Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Dream_er

Priporočene objave

Bom povprasal.

Kaj pa kaj CANON 400D? Ima kdo kaksne izkusnje? Neki se govori, da je bistveno izbolsan kot 350D.

Ti prilagam dva linka iz foruma na e-fotografiji, kjer si o tem lahko mal prebereš in sicer:

Canon 400D

EOS 400D ali Nikon D80

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej! Kupujem digitalni fotoaparat za okrog 40 000, 50 000 SIT, pa me najbolj zanima hitrost zapiranja zaslonke? No, v bistvu bom fotografirala dirke z motorji, kjer rabis, da lahko "ujames" motor, ki drvi mimo tebe... Se ze spoznate, prosim pomagajte :) Se prodajalci mi niso znali razlozit...

Hvala lepa, lp .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej! Kupujem digitalni fotoaparat za okrog 40 000, 50 000 SIT, pa me najbolj zanima hitrost zapiranja zaslonke? No, v bistvu bom fotografirala dirke z motorji, kjer rabis, da lahko "ujames" motor, ki drvi mimo tebe... Se ze spoznate, prosim pomagajte :) Se prodajalci mi niso znali razlozit...

Hvala lepa, lp .)

EEEEEEEEEE bo šlo bolj težko :nono: to ne pomeni da ne gre, ampak v tem rangu fotoaparati nimajo dobrega zooma (digitalni itak ne šteje to menda veš) pa še počasni so. za malo pofotkat za arhiv bo, za kake resne slike pa ne :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem digitalca Sony DSC P8. Blazno zadovoljen, nekaj malega nastavitev, 3 mio pixlov (več itak ne rabim), in priročna oblika ki dopušča upravljanje tudi z debelejšimi rokavicami (recimo v zraku med letenjem z jadralnim padalom). Pa so mi ga letos na dopustu sunili :angry:

Kaj danes obstaja podobnega (sem totalno out iz te scene). Za ne preveč €€€!

-ne rabim veliko pixlov (saj pravim, 3mio imam dovolj)

-ne sme biti premajhen

-bi bilo fino da omogoča nekaj malega nastavljanja osvetljenosti, beline, itd.

-ZELO ZAŽELJENO JE NEOMEJENO SNEMANJE FILMA (oz. da bi bila edina omejitev velikost spominske kartice)

Ja, sej vem naj grem v štacuno prašat - sej ne pričakujem da boste namesto mene okoli iskali, ampak tako, če slučajno kdo ve iz glave oz. mi zna kaj priporočiti ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kdo res ne ve kam bi z dnarom si nej pa tole nabavi Seitz 6x17 Digital :P

Nam manj znano podjetje Seitz je predstavilo izjemno zmogljivi digitalni fotoaparat, ki omogoča zajem kakovostnih fotografij do ločljivosti 160 milijonov točk. Fotoaparat Seitz 6x17 Digital zajema posnetke velikosti do 6*17 cm. Novinec je opremljen z izredno občutljivim tipalom, ki ga je mogoče nastaviti do vrednosti ISO 10.000. Najvišja hitrost zaklopa znaša 1/20.000 sekund, kar ga uvršča med najhitrejše aparate na trgu. Za shranjevanje posnetkov je na voljo reža za SDHC pomnilniške kartice do kapacitete 16 GB in 64-GB CF kartice. Hiter prenos fotografij omogoča tudi vgrajena gigabitna mrežna kartica. Verjetno je tu odveč poudariti, da bi bodo aparat Seitz 6x17 Digital lahko privoščili le premožnejši, saj je zanj potrebno odšteti kar sedem milijonov tolarjev.

Vir:LINK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me ali ima kdo morda navodila v kakršnikoli obliki v slovenščini ali italijanščini za Nikon D70S.

Hvala

Popravljeno . Popravil Desert Soul
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me ali ima kdo morda navodila v kakršnikoli obliki v slovenščini ali italijanščini za Nikon D70S.

Hvala

če bi vprašal v kaki boljši trgovini

ali zastopstvu (Nikon SLO) bi ti gotovo dali za preslikati

drugače pa ti bodo tule gotovo pomagali

nikon italia

drugače pa imam d50,

ki se le zelo malo razlikuje od d70

in če misliš, da ti lahko pomaga to, da preslikaš moja navodila .. samo reci,

pa se zmeniva

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kaki boljši zagotovo ne, pač pa v kaki slabši...

dašenka

iz srca sem ti hvaležen, za tole nesebično pomoč - vendar so (po moje) boljše trgovine tiste male s prijaznimi, ustrežljivimi prodajalci in ne tiste ogromne z velikimi kromano-steklenimi kiblami v kateri od vsakih se blešči 20 različnih fotoaparatof in kjer prodajacli gledajo, da se pred kupci skrijejo za kakim ogromnim plazma TVjem ..

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In boljše trgovine si lahko privoščijo plačat penale ravno za to početje...a misliš da uvoznik dobi zastonj od proizvajalca slo navodila ali mora plačat strokovno prevajanje cca 200 listov ali več, oblikovanje in tisk?

Pokliči Foto beseničar, mogoče bi ti oni lahko pomagali za protiuslugo 2000 sit ( vsaj včasih je bilo tako)

In vsak prodajalec bo vedel razlog zakaj si svoj izvod "zgubil, založil, ..." in si bo pri sebi mislil "hej, prišparal si 15 jurjev ker si kupil v tujini, potem pa še beri tuj jezik.."

Na žalost je tako.

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In vsak prodajalec bo vedel razlog zakaj si svoj izvod "zgubil, založil, ..." in si bo pri sebi mislil "hej, prišparal si 15 jurjev ker si kupil v tujini, potem pa še beri tuj jezik.."

