Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Lahko kdo pokomentira Sony W-30 ? Rabim ga predvsem za "domačo rabo" :)

Jst sm ga nabavu tega sony-a, pa zaenkrat še nimam pripomb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možno ampak ste pogledali slike v npr. photoshopu?

Jap... smo... sj pravim, nardili smo teste v pravem pomenu besede...

Kaj sm htel s svojo objavo zgoraj povedat je to, da Sony P92, ki je vec kot pol cenejsi, slika za amaterja lepse, kot pa enkrat drazji (z obicajnim objektivom) dSLR Canon 350D. Seveda pesem se spremeni, ce gor prpopamo en hud objektiv za vec kot 150k. Ampak potem pride znesek ze na 370k... za tak gnar pa jaz dobim Fujifilm S3pro z objektivom, to pa je aparat, ki se lahko v razponu barv kosa z aparati preko 1mio SIT in je v ragnu Nikona D200 in celo bolsi od njega v protretih... res, pa je da ga Nikon prekasa v drigih stvareh in to mocno... No, Nikon je nov, Fuji pa star aparat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda pesem se spremeni, ce gor prpopamo en hud objektiv za vec kot 150k. Ampak potem pride znesek ze na 370k... za tak gnar pa jaz dobim Fujifilm S3pro z objektivom, to pa je aparat, ki se lahko v razponu barv kosa z aparati preko 1mio SIT in je v ragnu Nikona D200 in celo bolsi od njega v protretih...

seveda pa fuji spet rabi en dober objektiv in to dvigne ceno na.............. ja ja newer ending story :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da je kit objektiv podn od canon objektivov, maš prav, že po ceni :) Ampak kljub temu da je plastičen, zunanje ostrenje itd. še vedno poreže v kvaliteti vse kompakte (mogoče R1 in pa S9500, ki sta naprednejša kompakta). Ampak tudi tukaj dvomim. Zdaj odvisno kaj ste vi v photoshopu čarali, dslr ima drugačen način zajema slike kot kompakt, zajame veliko več zapisa in barv ne navija, sliko zajame takšno, kot je. Zato je v photoshopu nujno sliko dodatno izostrit z usm, navit barve itd.

Pa 3.sek ostrenje :eek: Resda nima najboljšega motorčka, ampak tu se v normalnih pogojih gre za stotinke, razen če si v kleti testiral :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me,če ima kdo slovenska navodila za Sony DSC-V1 digitalni fotoaparat...V elektronski obliki seveda?

Popravljeno . Popravil Roky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker

mislim naslednji mesec kupiti nov foto

sem si malce ogledal teste na nekaj spletnih straneh.

Zadnje

mesece je izredno interesantna bogata ponudba all-in-one

fotapratov z stabilizatorji slike, veliko pixli (od5 - 9 MP)

in neverjetnimi sposobnostmi fixnih objektivov

(28mm - 420 mm), ki s konverterji še povečajo

svojo moč za več kot 1,5X

Cene pa se gibljejo med 300€ do 600€

najbolj ugoden je Majdic v Avstriji (Celovec)

Najbolj kar me moti pri digitalcih so dolgi

shot-to-shot časi (tu je Sony S3 IS s predhodniki prava sramota,

Canon H5 pa je le za odtenek boljši), kar skoraj onemogoča

malo bolj zahtevno fotografijo dogodka v premikanju.

Iz prave poplave tovrstne ponudbe pa zelo izstopa

Panasonic DMC-FZ30 in DMC-FZ7 po izredno kratkih

shot-to-shot časih in hitri zaporedni fotografiji, ki se

bliža že trem posnetkom na sekundo in skoraj ne

odstopa od zrcalno refleksnih profi-fotoaparatov. To bi sicer bil idealen fotoaparat,

če ne bi pri malo višjih in visokih ASA vrednostih, ki so več kot potrebne za

slikanje športnih dogodkov v dvoranah, kjer so obupni svetlobni

pogoji, pokazal tako visokega šuma na fotografijah, da so

le te uporabne le v zelo majhnih formatih. V tej

pomanjkljivosti seveda visoko nad vsemi nosi zastavo Canon

ki združuje obupno dolg čas z visokim šumom že pri 200 ASA.

