljudjem kot so Janša, Jankovic, Serpentinsek, Erjavec, da pridejo na mesta v politiki, kjer taki ljudje v zdravi druzbi nikoli ne bi bili. Volivci volijo glede na interesne skupine, ne pa glede na program, in rezultate prejsnega dela. Janso volijo porazenci ww2 in njihove zrtve, erjavca penzionerji katerim se penzion bstrajno niza z inflacijo, itd... 

Demokracija se ni primerna za naso druzbo, ker ne poznamo empatije in sobivanja. Trenutna demokracija je isto kot bi 10 ljudi hkrati kuhali juho, pa vsak da notr eno sestavino... Nakonc pride ven skrolucalo. 

Parlament bi morali voliti pametni ljudje, akademiki, podjetniki, kmetje... Ljudje ki so v tem zivljenju kajn nardil in ustvarili.. ne samo knjige prebrali in pridobili kak stempelj. 

Parlament naj vodijo sposobni ljudje, in naj bo diktatura, ker edino tako lahko prosperiramo. Za demokracijo smo se presmrkavi. Za demokracijo je treba lastne interese odmislit. 

 

Pa ravno volitve so tiste, ki ljudem omogočajo, da sami izbirajo svoje predstavnike, ki v njihovem imenu upravljajo z državo. Predstavniki ljudske volje pa samo zrcalijo stanje duha v nekem kolektivu. Torej gre za stanje kolektivne zavesti v neki družbi. Zato še kako velja rek, da vsako ljudstvo dobi točno tako oblast, kot si jo v danem trenutku zasluži. 

Da se pa kot družba še danes delimo na temelju "poražencev" in "zmagovalcev" WW2, je pa krivo dejstvo, da še do današnjega dne kot družba, nismo bili sposobni razčistiti s preteklostjo in se spravit. In kdor nima razčiščene preteklosti, nima perspektivne in svetle prihodnosti. Pa naj gre za individualno ali kolektivno raven. 

Demokracija je najbolj primerna za vsako družbo. Ker pa smo mi mlada demokracija, je jasno, da se kot družba v tem pogledu šele demokratično razvijamo. Tak razvoj pa je po navadi dolgotrajen. Lahko bi pa demokracijo imeli že leta 45, namesto leta 91, če partija nebi splezala na oblast na nedemokratičen način s krvavo revolucijo preko človeških trupel. Države na tem svetu, ki jim vlada diktatura so na svetovnem dnu po razvoju in stanju duha njihove družbe. 

V parlamentu pač sedijo ljudje, ki smo jim mi na volitvah podelili mandate, da nas zastopajo. Ko bo naša družba nekoč postala demokratično pismena in politično zrelejša, bodo tudi predstavniki, ki jim bomo na volitvah podelili mandate, da nas zastopajo zrcalili takšno stanje duha. 

Dr. Pučnik je nekoč rekel, da se bodo stvari v Sloveniji normalizirale čez najmanj 50 let. Jaz bi to dobo podaljšal za vsaj še 20 let. Žal.  

Popravljeno . Popravil truckdriver
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj bo bolje,ko ne bo več Janše in domobranske propagande. Pogledaš nova 24, samo o komunistih, rdečkarjih itd.

Slovenija je ujetnik parlamentarnih strank,ki imajo stalno bazo ovc. Korito je razdeljeno in tu druge rešitve ni,kot vse sterat,leve, desne,vsi organizirano kradejo iz korita.

Ljudstvo ima oblast posredno preko skorumpiranih strank.

Da imaš v parlamentu Mahniča, Mesca itd. že dovolj pove,da imamo katastrofalen sistem

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, priblem je ker ni koga volit, če pogledamo volilno udeležbo... 50% ljudi se sploh ne udeleži. Kot sem že večkrat rekel sem med tistimi ki volimo in ugibamo kdo bo naredil manj škode. Ni kandidata za katerega bi rekel, "ja on je dober". Vsak rabi nekaj let da se v neki stranki prerine do vrha, v tem času si nabere političnih dolgov in obljub. Torej ko je na poziciji more začet izpolnjevat obljube, vračat dolgove, "podmazat" določene procese... 

