Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Tudi fotoreportaže so del mojih službenih nalog; paparazzi? Ne.

nalog?

službenih?

.. mogoče tajnih?

Že vem .. tajni agent 007 .. kende?

"Moje ime je Janez Blond!"

:yes:

;)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravte na SONY A100? Kok sm gledu zadevco ni draga... pa se cipovje je enako ko pr NIKON D200. Rec pa je da so objektivi bol tko tko, ampak vseeno bolse od hibridov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nalog?

službenih?

.. mogoče tajnih?

Že vem .. tajni agent 007 .. kende?

"Moje ime je Janez Blond!"

:yes:

;)

smešno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravte na SONY A100? Kok sm gledu zadevco ni draga... pa se cipovje je enako ko pr NIKON D200. Rec pa je da so objektivi bol tko tko, ampak vseeno bolse od hibridov.

Oh jej, ma kdo ti je pa to natvezil. Raje si poglej katere objektive in katerih znamk lahko na Alfo montiraš :grrr Si lastim Minolto, zato vem kaj govorim .) Objektivi so različnih cenovnih razredov, zato ne posplošuj .) Minolta si recimo lasti tudi tako imenovane G objektive, ki so v samem svetovnem vrhu in ki so v rangu Canonovih L objektivov tako da......, jih je pa potrebno mastno plačat, to pa ja :grim

Pa tudi Carl Zeiss pripravlja objektive za Alfo, od katerih se zelo veliko pričakuje :grim Mislim, da Sony čaka kar lepa prihodnost. In druga velika prednost tako Minolt kot tudi Sony-ja je v bodiju že ugrajen AS sistem, kar pomeni, da ti ni potrebno kot pri Canonu, Nikonu, itd kupovat objektivov z IS-ji, kateri so zelo zelo dragi .) Ima AS še druge prednosti, mal si preberi po internetu .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj

prijatelj fotograf jo je imel v rokah in ni bil nič kaj navdušen .. posebej manjka zgornji zaslonček (ob bliskavici) kjer vidiš nastavitve .. precej okoren v primeri z Nikonom in Canonom. Seveda je pa treba vedeti (kar se objektivov tiče), da bodo objektivi bolj namenjeni naslednikom - alfa je le začetek in kolikor poznam te zadeve bodo sledili kmalu izboljšani modeli - če ne prej v začetku sledečega leta. Mogoče "beta" :)

Sta pa ta trenutek v tem cenovnem razredu zelo zanimiva Nikon D80 in Canon EOS 400D.

Pravi šok pa pripravlja Sigma z SD14, ki bo predstavljen na Photokina 2006 in bo imel popolnoma nov snezor, kjer bo vsak pixel zaznaval vse 3 barve - današnji zaznavajo po eno barvo na pixel, tako da bo isto število pixlov 3X močnejše, kar se barv tiče .. da ne govorimo o objektivih, ki so v pripravi za ta fotoaparat .. seveda pa še ni znan cenovni razred, saj je Sigma dala le to predinfo. o senzorju.

Če ne bo prehudo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj jaz ne zagovarjam Alfe, zagovarjam objektive, ki niso slabi, govorim za predvsem za Minoltine. Sony-jevi so itak kopije .), konkurenca pa itak ponuja enake objektive za več znamk z rahlimi prilagajanji seveda tako da ni problem. Je pa tako, več denarja več muzike :D

Sem gledal fotke od Alfe in od Minolte, pa ne vidim zaenkrat nobene prednosti zaradi česar bi sedaj Minolto menjal za Sony-ja. Seveda ima določene izboljšave, več funkcij na posameznih gumbih, pa boljši ekranček, več pixlov, itd, vendar nič od tega mi trenutno ne odtehta menjave .) Bom počakal še kakšno leto, da vidim kam bo vse skupaj pripeljalo.