Aja

pa še to - ne precenjujte stabilizatorja slike - ta odpravi le tresljaje

rok, dočim meglice zaradi hitrega premika objekta na fotki ne.

Tega se je lotil zelo uspešno (vendar tudi v mejah) Fuji z modelom

Finepix S9500, ki je dodelal naraščajoč šum v visokih ASA vrednostih tako da je ta minimalen

in tako omogočil slikanje v slabih (pa tudi dobrih) svetlobnih pogojih

z zelo kratkimi časi, kar seveda odpravi meglico (blur) zaradi tresenja rok ali prehitrega premikanja

objekta fotografije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te trgovci sam odirajo ... kitajček ga pa nardi za 50 dolarjev ... kje je tu pravica ...

pravi

maherji odiranja so seveda slovenceljski ponudniki fotoaparatov in opreme,

kar sem videl iz primerjave cen, saj so slovenceljski roparji

s svojo najugodnejšo ponudbo tudi do 100€ dražji od recimo Majdic-a v Celovcu

in internetne ponudbe (eBay) in to pri fotoapraratih nižjega-srendjega cenovnega razreda

:angry2:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodajam še nekaj linkov za teste fotoapratov:

fototesti 1

fototesti 2 - tu je veliko testov tudi v SLO-jeziku

fototesti 3

fototesti 4

ponudniki

ponudba 1

ponudba 2

ponudba 3

ponudba 4

ponudba 5

ponudba 5

veliko zabave

vsem zainteresiranim

:OK:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi sicer bil idealen fotoaparat,

če ne bi pri malo višjih in visokih ASA vrednostih, ki so več kot potrebne za

slikanje športnih dogodkov v dvoranah, kjer so obupni svetlobni

pogoji, pokazal tako visokega šuma na fotografijah, da so

le te uporabne le v zelo majhnih formatih. V tej

pomanjkljivosti seveda visoko nad vsemi nosi zastavo Canon

ki združuje obupno dolg čas z visokim šumom že pri 200 ASA.

hmmm izbral si si najbolj zajebane pogoje slikanja. za kaj takšnega rabiš dober fotoaparat in objektiv. v slabše osvetljeni dvorani (ISO 800-1600) pri slikanju boksa iz tribune sem imel že z eosom 350 D in 300 mm objektivom težave ker bi skoraj nujno rabil še stativ, kaj šele da bi imel kompaktnega digitalca. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm izbral si si najbolj zajebane pogoje slikanja. za kaj takšnega rabiš dober fotoaparat in objektiv. v slabše osvetljeni dvorani (ISO 800-1600) pri slikanju boksa iz tribune sem imel že z eosom 350 D in 300 mm objektivom težave ker bi skoraj nujno rabil še stativ, kaj šele da bi imel kompaktnega digitalca. :hmm:

No

seveda si mislim, da si s Canonom imel težave .. teh težav pa gotovo ne bi imel z Lumix-om DHC FZ7 in Fuji Finepix-om 9500, ki oba vlečeta do 1600 ASA .. prihajajo pa celo po ASA veliko močnejši fotoaparati. Definitivno je Panasonic tako napredoval, da bodo prominentne firme hudo "švicale", če bodo hotele držati korak z njimi. Celo Sony, ki je ravnokar obljubil dati na trg prvo zrcalno reflexno kamero "Sony Alfa" je svojemu nad-senzorju navkljub krepko zaostal (trenutno) za Panasonicom, čeprav večino velikih proizvajalcev zalaga z elektronskimi deli.

BTW:

vsi veliki (Nikon, Canon in ostali) so uradno objavili prenehanje proizvodnje klasičnih zrcalno refleksnih fotoaparatov na film - tako da bo kaj takega delala le še kaka butična delavnica. Definitivno so na pohodu all-in-one fotoaprati in tudi zrcalno-reflexni optiki so res šteti dnevi. Osebno ji ne dajem več 3 leta življenja.

