Skoči na vsebino

SMUČANJE 09/10


JANUSKA

Priporočene objave

Pazi.....infarkt trofne brez opozorila evilgrin.gif

Vse kaže, da bo ideja o prvomajskem smučanju uresničljiva......komaj čakam!!!!!

No za konec smo se udeležili še tega vzdržljivostnega tekmovanja (pje tace bolijo ko pes):

EKIPA NA VZDRŽLJIVOSTNI TEKMI LUSSARISSIMO 2010

Dne 20. 3. 2010 se je na italijanskem smučišču, dobro znanem tudi v Sloveniji, Monte Lussari-Višarje, odvijala vzdržljivostna tekma v paralelnem veleslalomu Lussarissimo 2010, katere se je udeležila tudi 6 članska ekipa iz Maribora.

Pot na to tekmo se je začela v tipičnem slogu, z mučnim zgodnjim vstajanjem, saj smo že okoli 4h zjutraj krenili iz Maribora. Pod goro Višarje smo prispeli približno 2 in pol uri kasneje (proga še ni bila postavljena) in se hitro podkrepili z jutranjo kavo, ki nam je vlila nekaj moči in nas prebudila iz neudobnega spanca.

Po prevzemu štartnih številk in nekaj napotkih smo se odpravili na ogled paralelne veleslalomske proge, dolge 4 km. Po ogledu smo si v en glas dejali: Pomembno bo voziti po pameti in ustrezno prerazporediti moči (beri: zadnje atome). Glavno je, da pridemo skozi brez poškodb.

Pred začetkom je naraščala napetost in vznemirjenje. Tri strmine in dva položnejša dela so vsem tekmovalcem vzeli čas za razmislek in ustrezno, predvsem psihično pripravo na tekmo. Sama postavitev in predvsem dolžina, ter konfiguracija proge so kazali na to, da s progo nebo šale. Start se je neizogibno bližal.

Hop in že se je začelo. Po startni strmini in lažjem ravninskem delu se je začela tekma s samim seboj, saj so bile noge že pošteno zdelane, pljuča pa polna mrzlega zraka. Proga, ki ni vzdržala pritiska predhodnikov, je bila pošteno narebrana in zato še toliko bolj težavna za vodljivost smuči, ki so na bolj zaprtih vratcih dobesedno odskakovale. Vseskozi je potekala borba s samim seboj, luknjasto in narebrano progo, dodaten pritisk pa predstavlja tekmovalec na sosednji progi, s katerim podzavestno tekmuješ, čeprav si pred startom razčistil v glavi, da ti to dejstvo ne bo predstavljalo ovire.

V srednjem delu proge nas je presenetila postavitev, saj smo vsi v ekipi že mislili, da smo zgrešili vratca, ki se nikakor niso hotela pokazati, dokler nisi izpeljal ravninskega dela. Zadnja strmina je bila bolj borba s samim seboj kot smuka, saj noge niso več ubogale možganov, možgani so morali odigrati glavno vlogo: Vzdrži do konca!

Po izčrpanem spustu v cilj in počitku, so se moči v nekaj minutah vrnile, z njimi pa tudi pozitivne misli ob uspešnem zaključku tekme.

Po dobri italijanski pasti in vročih ritmih iz Južne Amerike smo se odpravili domov z mešanimi občutki, a vsi prijetno utrujeni in z eno samo mislijo: Naslednje leto smo zopet tu-še v boljši kondiciji, verjemite, da je ta še kako potrebna.

Še nekaj slikic:

post-18094-126925539763_thumb.jpg

post-18094-126925541132_thumb.jpg

post-18094-126925542382_thumb.jpg

post-18094-126925574525_thumb.jpg

post-18094-126925576355_thumb.jpg

post-18094-126925576782_thumb.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena med koli......(da malo vidite kako je če si amater in kako če si profi, ki zmaguje na tej progi)

post-18094-126932538085_thumb.jpg

post-18094-126932541575_thumb.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj zaključna smučarija na Pohorju (skupaj 47 dni + 6 dni Alta Badia+1 dan Tarvisio+ 1 dan Kranjska Gora=55 dni), danes pa začnemo malo teč, no ja pa bicikl bomo tud dali malo ven...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 13ih.:naughty:

to je res, je pa res tudi to, da v celem letu krvavec ni bil tko fajn kot danes..pa jutri bo isto..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krvavec še dela trance_44_wink5.gif

Me nea gane več...ostale so mi samo slalomke (GS dila izdihnila-ni,ni kantov- po 250 dneh smučarije z njo), tak da moram zbrat cvenk do naslednje sezone za neko drugo GS dilo... trance_43_wavetowel2.gif

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me nea gane več...ostale so mi samo slalomke (GS dila izdihnila-ni,ni kantov- po 250 dneh smučarije z njo), tak da moram zbrat cvenk do naslednje sezone za neko drugo GS dilo... trance_43_wavetowel2.gif

kaj bi pa mel? mogoče lahko kej "pomagam"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj bi pa mel? mogoče lahko kej "pomagam"

Hvala....Za Atomic imam svojo špuro v Avstriji.....me pa zanima Elan (če ti ni težko, bi te prosil, da mi javiš na PM ceno za kak Elan GSX model).. Sam se pač držim načela, da moja skija lahko košta 500 €-več pa ne, zato kak fancy Core, al pa Stoeckli zame ne prideta v poštev, ker 1000 € ne dam...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skija lahko košta 500 €-več pa ne, zato kak fancy Core, al pa Stoeckli zame ne prideta v poštev, ker 1000 € ne dam...