Seveda ne sme se zamerit preveč drugim ker sedaj je tudi on/a pri koritu in mora kod vsi poskrbet da čim več potegne iz tega korita. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, truckdriver said:

Pa ravno volitve so tiste, ki ljudem omogočajo, da sami izbirajo svoje predstavnike, ki v njihovem imenu upravljajo z državo. Predstavniki ljudske volje pa samo zrcalijo stanje duha v nekem kolektivu. Torej gre za stanje kolektivne zavesti v neki družbi. Zato še kako velja rek, da vsako ljudstvo dobi točno tako oblast, kot si jo v danem trenutku zasluži....

Da, tudi tako lahko opišeš realno stanje Slovenije, kjer nekje 20% volilnega telesa blejajoč sledi jajčeglavemu psihopatu in terorizira celo državo. Premier in ministri uporabljajo kanale ameriške megakorporacije, da se norčuejo iz lastnih državljanov ter pišejo pisma tujcem, češ da jih njihovi državljani ne marajo.

 Demokratična država ni tista, kjer vladajoča klika izkoristi vsako tragedijo, da si podredi še en košček države, demokratična država je ona, kje je voditelj sposoben pridobiti širok konsenz za potrebne spremembe.

No, je pa vsaj propadla ta fama, češ da je Jajo ful dobr krizni upravitelj. K..rc... je, nima pojma kako voditi državni sektor in angažirati državljane med krizo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 10. 2020 ob 11:45, Gonca pravi:

..

Vlada je od pomladanske pandemije imela čas napadati javne medije, izvajati podrejanje prav določenih javnih služb in agencij. Imela je tudi čas, da je pripravila načrt koriščenja EU sredstev, ki ga je prejšnji teden EU komisija zavrnila kot nedodelanega.....

....ni pa zmogla ( če karikiram) najti dodatnih 100 postelj, 30 medicinskih sester in 10 zdravnikov.....

Ker ji zadeva z C-19 uhaja iz rok, nas mora v nedeljo zvečer nagovoriti celo premier.....

Ampak kapacitete v bolnicah  se še vedno niso povečale....

 

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tedybear pravi:

Vlada je od pomladanske pandemije imela čas napadati javne medije, izvajati podrejanje prav določenih javnih služb in agencij. Imela je tudi čas, da je pripravila načrt koriščenja EU sredstev, ki ga je prejšnji teden EU komisija zavrnila kot nedodelanega.....

....ni pa zmogla ( če karikiram) najti dodatnih 100 postelj, 30 medicinskih sester in 10 zdravnikov.....

Ker ji zadeva z C-19 uhaja iz rok, nas mora v nedeljo zvečer nagovoriti celo premier.....

Ampak kapacitete v bolnicah  se še vedno niso povečale....

 

To kliče po tem, da bo narod zadeve vzel v svoje roke.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snečer pravi:

To kliče po tem, da bo narod zadeve vzel v svoje roke.

A si stal mirno, ko te je nagovoril general-kaplar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu je treba priznat, da je slovence v zadnjem stoletju združil edino najmanjši človek med velikimi politiki..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, smasher pravi:

No, priblem je ker ni koga volit, če pogledamo volilno udeležbo... 50% ljudi se sploh ne udeleži. Kot sem že večkrat rekel sem med tistimi ki volimo in ugibamo kdo bo naredil manj škode. Ni kandidata za katerega bi rekel, "ja on je dober". Vsak rabi nekaj let da se v neki stranki prerine do vrha, v tem času si nabere političnih dolgov in obljub. Torej ko je na poziciji more začet izpolnjevat obljube, vračat dolgove, "podmazat" določene procese... 

Seveda ne sme se zamerit preveč drugim ker sedaj je tudi on/a pri koritu in mora kod vsi poskrbet da čim več potegne iz tega korita. 

