Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Se vidi, da prihaja pomlad.

Evo nekaj Canonovih novosti za masovno uporabo :OK:

Novi S3

canon_s3is_frontback-001.jpg

http://www.dpreview.com/news/0602/06022111canons3is.asp

Novi Ixusi

canon_ixus800is_frontback-001.jpg

http://www.dpreview.com/news/0602/06022110canonsd700is.asp

canon_ixus65_frontback-001.jpg

http://www.dpreview.com/news/0602/06022109canonsd600.asp

Prenovljena "A" serija

canon_a700_frontback-001.jpg

http://www.dpreview.com/news/0602/06022108canona700.asp

canon_a530_frontback-001.jpg

http://www.dpreview.com/news/0602/06022107canona420.asp

Pa še en za posvečene - upgrade D20-ke

30dpress.jpg

http://www.dpreview.com/news/0602/06022114canoneos30d.asp

Veselo branje in dosti lepih slik, pomlad bo počasi zacvetele in s tem prihajajo tudi malo bolj pisane barve :D

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, ElB .... vendar too late :)

Men je moj :wub: kupil KONICA MINOLTA blaksjkhvzrnsdifibpgšršlqkidijnmgfmr žnj, anti shake, 12x optical plbkvnfdotrmnlju----- še dobro, da sem doma, da bom v roku enga meseca ugotovila, kje se prtisne za fotkat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plbkvnfdotrmnlju----- še dobro, da sem doma, da bom v roku enga meseca ugotovila, kje se prtisne za fotkat :)

Čakamo te ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KONICA MINOLTA

Me veseli, sicer pa, :rtfm: pa pripopaj kako sliko.

Mimogrede, če še kdo ne ve, zgoraj omenjena fabrika je šla rakom žvižgat, za izcuzanje blagovnih rezerv bo velikodušno poskrbel Sony. Kaj točno bo dajle, še niso prepričani.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli, sicer pa, :rtfm: pa pripopaj kako sliko.

Mimogrede, če še kdo ne ve, zgoraj omenjena fabrika je šla rakom žvižgat, za izcuzanje blagovnih rezerv bo velikodušno poskrbel Sony. Kaj točno bo dajle, še niso prepričani.

LP, El B.

To vemo, pa se glede tega sploh ne sekiramo. Fotoaparate bo delal naprej sony, uporabil bo nekatere rešitve KM, dodal svoje, carl zeis objektive in zadeva bo laufala naprej. Škoda bo le imena .) Pri DSLR-jih se celo govori, da bi ime lahko ostalo enako. Ja no, bomo vidli. O prevzemu KM iz strani Sony-ja se govori že veliko časa. Se to ni zgodilo čez noč. Drugače, pa je takih povezav kot Sony in KM napovedanih še nekaj, tako, da bomo v naslednjih letih imeli le kakšne tri, štiri znamke, kar se tiče velikih imen, kot so Canon, Sony, Pentax, Samsung, KM, Panasonic, Olympus, Nikon,... .) Od vseh znamk, ki so na trgu, je le Canon, ki bo vstrajal še naprej kot samostojna blagovna znamka. Vsi drugi se bodo povezovali in združevali .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Robert. :)

ElBartotu je treba včasih mal na glavo jih dat. :)

Še posebno, kadar je prijavljen pod dašenkinim nickom :)

p.s.

ElBartos, a ti v službi dajo dodatek za EPP Canona? O:-) :devil: :xx: :whistle: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa ga imam. Kupil sem Sonya S90 za 59.900sit pri lokalnem prodajalcu. Naj bi bil v akciji, kar težko rečem, ker ga drugje nisem videl. Sicer še nisem do konca prebral testa, ampak naj bi bil kar vredu. Ima mogoče kdo med vami kakšne izkušnje z njim? Namen sem imel seveda kupiti en kompakten digitalec, ki paše v žep in glede velikosti aparata nimam pritožb.

post-1649-1141411719_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premorem, Canon A 85. Zelo, zadovoljen. :OK:

Evo, pa ga imam. Kupil sem Sonya S90 za 59.900sit pri lokalnem prodajalcu. Naj bi bil v akciji, kar težko rečem, ker ga drugje nisem videl. Sicer še nisem do konca prebral testa, ampak naj bi bil kar vredu. Ima mogoče kdo med vami kakšne izkušnje z njim? Namen sem imel seveda kupiti en kompakten digitalec, ki paše v žep in glede velikosti aparata nimam pritožb.

Sodelavec ga ima že nekaj časa. Lani poleti mu je padel na skale, se mu še malo pokotalil po kamenju in preživel z manjšimi praskami. :( Dober nakup , za zmerno ceno. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotovil sem, da mi je S1 kdaj prevelik in preneroden za s seboj vlačit. Zato bi si kupil še en majhen fotoaparat, oziroma menjal mobitel za mobitel s fotaparatom. Ampak mobitel mi ni nič kaj preveč všeč, ker vsaj včasih so bile njegove fotografije praktično popolnoma neuporabne zakaj več kot gledanje na zaslonu mobilnika.