Glede Alfe in EOS-a 400D pa Matjaž, lastnik portala e-fotografija, kateri tudi testira fotoaparate, trdi, da raje Alfo kot Canona. Hja, bomo vidli čez čas, ko bodo prišle na dan razne primerjave med fotoaparati. Vendar do zdaj je držalo, da generalnega zmagovalca ni, vsak ima svoje prednosti in slabosti :)

To glede sigme pa zna bit zelo zelo zanimivo, bomo videli ko bo zadeva zrela :grim

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... To glede sigme pa zna bit zelo zelo zanimivo, bomo videli ko bo zadeva zrela :grim

Pozdrav od Roberta

Ys naj tule pojasnim le to, da se z Robertom NISVA, predno je tole napisow, dogovorila po PMju, in da je popolno strinjanje z njim povsem slučajen dogodek, kot posledica dveh navdušenih čitalcev testof, kenede Robi?

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ys naj tule pojasnim le to, da se z Robertom NISVA, predno je tole napisow, dogovorila po PMju, in da je popolno strinjanje z njim povsem slučajen dogodek, kot posledica dveh navdušenih čitalcev testof, kenede Robi?

;)

:grim

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa eno vprašanje za lastnike Sonyevih digitalcev...Imam DSC-V1 pa me zanima kje izbiraš oz. kako nastaviš možnosti: da je recimo objekt (npr. motor) izostren okolica pa zamegljena. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa eno vprašanje za lastnike Sonyevih digitalcev...Imam DSC-V1 pa me zanima kje izbiraš oz. kako nastaviš možnosti: da je recimo objekt (npr. motor) izostren okolica pa zamegljena. :hmm:

poizkusi uporabiti "portret" funkcijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa eno vprašanje za lastnike Sonyevih digitalcev...Imam DSC-V1 pa me zanima kje izbiraš oz. kako nastaviš možnosti: da je recimo objekt (npr. motor) izostren okolica pa zamegljena. :hmm:

Ne rabiš nobene funkcije; čimbližje motorju (oz. objektu, ki ga slikaš), ostriš na motor, stisneš do konca in to je to. Če imaš ozadje vsaj par metrov oddaljeno, bo zabrisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh jej, ma kdo ti je pa to natvezil. Raje si poglej katere objektive in katerih znamk lahko na Alfo montiraš

Nisva se razumela... jaz sem govoril o prilozenih objektivih KIT1 (18-70 mm) in KIT2 (18-70 mm in 75-300 mm). Cena za KIT1 je 240k... cena za KIT2 pa je 290k v sloveniji. Jaz dobim KIT2 za 210.000 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisva se razumela... jaz sem govoril o prilozenih objektivih KIT1 (18-70 mm) in KIT2 (18-70 mm in 75-300 mm). Cena za KIT1 je 240k... cena za KIT2 pa je 290k v sloveniji. Jaz dobim KIT2 za 210.000 SIT.

No, da rešiva še to. Kit objektiva sta zelo poceni in zato tudi ne neko čudo od kvalitete, vendar sploh ne tako švoh kot ti mogoče nekateri govorijo, ker je bil kit 18-70 marsikje kar dobro ocenjen napram drugim, ki jih dajejo zraven .) Za mene je boljši edino Nikonov 18-70 .) Poglej si nekaj primerov slik s 18-70mm.

Za primere 70-300 pa pojdi na naslov Galerija

in v okence Avtor vpiši PikaKoma in si poglej slike, kjer so slikane beneške maske ali pa tigri, levi, pume, pa si potem ustvari mnenje. PikaKoma nisem jaz, da ne bo nesporazuma :)

Pozdrav od Roberta

Če klikneš na link si takoj v njegovi galeriji, tako, da ti ni potrebno njegovega imena nikamor vpisovat :)

Pozdrav od Roberta

post-106-1158339300_thumb.jpg

post-106-1158339314_thumb.jpg

post-106-1158339330_thumb.jpg

post-106-1158339350_thumb.jpg

post-106-1158339363_thumb.jpg

post-106-1158339385_thumb.jpg

post-106-1158339407_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Owrajt... pol tale Sony alfica ni tko slab... za 210.000 SIT z dvema objektivoma... :OK:

Za ta denar sigurno ne, ker kar sem gledal cene, jo v Avstriji z dvema objektivoma dobiš za 1049 EUR v Luxemburgu, kjer sem jaz kupil KM 5d pa za 1199 EUR, pri nas pa za 240.000 SIT pri Mediamarketu .) Če si odločen za alfo, potem jaz kaj dosti ne bi več razmišljal. 210.000 SIT je več kot super cena .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas pa za 240.000 SIT pri Mediamarketu .)

