Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Pravkar, IZTOK pravi:

Malo bi te poporavil. Ko so super uspesni SCT in Primorje sli v k... se je izkazalo, da so garancije izdane pri drzavnih bankah, ki pa so potrebovale nejaj mrd euricev od nas drzavljanov. Taksna garancija je posmeh vsem z vsaj 10% delujocih sivih celic.

Ti pa z veseljem verjamem, da bi ti sam izboljsal sistem izbire ...

to niso več državna podjetja, temveč okradena državna podjetja, ki se jih je prodalo za nekaj fičnikov .. želeli smo razprodati državno premoženje in sedaj imamo bulo .. tako kot Mercator in še nekaj odličnih državnih firm. SCT je bilo v Jugoslaviji najboljši gradbinec v celotni južni Evropi ;)

Nič ne bi bilo drugače, če bi bile izdane bančne garancije od nedržavnih bank ... 

in kaj naj zdj reče naročnik .. aha .. denar se bo vzel iz državne banke ... ne bomo ga koristili ... ja valda .... šlo je iz stečajne mase kokr sm mal ujeu ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Nearrain pravi:

MI STOJIMO I GLEDAMO....NAMESTO, DA BI ODGOVORNE POVESILI PO VEJAH

Pazi da te ne bo kdo dal na Facebook... pa boš Šiškotu družbo na Dobu delal :P 

 

Okoli čakalnih vrst. V prvi vrsti je vzrok ZZZS, ki centralnoplansko splanira kolk kolkov bomo menjali, zobov poflikali, pregledov prostate opravili, ipd... in v kolikor se plan ne ujema z realnostjo, tolk slabše za realnost. Seveda se ob tem dogaja preusmerjanje bolnikov k privatnikom. Obenem pa so nekatere aparature v javnih zdravstvenih ustanovah izkoriščene mogoče 20%, tu pa tam (kot je bil pred časom primer v MB če se prav spomnim) pa kake sploh ne zalavfajo kako leto.

Slabi dve leti nazaj sem fasal res grdo bolečino v križu. Komaj hodil grdo. Na voljo sem imel sledeče:

  • Iti do osebne zdravnice, dobiti napotnico, čakati vsaj kak mesec na pregled in pol vsaj pol leta na MR
  • Iti do lokalnih privatnikov Artros in
    • Priti na vrsto v manj kot enem tednu.
    • MR v manj kot tednu dni od prvega pregleda. 
    • Diagnoza in zaključni pregled tri dni po MR.
    • Obisk pri fizioterapevtki takoj naslednji dan po zaključnem pregledu
    • Vse zgoraj na plačilo iz lastnega žepa.

Seveda sem vzel varianto 2. Ker si jo lahko privoščim. Kdo drug pa bi se nekaj mesecev ubadal z bolečinami in čakanjem na ustrezno obravnavo. Izgubljena produktivnost? Države ne zanima. Možnost da gre za kaj drugega kot 'zgolj' bolečino zaradi obrabe/hernije in bi bilo čez pol leta za zdravljenje že zelo pozno? Države ne zanima. Še vesela je. Nisem izkoristil storitev, ki jih redno plačujem. In nisem dodal +1 v že itak predolgo čakalno vrsto.

Btw trenutno stanje v javnem zdravstvu sta zakuhala huda borca za javno zdravstvo Mirkotov Cmerar in vedno socialna Milojka. Prvi je za nagrado dobil mesto zunanjega ministra, stara vešča pa se bo (upam da za vedno) pobrala nazaj v penzijo rožice sadit. Pa še tu ni izključeno da ne bo kake resne škode povzročila okolici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da si resil zdravstveno tezavo z placilom iz zepa je razumljivo, ampak posteno pa to ni do nas placnikov v zzzs, da pkacujemo na koncu sami. Naj potem koncno priznajo in uvedejo dva sistema. Saj je za vse ostalo tako, tisti ki ima denar ... Cemu torej sluzi lazna enakost?

