Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

pred eno uro, maus pravi:

Mojga bo tut verjetn fasala :P 

sj bo tut mojga :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi bi bil čas de se v naši ljubi Sloveniji "tardeči" pa "tabeli" do konca pokolejo...pa de nas gre unih 127 ki bi ostal v miru na pivo...
Konfucij 23.6.2022
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:
Počasi bi bil čas de se v naši ljubi Sloveniji "tardeči" pa "tabeli" do konca pokolejo...pa de nas gre unih 127 ki bi ostal v miru na pivo...
Konfucij 23.6.2022

Zakaj čakat ???

Vlada.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Frenk 67 pravi:

Zgleda, da farji ne računajo več na Janšarija 🤣

Proslava pred dnevom državnosti

le kam smo prišli, tut farji so postali komiji :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Frenk 67 pravi:

Zgleda, da farji ne računajo več na Janšarija 🤣

Proslava pred dnevom državnosti

V "tabolših" medijskih hišah so imeli naslove na prvih straneh: Proslava pred dnevom državnosti tokrat brez ograj in odprta za vse!

Japajade!!  Kaj pa ograja na vrhu slike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolje je blo pred dvemi leti. Očitno so navajeni, da so vlada v senci. 🤣

Slovenije pa jim res ne damo

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko že misliš, da nižje ne gre... Sramota je že to, da si predsednik vlade na Dan državnosti najde druga opravila v tujini. Za popolno degradacijo proslave s strani državnega vrha pa poskrbi očitno motena predsednica državnega zbora, se ne zaveda bontona, ki pritiče njeni funkciji, in misli, da je na podelitvi Oskarjev... Pravzaprav se postavlja  vprašanje, je morebiti zadeta ali omejena?

 

 

 

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arjan Pregl je napisal:

Od nekdej lepe so Ljubljanke slovele, al lepši od Urške za dražit zatohlo desnico bilo ni nobene!

 

SDSovci so pač navajeni na ograje, robokope, vodne tope in solzilec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, SF pravi:

Ko že misliš, da nižje ne gre... Sramota je že to, da si predsednik vlade na Dan državnosti najde druga opravila v tujini. Za popolno degradacijo proslave s strani državnega vrha pa poskrbi očitno motena predsednica državnega zbora, se ne zaveda bontona, ki pritiče njeni funkciji, in misli, da je na podelitvi Oskarjev... Pravzaprav se postavlja  vprašanje, je morebiti zadeta ali omejena?

 

 

 

črtica dela čudeže....

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, SF pravi:

Ko že misliš, da nižje ne gre... Sramota je že to, da si predsednik vlade na Dan državnosti najde druga opravila v tujini. Za popolno degradacijo proslave s strani državnega vrha pa poskrbi očitno motena predsednica državnega zbora, se ne zaveda bontona, ki pritiče njeni funkciji, in misli, da je na podelitvi Oskarjev... Pravzaprav se postavlja  vprašanje, je morebiti zadeta ali omejena?

 

 

 

pri SDS majo pač drugačno uživanje..vojaške škornje pa sadomazo :P

http://novice.najdi.si/predogled/novica/ba0b0c1bbd8626262769b061f16ab17b/Reporter-si/Zanimivosti/Vika-Potočnik-Janša-mi-je-z-vojaškim-čevljem-stopil-za-vrat-ker-nisem-hotela-streljati

 

»Vem, kako je marširal z jugoslovansko zastavo, kako mi je z vojaškim čevljem stopil za vrat, ker nisem hotela streljati na vojaških vajah, potem lahko veste. Mi smo imeli pisarne skupaj. Bil je zvest liniji. Jaz bi rekla, da je ves čas tak. Zna biti velikoličen.«

Na vprašanje novinarja je podrobno opisala dogodek z vojaškim škornjem: »Vodil je obrambo na ZSMS in vsake toliko časa organiziral obrambni dan, kjer smo morali vaditi streljanje s puško, sama pa sem zapriseženo proti orožju, skoraj še noža nimam doma, raje trgam solato.«

Potočnikova še pravi, da jo je Janša prisilil, da je streljala, »ker bi se morala obrambno usposabljati. On je bil tudi sicer eden večjih promotorjev služenja žensk v JLA. Po duši je militanten, imel je le srečo, da je delal v izjemno razmišljujočem okolju, včasih pa nam je prišel tudi prav, ker je imel včasih bolj radikalne ideje.«

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Korektno napisano!!!

https://necenzurirano.si/clanek/mnenja/kdo-je-glavni-krivec-za-bencinski-kaos-kolumna-976531?fbclid=IwAR3OtKAdXU01pNdS0GkFGJQDliF3oY2oYtxV8uy1K2PKLdRhe2infd7xD5o

Saga z deregulacijo cen goriva se počasi umirja, zaloge na črpalkah se polnijo, vrste krajšajo, škandal ostaja. Opozicija za nastali kaos krivi vlado, vlada trgovce, trgovci potrošnike, potrošniki pa cene. K sreči vsaj cene ne morejo nikogar okriviti. Toda kdo ima prav, kdo se moti in ali smo v verigi krivcev koga izpustili?