Če si odločen za alfo, potem jaz kaj dosti ne bi več razmišljal. 210.000 SIT je več kot super cena .)

v Sloveniji...

KIT 1 - 239.990,00 SIT

http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=11904

KIT2 - 289.990,00 SIT

http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=11907

Zanim me KIT 2. Sem pa skoraj 95%, da bom kupil alfo. Ampak naj pocakam na Carl Zeiss objektive, ki bodo v kompletu z alfo in bodo prisli ven okoli novega leta.

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji sem gledal tule.

Pozdrav od Roberta

Ne morm vrjet???? izdelek k vsepovsod stane 290.000 SIt, ga ta model proda za 240.000 SIT. Pa to je kaksne sverckomerc ali uradna zadeva z slo racunom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot zgleda ni noben šverc komerc, ampak gre za resno trgovino. Sicer jih ne poznam, vendar ti tule prilagam njihov naslov spletne strani, kjer si lahko pogledaš kje imajo poslovalnice, ki so celo poslikane, tako, da gre za resno zadevo.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodati

je treba, da tele zadeve v cenah izredno variirajo

od trgovine do trgovine

moj foto z dvema objektivoma

je variirow od 600€ do 1.200€

predvidevam,

da ga je trgovec (komplet) plačow maximalno 300€ grisitične (???) cene

:)

..................

???

grosistična cena je seveda danes izgubila svoj pomen,

če trgovec tako ceno dobi recimo za

2 komada enega artikla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot zgleda ni noben šverc komerc, ampak gre za resno trgovino. Sicer jih ne poznam, vendar ti tule prilagam njihov naslov spletne strani, kjer si lahko pogledaš kje imajo poslovalnice, ki so celo poslikane, tako, da gre za resno zadevo.

Pozdrav od Roberta

sm preveru... zadeva je tko... on dobavlja robo iz nemcije... ampak prodaja tukaj... zdej me pa sam zanima ce taka roba ima 2 let garancije... k ce kupis preko sony slovenia, potlej dobis poleg posebno listino ki je z vodnim zigom, ki izda slony slovenia.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm preveru... zadeva je tko... on dobavlja robo iz nemcije... ampak prodaja tukaj... zdej me pa sam zanima ce taka roba ima 2 let garancije... k ce kupis preko sony slovenia, potlej dobis poleg posebno listino ki je z vodnim zigom, ki izda slony slovenia.

Tega po pravici nevem. Recimo za Konico Minolto 5D, 7D je bila pri nas garancija le eno leto, če si jo kupil pa v Nemčiji, Avstriji,.., si pa imel dve leti garancije .) Kako ima dotični prodajalec to zmenjeno ne vem. Ga boš moral vprašat, lahko, da dobiš nemško in potem v slučaju popravila mora fotoaparat v Nemčijo. Recimo, če se meni pokvari fotoaparat, ki sem ga kupil v Luxemburgu in ker imam evropsko garancijo mi jo preznajo le v tujini in ne v Sloveniji, pa čeprav smo tudi mi v Evropski uniji :blush:

Kako je z Sony-jem pa ne vem, morda ti priznajo evropsko garancijo tudi pri nas, v primeru, da za te fotoaparate iz Nemčije dobiš evropsko in ne slovensko. Ne vem, vprašaj jih.

Pa še nekaj glede Mediamarketa, na e-fotografija se je oglasil nekdo, ki pravi, da zgublja živce, ker ga tip že nekaj časa nateguje z dobavo fotoaparata. Morda je na ta fotoaparat velik naval in zato taka tška dobavljivost, no ravno za info.

"razočaran" kupec

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!