Skoči na vsebino

PANNONIA RING - DeyZi-Days


gody01

Priporočene objave

Zdravo.

Glede spodaj napisanega me zanima, kakšna pnevmatika se smatra kot ustrezna? Je dovolj če je še legalna za cesto, ali je na pannonii obraba tolikšna, da milimeter ali dva na robovih ne zadostujeta do konca Deyzi-day-a?

Načeloma je dovolj, da je legalna za na cesto.

Ampak kot je marko55 napisal, če gre h koncu je boljše pnevmatiko zamenjati pred obiskom dirkališča.

Obraba je pa čisto odvisna od načina vožnje. Glede na to, da si na prostem treningu zna biti že tudi kar velika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj problem je, da je guma(Q RR) skoraj nova, za sabo ima enkrat Marof in pa cca 300km po cesti. Profil na sredini je kot nov, prav tako na desni strani(pannonia je v desno). Problem je samo leva stran, kjer do indikatorja na profilu manjka cca 1mm, do dna zareze(profila) pa še enkrat toliko.

Glede na Marof, bi imel takšno gumo še vsaj za 2x, če ne 3x. Ne poznam pa obrabe na pannonii, zato sprašujem.

Ne se zanašat na "desno" orientiranost Pannonie. Ko te zadnja guma prehiti in malo poletiš v 4ki ni ravno prijetno (iz izkušenj, čeprav sem takrat cel ostal).

Imajo pa menjalce gum na Pannoniji, tako da je še najboljš, da imaš rezervo s sabo (saj tam tudi prodajajo gume, samo verjetno jih lahko v SLO dobiš ceneje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo pa menjalce gum na Pannoniji, tako da je še najboljš, da imaš rezervo s sabo (saj tam tudi prodajajo gume, samo verjetno jih lahko v SLO dobiš ceneje).

verjetno bom kar tole opcijo izbral.. rezervne gume s sabo.

Hvala vsem za pomoč in odgovore!

Lp Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster Anže,

kot sva se že nekoč pogovarjala na Marofu, velikokrat se je izkazalo da je šparanje pri gumah najdražje... think about it :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj problem je, da je guma(Q RR) skoraj nova, za sabo ima enkrat Marof in pa cca 300km po cesti. Profil na sredini je kot nov, prav tako na desni strani(pannonia je v desno). Problem je samo leva stran, kjer do indikatorja na profilu manjka cca 1mm, do dna zareze(profila) pa še enkrat toliko.

Glede na Marof, bi imel takšno gumo še vsaj za 2x, če ne 3x. Ne poznam pa obrabe na pannonii, zato sprašujem.

Sam sem lani na koncu sezone za zadnji Marof obrnil zadnjo gumo, ker jo je od Marofa na desni še ostalo. Je blo vse v vredu, pol sem pa proti koncu dvigoval tempo in pozabil, da je sedaj desna na koncu in je bil zdrs zaradi tega v desnem 180.

Za Pannonio vsekakor odsvetujem. Za recimo +50 EUR se lahko zgodi - 1.000 ali še mnogo več in cel dan ti lahko gre v nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem lani na koncu sezone za zadnji Marof obrnil zadnjo gumo, ker jo je od Marofa na desni še ostalo. Je blo vse v vredu, pol sem pa proti koncu dvigoval tempo in pozabil, da je sedaj desna na koncu in je bil zdrs zaradi tega v desnem 180.

Za Pannonio vsekakor odsvetujem. Za recimo +50 EUR se lahko zgodi - 1.000 ali še mnogo več in cel dan ti lahko gre v nič.

Se strinjam. Poleg tega lahko pri takem manevru še kakšnega s sabo spraviš v pesek.

@exe'FZS; če želiš maksimalno uživati pojdi na Panonijo z novo gumo. Tisto ki jo imaš pa sedaj gor pa lahko mogoče uporabiš za kakšen Marof. Pa še to je precej nevarno, saj takšna guma začne slej kot prej drseti, vendar pa Marof zagotovo odpušča mnogo več kot Panonija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tut mene čedalje bolj skrbi...

:grrr

Dežne gume so predrage. Sonce bo... :grim

Ja upam da bo res, k če ne pa ne vem, se ga bom pa :alko::D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zsenkrat se to še vsa kdan spreminja. Bo bol proti koncu tedna treba začet gledat.

Sicer pa je AccuWeather vedno bolj pesimističen pa nariše več kapelj, kot jih pol je :)

Oblačno s kakšno plohico ni posebej tragično za Pannonijo, še posebej ob napovedanih temperaturah :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene nekaj zanima...na kolk filat gume BT003 Type3, za suho stezo oz. v primeru če bo dež, so pa gume nove, no enkrat sem jih vozil na Marofu, in ali je sploh pametno se igrat po mokrem s temi gumami?