Moje mnenje je, da ko bomo volili osebo, ki bo tudi v parlamentu in ne potem nekdo x iz te stranke, bo mogoče kaj upanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snečer pravi:

z odprtimi usti sem poslušal

SI prej čebulo jedu :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 10. 2020 ob 14:28, DAMI34 pravi:

a bom lah finančni minister? Ninđo vozim :D

 

problem je ker si kontra opcija deli glasove in ima preveč strank, zato tem kljukcem sedaj dobro uspeva.

Do sedaj nisem hodil na volitve (sicer so tudi teli sedaj na oblasti brez volitev), ampak na naslednje pa grem.

tebi bi bolj pristajalo minister za promet :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motozajebant pravi:

tebi bi bolj pristajalo minister za promet :P 

premal dnara :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

premal dnara :P

 

saj, ponavadi imajo zaradi tega postranske zaslužke :huh: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Erikcslo pravi:

TheDogAndTheManAreWorkingTogether.jpg

121972660_10218676271239834_845909406256030358_o.thumb.jpg.1565ad1d503215138fd24d225d44bd4e.jpg

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi "kao" politiki so slišali za N.Machiavellija ... slišali že ampak ne razumeli, da se vojne začnejo, ko hočeš, vendar se ne končajo, ko hočeš.

Ža v začetku 16 stoletja je napisal, da politika nima zveze z moralo, pa ni vedel za demokracizem, fašizem, komunizem, nacizem in ostale besede, ki se končajo zem.

Vsi raje preberejo, da je bolje vzbujati strah, kot biti ljubljen, kot pa, kdor je prišel z mečem na oblast bo z mečem pregnan z oblasti.

Vsi se pa držijo sledečega:

Moder vladar, tudi v mirnih časih ne sme stati križem rok, ampak si tudi tedaj marno nabirati kapital, da mu bo na voljo v stiskah, in zato, da ga bo sreča tudi tedaj, kadar se obrne, našla pripravljenega, da se ji postavi v bran. Sreča je namreč nepredvidljiva in se hitro obrača in vladar mora biti na to pripravljen. Zato mora v dobrih časih varčevati, da lahko v slabih časih kljubuje nesreči.

si morte mislit, da je člouk to vedu že leta 1513 ;)

p.s.

je najbolj brana knjiga Fakultete za družbene vede :lol1:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, maus pravi:

Vsi "kao" politiki so slišali za N.Machiavellija ... slišali že ampak ne razumeli, da se vojne začnejo, ko hočeš, vendar se ne končajo, ko hočeš.

je najbolj brana knjiga Fakultete za družbene vede :lol1:

Današnji politiki so iz nje izluščili samo tisto kar jim paše ne pa tudi "opozoril", ki so še kako na mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, tomaz69 pravi:

EFADEB08-B3A3-4D92-A575-C028AB8AEAC8.jpeg

vse bone bomo krepko preplačali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, tomaz69 pravi:

Sem “inn”...

B31275DF-73EF-41EA-A912-C8B339E3DF6B.jpeg

če imaš to na roki si kr mal zblojen..moje osebno mnenje .. to je pa premal nizko za biti motorist..:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, tomaz69 pravi:

Sem “inn”...

B31275DF-73EF-41EA-A912-C8B339E3DF6B.jpeg

Tale pripis manjka tvoji sliki: 

Novooooo na trgu. Policijska ura!!! Cena 400€, če jo plačate v 16 dneh vam priznajo 50% popust. Prevzem možen med 21.00 in 06.00 uro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Alla pravi:

Tale pripis manjka tvoji sliki: 

Novooooo na trgu. Policijska ura!!! Cena 400€, če jo plačate v 16 dneh vam priznajo 50% popust. Prevzem možen med 21.00 in 06.00 uro.

Na "pametnih" urah si itak lahko sam spremeniš videz na uri :P 

@tomaz69 .. kje si sliko snel, če si jo naložu na pametno uto :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!