Glede ostalega pa, pozabil si na vse prejsnje vlade vkljucno z tistimi, ki si jim naklonjen. Jaz trdim, vsi so isti bedniki z vsak svojim delezem krivde in vsak si je doslej postavil svoj spomenik. Na leve in desne se samo pred nami delijo / pretvarjajo, ko jim rata zlesti v vlado, pa imajo naenkrat vsi enak interes - kako cim dlje glumiti in basati v zepe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

to niso več državna podjetja, temveč okradena državna podjetja, ki se jih je prodalo za nekaj fičnikov .. želeli smo razprodati državno premoženje in sedaj imamo bulo .. tako kot Mercator in še nekaj odličnih državnih firm. SCT je bilo v Jugoslaviji najboljši gradbinec v celotni južni Evropi ;)

Nič ne bi bilo drugače, če bi bile izdane bančne garancije od nedržavnih bank ... 

in kaj naj zdj reče naročnik .. aha .. denar se bo vzel iz državne banke ... ne bomo ga koristili ... ja valda .... šlo je iz stečajne mase kokr sm mal ujeu ;)

 

Saj si sam v bistvu odgovoril. SCT je bil dober v Jugoslaviji ... Jaz bi dodal, v zaprti ekonomiji, v centralno vodenem gospodarstvu, v dogovorni ekonomiji. Ko je Slovenija zacela z gradnjo AC, bi bilo za davkopkacevalce bolje, ce bi dali moznost konkurencnemu izboru. A prevladali so interesi posameznikov pod krinko strasenja ljudi, da bodo tujci vse pograbili in bomo hlapci. Ista propaganda kot pri manegerskih odkupih. Koncalo se je pa vemo kako. Z par sto milionskim dolgom SCT ja, firmo pokopali, zdaj pa ravno tako gradijo ceste tujci. In nauk? Ovcke beeekajo naprej.

Popravljeno . Popravil IZTOK
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, IZTOK pravi:

Saj si sam v bistvu odgovoril. SCT je bil dober v Jugoslaviji ... Jaz bi dodal, v zaprti ekonomiji, v centralno vodenem gospodarstvu, v dogovorni ekonomiji. Ko je Slovenija zacela z gradnjo AC, bi bilo za davkopkacevalce bolje, ce bi dali moznost konkurencnemu izboru. A prevladali so interesi posameznikov pod krinko strasenja ljudi, da bodo tujci vse pograbili in bomo hlapci. Ista propaganda kot pri manegerskih odkupih. Koncalo se je pa vemo kako. Z par sto milionskim dolgom SCT ja, firmo pokopali, zdaj pa ravno tako gradijo ceste tujci. In nauk? Ovcke beeekajo naprej.

spomni se Alpine Bau, ki je delal predor Markovec ... kao avstrijska vodilna firma za predore .. in kaj je blo pol ? .. mal prebrski :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, IZTOK pravi:

Cemu torej sluzi lazna enakost?

Fino se sliši. Vsi so za enakost, pa socialo, pa 'brezplačno' šolstvo in zdravstvo. Volilci to radi slišijo. In kar radi slišijo - to sem jim predvaja.

 

pred 31 minutami, IZTOK pravi:

Glede ostalega pa, pozabil si na vse prejsnje vlade vkljucno z tistimi, ki si jim naklonjen.

Jaz sem naklonjen 0 prejšnjim vladam. Sem nekak pristaš neslavnega vsegliharstva - vsi slovenski politiki so približno isto nesposobni cepci, ki se jim že dolgo ne gre več za državo ali ljudi. Zgolj zase in za svoja omrežja skrbijo. Ni čisto vse kar sproducirajo zanič, je pa pozitivnega precej malo glede na vso povzročeno sranje.

Če sem čemu naklonjen je to kompletna privatizacije dela ekonomije, ki je v rokah Države. S tem se politikom radikalno zmanjša moč 'nagradnega' zaposlovanja in talanja privilegijev ter neposrednega vmešavanja v gospodarstvo, organizacije poslov po volji in željah trenutne oblasti, ipd... To bi znalo marsikoga prisiliti v spremembo vedenja.