Kaj priporočate:menjava za mobilnik s solidnim fotoaparatom (kateri modeli??)

ali raje nabava kakega (rabljenega) slim digitalca (včasih so bili neki modeli casio prav tanki in majhni, kaj še obstaja od drugih firm, mogoče celo ixus, čeprav ixus je že cegu proti tistemu Casio.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam model CASIO EX-S500. Priročen, saj je mal večji od kreditne kartice.

Dobil pred kakšnim mesecem, zato še ne morem komentirat kvalitete fotografij.

Opis najdeš tukaj in tukaj

exs500grey.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne, da bi Sonyu delal reklamo (da ne bo zvenelo pristransko, doma imamo skoraj vse firme fotoaparatov), ampak v Big Bangu imajo S60-tko za 39.900sit. Še malo pa se bom začel z mojo S90-tko tolčt po glavi (ker sem dal skoraj pol več za njo pred kakim tednom, razlika v zmogljivostih pa je minimalna). Baje dobro zdrži udarce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotovil sem, da mi je S1 kdaj prevelik in preneroden za s seboj vlačit. Zato bi si kupil še en majhen fotoaparat, oziroma menjal mobitel za mobitel s fotaparatom. Ampak mobitel mi ni nič kaj preveč všeč, ker vsaj včasih so bile njegove fotografije praktično popolnoma neuporabne zakaj več kot gledanje na zaslonu mobilnika.

Kaj priporočate:menjava za mobilnik s solidnim fotoaparatom (kateri modeli??)

ali raje nabava kakega (rabljenega) slim digitalca (včasih so bili neki modeli casio prav tanki in majhni, kaj še obstaja od drugih firm, mogoče celo ixus, čeprav ixus je že cegu proti tistemu Casio.

Sam uporabljam izključno zaradi velikosti (majhnosti), priročen in hiter digitalni aparat, s spiralnim zumom.

Poglej, mogoče ti bo ustrezal vsaj kot ideja modela, ko sem ga kupil je bil okoli 75.000 SIT, vendar je bil takrat prvi slim model na tržišču, sedaj so cene in modeli že drugačni.

Srečno

Tonček

post-8176-1142068197.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Big Bangu imajo S60-tko za 39.900sit.

jp, vidu reklamo...Kar ugodna cena...

Canon S1 je sedaj 70k, v manj kot letu je cena padla za 45 k.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oce sedaj kupuje digitalca .... pa mi zna kdo povedat kaj bi blo zej najbolj primeren nakup ? tko ena zmerna cena in kr ena dora kakovost .. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp, vidu reklamo...Kar ugodna cena...

Canon S1 je sedaj 70k, v manj kot letu je cena padla za 45 k.... :)

Tudi tega smo MOGLI kupit za 100.000sit :slap: Sej ne rečem, aparat je ful dober, ampak zaradi okornosti ni za vsakodnevno uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oce sedaj kupuje digitalca .... pa mi zna kdo povedat kaj bi blo zej najbolj primeren nakup ? tko ena zmerna cena in kr ena dora kakovost .. :)

A se ti ne zdi, da se malo premalo podatkov natrosil. Vsaj to napiši, za kaj ga bo uporabljal - za fotkat instant spominske fotke piknikov in izletov ali hoče imet kaj več od fotoaparata. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oce sedaj kupuje digitalca .... pa mi zna kdo povedat kaj bi blo zej najbolj primeren nakup ? tko ena zmerna cena in kr ena dora kakovost .. :)

enim je zmerna cena 100-150 jurjev, drugim je zmerna cena 30-50 jurjev ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj delal s canon S2, predvsem mi je všeč večji lcd, ki je bolj pregleden....ne vem pa zakaj fleša ne rukne samo gor če ga potrebuješ.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj delal s canon S2, predvsem mi je všeč večji lcd, ki je bolj pregleden....ne vem pa zakaj fleša ne rukne samo gor če ga potrebuješ.... :hmm:

Ja, pri Topu so se odločili, da tokrat ne bodo naredili avtomatskega flasha, kot so to storili pri njegovem predhodniku. Zakaj tako? Sicer ga še nisem razdiral, ampak zelo blizu tistega poklopca ima montirana dva mikrofona za stereo učinek. Mogoče je prišlo do pomanjkanja prostora? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je zmerno nekje 60k, kupi S1, če ti je zmerno 120k, kupi S2, če bi pa za kompakta dal še kaj več, pa S3 :D Lahko pa tud Sony R1 za 210k .)

Sam sem pred kratkim prešaltal iz S1 na 350d, sicer je okorno ja, ampak ga nimam samo za piknike šklocat, da se o tem kaj nudi dslr proti kompaktu sploh ne pogovarjamo ... je pa hudič, ko se investicija samo s kit kompletom zdaleč ne konča, če te "not potegne" in denarnica naenkrat postane čudežno shirana :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če ma canon s2 res 48× optični in digitalni zoom skupaj, ker se z kolegom prepirama če ma ali ne, pa se mi je zdelo ful dosti, zaj pa vi povejte če ma ali ne??

Tnx Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če ma canon s2 res 48× optični in digitalni zoom skupaj, ker se z kolegom prepirama če ma ali ne, pa se mi je zdelo ful dosti, zaj pa vi povejte če ma ali ne??

Tnx Lp!

kaj pravita strica Google in Canon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!