Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

jest že vem kako in kaj.. :closedeyes:

tistim pa, ki AF uporabljajo... bo pač bolj povšeči Canon..

hmmmmmmmmmm torej morem preklopit na AF če mam canona?

PS: a poznaš razliko med 350D in 1d-mark II (pa ne vse nastavljeno na avtomatiki in AF)? če jo znaš izkoristit, samo :worship: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večinoma dražji modeli itak prinesejo le zmožnost, da tudi sorazmerno večji debil posname sprejemljivo ali dobro fotko (v tehničnem smislu). :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večinoma dražji modeli itak prinesejo le zmožnost, da tudi sorazmerno večji debil posname sprejemljivo ali dobro fotko (v tehničnem smislu). :)

Za sorazmerno večje debil-e obstajajo trotlčki pri katerih avtomatika naredi vse sama ( izbere blendo in cajt, itd, itd. ) in to je za povprečnega uporabnika majka. Če pa se nekdo profesionalno ali ljubiteljsko ukvarja z fotografijo, pa bo posegel jasno da po dražjih modelih s katerimi lahko posname vrhunske fotografije in jasno je tudi da mu ti modeli omogočajo ogromno nastavitev, s katerimi le to doseže.

Meni osebno se ne da ukvarjati s kemijo in filmi in zato uporabljam Olympusov E-1, ki mi "dela" solidne fotografije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tiče je Canon EOS 20D pravi avion za perfektno ceno. Če imaš denar še za L objektive je zmaga še večja. Mokre sanje pa predstavlja novi EOs 5D. Ohhhhh :wub:

Za entry level v DSLRu bi šel pa gotovo na 350D...superca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večinoma dražji modeli itak prinesejo le zmožnost, da tudi sorazmerno večji debil posname sprejemljivo ali dobro fotko (v tehničnem smislu). :)

Aja? Hmmm, bi ti dau u roke tega Mark II in enga, kuko se že tistmu trotlčku reče? Pa bi pol povedou, iz česa bi kot laik boljši izdelek dobiu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? Hmmm, bi ti dau u roke tega Mark II in enga, kuko se že tistmu trotlčku reče? Pa bi pol povedou, iz česa bi kot laik boljši izdelek dobiu??

:yes:

ampak vsi uni knofi na tazaresnih aparatih tko grozljivo zgledajo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes:

ampak vsi uni knofi na tazaresnih aparatih tko grozljivo zgledajo .)

Oja, sej enim že dost pomen, k držijo enkrat tapravo makino u rokah...končno neki velcga, težkega, trdga....tud to je lahko del moškega ega, verjemi mi.....al pa podaljška čemu...

BTW, kdo ve za kakšno pocen dolgo dvokilsko makino? :lol1: :kva2: :lol1:

Mejčkn sem :topic:

Mejčkn sem :topic:

Ampak, če dobr pogledaš avatar, neki tacga držim u rokah :eek:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večinoma dražji modeli itak prinesejo le zmožnost, da tudi sorazmerno večji debil posname sprejemljivo ali dobro fotko (v tehničnem smislu). :)

:hmm: Praviloma ne drži.

Velja podoben pomislek kot... s čim bi laik bolje odpeljal, tudi "tehnično": z Kawasakijem ER-5 ali ZX-10R? Koliko izkušenj in kilometrov moraš met pod ritjo, da boš lahko kos in stregel eni Kawini desetki (ali podobnemu superšportniku)? Približno toliko fotografskega znanja rabiš, da lahko obvladaš takega Canona (EOS-1D-MarK-II-N).

Sama naprava, pa naj bo to fotoaparat ali motor, sama po sebi še ne prinese ničesar. Kdor zna, bo tudi na ER-5 dobro odpeljal (in pustil zadaj laika na desetki) in kdor zna, bo tudi s trotlco delal dobre slike. Vse naprave in stroji za profesionalce so oropani vseh kompromisov, da lahko tisti, ki obvladajo, iz njih potegnejo maksimum. In to je za laike prej težava, kot prednost. Pri fotoaparatih (pod)povprečna fotografija, pri motorjih pa se to rado konča "six feet under".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pa ne strinjam

glede na to da na kvaliteto slike vpliva pač tudi kvaliteta mejrenja svetlobe, objektiva in ostali šrot...to že po vsej logiki pomeni, da bo s kvalitetnejšim aparatom fotografija kvalitetnejša ne glede na izkušnje pritiskalca sprožilca...

seveda pod pogojem da je vse kar mora storit fotograf le to, da pritisne na sprožilec - mislim da vse preveč pogosto pozabljamo, da imajo tudi "taveliki" možnost "trotel ziher" nastavitev...in potem je fotografiranje približno tam nekje kjer so raznorazni coolpixi in podobna navlaka :)

v primeru da bi med nastavitvami eliminirali možnot P....bi postalo zabavno :grim

in če

že vlečemo vzporednice z motocikli .. motocikel je okreten in prijazne za uporabo (ali pa pač ni) ne glede na znanje voznika.

torej je recimo yamaho bulldog težje peljat hitro kot ninjo 10 - končni rezultat je ne glede na znanje voznika na ninji boljši.

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Praviloma ne drži.