Sam privatizacija v Sloveniji ni popularna tema. Rajši vidimo da je naše pa magari crkne. Nekako v stilu obubožanih penzionistov, ki rajš vidijo da se jim hiša na glavo podre kot da bi jo prodali dokler je še kaj vredna, od kupnine nabavili potrebam primerno stanovanje in mogoče še kaj rezerve deponirali na bančni račun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, IZTOK said:

Saj si sam v bistvu odgovoril. SCT je bil dober v Jugoslaviji ... Jaz bi dodal, v zaprti ekonomiji, v centralno vodenem gospodarstvu, v dogovorni ekonomiji. Ko je Slovenija zacela z gradnjo AC, bi bilo za davkopkacevalce bolje, ce bi dali moznost konkurencnemu izboru. A prevladali so interesi posameznikov pod krinko strasenja ljudi, da bodo tujci vse pograbili in bomo hlapci. Ista propaganda kot pri manegerskih odkupih. Koncalo se je pa vemo kako. Z par sto milionskim dolgom SCT ja, firmo pokopali, zdaj pa ravno tako gradijo ceste tujci. In nauk? Ovcke beeekajo naprej.

Daj malo pogugli preden zacnes pokat neumnosti.

kje in kaj so SCT, Metalna in podobne firme delali. 

Hint: najvec $$$ so iz tujine scukal. Zakaj? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, jskrablin said:

Fino se sliši. Vsi so za enakost, pa socialo, pa 'brezplačno' šolstvo in zdravstvo. Volilci to radi slišijo. In kar radi slišijo - to sem jim predvaja.

 

Jaz sem naklonjen 0 prejšnjim vladam. Sem nekak pristaš neslavnega vsegliharstva - vsi slovenski politiki so približno isto nesposobni cepci, ki se jim že dolgo ne gre več za državo ali ljudi. Zgolj zase in za svoja omrežja skrbijo. Ni čisto vse kar sproducirajo zanič, je pa pozitivnega precej malo glede na vso povzročeno sranje.

Če sem čemu naklonjen je to kompletna privatizacije dela ekonomije, ki je v rokah Države. S tem se politikom radikalno zmanjša moč 'nagradnega' zaposlovanja in talanja privilegijev ter neposrednega vmešavanja v gospodarstvo, organizacije poslov po volji in željah trenutne oblasti, ipd... To bi znalo marsikoga prisiliti v spremembo vedenja.

Sam privatizacija v Sloveniji ni popularna tema. Rajši vidimo da je naše pa magari crkne. Nekako v stilu obubožanih penzionistov, ki rajš vidijo da se jim hiša na glavo podre kot da bi jo prodali dokler je še kaj vredna, od kupnine nabavili potrebam primerno stanovanje in mogoče še kaj rezerve deponirali na bančni račun.

Tale fama s privatizacijo samo skrece paznju od pravega problema.

Ni problem drzavna last, problem je drzava, oz. uhljebi kateri jo upravljajo, kar te privede do drzavljanov.  

Mi smo problem!!! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Kugelschreiber said:

Markovec je tragikomedija per se. Med drugim, mi gre totalno na kurac, de je izven vinjetnega sistema. Medtem so novogoriski krak gladko ocarinili...

http://www.regionalobala.si/novica/11-letna-saga-gradnje-predora-markovec

 

 

Naj se men krava crkne, sam da bo sosedova tud ... in vice-verso

neverjetni smo. Piece of art . :smoke:

BTW: boril so se za to, da je izven... vi se niste, zdaj vam gredo pa oni na kurac in ne da bi sli sami sebi.  ... zalostna je tale Zlovenceljska mentaliteta

prov nam je

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Nearrain said:

Naj se men krava crkne, sam da bo sosedova tud ... in vice-verso

neverjetni smo. Piece of art . :smoke:

BTW: boril so se za to, da je izven... hi se niste, zdaj vam gredo pa oni na kurac in ne da bi sli sami sebi.  ... zalostna je tale Zlovenceljska mentaliteta

prov nam je

 

Nene. Sploh nism z goriskega. Moti me na nacelni ravni. DARS je financiral gradnjo hitre ceste, zdaj pa so jo “nacionalizirali”, Tam je (bla) cisto dostojna cesta, ki je sluzila namenu. Zakaj jo ukinjat, ce ni druge poti? Za palme in promenado?  Osnovno infrastrukturo bomo skenslali za plac za štante? In se je sitiacijo zaostrilo, skompliciralo, in da ni blo prehudga kravala,  je DARS popus(t)il. 