Na žalost je tako.

In prav imajo ti prodajalci, če mene vprašaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..kateri objektiv je za začetek najbolj priporočljivo/smiselno kupit za DSLR aparat, če ne vzameš zraven KIT objektivov ki ti jih ponujajo v paketih :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..kateri objektiv je za začetek najbolj priporočljivo/smiselno kupit za DSLR aparat, če ne vzameš zraven KIT objektivov ki ti jih ponujajo v paketih :hmm:

tegale

Zeiss

mogoče ravno ne bi,

ker tehta 250kg .. ali pa,

sy ne vemo kaj hočeš

od fotoaparata ..

:hmm:

:D

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo enga takega, s katerim bi lahko zajemal fotke, kot z navadnim digitalcem :hmm:

tale bo za začetek kar v redu

sigma

je pa kar drag

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mene pa zanima, kam na motorju date SLR fotoaparat?

Ne vem, kak dobro ga je imeti v kovčku, ko ga tolk ruka.

nahrbtnik ali posebna torba za na ramo s pasom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj Jedan, hvala za link. Je posredovan novopečenemu lastniku aparata, ki prišel iz DE v SI preko SL (Sierre Leone), kamor ga pomotoma poslala eBay spletna trgovina. To verjetno spada bolj v kategorijo eBay, a je za pohvaliti, da je trgovina potem, ko me je obvestila, da zadeva srečno roma v Sierro Leone, in ko sem po mailu zaaaavpiiil nazaj, poslala še enega v SI. Nekaj tednov kasneje je v ofucani in nekajkrat oblepljeni škatli z nalepkami pošte iz Sierre Leone aparat žal vendarle našel pot do naslovnika in ne pošiljatelja. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mene pa zanima, kam na motorju date SLR fotoaparat?

Ne vem, kak dobro ga je imeti v kovčku, ko ga tolk ruka.

Kaj pa "škatla" iz pene, ki jo daš v kufer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mene pa zanima, kam na motorju date SLR fotoaparat?

Ne vem, kak dobro ga je imeti v kovčku, ko ga tolk ruka.

Najprej v torbo za fotoaparat (bolj obloženo), potem pa vse skupaj v tank torbo, ki jo še dodatno obložim, da vibracije bolj absorbira .) Slabost? Gre moja torba za fotoaparat na tesno v tank torbo, zato ta sedaj že poka po šivih :blush:

Najboljša rešitev je pomoje nahrbtnik, vendar ga moraš neprestano snamljat, zato meni bolj praktična tank torba :)

Pozdrav od Roberta

P.S.: Če mu želiš dolgo življensko dobo, potem ne ga v zadnji kufer stavit .)

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej! Kupujem digitalni fotoaparat za okrog 40 000, 50 000 SIT, pa me najbolj zanima hitrost zapiranja zaslonke? No, v bistvu bom fotografirala dirke z motorji, kjer rabis, da lahko "ujames" motor, ki drvi mimo tebe... Se ze spoznate, prosim pomagajte :) Se prodajalci mi niso znali razlozit...

Hvala lepa, lp .)

:nono: "mal denarja mal muzike"Jaz sem nabavu canon s3is pa sem naredu kr fajne fotke na grobniku in kvarnerskem ralyu.Za 40000 pa kr pozab na takšne slike .(žau)Mislim, da je ta rang zadovoljiv je še pa dost boljših.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej! Kupujem digitalni fotoaparat za okrog 40 000, 50 000 SIT, pa me najbolj zanima hitrost zapiranja zaslonke? No, v bistvu bom fotografirala dirke z motorji, kjer rabis, da lahko "ujames" motor, ki drvi mimo tebe... Se ze spoznate, prosim pomagajte :) Se prodajalci mi niso znali razlozit...

Hvala lepa, lp .)

Take

zadeve se da resno fotografirati le z zrcalnimi digitalnimi fotoaparati, ki zmorejo več kot 2,5 fotografij na sekundo v rafalnem fotografiranju. Cenovni razred z dvema objektivoma = minimalno 3X več kot misliš dati.

Če

delaš z navadnim cenenim digitalcem, je vse skupaj odvisno od sreče in dobra fotografija nastane le po sistemu: "tudi slepa kura zrno najde".

Tako,

da ne pričakuj preveč če se odločiš za cenen fotoaparat - kjer lahko računaš, da bo izredno malo fotografij uporabnih .. dobra pa verjetno nobena. Vendar je vse odvisno od tvojih zahtev in pričakovanj.

BTW: ali si ti prepričana, da veš kaj je "zaslonka"?

;)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mene pa zanima, kam na motorju date SLR fotoaparat?

Ne vem, kak dobro ga je imeti v kovčku, ko ga tolk ruka.

Edina varna zadeva v katero bi dal SLR fotoaparat (analognega ali digitalnega) in objektive je nahrbtnik. Nahrbtnik mora biti seveda vodotesen in dovolj velik, da vanj stlačiš vso svojo fotografsko opremo. V mojem primeru sta to dva fotoaparata z dodanima batery-pack-oma, objektivi: 20mm f2,8, 50mm f1,4, 105 mm micro f2,8, zoom 80-200 push-pull f2,8, zoom 24-120mm f3,4-5,6 tele adapter 2x in flesh-gun - vse skupaj z raznimi drobnarijami je okoli 10 kg. Stativa (ca 4kg) ne štejem zraven.

Računati moraš tudi na dež. Torej kupiš tak nahrbtnik, ki je vodotesen in v naših trgovinah sem ga videl za ceno okoli 40.000SIT. Zadeva nikakor ni poceni, vendar tudi za svoj SLR z objektivi si odštel poštene denarce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!