Velja podoben pomislek kot... s čim bi laik bolje odpeljal, tudi "tehnično": z Kawasakijem ER-5 ali ZX-10R? Koliko izkušenj in kilometrov moraš met pod ritjo, da boš lahko kos in stregel eni Kawini desetki (ali podobnemu superšportniku)? Približno toliko fotografskega znanja rabiš, da lahko obvladaš takega Canona (EOS-1D-MarK-II-N).

buče. Saj ne ,da bi bili naj-profi-modeli namenjeni beginnerjem... a če daš to v roke beginnerju, mu nastaviš ful avtomatiko in kompenzacije, mu pokažeš sprožilec - well, bo zadeva popravljala njegove napake v bistveno večji meri, kot pa kaka advanced-consumer-trotlca..

in ne tega primerjat z motorji, ker je čisto drugače :)

torej je recimo yamaho bulldog težje peljat hitro kot ninjo 10 - končni rezultat je ne glede na znanje voznika na ninji boljši.

odvisno, kje voziš - najboljš je BMW 1200 GS (razen na pisti) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

buče. Saj ne ,da bi bili naj-profi-modeli namenjeni beginnerjem... a če daš to v roke beginnerju, mu nastaviš ful avtomatiko in kompenzacije, mu pokažeš sprožilec - well, bo zadeva popravljala njegove napake v bistveno večji meri, kot pa kaka advanced-consumer-trotlca..

in ne tega primerjat z motorji, ker je čisto drugače :)

ehm.. :doze: :huh:

khm... :hmm:

no :doze: ....kreh, kreh.....

:xx: :whistle:

ja :yes:...what he said :grim

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

buče. Saj ne ,da bi bili naj-profi-modeli namenjeni beginnerjem... a če daš to v roke beginnerju, mu nastaviš ful avtomatiko in kompenzacije, mu pokažeš sprožilec - well, bo zadeva popravljala njegove napake v bistveno večji meri, kot pa kaka advanced-consumer-trotlca..

To zame ni čisto noben argument, da bi bil tak profi model sploh izbira za povprečnega uporabnika. Tudi v primeru, če cena ne bi bila noben faktor. Si držal tak fotoaparat kdaj v roki? Samo ohišje takega fotoaparata tehta 1,2 kg, objektiv, kot je na Nagayini sliki (EF 24-70mm 1:2.8L) skoraj 1 kg, dodaj še akumulator, pa si pri dveh kilah in pol.

in ne tega primerjat z motorji, ker je čisto drugače :)

Principi so zelo podobni, le da so problemi in pa posledice drugačne.

odvisno, kje voziš - najboljš je BMW 1200 GS (razen na pisti) ;)

Misliš na BMW R 1200 GS? :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si držal tak fotoaparat kdaj v roki? Samo ohišje takega fotoaparata tehta 1,2 kg, objektiv, kot je na Nagayini sliki (EF 24-70mm 1:2.8L) skoraj 1 kg, dodaj še akumulator, pa si pri dveh kilah in pol.

je..:)

pa so bile na koncu slike enake kot ce bi jih posnel s trotlco ;)...samo malo lepše osvetljene :)

....sicer pa tisti dve kili in pol al koliko si naračunal, pač ni pretirano veliko v primerjavi s kilažo teleobjektivov izpred 15ih let...jaz sem enega obdržala doma zgolj v opomin, če se mi bo zazadelo da je moja trenutna artiljerija pretežka :)

in najbrž je imel v mislih BMW Y1200GS :photo:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trotl je zakon za laika, za transport in uporabo parkrat na leto, da nekdo slika babico, ki ima novo protezo itd., itd. Za nekoga, ki hoče nekaj več oz. potrebuje nekaj več od kamere pa obstajajo bolj sofisticirani modeli in to je vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A že ima kdo mogoče kakšne konkretne izkušnje z novim Sony R1? Zgleda da je huda mašinca, ki se v nekaterih testih omenja kot "profi" med kompakti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A že ima kdo mogoče kakšne konkretne izkušnje z novim Sony R1? Zgleda da je huda mašinca, ki se v nekaterih testih omenja kot "profi" med kompakti.

Ja, samo to niso več kompakti v pravem pomenu besede, ampak gre za hibride med kompakti in DSLR-ji. Tako imenovane ALL IN ONE kamere, ki so jih nekatere hiše že ukinile, ker so si delali preveliko konkurenco znotraj svojega programa (svojim DSLR kameram).

Sony trenutno na trgu nima DSLR kamere, zato taka odločitev. Praktično, če boš imel to kamero DSLR-ja "ne boš rabil". Da bi bila slika boljša od R1, moraš sliko iz DSLR-ja dodatno obdelat. Tudi jaz nestrpno čakam večji konkretni test te kamere v reviji e-fotografija .)

En test R1 so naredili v reviji Delo, vendar je bolj bogi, zato priporočam raje tale test, je pa v angleščini .)

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjih dveh številkah e-fotografije ga opevajo, samo nič konkretnega <_<

Ja sem videl ja, samo pravega testa še ni. Bo treba še mal počakat :)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pozna kdo kakšnega serviserja za Canonove digitalce, okolica LJ ali CE (ni potrebno da je pooblaščeni serviser) :?

edini za katerega vem sam je tisti uradni na Zaloški v Ljubljani .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred tednom sem se malo igral s Canon 350D....

Moram reči, da mi je omenjen digitalec izjemno všeč. V roki leži zelo lepo (Eos serija), na dotik pa je zelo kakovosten. Gumbi ležijo tam, kjer jih rabiš - slike so pa res zelo lepe. V kombinaciji z boljšim objektivom zadeva seka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olympus E 500 ....ma kdo kaj izkušenj s tem fotkičem :hmm:

Sem si nabavila tole igračko in se učim delat z njo. Zaenkrat sem zadovoljna, ampak bo še kar trajalo, preden bom znala izkoristit vse njegove funkcije tako kot se spodobi.

Prilagam nekaj amaterskih fotk, ki sem jih naredila med učenjem :rolleyes:

post-807-1136234210_thumb.jpg

post-807-1136234331_thumb.jpg

post-807-1136234407_thumb.jpg

post-807-1136234470_thumb.jpg

post-807-1136234555_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!