Moj

Canon EOS100 z dvem objektivoma je odšel na Bolha.com pred mesecem in pol, Sony F282 pa pred mesecem .. prihajajo boljši, vedno novi in vedno boljši. V glavi bo treba narediti red in ugotoviti kaj človek pravzaprav rabi, da ne bomo postali sužnji prodajnonakupovalne mrzlice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW:

vsi veliki (Nikon, Canon in ostali) so uradno objavili prenehanje proizvodnje klasičnih zrcalno refleksnih fotoaparatov na film -

zanimivo....sem mislil, da bodo kak model za ljubitelje še vedno obdržali....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo razloži poanto nastavitve mode RGB Adobe, ki presega spodnji citat

The Adobe RGB color space is an RGB color space developed by Adobe Systems in 1998. It was designed to encompass most of the colors achievable on CMYK color printers, but by using RGB primary colors on a device such as the computer display. The Adobe RGB color space encompasses roughly 50% of the visible colors specified by the Lab color space, improving upon the gamut of the sRGB color space primarily in cyan-greens.

...drži se je precej zlovešč renome, katerega prednosti mi do danes še nihče ni uspel razložiti :blink:

in v katerih pogojih vraga se zadeva v praksi resnično obnese :blink:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kaj pomaga:

http://www.rgb.si/?tpl=detail&id=4

http://www.e-fotografija.com/artman/publis...ticle_888.shtml

RGB

Standardni barvni zapis v treh osnovnih barvah: rdeči (Red), zeleni (Green) in modri (Blue). Vsaka barva ima svoj kanal razdeljen na 256 stopenj. Barvo vsake točke določa mešanica teh treh sestavin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm..hvala za prvi link :) je pogojno užiten..

vprašanje.

kaj konkretno si hotel povedat s citatom in drugim linkom? :eek: si hotel razložit posebej RGB in posebej ADOBE? :blush:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še

en link za najbolj množično zbirko testov

za vse fotoaparate, tv-je, elektroniko - noro ..

na osnovi testov so potem narejene ocene do 100 - kar je "najnaj.." okoli 50 je pa "povprečje"

numerične ocene in testi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No

seveda si mislim, da si s Canonom imel težave .. teh težav pa gotovo ne bi imel z Lumix-om DHC FZ7 in Fuji Finepix-om 9500, ki oba vlečeta do 1600 ASA .. prihajajo pa celo po ASA veliko močnejši fotoaparati. Definitivno je Panasonic tako napredoval, da bodo prominentne firme hudo "švicale", če bodo hotele držati korak z njimi. Celo Sony, ki je ravnokar obljubil dati na trg prvo zrcalno reflexno kamero "Sony Alfa" je svojemu nad-senzorju navkljub krepko zaostal (trenutno) za Panasonicom, čeprav večino velikih proizvajalcev zalaga z elektronskimi deli.

All in one camere so odlične camere in dobra alternativa tistim, ki se nimajo namena ukvarjat z menjavanjem objektivom in pri tem zapravljat veliko denarja. Sliko imajo sicer odlično, ne pa boljšo od DSLR-ja. Dslr ji lahko slikajo celo do 3200 ISO, pri 800 in 1600 ISO so pa neprimerno boljši kot all in one camere. Vsak pa se mora pri sebi vprašat, zakaj bo kamero potreboval in se potem odločil ali kompakt ali DSLR. Tako, da ne širit krive vire glede DSLR-jev, le prave objektive moraš imet in zadevo znat uporabljat, slednje je zelo pomembno, ker drugače delaš res boljše slike s kompaktom.

Omenjaš Panasonic DHC FZ7, ga opevaš in kot vidim sploh ne veš, da ni popolnoma nič boljši od modela 5. Pravo razočaranje .) Kakšen napredek sploh! Enako velja za Sony H2, le Canon S3 je naredil napredek naprej.

Jaz imam KM 5D in šiša Fujifinex ob pravi uporabi v vseh pogledih .) Kako bo z Sony-jem Alfa modelom se bo prav kmalu videlo, ravnokar ga ima Matjaž iz E-fotografije na testiranju in bo objavil Review, je pa model nadgradnja KM 5d.

Glede na to, da odgovarjaš Thundercatu glede modela Canon 350D, ki je tudi enakega ranga kot moja KM 5D. Vzemi Canona v roke, zraven pa vsaj objektiv 70-200 IS f/4, pa bomo vidli, kateri riše v dvorani z višjim ISO-tom boljšo sliko .) Da sploh ne omenjam objektiva s zaslonko 2.8. Je pa res da samo objektivi stanejo toliko ali celo več kot Fujifinex .)