Goriska hitra pa ce se ne motim, je nastajala tud z nekimi poboti in sindikalnimi prodajami zemljisc, pod pogojem da bo brezplacna. Ni bla podarjena. 

 

Tragikomedija. Res. Jebe lud zbunjenog. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Nearrain pravi:

Daj malo pogugli preden zacnes pokat neumnosti.

kje in kaj so SCT, Metalna in podobne firme delali. 

Hint: najvec $$$ so iz tujine scukal. Zakaj? 

 

Res je, da so zaslužili v tujini, vendar se bojim, da je bila to tudi zasluga "največjega morilca in pedofila", kot ga označujejo določeni krogi. Mnogo poslov smo takrat izvajali v neuvrščenih deželah s pomočjo političnega vpliva in tudi kot menjavo za nafto, ki smo jo kupovali dražje kot "uvrščeni"zahodnjaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Darko3g said:

Res je, da so zaslužili v tujini, vendar se bojim, da je bila to tudi zasluga "največjega morilca in pedofila", kot ga označujejo določeni krogi. Mnogo poslov smo takrat izvajali v neuvrščenih deželah s pomočjo političnega vpliva in tudi kot menjavo za nafto, ki smo jo kupovali dražje kot "uvrščeni"zahodnjaki.

Drzi.

Daj me razsvetli...  Zakaj so potemtakem taiste firme sle v maloro po smrti velikega" diktatorja, morilca, pedofila",  navkljub sem "vezam in poznanstvom" in bogatimi "zavezniki"  s se vecjimi vezami,  katere smo dobili hkrati z veliko vecjim in bogatejsim trziscem?

Vprasanje je retoricno . . . :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno smo Slovenci živeli na račun Jugoslavije. Gorenje, Elan, TAM so bili pojem kvalitete v Jugi in vzhodnem bloku, po padcu železne zavese in odcepitvi Slovenije pa smo prišli na realna tla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Darko3g said:

Podobno smo Slovenci živeli na račun Jugoslavije. Gorenje, Elan, TAM so bili pojem kvalitete v Jugi in vzhodnem bloku, po padcu železne zavese in odcepitvi Slovenije pa smo prišli na realna tla.

Gorenje in Elan sta bila pojem kvalitete se kar precej casa po cepljenju. 

BTW: Slovenci smo ziveli na racun znanja in pridnosti. Imeli smo know-how v dolocenih branzah, katerega nam je cel svet zavidal. 

 

Ostale "dobre" firme so sle v maloro prevsem zato, ker so v novem sistemu lahko pijavke kradle in izcrpavale s politicnim zegnom (seveda ne zastonj) in nato z managerskim odkupom skoraj zastonj odkupile podjetja, ce je po izcrpavanju se kaj ostalo. Ker je lakomnost prevelika in zelja po prodouktivnosti premajhna so je vecina  teh podjetij prodala po delih in vrli managerji so si malcek napolnili zepke.

Dokler je bil  Veliki" diktator, morilec, pedofil" ziv in pri moceh si o teh idejah kradljive pijavke niso upale niti sanjat.

 

IMHO

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Nearrain pravi:

Daj malo pogugli preden zacnes pokat neumnosti.

kje in kaj so SCT, Metalna in podobne firme delali. 

Hint: najvec $$$ so iz tujine scukal. Zakaj? 

 

Dobro vem kaj so delali. Znanja je bilo dovolj a o tem ni govora. Govor je o konkurencnosti. Kako so se delali posli v jugi verjetno tudi ves? Ce bi se delalo na transparentnem izbiranju bi oni bore malo delali po Iraqu, Libiji, po Afriakih drzavah itd. To so bili politicno sklenjeni posli z kupci, ki so bili na crnem seznamu pri kapitalistih in niso zaupali komunistom. To so bili drugacni casi in okoliscine. Tudi orozja je juga prodajala v mrd USD. Samo jaz sem omenil gradnjo AC v drzavi, ki je presla na trzno ekonomijo. In ce SCT ju ne bi podelili posla bi ga pokopali ze takrat. Ni bil ravno uspesen pri pridobivanju posla v tujini ko ni bilo vec botrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bit naiven, vsi veliki posli so sklenjeni politično, to je bistvo zunanjih politik vseh držav.Poglej si povezave med slovenskim priznanjem in odpiranjem trga, ali pa ameriško podporo operaciji Nevihta ter gradnjo njihovih avtocest.