Odgovor je da, točno tako je. Čisto vsi imajo prav in še nekoga smo izpustili. 

Gremo po vrsti. Določen delež krivde lahko pripišemo vladi. Spremembo, povišanje cen pogonskih goriv, je objavila več dni vnaprej in s tem potrošnikom dala jasno vedeti, da se rezervoar goriva splača napolniti zdaj in ne čez nekaj dni. Šlo je za dobronamerno, a naivno odločitev. Na cene goriv smo izredno občutljivi in jasno je bilo, da bo v naslednjih nekaj dneh prišlo do navala na bencinske servise po vsej državi. 

 

Do oktobra 2020 je v Sloveniji veljala ureditev, da vsaka dva tedna vlada določi največjo maržo, ki jo lahko trgovci zaračunajo za liter goriva. V tistem času je ureditev veljala le izven avtocest, toda pred tem smo dalj časa imeli regulacijo po vsej državi. Oktobra 2020 je tedanja vlada (sedaj opozicija) v navalu floskul o umiku države iz gospodarstva ukinila regulacijo cen in trgovcem omogočila prosto oblikovanje cen. Mimogrede, tedanji minister za okolje in prostor je tik pred spremembo kupil delnice Petrola, ki so kot odziv na odpravo regulacije cen poskočile. Cene delnic običajno poskočijo, če se pričakuje povišanje dobička. Petrol zaradi prosto oblikovanih cen najbrž ni mogel računati na večjo porabo goriva, je pa verjetno lahko računal na višje cene goriva.

Cene so v naslednjih mesecih, jasno, zbezljale, dokler ni bilo treba zaradi bližajočih se volitev glede tega nekaj urediti. Vlada je tako tik pred volitvami uvedla subvencioniranje fosilnih goriv na podlagi odškodninskega zahtevka za izgubljen dobiček.

 

Slabšega, dražjega in manj preglednega sistema regulacije cen goriva si ne znam predstavljati. Alternativa tej neumnosti bi bila samo priznati, da je v duopolu potrebna regulacija, da regulacija največje dopustne marže deluje, saj je delovala vrsto let, in da sprostitev cen goriva ni v interesu državljanov. Vsaj tistih ne, ki tik pred spremembo ureditve nismo kupili delnic Petrola.

Zato je glavni krivec za zadnji polom s pogonskimi gorivi vlada, ki smo jo imeli oktobra 2020. Zdaj ji rečemo opozicija. In tudi zakaj je danes tam, nam je vsak dan bolj jasno.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navalu pred črpalkami bi se lahko izognili s postopnim dvigovanjem cen, recimo 2 centa na dan in bi v 10 dneh prišli na sedanjo ceno, za 1€ na rezervoar pa se redkokomu splača čakati v vrsti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Darko3g pravi:

Navalu pred črpalkami bi se lahko izognili s postopnim dvigovanjem cen, recimo 2 centa na dan in bi v 10 dneh prišli na sedanjo ceno, za 1€ na rezervoar pa se redkokomu splača čakati v vrsti.

kratkoročno gledanje. Sem lepo napisal primer, če ženi vzamem 100€ iz denarnice in dam otroku, na tule mate, vam subvencioniram, je zavajanje mulca. Še vedno mam v "družinskem proračunu" isto pašto.

Dejstvo je, da so bile prejšnje cifre vlade umotvor, in regulacija cen zavajanje folka...v stilu..evo ti drobtinice, saj nimaš pojma da boš vrnil in plačal skozi davke ali proračun.

Trgovec bi pa moral zagotoviti dovolj zalog, vsaj dokler je monopolist. Al pa goni EU u qurac in nabavi nafto iz rusije :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

Al pa goni EU u qurac in nabavi nafto iz rusije :P

 

slej ko prej se bo to zgodilo ... ko pride beda na vrata zaradi solidarnosti do drugega, si misliš, jebe se men za njega, kaj pa jaz ...

malo v premislek ;) 

tudi prej smo vedeli za podražitve, saj so se dogajale vsake 14 dni, preden so to ukinili in dali goriva na trg, ki ga pri nas niti ni :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

slej ko prej se bo to zgodilo ... ko pride beda na vrata zaradi solidarnosti do drugega, si misliš, jebe se men za njega, kaj pa jaz ...

malo v premislek ;) 

tudi prej smo vedeli za podražitve, saj so se dogajale vsake 14 dni, preden so to ukinili in dali goriva na trg, ki ga pri nas niti ni :P 

gre se za birokratsko EU, ki ni sposobna šmuglat. Šmuglajo vsi, mi pa imamo stoične stave in se delamo brihtne.