Tnx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš že izvedel na pisti tisti dan :)

Jutri gremo mal potestirat gor, bom poročal :)

Vreme je sicer bolj tko-tko, ampak par krogov se bi pa moral dat odpelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kul, sicer bom meu pa 3h cajta v kombiju da te zaslišujem glede piste in vsega ostalga :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi, da bi tisti ki šparajo pri gumah morali zamenjati hobi. Pri miniaturnih železnicah le teh namreč ni, zato bi jim ta konjiček veliko bol odgovarjal. Motociklizem je pač šport, pri katerem je tvoj edini oprijem s cestiščem guma, in če na tej 'šparaš' se nimaš kaj prida rad...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kul, sicer bom meu pa 3h cajta v kombiju da te zaslišujem glede piste in vsega ostalga :D

:lol1:

Ja, to z gumami tudi mene že malo skrbi. Sem montiral februarja QII, pa sem mislu, da bodo zdržale še do panonie, ampak se bojim, da sem že preveč kmjev naredu (okoli 4kkm) in da bo šlo preveč profila k vragu. Upoštevajoč, da bom do gor naredu po cesti še 450km bom malo na meji, če te gume zdržijo baje do 6-7kkm easy vožnje. :wacko: Zdej sem pa malo v butastem precepu...ali pretiravam, in z mojo ne preveč zahtevno vožnjo bodo normalno zdržale do doma, ali pa se bom na ta način zajeb..., ker lahko da mi bo šlo odlično v vožnji na pisti, pa ne bom mogu furat do konca zaradi prevelike obrabe :hmm: Ena opcija bi morda bila, da se odpeljem mimogrede do širnika, mi montira nove sportsmart in z njimi furam, pa če je možno, mi stare shrani za kak mesec...ali pa cenejša varianta, da bi mi kdo pripeljal v kombiju dve novi Roadsmart (tudi kupljeni pri širniku), tako da QII znucam do konca in na dirkališču namontiram roadsmart za domou (ker itak nameravam kasneje roadsmart namontirat) Bolj izkušene bi rad vprašal za mnenje, ali bi jst s svojo "začetniško" vožnjo sploh opazil razliko med QII in sportsmart na panonii? Ter če bi se odloču za drugo varianto, bi mi lahko kdo dve gumi prepeljal do Panonie? (jih naročim in plačam pa pošljejo po pošti na željen naslov)

Zdej sem pa že dovolj zatežil, hvala. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trance_21_laughing1.gif povej kakšne dimenzije in oznake pa ti zrihtam ugodno in prpelemali pošljem po pošti,najbolje pa je da daš nove za panonojo stare pa znucaš potem na marofu.

l.p jezektrance_09_box.gif

Ja, to z gumami tudi mene že malo skrbi. Sem montiral februarja QII, pa sem mislu, da bodo zdržale še do panonie, ampak se bojim, da sem že preveč kmjev naredu (okoli 4kkm) in da bo šlo preveč profila k vragu. Upoštevajoč, da bom do gor naredu po cesti še 450km bom malo na meji, če te gume zdržijo baje do 6-7kkm easy vožnje. wacko.gif Zdej sem pa malo v butastem precepu...ali pretiravam, in z mojo ne preveč zahtevno vožnjo bodo normalno zdržale do doma, ali pa se bom na ta način zajeb..., ker lahko da mi bo šlo odlično v vožnji na pisti, pa ne bom mogu furat do konca zaradi prevelike obrabe trance_19_hmm.gif Ena opcija bi morda bila, da se odpeljem mimogrede do širnika, mi montira nove sportsmart in z njimi furam, pa če je možno, mi stare shrani za kak mesec...ali pa cenejša varianta, da bi mi kdo pripeljal v kombiju dve novi Roadsmart (tudi kupljeni pri širniku), tako da QII znucam do konca in na dirkališču namontiram roadsmart za domou (ker itak nameravam kasneje roadsmart namontirat) Bolj izkušene bi rad vprašal za mnenje, ali bi jst s svojo "začetniško" vožnjo sploh opazil razliko med QII in sportsmart na panonii? Ter če bi se odloču za drugo varianto, bi mi lahko kdo dve gumi prepeljal do Panonie? (jih naročim in plačam pa pošljejo po pošti na željen naslov)

Zdej sem pa že dovolj zatežil, hvala. trance_17_emot-angel.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ter če bi se odloču za drugo varianto, bi mi lahko kdo dve gumi prepeljal do Panonie? (jih naročim in plačam pa pošljejo po pošti na željen naslov)

Zdej sem pa že dovolj zatežil, hvala. O:-)

Gume ti lahko peljem v Pannonio, če jih do ponedeljka dostaviš v Ilirsko Bistrico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prikolici imamo prostor še za en motor. Štartamo iz Celja.

Zainterisirani naj javijo meni, exeFZS ali FrigoFrops-u

Popravljeno . Popravil VmasIna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo mogoče ve,če je tukaj tudi možnost, da pelješ sopotnika po pisti, tako, kot na grobniku

Ne. Na Dey-Zi Days ni tako imenovanih panoramskih voženj. Začetniki na pistah imajo svojo skupino in normalno vozijo cel dan, kot ostali skupini (en izhod traja 20 minut).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ja, to z gumami tudi mene že malo skrbi. Sem montiral februarja QII, pa sem mislu, da bodo zdržale še do panonie, ampak se bojim, da sem že

...

Na Pannoniji imajo vulkanizerja za menjavo gum, mislim pa da bo na voljo tudi v padoku nekaj ceneje. Več na sami lokaciji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo zainteresiran za sonajem boksa? Boks stane 80 eur, prostora je za 4 motorje (torej pride 20 EUR/motor). Več info na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo zainteresiran za sonajem boksa? Boks stane 80 eur, prostora je za 4 motorje (torej pride 20 EUR/motor). Več info na PM.

Na voljo je le še eno mesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!