Kr drži se tega, da ti slučajno ne sfali dnarja za moje špricarje!!! :P

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr drži se tega, da ti slučajno ne sfali dnarja za moje špricarje!!! tongue.gif

šic, šic iz tote teme....da te neom šoloevilgrin.gif ...če češ špricare pit morš geldtošl met s sabo...trance_25_naughty.gif

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala....Za Atomic imam svojo špuro v Avstriji.....me pa zanima Elan (če ti ni težko, bi te prosil, da mi javiš na PM ceno za kak Elan GSX model).. Sam se pač držim načela, da moja skija lahko košta 500 €-več pa ne, zato kak fancy Core, al pa Stoeckli zame ne prideta v poštev, ker 1000 € ne dam...

gsx 176, 182, 188, 191??

si kdaj razmišljal o rabljenih? dobiš za pol cene (od tistih tvojih 500) ali manj komplet smuči ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gsx 176, 182, 188, 191??

si kdaj razmišljal o rabljenih? dobiš za pol cene (od tistih tvojih 500) ali manj komplet smuči ;)

če poznaš koga blizu elana ali v njem... te ne moti kakšna lepotna napaka... vsako jesen ali začetek novega leta...

(odvisno od trenutne uprave) lahko dobiš na sindikalni prodaji(ki verjemi to ni)... nove... z vezmi... za 200€ ne glede na dolžino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gsx 176, 182, 188, 191??

si kdaj razmišljal o rabljenih? dobiš za pol cene (od tistih tvojih 500) ali manj komplet smuči trance_44_wink5.gif

Gsx 182.. Kaj pa vem, bi jih moral videt in če bi bile OK, bi jih vzel, zakaj pa ne...do sedaj sem zmeraj imel nove....kupujem smuči namreč za več sezon... GS 11 sem imel 5 sezon, enostavno ni bilo več kant, pa tudi zdihane/presiljene so že bile- drugač sem pa bil s to dilo več kot zadovoljen...worship.gif

Popravljeno . Popravil GRUNF
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 let pozneje...

sem bolj zacetnik kot profi... in kupujem nove dile.... za 173 visino so primerne smuci dolge 160 in radij 13 ?  verjetno bolje mal krajse vzet al ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rogerg 

...hmmm...če pogledaš letnico zadnje objave...pa če sprašuješ te taiste fante...ti bodo verjetno predlagali 210cm dolge sulice z radijem 110m.

.:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kva ma veze... tist k smuca bo ze opazil temo in mogoce odgovoril... sej pravjo da ne smemo odpirat novih tem za majhno vprasanje ker jih je ze tko prevec....

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 9. 2018 ob 18:26, Rogerg pravi:

sem bolj zacetnik kot profi... in kupujem nove dile.... za 173 visino so primerne smuci dolge 160 in radij 13 ?  verjetno bolje mal krajse vzet al ??

...jest sem visoka 176 ....pa imam 150 dolge z 11.5 radijem....... tut nisem nek profi..... je pa res da smučam že od malih nog ;) 

kaj pa če bi počakal na sezono pa si smučke izposojal da vidiš kaj ti sploh paše.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Rogerg pravi:

ja verjetno bi blo  tko se najboljs ja :D ma lih ene sm najdu na netu in bi jih vzeu .... 

...kakšne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... jest mam tele.... sem ful zadovoljna z njimi... B)

20180127_142815.thumb.jpg.9a7233d326705dd9a002b20603a62edb.jpg

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rogerg 

...če si bolj amater... :naughty:

...vzami toliko dolge smučke, da ti sežejo do nosu...ko boš v pancarjih..pa nekje do ust, radij tam nekje 11, 12m....če rad voziš bolj počasi in rad karvaš pri manjših hitrostih...

...če pa delaš rad bolj dolge zavoje pri višjih hitrostih, pa vzami kakiih 5 do 10 cm daljše...z malo večjim radijem.

Pomembna je tudi trdota dilce. Če vzameš tršo, je bolj odzivna in agresivna....in je tudi povezano s tvojo maso. Težji kot si...in bolj ko bi rad pritiskal, tršo dilco vzemi.

..tko..nahitrco..

:naughty:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Zivnorc pravi:

@Rogerg 

...hmmm...če pogledaš letnico zadnje objave...pa če sprašuješ te taiste fante...ti bodo verjetno predlagali 210cm dolge sulice z radijem 110m.

.:P

A veš, da razmišljam, da bi šel spet na "suličarke" (Elan SGS 210 na 175 višine. S temi novimi se počutim, kot bi jedel hrenovke namesto bifteka. Samo upogibanje kolen, ni oddrsavanja in kontrole hitrosti, pri vožnji naravnost "voblajo", v glavnem ni nekega užitka. Sem pa res  generacija Stenmarka in Križaja, pa spomnim se Karla Schranza in Jean Claud Killya.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!