Bi pa zelo rad imel recimo Fujifinex 9500 zraven svojega DSLR-ja. To pa ja. Predvsem zato, ker placa na motorju vedno primanjkuje in mi ni potrebno vozit vse krame s seboj, druga zadeva, pa je, da so DSLR-ji zelo občutljivi na tresljaje, ki slednje slabše prenašo kot kompakti in se bojim, da mi zaradi tega en dan DSLR krepne. To sicer rešiš s nahrbtnikom, vendar...... Glede na to, da Fujifinex primore kar širok kot, kar meni zelo paše, je za popotniško in družinsko sliko, če sem pošten, za kaj bolj resnega pa ne. Za kaj bolj resnega tudi moja KM 5D ni dovolj, vendar za moje trenutne potrebe je .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

name='Robert' date='10 Jun 2006 @ 08:50' post='722890'

< hmmm - glede na dolgost in zanimivost oldgovora bom odpisal takole

All in one camere so odlične camere in dobra alternativa tistim, ki se nimajo namena ukvarjat z menjavanjem objektivom in pri tem zapravljat veliko denarja.

< točno - ys sem tak tip - zahtevni amater .. bi rekew

Sliko imajo sicer odlično, ne pa boljšo od DSLR-ja. Dslr ji lahko slikajo celo do 3200 ISO, pri 800 in 1600 ISO so pa neprimerno boljši kot all in one camere.

< zaenkrat še ampak ne pozabi, da se zadeve izredno hitro spreminjajo in razvoj, ki je nekoč terjal leta danes zahteva le kak mesec ali 2 potem pa veliko več časa pravzaprav vzame pravilni priustop trgu

Vsak pa se mora pri sebi vprašat, zakaj bo kamero potreboval in se potem odločil ali kompakt ali DSLR.

<< jasno - kam bi pa rpišli če ne bi bilo tako

Tako, da ne širit krive vire glede DSLR-jev, le prave objektive moraš imet in zadevo znat uporabljat, slednje je zelo pomembno, ker drugače delaš res boljše slike s kompaktom.

no, seveda - to šolo smo dali skozi, se naučili kompliciranosti postopkov, saj sem v fotografiji že od .. hm sam ne vem - ampak moj prvi foto je bil ruska "Smena 8", ki je delala za takrat odlične črno bele fotke

Omenjaš Panasonic DHC FZ7, ga opevaš in kot vidim sploh ne veš, da ni popolnoma nič boljši od modela 5. Pravo razočaranje .) Kakšen napredek sploh! Enako velja za Sony H2, le Canon S3 je naredil napredek naprej.

< tule se pa ne bi ujela testi in ocene (gl. navedene linke) govore drugače

Jaz imam KM 5D in šiša Fujifinex ob pravi uporabi v vseh pogledih .) Kako bo z Sony-jem Alfa modelom se bo prav kmalu videlo, ravnokar ga ima Matjaž iz E-fotografije na testiranju in bo objavil Review, je pa model nadgradnja KM 5d.

< alfa me ne zanima, ker je sony brcnil v temo s tem modelom in posegel na prezasičen trg velikanov katerim ne bo konkurenca

Glede na to, da odgovarjaš Thundercatu glede modela Canon 350D, ki je tudi enakega ranga kot moja KM 5D. Vzemi Canona v roke, zraven pa vsaj objektiv 70-200 IS f/4, pa bomo vidli, kateri riše v dvorani z višjim ISO-tom boljšo sliko .) Da sploh ne omenjam objektiva s zaslonko 2.8. Je pa res da samo objektivi stanejo toliko ali celo več kot Fujifinex .)

< veliko slikam v dvoranah, kjer se hči bori za medalje in lahko rečem, da je Sony 828 + fotošop vedno rodil kar nekaj dobrih fotk - canona pa nisem ne vem kako kritiziral se mi zdi, saj sem ga imel sam in vem, da je ok foto (zrcalno reflexni) in da sem vedno od 36 fotografij, kolikor so jih predvidevali vloženi filmi naredil tudi po 38 (!!) in tudi ena ni bila za v koš - seveda sem sem in tja imel tudi smolo .. v kompaktenm razredu pa canon ni ne vem kaj