Neuki kmetauzarji vemo, da ameru in rusu paše nedoločna EU...pa še vedno mamo ljudi v vodstvu, ki tega ne pogruntajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

kratkoročno gledanje. Sem lepo napisal primer, če ženi vzamem 100€ iz denarnice in dam otroku, na tule mate, vam subvencioniram, je zavajanje mulca. Še vedno mam v "družinskem proračunu" isto pašto.

Dejstvo je, da so bile prejšnje cifre vlade umotvor, in regulacija cen zavajanje folka...v stilu..evo ti drobtinice, saj nimaš pojma da boš vrnil in plačal skozi davke ali proračun.

Trgovec bi pa moral zagotoviti dovolj zalog, vsaj dokler je monopolist. Al pa goni EU u qurac in nabavi nafto iz rusije :P

 

Na to postopno dvigovanje sem mislil le v smislu preprečevanja navala. Če beremo, da bo čez dva dni bencin dražji za 20 centov, bo mnogo ljudi navalilo na črpalke, da prihranijo 10 ali 15 €. če pa vedno, da se bo vsak dan podražilo za 2 centa pa se jim ne bo tako mudilo (razen tistim z najdražjimi avti na puf).

Sama regulativa in oblikovanje cen pa je druga tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Darko3g pravi:

Na to postopno dvigovanje sem mislil le v smislu preprečevanja navala. Če beremo, da bo čez dva dni bencin dražji za 20 centov, bo mnogo ljudi navalilo na črpalke, da prihranijo 10 ali 15 €. če pa vedno, da se bo vsak dan podražilo za 2 centa pa se jim ne bo tako mudilo (razen tistim z najdražjimi avti na puf).

Sama regulativa in oblikovanje cen pa je druga tema.

najbolje bi bilo danes napovedat, da se bo čez pol leta dvignila cena :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 6. 2022 ob 10:06, DAMI34 pravi:

pri SDS majo pač drugačno uživanje..vojaške škornje pa sadomazo :P

http://novice.najdi.si/predogled/novica/ba0b0c1bbd8626262769b061f16ab17b/Reporter-si/Zanimivosti/Vika-Potočnik-Janša-mi-je-z-vojaškim-čevljem-stopil-za-vrat-ker-nisem-hotela-streljati

 

»Vem, kako je marširal z jugoslovansko zastavo, kako mi je z vojaškim čevljem stopil za vrat, ker nisem hotela streljati na vojaških vajah, potem lahko veste. Mi smo imeli pisarne skupaj. Bil je zvest liniji. Jaz bi rekla, da je ves čas tak. Zna biti velikoličen.«

Na vprašanje novinarja je podrobno opisala dogodek z vojaškim škornjem: »Vodil je obrambo na ZSMS in vsake toliko časa organiziral obrambni dan, kjer smo morali vaditi streljanje s puško, sama pa sem zapriseženo proti orožju, skoraj še noža nimam doma, raje trgam solato.«

Potočnikova še pravi, da jo je Janša prisilil, da je streljala, »ker bi se morala obrambno usposabljati. On je bil tudi sicer eden večjih promotorjev služenja žensk v JLA. Po duši je militanten, imel je le srečo, da je delal v izjemno razmišljujočem okolju, včasih pa nam je prišel tudi prav, ker je imel včasih bolj radikalne ideje.«

V čem je fora zraven mešat Janšo? Ga je kdo omenil? Imaš težave? 

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, SF pravi:

V čem je fora zraven mešat Janšo? Ga je kdo omenil? Imaš težave? 

ker lahko...vsak omeni kar mu gre na jetra, enim vam gredo lakasti čeveljci men pa vojaški škornji. Vsak zgleda uživa po svoje :P

Težav nimam, jih imaš ti?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kakorkoli. Počasi se stvari postavljajo na prava mesta. Na oblast so prišli pravi ljudje, kadrovanje poteka v začrtanih smernicah in na položaje bodo prišli ljudje z znanjem, odgovornostjo in etiko. Samo veselimo se lahko nadaljnega razvoja in blaginje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, mladench pravi:

No kakorkoli. Počasi se stvari postavljajo na prava mesta. Na oblast so prišli pravi ljudje, kadrovanje poteka v začrtanih smernicah in na položaje bodo prišli ljudje z znanjem, odgovornostjo in etiko. Samo veselimo se lahko nadaljnega razvoja in blaginje.

Katerakoli opcija bi prišla na oblast bi tako napisala ... 

;) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še tole manjka naši vladi :P

290757620_10229798339681814_2630611652517539302_n.thumb.jpg.b4fb33c4354dc5e0123ca8581de75d6c.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, mladench pravi:

No kakorkoli. Počasi se stvari postavljajo na prava mesta. Na oblast so prišli pravi ljudje, kadrovanje poteka v začrtanih smernicah in na položaje bodo prišli ljudje z znanjem, odgovornostjo in etiko. Samo veselimo se lahko nadaljnega razvoja in blaginje.

:wallbash::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!