Upravljanje je zelo enostavno, lahko si tu pogledaš, je čudovito razloženo, pa še risanka je :)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Nearrain pravi:

Daj malo pogugli preden zacnes pokat neumnosti.

kje in kaj so SCT, Metalna in podobne firme delali. 

Hint: najvec $$$ so iz tujine scukal. Zakaj? 

 

Za SCT ti lahko iz prve roke povem, da je tudi v tujini delal izgubo, ker so bili njegovi projekti v tujini (Irak v 80.ih) predvsem politicni.

Kako se je delalo.... primer.....

SCT je odprl gradbisce v Iraku...pač neko letališce z vso pripadajoco infrastrukturo. Iz Yuge razen radnicke snage tja dol ni vlačil nicesar, vse (mašinerija) se je narocilo novo. Ladja je iz Hamburga pripeljala dol recimo 100 novih MAN kamionov,( kiperji, hruške...).  Od prevzema v Iraski luki do gradbisca v notranjosti jih je ponavadi 20 do 30 že "izpuhtelo" skladno z aneksi pogodb. 

Tako se je dogajalo tudi z bagerji, železom, cementom, lesom.....in še čim. S tem Saveznim Centrom za Turizam sem dve leti in pol delal v predoru Karavanke od zacetka 1988 do konca 1990. Vecina skladiscnikov in vzdrzevalcev je za seboj imelo bogate Iraske izkušnje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, IZTOK said:

Dobro vem kaj so delali. Znanja je bilo dovolj a o tem ni govora. Govor je o konkurencnosti. Kako so se delali posli v jugi verjetno tudi ves? Ce bi se delalo na transparentnem izbiranju bi oni bore malo delali po Iraqu, Libiji, po Afriakih drzavah itd. To so bili politicno sklenjeni posli z kupci, ki so bili na crnem seznamu pri kapitalistih in niso zaupali komunistom. To so bili drugacni casi in okoliscine. Tudi orozja je juga prodajala v mrd USD. Samo jaz sem omenil gradnjo AC v drzavi, ki je presla na trzno ekonomijo. In ce SCT ju ne bi podelili posla bi ga pokopali ze takrat. Ni bil ravno uspesen pri pridobivanju posla v tujini ko ni bilo vec botrov.

Bili so politicno pridobljeni posli. Tudi danes imamo politiko in politike, samo posle pridobivajo samo ta full dobre ko so TEŠ in podobni predori-luknje brez dna. 

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, nejc74 pravi:

Ne bit naiven, vsi veliki posli so sklenjeni politično, to je bistvo zunanjih politik vseh držav.Poglej si povezave med slovenskim priznanjem in odpiranjem trga, ali pa ameriško podporo operaciji Nevihta ter gradnjo njihovih avtocest.

Upravljanje je zelo enostavno, lahko si tu pogledaš, je čudovito razloženo, pa še risanka je :)

 

 

Se strinjam ampak mi smo sklepali politicen posel sami z sabo. Je nekaj casa generiralo rast in delovna mesta ampak za ceno neizbeznega pogroma firme po koncanju projekta in predrage gradne AC. Je zelo enostavno, so firme ki prezivijo in take ki ne. O slednjih nima smisla razpravljat, se manj pa ima smisla drzati po koncu mrlica.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 9. 2018 ob 11:19, Kugelschreiber pravi:

Kdo pravi, da delajo za 700? Kot mi je znano, Delajo za solidne plače. ampak v AUT je ta solidna plača SLOx3

sorry sam tukej si pa poknil v prazno. x3 ??  dejansko je pri opravljanju poklicev po rangu izobrazbe do končane 4 letne srednje šole faktor netto izplačila 1.3 , ko sešteješ in odšteješ razne socialne , pokojninske , toploobročne in prevozne postavke.. naša firma je ena redkih v A , ki svojim delavcem prostovoljno daje 1e na dan za topli obrok med službo - da jih stimulirajo k prehranjevanju , ki si ga morajo plačati sami.. prevoz? malo morgen. pokojninski prispevki so minimalni pa se znajdi sam ..

ni vse tako kot se govori..