Bi pa zelo rad imel recimo Fujifinex 9500

< se strinjam - vrhunske ocene - če bi imel še stabilizator in nekoliko boljši končni teleobjektiv, kjer malce zmaže slike (FZ30 je veliko boljši) bi seveda zaradi širokega kota bil na 1.mestu

zraven svojega DSLR-ja. To pa ja. Predvsem zato, ker placa na motorju vedno primanjkuje in mi ni potrebno vozit vse krame s seboj, druga zadeva, pa je, da so DSLR-ji zelo občutljivi na tresljaje, ki slednje slabše prenašo kot kompakti in se bojim, da mi zaradi tega en dan DSLR krepne. To sicer rešiš s nahrbtnikom, vendar...... Glede na to, da Fujifinex primore kar širok kot, kar meni zelo paše, je za popotniško in družinsko sliko, če sem pošten, za kaj bolj resnega pa ne. Za kaj bolj resnega tudi moja KM 5D ni dovolj, vendar za moje trenutne potrebe je .)

< mah ja - vsak od nas, ki se veliko ukvarja s fotografiranjem, približno ve kaj rabi in se mora odločiti glede na svoje želje

veliko dobrih in odličnih fotk vsem

želi

ys

:D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veliko dobrih in odličnih fotk vsem

želi

ys

:D

Enako, enako :OK: :photo:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva zanimiva linka glede tako večne vojne med kompakti in DSLR-ji:

Kompaktne digitalne kamere so našle svojo pot

Težave digitalne tehnike / Kompakt proti DSLR

Pa še en link do AWARD test, če se bo kdo odločal med Panasonicom FZ30 in Fujijem 9500:

Fujifilm FinePix S9500 in Panasonic Lumix DMC-FZ30 / DIWA

Tle pa še forum glede H2, S3 in FZ7, sam test teh treh še pride:

H2, S3 in FZ7

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm..hvala za prvi link :) je pogojno užiten..

vprašanje.

kaj konkretno si hotel povedat s citatom in drugim linkom? :eek: si hotel razložit posebej RGB in posebej ADOBE? :blush:

to so stvari, ki že mal mejijo na barvno matematiko, filozofijo, digitalni vudu ipd. Symči sicer nekaj ve o teh stvareh, ampak ... mogoče bolje ,da te ne utruja ;)

sicer pa - tukaj, tukaj in tukaj (PDF), ter seveda še tukajlele(Adobe).

Načeloma gre za nekaj, kar ni tok zlo nujno potrebno. Pač iz vidika uporabnika/fotografa nekakšna alternativa surovemu zapisu ... itak ti pa kakovost slike potem žal omeji monitor, kakovost papirja in tiska, barve, natančnost tiskarja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so stvari, ki že mal mejijo na barvno matematiko, filozofijo, digitalni vudu ipd. Symči sicer nekaj ve o teh stvareh, ampak ... mogoče bolje ,da te ne utruja ;)

seronja :)

tnx

kaj pa pri izdelavi fotk na fotopapir? :blush:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo

ys sem se že odločil skoraj 99%no - mogoče kako miljoninko % manj

za

Lumix DMC-FZ30

ker je do nakupa še kar nekaj časa, si seveda dovoljujem

spremebo odločitve na podlagi trdnih argumentov.

Ali kdo pozna kakšne protiargumente?

Ali ima kdo čisto slučajno ta fotoaparat in izkušnje z njim?

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa pri izdelavi fotk na fotopapir? :blush:

to moraš pa mal preizkusit. Barve so izjemno subjektivna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa crknila zaslonka na mojemu Sonyu DSC-P72. Zdaj lahko slikam samo še podnevi, v zaprtih prostorih in ponoči pa je slika pretemna. Na servisu so rekli, da bi zamenjava optike prišla okoli 40.000sit, zato sem se odločil, da iščem novega. Po možnosi Sonya, ker sta mi ostali še dve kartici Memory stick (128+256mb). Ve kdo za kakšnega poceni Sonya? Lahko je tudi rabljen, samo da dela.

Preden kupuješ prečekiraj, če bo foto sploh delal na tel kartice, kolkor vem imaš ti Memory Stick oz Memory Stick Pro, novi Sonyji imajo pa bolj ali manj vsi Memory Stick Duo in v njih ne stlačiš "velikih" Memory Stickov. No, sam nisem pa kak ekspert za tole, lahko tud da se motim.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!