Ob 11. 9. 2018 ob 17:57, nejc74 pravi:

v osnovi maš tudi ti pobrkljane zadeve, ker enačiš firmo, lastnika firme in direktorja.

podatek iz Tarče govori o čem? Postajaš podoben Mesecu, a zdaj že kar gospod Igor na leto daje državi 15,7 mio, ker je fejst fant?

Glej v Sloveniji je marsikaj narobe, ampak bolj kot ne primerljivo z ostalimi v EU. Mesec trdi da je za delavce 1.000x slabše, GZS pa da je za gospodarstvo. Oboji lažejo.

Če ni davkov ni države, če ni države, ni infrastrukture. Če ni infrastrukture ni gospodarstva. Potem Igor nima firme, Jože pa nima dela. Oba sta lačna.

meni nikoli več ne bo jasno , kako smo preživeli nekje med 1970 in 1990 - im letom .. 

je pa res , da smo kar nekajkrat morali iz kakšne domače garaže vlečt bencin iz avta , da smo lahko pripeljali do edine nočno odprte pumpe v ljubljani ker je bil prazen rezervoar..  ko smo natankali smo imeli nekje ob 2h ponoč dost benza do portoroža in nazaj..

ko so bili boni za bencin in lihe/sode registrske številke po dnevih je bil problem sam tolk časa , dokler nismo pokupil vseh mopedov in zaribanih motork , da se je nabralo dovolj bonov.. 

in čakalne dobe za nove avte so se dvignile v višave- po 3-6 mesecev si čakal na drugi avto samo zato , da je imel kontra registrsko...

no saj danes ponavadi čakaš še dalj na nov avto..

res mi ni jasno kako smo preživel.

Ob 12. 9. 2018 ob 13:28, Kugelschreiber pravi:

Hoces rect, da je sanacijo trojanskih tuneliv placal sct? 

v dotičnem primeru je šlo iz naše skupne malhe- pač nekaj faz so združili: garancija se je uveljavila pri banki,banka je izplačala , država je dala banki dodatno krizno subvencijo , ki smo jo plačali iz svojega žepa ..simpl pa sej je naša država..

Ob 12. 9. 2018 ob 17:47, Darko3g pravi:

Podobno smo Slovenci živeli na račun Jugoslavije. Gorenje, Elan, TAM so bili pojem kvalitete v Jugi in vzhodnem bloku, po padcu železne zavese in odcepitvi Slovenije pa smo prišli na realna tla.

ti ne veš za enega najbolj kultnih mopedov v ameriki? ti ne veš , da je ta moped iz nizozemske?in da je ta nizozemska firma, na katero so nizozemski državljani krepko nacionalno ponosni imela neko sestavljalnico v lasti v kopru, ki se je potem tako nehvaležno potihem odcepila in polastninila v socialistični državi?

Ob 12. 9. 2018 ob 20:56, Tedybear pravi:

Za SCT ti lahko iz prve roke povem, da je tudi v tujini delal izgubo, ker so bili njegovi projekti v tujini (Irak v 80.ih) predvsem politicni.

Kako se je delalo.... primer.....

SCT je odprl gradbisce v Iraku...pač neko letališce z vso pripadajoco infrastrukturo. Iz Yuge razen radnicke snage tja dol ni vlačil nicesar, vse (mašinerija) se je narocilo novo. Ladja je iz Hamburga pripeljala dol recimo 100 novih MAN kamionov,( kiperji, hruške...).  Od prevzema v Iraski luki do gradbisca v notranjosti jih je ponavadi 20 do 30 že "izpuhtelo" skladno z aneksi pogodb. 

Tako se je dogajalo tudi z bagerji, železom, cementom, lesom.....in še čim. S tem Saveznim Centrom za Turizam sem dve leti in pol delal v predoru Karavanke od zacetka 1988 do konca 1990. Vecina skladiscnikov in vzdrzevalcev je za seboj imelo bogate Iraske izkušnje. 

samo plače in dodatki so bili pa glede zneskov boljši kot danes za naše vojake , ki jim vsako leto priletijo trije metki okol ušes.

pa si je tudi že kakšen vojak postavil hišo in kupil bmflo..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lažnivi Rjavec že dela sranja...in pol pametni @maus ,da smo to izvolili.Evo njega laznivca nismo,ker sam laze in sranja dela...

http://demokracija.si/fokus/na-pragu-islamizacije-slovenije-azilanti-lahko-v-slovenijo-pripeljejo-tudi-svoje-druzinske-clane-ki-bodo-celo-dobili-slovenske-potne-liste.html

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Xebec pravi:

u vardo si se že učlanil?

naročil na Burdo :lol1:

pred 2 urami, sesir pravi:

Lažnivi Rjavec že dela sranja...in pol pametni @maus ,da smo to izvolili.Evo njega laznivca nismo,ker sam laze in sranja dela.

za ministra ni potrebno da je dobil dovolj glasov za poslanca ... potrdili so ga poslanci slovenskega parlamenta ... in kaj zdj :?

če vzameš tablet proti bolečini, bo manj bolelo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎12‎. ‎09‎. ‎2018 ob 20:56, Tedybear pravi:

Za SCT ti lahko iz prve roke povem, da je tudi v tujini delal izgubo, ker so bili njegovi projekti v tujini (Irak v 80.ih) predvsem politicni.

Kako se je delalo.... primer.....

SCT je odprl gradbisce v Iraku...pač neko letališce z vso pripadajoco infrastrukturo. Iz Yuge razen radnicke snage tja dol ni vlačil nicesar, vse (mašinerija) se je narocilo novo. Ladja je iz Hamburga pripeljala dol recimo 100 novih MAN kamionov,( kiperji, hruške...).  Od prevzema v Iraski luki do gradbisca v notranjosti jih je ponavadi 20 do 30 že "izpuhtelo" skladno z aneksi pogodb. 

Tako se je dogajalo tudi z bagerji, železom, cementom, lesom.....in še čim. S tem Saveznim Centrom za Turizam sem dve leti in pol delal v predoru Karavanke od zacetka 1988 do konca 1990. Vecina skladiscnikov in vzdrzevalcev je za seboj imelo bogate Iraske izkušnje. 

Kot nekdanji praktikant Projektiranega biroja v SCT-ju ti povem, da nabijaš.

Najprej so geologi poiskali primeren prostor za kamnolom. Sledilo je projektiranje kompletne separacije in izdelava le-te v Mehaničnih obratih. Monterji iz Ljubljane so zmontirali kompletni kamnolom, in takrat se je šele začelo delati. Res večino vozil se ni več vozilo nazaj, ker se ni izplačalo. Vozila so bila prilagojena puščavi in tudi kar dobro zmahana po nekaj letih gonjenja po prahu, vročini. Nekaj Toyot smo imeli še za na teren, ampak so bile v slabem stanju. Kompletna separacija jim je tudi ostala, ampak to je bilo v ceni celotnega projekta. So pa delavci SCT-ja imeli vedno veliko povedati o delu v tujini, predvsem pa tisti, ki tam niso bili. 

Na gradbiščih Neuvrščenih so sodelovala podjetja in cele Juge, ogromno izdelkov težke industrije se je prodalo skozi politično trgovino. Tito je držal za jajca tako Nato kot Ruse. To je bil tudi glavni vzrok, zakaj je morala Juga razpasti.

Kaj mislite, da danes tega ni? Sam francoski predsednik je lobiral za izvajalca TEŠ 6 oz. opozoril predsednika vlade, da se lahko zgodi zaprtje Revoza zaradi "krize" v avto industriji. A mislite, da se predsedniki za zaprtimi vrati pogovarjajo o vremenu in kurbariji?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!